Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Γεια σου Μπουκιτσα! Βαστάμε, με πολλή ξεκούραση και ξάπλα. Ο γιατρός μου είπε να σταματησω το μαγνήσιο και δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου, αλλά οι συσπάσεις έχουν αυξηθεί. Καλλιέργεια μου είπε δε χρειάζεται να κάνω. Εσύ πώς τα πας;

Μετα το μεσημέρι απλά θέλω να κοιμάμαι για μήνες φυσικά δεν με πιάνει ούτε καφές ούτε τίποτα πολύ νύστα και πολύ κούραση περιμένω να γεννήσω να είμαι ξαπλωμένη στο μαιευτήριο.

Κορίτσια εγώ κατάλαβα την στιγμή της σύλληψης θυμάμαι πότε έκανα ωορρηξία και μου φαίνεται τόσο πολύς ο καιρός σημειωτέον επαφές δεν είχα όταν έκανα ωορρηξια και όμως έμεινα είχα 1-2 μέρες πριν σκάσει το αυγό μου 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; Βαστάτε ακόμα; 

Ποιες θα κάνετε καλλιέργεια κολπικού υγρού; 

Γεια σου @boukitsa123 !! Εγώ έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού από την 31η εβδομάδα λόγω προβλήματος που είχα οποτε τώρα είμαι οκ

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε . Είμαι στον γιατρό αυτη τη στιγμή και περιμένω να μπω για την τυπική εξέταση . Σήμερα αγόρασα και το χαλί για το παιδικό δωμάτιο. Ενα υπεροχο ανάγλυφο μπεζ χαλί με χρωματιστές καρδούλες πάνω . Και το ωραίο ειναι οτι η τιμή ηταν πάνφθηνη. Μόλις 50 ευρω και σε διαστάσεις 140x 200 μ. Πραγματικά ειχε τοσα πολλα και ωραία σχέδια που δεν μπορούσα να αποφασίσω:D Το μόνο  που μένει τωρα είναι να ερθει και η παραγγελία με τα απαραίτητα πραγματα του μωρου η οποία μου ειπαν οτι θα έρθει αυτη τη βδομάδα. Οσο το σκέφτομαι μου φαίνεται λες και πέρασε πολύς καιρός απο τοτε που έκανα το τεστ και έμαθα ότι είμαι έγκυος . Ώρες ώρες δεν μπορώ να συνυδητοποιήσω οτι σε λιγότερο από ένα μήνα θα έχω στην αγκαλιά μου τη μπεμπούλα μου. Ο άντρας μου οσο παει και τρελαίνεται παραπάνω :grin: Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας και σύντομα να έχουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε . Είμαι στον γιατρό αυτη τη στιγμή και περιμένω να μπω για την τυπική εξέταση . Σήμερα αγόρασα και το χαλί για το παιδικό δωμάτιο. Ενα υπεροχο ανάγλυφο μπεζ χαλί με χρωματιστές καρδούλες πάνω . Και το ωραίο ειναι οτι η τιμή ηταν πάνφθηνη. Μόλις 50 ευρω και σε διαστάσεις 140x 200 μ. Πραγματικά ειχε τοσα πολλα και ωραία σχέδια που δεν μπορούσα να αποφασίσω:D Το μόνο  που μένει τωρα είναι να ερθει και η παραγγελία με τα απαραίτητα πραγματα του μωρου η οποία μου ειπαν οτι θα έρθει αυτη τη βδομάδα. Οσο το σκέφτομαι μου φαίνεται λες και πέρασε πολύς καιρός απο τοτε που έκανα το τεστ και έμαθα ότι είμαι έγκυος . Ώρες ώρες δεν μπορώ να συνυδητοποιήσω οτι σε λιγότερο από ένα μήνα θα έχω στην αγκαλιά μου τη μπεμπούλα μου. Ο άντρας μου οσο παει και τρελαίνεται παραπάνω :grin: Εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας και σύντομα να έχουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας 

Ναι ρε φίλε κι εγώ σαν χθες μετρούσα τις μέρες να κάνω το τεστ με το καλό να δεχθείς την μπέμπα σας από που καλέ το πήρες το χαλί τόσο οικονομικό να το έχω στα υπόψιν μου; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , katerina04 είπε:

Βασταμε μωρε τωρα για ποσο θα δειξει. Εγω 27 εχω ραντεβου δεν ξερω αν θα με βαλει να κανω.

Ξεκουρασου οσο μπορεις μετα μας περιμενουν δυσκολα. Ποσο εισαι τωρα?Με τη δουλεια τι εκανες? 

36 εβδομάδων είμαι,έχει ένα μήνα που είμαι σε άδεια. Εσύ πώς είσαι;

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

36 εβδομάδων είμαι,έχει ένα μήνα που είμαι σε άδεια. Εσύ πώς είσαι;

Καλά γενικα τώρα μπήκα στην 34η εβδομάδα. Δουλειά δε σταμάτησα δυστυχώς και άρχισα να ζοριζομαι αλλά δε γίνεται διαφορετικά. Περιμένω τα Χριστούγεννα να ξεκουραστώ λιγάκι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Ναι ρε φίλε κι εγώ σαν χθες μετρούσα τις μέρες να κάνω το τεστ με το καλό να δεχθείς την μπέμπα σας από που καλέ το πήρες το χαλί τόσο οικονομικό να το έχω στα υπόψιν μου; 

Το πηρα από ενα κατάστημα εδω στη Κομοτηνή . Έχει κάποια μαγαζιά με οικονομικά χαλιά . Αν πήγαινα στα καλά μαγαζιά θα χρειαζόμουν τουλάχιστον 100 και πάνω ευρώ . Βέβαια εχω ενα πρόβλημα . Στο μήκος είναι καλό αλλά στο πλάτος ειναι κοντό . Σκέφτομαι μήπως παω να το αλλάξω και παραγγείλω μοκέτα στις διαστάσεις που χρειάζομαι :? Είναι κρίμα γιατί μου άρεσε πολύ. Ελπίζω τουλάχιστον να υπάρχει κάποια μοκέτα με σχέδιο ή τουλάχιστον πολύχρωμη. Χρειάζομαι οι διαστάσεις να είναι 1.60 x 2.00 και το μεγαλύτερο ειναι 1.60 x 2.30 

Link to comment
Share on other sites

Βαστάμε, βαστάμε!!! Είναι τώρα μερικές μέρες που πονάνε τα γόνατά μου!!! Καλλιέργεια δεν μου έχει πει ακόμα, αλλά θα του ζητήσω εγώ μόλις μπω στον ένατο! Ήρθε και το παρκοκρέβατο, θέλω όμως ένα άλλο στρώμα, πιο σταθερό! Κάνω ένα μπρέικ αυτή την εβδομάδα από ψώνια και από εβδομάδα παώ για το τράβελερ και να πάρω μερικές ακόμα πάνες και σελτεδάκια και καλάθι απλύτων και επιτέλους να ξεβαρεθώ να πάω να πάρω άλλη μία νυχτικιά για να φτιάξω τη βαλίτσα!

Η αλήθεια είναι ότι ο καιρός περνάει γρήγορα! Δεν θα πω σαν χτες, αλλά πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός από την ημέρα που έκανα την εμβρυομεταφορα και περιμένα δεκαπέντε μέρες για να κάνω τη χοριακή!!! Ακόμα έχω δίπλα μου τη φώτο του μικρούλη μας όταν ακόμα ήταν μια μπάλα από κύτταρα!!!! Τότε την κοίταζα και έκλαιγα και τον παρακαλούσα να μείνει!!! Μου έκανε τη χάρη το γλυκούλι!!!! Έχω πολλές αναμνήσεις τόσους μήνες και θα ήθελα να τις γράψω σαν ημερολόγιο κάποια στιγμή για να του τις διαβάσω όταν μεγαλώσει και να ξέρει πώς γεννήθηκε!!!

  • Μου αρέσει 4

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Βαστάμε, βαστάμε!!! Είναι τώρα μερικές μέρες που πονάνε τα γόνατά μου!!! Καλλιέργεια δεν μου έχει πει ακόμα, αλλά θα του ζητήσω εγώ μόλις μπω στον ένατο! Ήρθε και το παρκοκρέβατο, θέλω όμως ένα άλλο στρώμα, πιο σταθερό! Κάνω ένα μπρέικ αυτή την εβδομάδα από ψώνια και από εβδομάδα παώ για το τράβελερ και να πάρω μερικές ακόμα πάνες και σελτεδάκια και καλάθι απλύτων και επιτέλους να ξεβαρεθώ να πάω να πάρω άλλη μία νυχτικιά για να φτιάξω τη βαλίτσα!

Η αλήθεια είναι ότι ο καιρός περνάει γρήγορα! Δεν θα πω σαν χτες, αλλά πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός από την ημέρα που έκανα την εμβρυομεταφορα και περιμένα δεκαπέντε μέρες για να κάνω τη χοριακή!!! Ακόμα έχω δίπλα μου τη φώτο του μικρούλη μας όταν ακόμα ήταν μια μπάλα από κύτταρα!!!! Τότε την κοίταζα και έκλαιγα και τον παρακαλούσα να μείνει!!! Μου έκανε τη χάρη το γλυκούλι!!!! Έχω πολλές αναμνήσεις τόσους μήνες και θα ήθελα να τις γράψω σαν ημερολόγιο κάποια στιγμή για να του τις διαβάσω όταν μεγαλώσει και να ξέρει πώς γεννήθηκε!!!

Εγώ εχω πάρει ένα λεύκωμα και της γράφω πόσο την ήθελα πόσο την περιμένω η έρμη περιμένει να γνωρίσει μόνο εμένα και θα συναντήσει και άλλους 2 ομοτράπεζους :razz: Δεν θυμάμαι ποιον εκδόσεων είναι το λεύκωμα το πήρα από public είχε βάλει κάποιες προσφορούλες έχει να βάλεις και φωτογραφίες των πρώτων υπερήχων μετά με την κοιλιά και μετά το μωρό είναι πολύ ωραίο. 

@katerina04 κάνεις ιδιαίτερα ε; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Καλά γενικα τώρα μπήκα στην 34η εβδομάδα. Δουλειά δε σταμάτησα δυστυχώς και άρχισα να ζοριζομαι αλλά δε γίνεται διαφορετικά. Περιμένω τα Χριστούγεννα να ξεκουραστώ λιγάκι. 

Κουράγιο κορίτσι!!! Κάνω ακριβως το ίδιο, απλα με λιγότερες ώρες γιατί μου εβαλαν φρενο! Και ηδη ζοριζομαι!!! Έρχονται οι γιορτές και θα ξδσκουραστεις!!! Μετά τη γεννασε ποσο καιρό θα τους πεις οτι θα ξεκινήσεις παλι; εγω τους λέω σε δυο εβδομαδες χωρίς να ξέρω αν είναι εφικτό!

 @boukitsa123 τελεια ιδέα το λεύκωμα! Θα ψαξω μηπως μπορέσω να το βρω στις εκπτώσεις!!! Ευχαριστώ!!!!:wub:

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; Βαστάτε ακόμα; 

Ποιες θα κάνετε καλλιέργεια κολπικού υγρού; 

Καλημέρα κοριτσια! 36+1 σήμερα!!! Νιώθω τεράστια! Κοντεύουμε! Οι γιατροι λένε μάλλον θα γεννήσω με πρόκληση στις 38 βδομάδες (εάν δεν έρθει νωρίτερα). Άρα αμέσως μετά τα Χριστούγεννα!!!! :)

Το ντοπλερ χθες πήγε μια χαρα η μικρή είναι 2800!! 

Εκανα και καλλιεργειες (κολπικές και ούρων) και όλα ΟΚ.

Εσείς πώς είστε;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

Εγώ εχω πάρει ένα λεύκωμα και της γράφω πόσο την ήθελα πόσο την περιμένω η έρμη περιμένει να γνωρίσει μόνο εμένα και θα συναντήσει και άλλους 2 ομοτράπεζους :razz: Δεν θυμάμαι ποιον εκδόσεων είναι το λεύκωμα το πήρα από public είχε βάλει κάποιες προσφορούλες έχει να βάλεις και φωτογραφίες των πρώτων υπερήχων μετά με την κοιλιά και μετά το μωρό είναι πολύ ωραίο. 

@katerina04 κάνεις ιδιαίτερα ε; 

Ναι ιδιαίτερα και όπως ξέρεις αυτά δε σταματάνε. Βέβαια είμαι τυχερή ολοι οι γονείς εχουν κατανόηση.

1 hour ago, Ele@n είπε:

Κουράγιο κορίτσι!!! Κάνω ακριβως το ίδιο, απλα με λιγότερες ώρες γιατί μου εβαλαν φρενο! Και ηδη ζοριζομαι!!! Έρχονται οι γιορτές και θα ξδσκουραστεις!!! Μετά τη γεννασε ποσο καιρό θα τους πεις οτι θα ξεκινήσεις παλι; εγω τους λέω σε δυο εβδομαδες χωρίς να ξέρω αν είναι εφικτό!

 @boukitsa123 τελεια ιδέα το λεύκωμα! Θα ψαξω μηπως μπορέσω να το βρω στις εκπτώσεις!!! Ευχαριστώ!!!!:wub:

 

 

 

Κοίτα στη μικρή μου βγήκα στις δύο εβδομάδες και ήμουν καλά. Στις μεγαλες  τάξεις αναγκαστικά θα κάνω πάλι έτσι αν είμαι φυσικά καλά. Τα μικρουλια θα τα αφήσω για κανένα μήνα. Και πάλι νωρίς είναι και είχα πει το δεύτερο θα το κάνω αρχές καλοκαιριού για το χαρώ αλλά μας πρόλαβε ο μπέμπης. Οι τύψεις άσε αυτό είναι άλλη  ιστορία και τώρα θα είναι ακόμη περισσότερες συν τα σχόλια των άλλων 

 

Just now, katerina04 είπε:

 

 

 

Just now, TheMiracle είπε:

Καλημέρα κοριτσια! 36+1 σήμερα!!! Νιώθω τεράστια! Κοντεύουμε! Οι γιατροι λένε μάλλον θα γεννήσω με πρόκληση στις 38 βδομάδες (εάν δεν έρθει νωρίτερα). Άρα αμέσως μετά τα Χριστούγεννα!!!! :)

Το ντοπλερ χθες πήγε μια χαρα η μικρή είναι 2800!! 

Εκανα και καλλιεργειες (κολπικές και ούρων) και όλα ΟΚ.

Εσείς πώς είστε;

Άντε με το καλό και με έναν πόνο κοπέλα μου.Εγώ 34+2 σήμερα 27/12 έχω ραντεβού με το γιατρό. Προς τα παρον όλα καλά λογικά θα παω μεχρι τέλους. Εμένα με ζοριζει η κοιλιά γιατί ο μπέμπης κλωτσαει δυνατά και με πονάει άσε που όλο γυρνάει και μου τα ανακατεύει όλα εκεί μέσα. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!

Ερώτηση: καθε ποτε πατε στον γιατρο? Καθε 2 βδομαδες ή καθε βδομάδα? Ειμαη 34 και 1 και σε 4 βδομαδες τρλικα γενναω διοτι οι αντιστασεις στις μητριαιες αρτηρίες μειωθηκαν και το μωρο σε 2 βδομαδες πηρε 500 γραμμαρια και ειμαστε 2100. Ο γιατρος έτριβε τα ματια του γιατι μου ειχε πει το ιδανικότερο ειναι 300 γραμμάρια αλλα δυστυχως δεν το κοβει!

Παρηγγειλα ντουλαπα απο αλλον και σε 10 μερες θα μου την φερει. Δεν του εδωσα προκαταβολη, γιατι ο προηγουμενος εξαφανιστηκε με την προκαταβολη. Τι να πω, εκπλήσσομαι δυσαρεστα!

Αυτα τα καλα νεα μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εγώ μόλις γύρισα από τον γιατρό το μωρό σε ισχιακη θέση και εγώ μπαίνω για καισαρική την Τρίτη διότι η πίεση μου είναι πάρα πολύ  υψηλή με αποτέλεσμα να παίρνω ένα χάπι όταν ανεβαινει πανω από 100. Και ειμαι συνέχεια στο 96-98. Περιμένω να βγουν και τα αποτελέσματα από την εξέταση ούρων για λεύκωμα. Αυτά από μένα...την Τρίτη θα έχω το τοξοτακι μου αγκαλιά

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...