Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ele@n είπε:

Έχει κάνει κάποια ήδη ντοπλερ; γίνεται κοιλιακά ή διακολπικά; να ξουριστούμε ή να μην ξουριστούμε....ιδού η απορία!!!

Εμένα μου κάνει ο γιατρός μου σε κάθε επισκεψη καθώς έχει το μηχάνημα και γίνεται κοιλιακά! Σαν υπέρηχος απλά κάνει και κάποιες άλλες μετρήσεις από όσο έχω καταλάβει!

βεβαια δεν ξέρω αν θα χρειαστεί να δει τον τράχηλο σου διακολπικα, εγώ είμαι ιδιαίτερη περίπτωση και τον έβλεπε από κάτω γιατί τον πίεζε το μωρό κ δε φαινόταν από την κοιλιά.. την τελευταία φορά τον είδε από κοιλιά!

νομιζω είναι κ ανάλογα που θα το κανεις.. όπως και στη β επιπέδου που κάποιοι κάνουν κ κολπικη εξέταση ενώ κάποιοι μόνο από κοιλιτσα !

ΥΓ. Όσο για το ξύρισμα πονεμένη ιστορία, περιπέτεια στα τυφλά έχει καταντήσει!! Με την κοιλιά δε φαίνεται τίποτα χαχαχχα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Έχει κάνει κάποια ήδη ντοπλερ; γίνεται κοιλιακά ή διακολπικά; να ξουριστούμε ή να μην ξουριστούμε....ιδού η απορία!!!

Κοιλιακά καλέ δεν είμαστε για ξύρισμα τώρα χαχα. Εγώ θα κάνω μια ωραία αποτρίχωση όταν πλησιάζει ο καιρός και μια χαρά. Έτσι είχα κάνει και στην πρώτη γέννα και ξεμπερδεψα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

επιχείρηση στα τυφλά.... ευτυχώς που χαμηλώνουν τα φώτα για την εξέταση και είμαστε ρομαντικά... στη β επιπέδου τον τράχηλο τον είδε από πάνω... δεν έχω κάνει ποτέ αποτρίχωση και δεν θα πειραματιστώ τώρα. απλά όταν μπω στον 9ο θα φροντίσω να ξουρίζομαι συχνά...το τι θα ξεφύγει βέβαια είναι άλλη υπόθεση...

 

 

  • Χαχα 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

επιχείρηση στα τυφλά.... ευτυχώς που χαμηλώνουν τα φώτα για την εξέταση και είμαστε ρομαντικά... στη β επιπέδου τον τράχηλο τον είδε από πάνω... δεν έχω κάνει ποτέ αποτρίχωση και δεν θα πειραματιστώ τώρα. απλά όταν μπω στον 9ο θα φροντίσω να ξουρίζομαι συχνά...το τι θα ξεφύγει βέβαια είναι άλλη υπόθεση...

 

 

Χαχααχα άσε και εγώ αυτό σκέφτομαι με σχέδια θα παω:-D τι να κανεις όμως δικαιολογούμαστε με τέτοια κοιλιά που να δεις εκεί κάτω!! Ότι είναι τι να κάνουμε!! Ποτε έχεις με το καλό το ντοπλερ;

  • Χαχα 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια δεν ξυρίστηκα ποτέ σε κανένα τοκετό με ξύριζε η νοσηλεύτρια με ένα αποστειρωμένο ξυραφάκι όχι τύπου venus κτλπ. και έτσι ούτε θέμα είχα ούτε τίποτα. Γτ ρε κορίτσια οι κάτω κάτω τρίχες δεν βγαίνουν να τις κάνεις μόνη σου εκτός εάν έχεις καθρεφτάκι ή στο κάνει αισθητικός.

@Ele@n στην β επιπέδου μου είχε δει κολπικά τον τράχηλο αλλά χέστηκε για τις τρίχες μου αυτός βλέπεις 100 κόλπους την μέρα ο δικός μου θα τον πείραζε; 

Κοντεύουν οι μέρες και νιώθω τύψεις μια για τα παιδάκια μου μια για το μωρό (αυτή η εγκυμοσύνη ψυχολογικά ήταν σαν τρενάκι του λούνα παρκ πραγματικά) 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Χαχααχα άσε και εγώ αυτό σκέφτομαι με σχέδια θα παω:-D τι να κανεις όμως δικαιολογούμαστε με τέτοια κοιλιά που να δεις εκεί κάτω!! Ότι είναι τι να κάνουμε!! Ποτε έχεις με το καλό το ντοπλερ;

Αύριο!!! Έχω αγωνία!!! Αν κατάλαβα καλά γίνεται και σου λένε ποσοστο προωροτητας! Μετα ποια αλλη εξέταση ακολουθεί εκτός υπερήχων;

@boukitsa123, μωρέ εγώ θέλω να αισθάνομαι άνετα! Αρα αφου υπάρχει ενδεχόμενο, ας είμαι ξουρισμενη! Πήρα το θερμος της Βίκο! Ωραίο είναι!!!!

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Αύριο!!! Έχω αγωνία!!! Αν κατάλαβα καλά γίνεται και σου λένε ποσοστο προωροτητας! Μετα ποια αλλη εξέταση ακολουθεί εκτός υπερήχων;

@boukitsa123, μωρέ εγώ θέλω να αισθάνομαι άνετα! Αρα αφου υπάρχει ενδεχόμενο, ας είμαι ξουρισμενη! Πήρα το θερμος της Βίκο! Ωραίο είναι!!!!

Άντε με το καλό!!! Μετά νομίζω δεν έχει άλλη μεγάλη εξέταση! Πέρα από την κολπικη καλλιέργεια που δεν είναι τίποτα !! Θα σε ενημερώσει ο γιατρός σου ξέρω ότι γίνεται όταν πλησιάζεις η όταν μπαίνεις στον 9!

Κ εγώ θέλω να το πάρω αυτό το θερμός καλά που μου το θύμισες! Κ εγώ από βικο λέω έχω ακούσει ότι είναι καλό!

 

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Έχει κάνει κάποια ήδη ντοπλερ; γίνεται κοιλιακά ή διακολπικά; να ξουριστούμε ή να μην ξουριστούμε....ιδού η απορία!!!

Ναι έκανα εγώ πριν 3 βδομάδες! Κοιλιακά γίνεται :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Γεια σας κορίτσια δεν ξυρίστηκα ποτέ σε κανένα τοκετό με ξύριζε η νοσηλεύτρια με ένα αποστειρωμένο ξυραφάκι όχι τύπου venus κτλπ. και έτσι ούτε θέμα είχα ούτε τίποτα. Γτ ρε κορίτσια οι κάτω κάτω τρίχες δεν βγαίνουν να τις κάνεις μόνη σου εκτός εάν έχεις καθρεφτάκι ή στο κάνει αισθητικός.

@Ele@n στην β επιπέδου μου είχε δει κολπικά τον τράχηλο αλλά χέστηκε για τις τρίχες μου αυτός βλέπεις 100 κόλπους την μέρα ο δικός μου θα τον πείραζε; 

Κοντεύουν οι μέρες και νιώθω τύψεις μια για τα παιδάκια μου μια για το μωρό (αυτή η εγκυμοσύνη ψυχολογικά ήταν σαν τρενάκι του λούνα παρκ πραγματικά) 

Aχ αυτες οι τυψεις. Κι εγω ετσι νιωθω και δε με καταλαβαινει  κανεις! Μου λενε οτι ειμαι υπερβολικη. Στεναχωριεμαι που θα την αφησω 3-4 μερες και δε θα τη δω καθολου. Και για το μωρο φυσικα που δεν εχω ξεκουραστει καθολου και ειμαι στην τσιτα συνεχεια

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, katerina04 είπε:

Aχ αυτες οι τυψεις. Κι εγω ετσι νιωθω και δε με καταλαβαινει  κανεις! Μου λενε οτι ειμαι υπερβολικη. Στεναχωριεμαι που θα την αφησω 3-4 μερες και δε θα τη δω καθολου. Και για το μωρο φυσικα που δεν εχω ξεκουραστει καθολου και ειμαι στην τσιτα συνεχεια

Άμα περιμένεις να σε καταλάβουν κλάφτα Χαράλαμπε λίγοι είναι αυτοί που κατανοούν εμένα με το 3ο με κοιτάνε σαν alien λες και ήρθα από τον Αρη ευτυχώς υπάρχει το φόρουμ και ανταλλάσουμε απόψεις :x

 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Αύριο!!! Έχω αγωνία!!! Αν κατάλαβα καλά γίνεται και σου λένε ποσοστο προωροτητας! Μετα ποια αλλη εξέταση ακολουθεί εκτός υπερήχων;

@boukitsa123, μωρέ εγώ θέλω να αισθάνομαι άνετα! Αρα αφου υπάρχει ενδεχόμενο, ας είμαι ξουρισμενη! Πήρα το θερμος της Βίκο! Ωραίο είναι!!!!

Πόσο το πήρες το θερμός; Για να τσεκαρω αν είναι αυτό που είδα και λέω να αγοράσω κ εγώ.. εμένα στο ντοπλερ δε μου μέτρησε τον τράχηλο πάντως..και υποτίθεται πήγα και σε κορυφαίο εμβρυολογο.. γρρρρρρ

  • Μπερδεμένη/-ος 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας λοιπόν έχω να γράψω μέρες αλλά πηρα άδεια και μονο κοιμομουν και είπα να πω τα νέα μου κάναμε κι άλλο υπέρηχο και το μωρό ειναι συνέχεια σε ισχιακή θέση και έτσι ήταν σε κάθε υπέρηχο ππκυ έχουμε κάνει από την αρχή. Ο   γιατρός μου στο Έλενα αλλά και η γυναικολόγο που έχω εδώ και χρόνια μου είπαν ότι δε μπορούμε να τον γυρίσουμε επειδή η μήτρα μου είναι καρδιοσχημη που στην ουσία είναι ανωμαλία της μητρας όποτε η προσπαθεια να γυρίσεις το μωρο είναι αρκετά επικινδυνη και δεν συνίσταται. Μεταξύ των εβδομαδων 38 με 39 θα παμε να γεννησουμε  με καισαρική γιατί η μήτρα μου έχει ζοριστει πολύ και δε με παίρνει παραπάνω και έχω αρχίσει και πονάω πάρα πολύ ακόμα και αν παω απο το κρεββάτι στο σαλόνι ή απλά αλλάξω πλευρό ενώ κοιμάμαι και ο γιατρός  μου απαγορευσε το περπάτημα και μονο ξαπλα. Γενικά εμένα με είχε προειδοποιήσει η γυναικολόγος μου ότι σε κάθε μου εγκυμοσύνη πιθανότατα θα έχω θέματα με αιμορραγίες στην αρχή γιατί ζορίζεται πολύ η μητρα μου να μεγαλωσει μαζί με το μωρό και για αυτό κιολας μέχρι να κλείσω το πρώτο τρίμηνο ήταν 50-50 αν θα προσχωρήσει η εγκυμοσύνη αλλά και ότι μπορεί το μωρό αν δε πάρει θέση απο νωρίς με την κεφάλα προς τα κάτω να μη μπορεί να γυρίσει μετά λόγω χωρου.Αυτά. 

Περιμένω πως και πως να πάρω τον μπέμπη αγκαλιά....την βδομαδα που μας έρχεται πάω παλι γιατρό και θα κλείσουμε και ημερομηνία. Το δωματιο το έχω έτοιμο και αύριο περιμένω την κουνια. Αυτά από μένα και τον μπεμπαρο

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Κορίτσια γεια σας λοιπόν έχω να γράψω μέρες αλλά πηρα άδεια και μονο κοιμομουν και είπα να πω τα νέα μου κάναμε κι άλλο υπέρηχο και το μωρό ειναι συνέχεια σε ισχιακή θέση και έτσι ήταν σε κάθε υπέρηχο ππκυ έχουμε κάνει από την αρχή. Ο   γιατρός μου στο Έλενα αλλά και η γυναικολόγο που έχω εδώ και χρόνια μου είπαν ότι δε μπορούμε να τον γυρίσουμε επειδή η μήτρα μου είναι καρδιοσχημη που στην ουσία είναι ανωμαλία της μητρας όποτε η προσπαθεια να γυρίσεις το μωρο είναι αρκετά επικινδυνη και δεν συνίσταται. Μεταξύ των εβδομαδων 38 με 39 θα παμε να γεννησουμε  με καισαρική γιατί η μήτρα μου έχει ζοριστει πολύ και δε με παίρνει παραπάνω και έχω αρχίσει και πονάω πάρα πολύ ακόμα και αν παω απο το κρεββάτι στο σαλόνι ή απλά αλλάξω πλευρό ενώ κοιμάμαι και ο γιατρός  μου απαγορευσε το περπάτημα και μονο ξαπλα. Γενικά εμένα με είχε προειδοποιήσει η γυναικολόγος μου ότι σε κάθε μου εγκυμοσύνη πιθανότατα θα έχω θέματα με αιμορραγίες στην αρχή γιατί ζορίζεται πολύ η μητρα μου να μεγαλωσει μαζί με το μωρό και για αυτό κιολας μέχρι να κλείσω το πρώτο τρίμηνο ήταν 50-50 αν θα προσχωρήσει η εγκυμοσύνη αλλά και ότι μπορεί το μωρό αν δε πάρει θέση απο νωρίς με την κεφάλα προς τα κάτω να μη μπορεί να γυρίσει μετά λόγω χωρου.Αυτά. 

Περιμένω πως και πως να πάρω τον μπέμπη αγκαλιά....την βδομαδα που μας έρχεται πάω παλι γιατρό και θα κλείσουμε και ημερομηνία. Το δωματιο το έχω έτοιμο και αύριο περιμένω την κουνια. Αυτά από μένα και τον μπεμπαρο

Με το καλο τοτε. Ολα στην ωρα τους και το διάστημα που σου ειπαν ειναι μια χαρα. Κι εγω υποφερω και ποναω γιατι εχω συμφυσεις στα εντερα και τωρα τραβανε πολυ και δεν αντεχω. 

Αντε κοριτσια λιγο εμεινε!!!!!

Ανυπομονώ 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Με το καλο τοτε. Ολα στην ωρα τους και το διάστημα που σου ειπαν ειναι μια χαρα. Κι εγω υποφερω και ποναω γιατι εχω συμφυσεις στα εντερα και τωρα τραβανε πολυ και δεν αντεχω. 

Αντε κοριτσια λιγο εμεινε!!!!!

Ανυπομονώ 

Η αλήθεια είναι ήθελα πολύ να γεννήσω φυσιολογικά αλλά το πιο σημαντικό είναι να γεννηθεί το.μωράκι μου και να εείναι γερό. Άντε να γεννηθούν όλα τα ζουζουνια μας και να λέμε τα κατορθώματα τους.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...