Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες. Ακόμα στην αναμονή είμαι . Έχουμε έρθει απο τις 8 στο νοσοκομείο και ακόμα περιμένω. Αφήστε που εχω πεθάνει της πείνας και δεν μπορω να φάω τίποτα λογω του χειρουργείου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Giota1983 είπε:

Καλημέρα σε όλες. Ακόμα στην αναμονή είμαι . Έχουμε έρθει απο τις 8 στο νοσοκομείο και ακόμα περιμένω. Αφήστε που εχω πεθάνει της πείνας και δεν μπορω να φάω τίποτα λογω του χειρουργείου. 

Στο έλενας είσαι; Γενικά στα δημόσια γίνεται πάντα χαμούλης δυστυχώς. :( 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλημέρες τσούπρες οι δουλειές τρέχουν (πλυντήρια,κουζίνα,ξεσκόνισμα έχουν πάρει φωτιά) έχω ξεχάσει πόσα πλυντήρια την ημέρα βάζω πόσες φορές σιδερώνω πόσες ταΐζω πόσες μαγειρεύω. Σήμερα έφτιαξα καγιανά και για τα μικρά κοτομπουκιές με πατάτες. Και φούρνισα και ένα κέικ πορτοκαλιού το πρωί. Με σοκολάτα όμως. (Σε μένα δεν αρέσουν τα εναλλακτικά κέικ αλλά τα μικρά ξετρελάθηκαν.) Και έχω και μια ημικρανία σε λίγο θα τσακώνομαι και με τον εαυτό μου :roll:  Συν τις άλλοις έχω ακόμα λόχεια. Η μικρή πότε ξερνιέται στον ύπνο πότε όχι. Καλέ όσες έχετε γεννήσει που είστε; Σας πήραν το μυαλό τα μωρά ε; Και πάτε για 2ο-3ο ε; :tongue: Ποια είπε ότι κάνει μποτέ; Θέλω κι εγώ κυρ Στέφανε!!! Ρεκτιφιέ καμεμπέρ ροκφόρ σεζλόνγκ βάλε απ'όλα κυρ Στέφανε!!! 

Αλλά ρε κορίτσια ακόμα μου λείπουν οι κλωτσιές της. Τα βλέπω και τα 3 μαζί και λέω ρε φίλε αυτά είναι τα δικά σου θαυματάκια. Αξίζουν όλα όσα κάνεις. 

Θηριο εισαι μπραβο. Μια μανα ολα τα καταφερνει και εσυ οχι απλα τα καταφερνεις τα ισοπεδωνεις ολα. Και εγω σημερα εφτιαξα παστιτσιο και ξετρελαθηκε η μικρη μου. Εφαγε και το κουνουπιδι της και πηγε στη γιαγια της ετοιμη. Εγω δουλεια κλασικα. Βαρεθηκαν να με βλεπουν τα μικρα. 

Just now, Giota1983 είπε:

Καλημέρα σε όλες. Ακόμα στην αναμονή είμαι . Έχουμε έρθει απο τις 8 στο νοσοκομείο και ακόμα περιμένω. Αφήστε που εχω πεθάνει της πείνας και δεν μπορω να φάω τίποτα λογω του χειρουργείου. 

Ωχ κουραγιο σε λιγες ωρες θα εχεις αγκαλια το νινι και θα τα ξεχασεις ολα. Εγω θυμαμαι ηθελα νερο και δε μου εδιναν ισα ισα μου εβρεχαν τα χειλη.

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Θηριο εισαι μπραβο. Μια μανα ολα τα καταφερνει και εσυ οχι απλα τα καταφερνεις τα ισοπεδωνεις ολα. Και εγω σημερα εφτιαξα παστιτσιο και ξετρελαθηκε η μικρη μου. Εφαγε και το κουνουπιδι της και πηγε στη γιαγια της ετοιμη. Εγω δουλεια κλασικα. Βαρεθηκαν να με βλεπουν τα μικρα. 

Ωχ κουραγιο σε λιγες ωρες θα εχεις αγκαλια το νινι και θα τα ξεχασεις ολα. Εγω θυμαμαι ηθελα νερο και δε μου εδιναν ισα ισα μου εβρεχαν τα χειλη.

Πες μου πως το φτιάχνεις και το τρώνε εμένα κουνουπίδι και μπρόκολο τους καίει την γλώσσα λένε :roll:

Just now, katerina04 είπε:

Θηριο εισαι μπραβο. Μια μανα ολα τα καταφερνει και εσυ οχι απλα τα καταφερνεις τα ισοπεδωνεις ολα. Και εγω σημερα εφτιαξα παστιτσιο και ξετρελαθηκε η μικρη μου. Εφαγε και το κουνουπιδι της και πηγε στη γιαγια της ετοιμη. Εγω δουλεια κλασικα. Βαρεθηκαν να με βλεπουν τα μικρα. 

Ωχ κουραγιο σε λιγες ωρες θα εχεις αγκαλια το νινι και θα τα ξεχασεις ολα. Εγω θυμαμαι ηθελα νερο και δε μου εδιναν ισα ισα μου εβρεχαν τα χειλη.

Νερό γτ δεν σου έδιναν; Εγώ έπινα κανονικά θυμάμαι. 

Just now, Ele@n είπε:

Εδώ αυτή που κάνει μποτέ!!! Ε, μη με δει και με τη ρίζα και τρομάξει!!!χαχαχα!!!!

Μάλλον τα κορίτσια με την αυπνία και τα τρεξίματα ζορίζονται!!! Εσύ είσαι θηρίο... ανήκεις σε μία κατηγορία μόνη σου!!! Τι ώρα ξυπνάς και τι ώρα κοιμάσαι κορίτσι;; Εκμυστηρεύσου μου τι με περιμένει...:shock: να είμαι προετοιμασμένη και να προετοιμάσω και τον σύζυγο... γιατί μάλλον πετάμε ακόμα στα ροζ/ μπλε συννεφάκια μας!!!

Κουκλάρα θα σε δει και ο σύζυξ ευκαιρία να γίνει και τίποτα (σ'#ξουέξ) που βοηθάει και στην έναρξη του τοκετού. :wub:

  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Πες μου πως το φτιάχνεις και το τρώνε εμένα κουνουπίδι και μπρόκολο τους καίει την γλώσσα λένε :roll:

Νερό γτ δεν σου έδιναν; Εγώ έπινα κανονικά θυμάμαι. 

Κουκλάρα θα σε δει και ο σύζυξ ευκαιρία να γίνει και τίποτα (σ'#ξουέξ) που βοηθάει και στην έναρξη του τοκετού. :wub:

Δεν ξερω γιατι δε μου εδιναν παντως ειχα πεθανει της διψας. Σαλατα το τρωει με λεμονι και πολυ λαδακι αν δε βαλω αρκετο μου κανει παρατηρηση η πριγκιπισσα

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Κουκλάρα θα σε δει και ο σύζυξ ευκαιρία να γίνει και τίποτα (σ'#ξουέξ) που βοηθάει και στην έναρξη του τοκετού. :wub:

Ε, αυτή την οδηγία περιμένω και από τον ντοκ και αυτός μου μιλάει για μπάλες και αηδίες. Βασικά μου είπε όχι πολύ περπάτημα ακόμα και όχι σεξ, γιατί δεν έχει εμπεδωθεί και μπορεί να ξεκινήσουμε κανέναν τοκετό και δεν το θέλαμε ακόμα. Τώρα θέλουμε να τον βάλουμε στη λεκάνη με τις μπάλες. Το άκουσε και ο σύζυξ που είχε ελπίδες μπας και τώρα στο τέλος δούμε κανένα φως και την ήπιαμε μαζί την πορτοκαλάδα. Ελπίζω να αλλάξουν οι οδηγίες αυτή την εβδομάδα και από τις μπάλες να περάσουμε σε άλλη γυμναστική. 

πρίν από 12 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Πες μου πως το φτιάχνεις και το τρώνε εμένα κουνουπίδι και μπρόκολο τους καίει την γλώσσα λένε :roll:

Κουνουπίδι ωραίο γίνεται και με ντομάτα και πατάτες στην κατσαρόλα γιαχνί. Μπρόκολο να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ το συμπαθώ, μόνο σαλάτα γίνεται. Υπάρχει και συνταγή για ογκραντεν που κρύβεται με τη μπεσαμέλ αλλά δεν το έχω επιχειρήσει ποτέ. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ε, αυτή την οδηγία περιμένω και από τον ντοκ και αυτός μου μιλάει για μπάλες και αηδίες. Βασικά μου είπε όχι πολύ περπάτημα ακόμα και όχι σεξ, γιατί δεν έχει εμπεδωθεί και μπορεί να ξεκινήσουμε κανέναν τοκετό και δεν το θέλαμε ακόμα. Τώρα θέλουμε να τον βάλουμε στη λεκάνη με τις μπάλες. Το άκουσε και ο σύζυξ που είχε ελπίδες μπας και τώρα στο τέλος δούμε κανένα φως και την ήπιαμε μαζί την πορτοκαλάδα. Ελπίζω να αλλάξουν οι οδηγίες αυτή την εβδομάδα και από τις μπάλες να περάσουμε σε άλλη γυμναστική. 

Κουνουπίδι ωραίο γίνεται και με ντομάτα και πατάτες στην κατσαρόλα γιαχνί. Μπρόκολο να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ το συμπαθώ, μόνο σαλάτα γίνεται. Υπάρχει και συνταγή για ογκραντεν που κρύβεται με τη μπεσαμέλ αλλά δεν το έχω επιχειρήσει ποτέ. 

Θα το ψάξω το ογκρατέν 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Με τρελαίνει κορίτσια που της έρχονται κακά την ώρα που τρώει. Και μετά ξερνιέται από τον κόπο που έκανε. :wub::wub::wub:

@Giota1983 εύχομαι να πήγαν όλα καλά αναμένω νέα σου μόλις μπορέσεις  :)

  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2020 at 2:52 ΜΜ, charma91 είπε:

Να το χαιρεστε το ζουζουνι σας!

Βρε κοριτσια εχω αγχωθει λιγο με το φαγητο του. Εχω γαλα νομιζω κ ο μικρος δεν με πθανει καλα κ δυσκολευομαστε. Δεν θα ηθελα να δωσω φορμουλα κ θελω να το παλεψω οσο γινεται! Τρωει με ψευδοθηλες κ θηλαστρο που του δινω με ειδικο μπιμπερο μεχρι να ερθουν καποιες μαιες για να με βοηθησουν να πθασει φυσικα.

Αλλα πόσο κ πόσο συχνα πρεπει να τρωει ενα νεογεννητο; γεννηθηκε 3240 κ βγηκαμε 3030. Δεν ειμαστε κ γιγαντες! Απο πανε βρεχει 5-6 την μερα με κακα αλλα τσισα παρατηρω γυρω στις 3 φορες γτ συνηθως μας τα κανει στο νιπτηρα...

Κ εμείς με ψευδοθηλες.. κ έχω το ίδιο άγχος για το αν τρώει όσο χρειάζεται.. τον βάζω στο στήθος κάθε φορά που δυσανασχετεί αλλά δεν άκουγεται πάντα να καταπίνει. 


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εμείς κλείσαμε σήμερα τις 10 μέρες.. Γενικά είναι πολύ καλόβολο μωρό μη το ματιάσω... Μας αφήνει και κοιμόμαστε κάτι 3ωρακια όχι πάντα όμως.. Λίγη γκρίνια στον ύπνο έχουμε και ξαγρυπναει με την αλλαγή της πάνας..Μας ενοχλούν μάλλον από τωρα εντερακια πάρα τον θηλασμό.. Δεν ξέρω μηπως φταίει κάτι που τρώω αν και προσέχω πολύ.. Σε όσες απομένουν με το καλό και με έναν πόνο.. Υπομονή για το μεγαλύτερο θυαμα της ζωής σας!! 

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Κ εμείς με ψευδοθηλες.. κ έχω το ίδιο άγχος για το αν τρώει όσο χρειάζεται.. τον βάζω στο στήθος κάθε φορά που δυσανασχετεί αλλά δεν άκουγεται πάντα να καταπίνει. 

Ούτε εμένα ακούγεται πάντα να καταπίνει.. Ασε που συνήθως κοιμάται στα πρώτα 5 λεπτά.. Τι οδηγίες έχεις εσύ για τον θηλασμό;; το ξυπνάς πχ;; εμένα μου είπαν όχι αρκεί να μην περνάει 4ωρο..το αφήνεις να τρώει όσο θέλει ή μετρας το χρόνο σε κάθε στήθος;; Έχω ακουσει τόσα που έχω μπερδευτεί. Θύμισε μου τι παιδακι εχεις.. 

  • Μου αρέσει 3

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

Με τρελαίνει κορίτσια που της έρχονται κακά την ώρα που τρώει. Και μετά ξερνιέται από τον κόπο που έκανε. :wub::wub::wub:

@Giota1983 εύχομαι να πήγαν όλα καλά αναμένω νέα σου μόλις μπορέσεις  :)

Είναι αυτό που λέμε από την παραγωγή στην κατανάλωση!!!! Πάνες αλλάζουμε στάνταρ πριν το φαγητό ή ανάλογα με το παιδάκι βλέπουμε και κάνουμε;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Είναι αυτό που λέμε από την παραγωγή στην κατανάλωση!!!! Πάνες αλλάζουμε στάνταρ πριν το φαγητό ή ανάλογα με το παιδάκι βλέπουμε και κάνουμε;

Πάνες αλλάζεις οπότε γεμίζουν είτε με τσισα είτε με κακά δεν υπάρχει κανόνας σε αυτό :)

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!! Γυρίσαμε κ εμείς σπίτι μας την Κυριακή και προσπαθούμε να προσαρμοστούμε! Η μπεμπουλα είναι πολύ καλό μωράκι και θηλαζουμε αποκλειστικά.. φυσικά με κόπο αλλά πιστεύω κάτι καταφέρνουμε!! 

Εγώ την ξυπνάω στις 3 ώρες για να φάει.. κ τρώμε περίπου μισή ώρα και από τα δυο στήθη! Είναι καλά νομίζετε ; Είμαι αρχαρια και δεν ξέρω! Επίσης ο παιδίατρος ειπε το βράδυ να την ξυπνάω στο 6ωρο αλλά δεν είναι μεγάλο διάστημα ρε κορίτσια; Εγώ την ξυπνάω στο 3ωρο πάλι:wub: κ το μωρό τρώει κανονικά ! Δλδ δείχνει ότι πεινάει!

παντως τι ευτυχία είναι αυτή ρε κορίτσια δεν την χορταίνω πεθαίνω μαζί της!!!!!!!❤️

  • Μου αρέσει 7

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Καλη προσαρμογη στο σπιτακι σας. Μπραβο σας που τα καταφερνετε με το θηλασμο. Αφου σου το ειπε και ο παιδιατρος μην την ξυπνας καλε. Για σενα το λεω κοιμησου οσο μπορεις. Αυτα τα ατιμουλια οτι ωρα και να τα βαλεις στο στηθος θα φανε πεινανε δεν πεινανε. Στο λεω γιατι η μικρη μου δεν κοιμοταν  πανω απο 2 ωρες σερι. Αν ειμαι τυχερη και κοιμαται ο μπεμπης δεν προκειται να τον ξυπναω ουτε στις 6 ωρες χαχα. Η ευτυχια δεν περιγραφεται το κοιτας και λιωνεις απλα. Εμεις τωρα ειμαστε ξαπλα στο κρεβατι με τη μικρη η οποια κοιμαται πανω μου και δεν με αφηνει ουτε πλευρο να γυρισω. Οι γοφοι με πεθαινουν αλλα δε θελω να την αφησω. Μονο που ακουω την ανασουλα της μου φτανει.

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Γυρίσαμε κ εμείς σπίτι μας την Κυριακή και προσπαθούμε να προσαρμοστούμε! Η μπεμπουλα είναι πολύ καλό μωράκι και θηλαζουμε αποκλειστικά.. φυσικά με κόπο αλλά πιστεύω κάτι καταφέρνουμε!! 

Εγώ την ξυπνάω στις 3 ώρες για να φάει.. κ τρώμε περίπου μισή ώρα και από τα δυο στήθη! Είναι καλά νομίζετε ; Είμαι αρχαρια και δεν ξέρω! Επίσης ο παιδίατρος ειπε το βράδυ να την ξυπνάω στο 6ωρο αλλά δεν είναι μεγάλο διάστημα ρε κορίτσια; Εγώ την ξυπνάω στο 3ωρο πάλι:wub: κ το μωρό τρώει κανονικά ! Δλδ δείχνει ότι πεινάει!

παντως τι ευτυχία είναι αυτή ρε κορίτσια δεν την χορταίνω πεθαίνω μαζί της!!!!!!!❤️

 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σας διαβάζω και χαίρομαι που έχετε ήδη τα μωράκια σας σπίτι οι περισσότερες! :wub:

Εγώ αύριο γίνομαι 35 εβδομάδων και από προχτές το βράδυ το μωρό μου είναι υπερκινητικό, ειδικά χτες το πολύ να σταμάτησε να κουνιέται για 1-2 ώρες όταν ξάπλωσα το μεσημέρι (αν σταμάτησε γιατί ίσως να κοιμόμουν κι απλά να μην το ένιωθα). Δεν ξέρω αν αυτό είναι αναμενόμενο για το μήνα μου ή αν συνέβη επειδή ήπια 2 καφέδες και πολλά τσάγια. Πέτρωνε και συνέχεια η κοιλιά, αλλά δεν είχα κάποιο ασυνήθιστο πόνο. Εξακολουθεί να είναι και σήμερα ατακτούλικο, αλλά όχι όσο χτες που είχε στήσει πανηγύρι στην κοιλιά μου. Εσείς που τα έχετε και πρόσφατα, ήταν τόσο δραστήριο και το δικό σας μωρό την 35η εβδομάδα; Ελπίζω να μην είναι σημάδι ότι θα γεννήσω νωρίτερα. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...