Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

Πρόκληση του είπα εγώ ότι δεν θέλω, γιατί και πέρυσι που μου είχε δώσει φάρμακα για να χαλαρώσει ο τράχηλος, ήμουν 9 ώρες στην κλινική και δεν με έπιανε τίποτα. Οπότε δεν θέλω να βάλω τον μικρό σε τέτοια διαδικασία. Έχει να κάνει καθαρά με δικούς μου φόβους μήπως ζοριστεί το μωρό... 

Μα τώρα είσαι ετοιμόγεννη το σώμα είναι σε άλλο στάδιο τεσπα όπως νομίζεις εσύ δεν θέλω να σε πιέσω. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν ξέρω αν έχει κάποια κοπέλα παρόμοιο πρόβλημα αλλά πλέον η καούρα και η παλινδρόμηση είναι ανυπόφορες .... δεν μπορώ να φάω τπτ που να μην με πειράξει όλη μέρα και τα βραδυα υποφέρω .... συν ότι νιώθω απίστευτες τύψεις γιατί κάπου μέσα στην νύχτα θα πάρω σιρόπι γκαβισκον για να κοιμηθώ ....όλα μέρα χάλια :sad::sad:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katespn είπε:

δεν ξέρω αν έχει κάποια κοπέλα παρόμοιο πρόβλημα αλλά πλέον η καούρα και η παλινδρόμηση είναι ανυπόφορες .... δεν μπορώ να φάω τπτ που να μην με πειράξει όλη μέρα και τα βραδυα υποφέρω .... συν ότι νιώθω απίστευτες τύψεις γιατί κάπου μέσα στην νύχτα θα πάρω σιρόπι γκαβισκον για να κοιμηθώ ....όλα μέρα χάλια :sad::sad:

έχεις γεννήσει κορίτσι; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katespn είπε:

δεν ξέρω αν έχει κάποια κοπέλα παρόμοιο πρόβλημα αλλά πλέον η καούρα και η παλινδρόμηση είναι ανυπόφορες .... δεν μπορώ να φάω τπτ που να μην με πειράξει όλη μέρα και τα βραδυα υποφέρω .... συν ότι νιώθω απίστευτες τύψεις γιατί κάπου μέσα στην νύχτα θα πάρω σιρόπι γκαβισκον για να κοιμηθώ ....όλα μέρα χάλια :sad::sad:

Κορίτσι δεν μπορείς να φανταστείς τι τράβηξα 2 μήνες από τις καούρες.. Μαρτυρίκα βραδια που να μην κλείνει το μάτι για ώρες και να νιωθω ότι θέλω να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο από το κάψιμο.. Πήρα 5 ολόκληρα κουτιά αντιοξινα κια πάλι υπέφερα. Και εσύ έχεις τύψεις για λιγο σιρόπι;; Μην βασανίζεις τον εαυτό σου οι γιατροί με διαβεβαιωασν  ότι τα συστατικά τους είναι 100% ασφαλή.. Καλή δύναμη και καλή λευτεριά!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katespn είπε:

δεν ξέρω αν έχει κάποια κοπέλα παρόμοιο πρόβλημα αλλά πλέον η καούρα και η παλινδρόμηση είναι ανυπόφορες .... δεν μπορώ να φάω τπτ που να μην με πειράξει όλη μέρα και τα βραδυα υποφέρω .... συν ότι νιώθω απίστευτες τύψεις γιατί κάπου μέσα στην νύχτα θα πάρω σιρόπι γκαβισκον για να κοιμηθώ ....όλα μέρα χάλια :sad::sad:

Μηλο, γάλα και τσίχλα μου είπαν. Αλλά γενικά υπομονή λίγο έμεινε. Και μετά το φαγητό καθιστή όχι ξαπλωμένη. Εγώ αν καθίσω λίγο στο πλάι με πιανει απίστευτη καούρα

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Κορίτσι δεν μπορείς να φανταστείς τι τράβηξα 2 μήνες από τις καούρες.. Μαρτυρίκα βραδια που να μην κλείνει το μάτι για ώρες και να νιωθω ότι θέλω να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο από το κάψιμο.. Πήρα 5 ολόκληρα κουτιά αντιοξινα κια πάλι υπέφερα. Και εσύ έχεις τύψεις για λιγο σιρόπι;; Μην βασανίζεις τον εαυτό σου οι γιατροί με διαβεβαιωασν  ότι τα συστατικά τους είναι 100% ασφαλή.. Καλή δύναμη και καλή λευτεριά!! 

Αλήθεια ;; Κι εγώ έχω διαβάσει ότι είναι ασφαλή αλλα μετά σκέφτομαι ότι φάρμακα είναι κι αυτά, ευχαριστώ !

Just now, katerina04 είπε:

Μηλο, γάλα και τσίχλα μου είπαν. Αλλά γενικά υπομονή λίγο έμεινε. Και μετά το φαγητό καθιστή όχι ξαπλωμένη. Εγώ αν καθίσω λίγο στο πλάι με πιανει απίστευτη καούρα

Ναι στο πλάι γίνεται ακόμη χειρότερο .... έχω εξαντλήσει όλα τα γιατροσόφια πλέον μόνο το σιρόπι κάνει δουλειά , ελπίζω να το πάρει σύντομα απόφαση ο μπέμπης ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katespn είπε:

Αλήθεια ;; Κι εγώ έχω διαβάσει ότι είναι ασφαλή αλλα μετά σκέφτομαι ότι φάρμακα είναι κι αυτά, ευχαριστώ !

Ναι στο πλάι γίνεται ακόμη χειρότερο .... έχω εξαντλήσει όλα τα γιατροσόφια πλέον μόνο το σιρόπι κάνει δουλειά , ελπίζω να το πάρει σύντομα απόφαση ο μπέμπης ....

Κοντεύεις κορίτσι στο τέλος η αναμονή δεν παλεύεται σε καταλαβαίνω. Με το καλό να γνωρίσεις το μωράκι σου.

@katerina04 με το καλό κορίτσι αύριο θα αναμένω νέα σου 

@Giota1983 είσαι καλά γλυκιά μου; Αναμένω νέα σου 

  • Ευχαριστώ 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Μα τώρα είσαι ετοιμόγεννη το σώμα είναι σε άλλο στάδιο τεσπα όπως νομίζεις εσύ δεν θέλω να σε πιέσω. 

Μωρέ σίγουρα, αλλά φοβάμαι να το ρισκάρω. Ο ντοκ λέει άσε να το ξαναδούμε την άλλη εβδομάδα, αλλά δεν νομίζω ότι θα αλλάξω γνώμη. Μακάρι να το έπαιρνε απόφαση μόνος του μέχρι την άλλη εβδομάδα να βγει μόνος του. Εννοείται ότι θα ήθελα φ.τ. όχι για λόγους συναισθηματικούς (ως πρωτότοκος δεν ξέρω πώς είναι), αλλά σίγουρα για να λέγεται και φυσιολογικός έχει πολύ πιο εύκολη και γρήγορη ανάρρωση. Αλλά μετά σκέφτομαι ότι θα μας πάρει ώωωωωρες και ίσως αυτό ζορίσει το μωρό. Αυτό θέλω να αποφύγω. Από την άλλη η καισαρική του προσφέρει ασφάλεια και βγαίνει σοκαρισμένο μεν, αλλά χωρίς να ταλαιπωρηθεί, αλλά έχει και μία ανάρρωση που μπορεί να τραβήξει καιρό. Καλά, εδώ και καιρό το σκέφτομαι, τι και πώς, οπότε τα βλέπω ψυχρά λογικά. Αφού του είπα και για ολική ναρκωση, αλλά μου είπε ότι η επισκληρίδιος είναι πιο ασφαλής και για τους δύο μας. Δεν μου είπε λεπτομέρειες... 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η μικρή μου μπουκωσε και σαν να βραχνιασε και λίγο. Όλο το βράδυ πάνω μου κοιμήθηκε. Και όλο πετάει τις κουβέρτες. Υπνοσακο με τίποτα δεν τον βάζει καν. Θα τρελαθώ βρε κορίτσια. Πώς θα την αφήσω και φοβάμαι και μην κολλήσω κι εγω. Όλο με τη μάσκα θα είμαι στην κλινική? Και είναι και ζορικη ποιος θα της βάλει όρο στη μύτη? Αν κολλήσει τις γιαγιάδες και τον άντρα μου τη βάψαμε. Αχ υπομονη θα προσπαθήσω να είμαι ψύχραιμη. 

  • Λυπημένη/-ος 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Katespn είπε:

Αλήθεια ;; Κι εγώ έχω διαβάσει ότι είναι ασφαλή αλλα μετά σκέφτομαι ότι φάρμακα είναι κι αυτά, ευχαριστώ !

Ναι στο πλάι γίνεται ακόμη χειρότερο .... έχω εξαντλήσει όλα τα γιατροσόφια πλέον μόνο το σιρόπι κάνει δουλειά , ελπίζω να το πάρει σύντομα απόφαση ο μπέμπης ....

Δοκίμασε και ρόφημα αλόης.. Εχουν και στο σουπερμάρκετ.. Επίσης αν φας το βραδινό σου νωρίς κατά τις 7 περνάς καλύτερη νύχτα δεν το συζητώ.. 

  • Ευχαριστώ 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

ψ

Just now, katerina04 είπε:

Καλημέρα. Η μικρή μου μπουκωσε και σαν να βραχνιασε και λίγο. Όλο το βράδυ πάνω μου κοιμήθηκε. Και όλο πετάει τις κουβέρτες. Υπνοσακο με τίποτα δεν τον βάζει καν. Θα τρελαθώ βρε κορίτσια. Πώς θα την αφήσω και φοβάμαι και μην κολλήσω κι εγω. Όλο με τη μάσκα θα είμαι στην κλινική? Και είναι και ζορικη ποιος θα της βάλει όρο στη μύτη? Αν κολλήσει τις γιαγιάδες και τον άντρα μου τη βάψαμε. Αχ υπομονη θα προσπαθήσω να είμαι ψύχραιμη. 

Κατερίνα μου ψυχραιμία δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι κι εγώ έχω την μπεμπούλα με μύξες και την πλακώνω στους ορούς. Με μεγαλύτερα παιδιά είναι παλούκι πάντα. Να την σταματήσεις από τον παιδικό. Σέρνεται και γρίπη. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

ψ

Κατερίνα μου ψυχραιμία δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι κι εγώ έχω την μπεμπούλα με μύξες και την πλακώνω στους ορούς. Με μεγαλύτερα παιδιά είναι παλούκι πάντα. Να την σταματήσεις από τον παιδικό. Σέρνεται και γρίπη. 

Ξερω χαμος γινεται και με 2 παιδια δε γλιτωνουμε. Δεν την στελνω παιδικο ειπα του χρονου που θα μεγαλωσει ο μπεμπης.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Ξερω χαμος γινεται και με 2 παιδια δε γλιτωνουμε. Δεν την στελνω παιδικο ειπα του χρονου που θα μεγαλωσει ο μπεμπης.

Άσε μύξα ενήλικα βγάζει η μπέμπα με τον ορό και όλο χλιμιντρίζει η έρμη τι να κάνουμε υπομονή και ψυχραιμία το βράδυ ήταν και ανήσυχη μου έχεσε στις 2 το πρωί (με τη σκόνη δεν χέζει συχνά όπως με το μητρικό) και μέχρι να τα κάνει ήταν πολύ ανήσυχη. Εν τω μεταξύ πρέπει να έχω απόθεμα σε φαγητά και σε γάλατα γτ από ότι βλέπω δεν είναι εύκολο να πηγαίνω κάθε μέρα να αγοράζω. 

@katerina04σκέφτεσαι ταντεμ; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Άσε μύξα ενήλικα βγάζει η μπέμπα με τον ορό και όλο χλιμιντρίζει η έρμη τι να κάνουμε υπομονή και ψυχραιμία το βράδυ ήταν και ανήσυχη μου έχεσε στις 2 το πρωί (με τη σκόνη δεν χέζει συχνά όπως με το μητρικό) και μέχρι να τα κάνει ήταν πολύ ανήσυχη. Εν τω μεταξύ πρέπει να έχω απόθεμα σε φαγητά και σε γάλατα γτ από ότι βλέπω δεν είναι εύκολο να πηγαίνω κάθε μέρα να αγοράζω. 

@katerina04σκέφτεσαι ταντεμ; 

Ασε φυσικα και θες αποθεματα και εγω εχω φροντισει να παρω καποια βασικα. Η καημενουλα ζοριζεται με τις μυξουλες και τα κακα ειναι θεμα. Ταντεμ οχι δε θα το αντεξω. Λοιπον γυρισα απο το γιατρο. Ο καρδιοτοκογραφος εδειξε συσπασεις. Εχω και διαστολη 3 αλλα ο μπεμπης ειναι λιγο ψηλα και δε με εβαλε σημερα. Μου ανοιξε λιγο τον τραχηλο και εκτος απροοπτου θα παω αυριο το πρωι να με δει και ελπιζω να με βαλει. Σημερα με πεθανε με το χερι. Αυριο τριτη φορα θα το φαω 

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...