Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Δε θελω να σε τρομαξω αλλα οπως εχω ξαναπει η δικια μου ετσι ηταν στην κοιλια και ακομα χειροτερα εξω χαχα. Υπερκινητικη δεν καθεται στον κωλο της πανω απο 5 λεπτα και αυτο σπανια. Τωρα ο μπεμπης ειναι χειροροτερος βεβαια αλλα πονταρω στο να βγει ποδοσφαιριστης. Δε νομιζω να ειναι σημαδι τοκετου.

Κάτι τρως ή πίνεις, δεν εξηγείται αλλιώς... :D Ο πόνος στη μέση είναι σημάδι;;;; Άντε να χαρώ...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ele@n είπε:

Κάτι τρως ή πίνεις, δεν εξηγείται αλλιώς... :D Ο πόνος στη μέση είναι σημάδι;;;; Άντε να χαρώ.

Όχι παιδί μου αυτά με κλωτσανε μέρα νύχτα ακόμη και όταν δεν τρωω.  Ναι ο πόνος στη μέση μπορεί να ειναι σημάδι. Χαμηλά λένε συνήθως  Τίποτα άλλο έχεις? Εγώ σήμερα τέρμα τα μαθηματα γιατί με βλέπω να γεννάω σε κανένα σπίτι.Οχι τίποτα άλλο θα πάθουν σοκ τα μικρά. Νιώθω κάποιες συσπάσεις και πίεση αλλά θα δείξει. Αύριο θα κάνω περιποίηση και κάτι τελευταιες δουλειές αν τύχει και με βάλει την Πέμπτη να είμαι έτοιμη. Άγχος δεν έχω ακόμη τη μικρή μου μόνο σκέφτομαι. Δεν ξέρω πως θα αντέξω χωρίς να τη δω.

  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Κορίτσια μου εμείς κλείσαμε σήμερα τις 10 μέρες.. Γενικά είναι πολύ καλόβολο μωρό μη το ματιάσω... Μας αφήνει και κοιμόμαστε κάτι 3ωρακια όχι πάντα όμως.. Λίγη γκρίνια στον ύπνο έχουμε και ξαγρυπναει με την αλλαγή της πάνας..Μας ενοχλούν μάλλον από τωρα εντερακια πάρα τον θηλασμό.. Δεν ξέρω μηπως φταίει κάτι που τρώω αν και προσέχω πολύ.. Σε όσες απομένουν με το καλό και με έναν πόνο.. Υπομονή για το μεγαλύτερο θυαμα της ζωής σας!! 

Ούτε εμένα ακούγεται πάντα να καταπίνει.. Ασε που συνήθως κοιμάται στα πρώτα 5 λεπτά.. Τι οδηγίες έχεις εσύ για τον θηλασμό;; το ξυπνάς πχ;; εμένα μου είπαν όχι αρκεί να μην περνάει 4ωρο..το αφήνεις να τρώει όσο θέλει ή μετρας το χρόνο σε κάθε στήθος;; Έχω ακουσει τόσα που έχω μπερδευτεί. Θύμισε μου τι παιδακι εχεις.. 

Εμένα μου είπαν πλέον να αφήνω κάθε γεύμα ένα στήθος και μόνο αν δω ότι δε χορταινει και είναι ανήσυχος να δίνω και από το άλλο..πολλές φορές κοιμάται στα πρώτα 5 λεπτά και προσπαθώ να τον ξυπνάω. Γενικά μου είπαν να τον ξυπνάω. Ανά 3 Ώρο το πολύ . Εγώ τρώω τα πάντα και είμαι σε επικοινωνία με την παιδίατρο σε περίπτωση που δω περίεργες κενώσεις. Ο Θεός βοηθός!

  • Ευχαριστώ 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Όχι παιδί μου αυτά με κλωτσανε μέρα νύχτα ακόμη και όταν δεν τρωω.  Ναι ο πόνος στη μέση μπορεί να ειναι σημάδι. Χαμηλά λένε συνήθως  Τίποτα άλλο έχεις? Εγώ σήμερα τέρμα τα μαθηματα γιατί με βλέπω να γεννάω σε κανένα σπίτι.Οχι τίποτα άλλο θα πάθουν σοκ τα μικρά. Νιώθω κάποιες συσπάσεις και πίεση αλλά θα δείξει. Αύριο θα κάνω περιποίηση και κάτι τελευταιες δουλειές αν τύχει και με βάλει την Πέμπτη να είμαι έτοιμη. Άγχος δεν έχω ακόμη τη μικρή μου μόνο σκέφτομαι. Δεν ξέρω πως θα αντέξω χωρίς να τη δω.

Ψάχνω σημάδια άλλα δεν βρίσκω... Εγώ συνεχίζω με τα μεγάλα... ο άντρας μου μου λέει μήπως να σταματήσεις και του λέω ε, το πολύ πολύ να ρίξουν κανένα σφουγγάρισμα!!!!χαχαχα!!! Αύριο ελπίζω να μου δώσει πιο σαφείς πληροφορίες ο ντοκ... ανυπομονώ!!! Η μικρή σου θα μείνει με τους παππούδες;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ψάχνω σημάδια άλλα δεν βρίσκω... Εγώ συνεχίζω με τα μεγάλα... ο άντρας μου μου λέει μήπως να σταματήσεις και του λέω ε, το πολύ πολύ να ρίξουν κανένα σφουγγάρισμα!!!!χαχαχα!!! Αύριο ελπίζω να μου δώσει πιο σαφείς πληροφορίες ο ντοκ... ανυπομονώ!!! Η μικρή σου θα μείνει με τους παππούδες;

Ναι μισές μέρες με τους γονείς μου και μισές με τα πεθερικά. Σπίτι μας όχι γιατί εκεί με ψάχνει. Της πήρα και το δωράκι που θα της φέρει ο αδερφουλης της και μπαίνουμε τελική ευθεία. Δεν μπορώ να το πιστέψω.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerina04 είπε:

Ναι μισές μέρες με τους γονείς μου και μισές με τα πεθερικά. Σπίτι μας όχι γιατί εκεί με ψάχνει. Της πήρα και το δωράκι που θα της φέρει ο αδερφουλης της και μπαίνουμε τελική ευθεία. Δεν μπορώ να το πιστέψω.

Έλα μια χαρά θα περάσει το ζουζούνι...μίνι χειμερινές διακοπές θα κάνει!!! άσε που θα περάσει λουκούμι με παππούδες. 

Άντε να έρθει και η δική μου σειρά... βρήκα και άλλο σύμπτωμα... στην τουαλέτα δεν αδειάζει η κύστη εύκολα...σαν ένα κεφάλι να φράζει τη διαδικασία... να χαρώ τώρα;;;;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Έλα μια χαρά θα περάσει το ζουζούνι...μίνι χειμερινές διακοπές θα κάνει!!! άσε που θα περάσει λουκούμι με παππούδες. 

Άντε να έρθει και η δική μου σειρά... βρήκα και άλλο σύμπτωμα... στην τουαλέτα δεν αδειάζει η κύστη εύκολα...σαν ένα κεφάλι να φράζει τη διαδικασία... να χαρώ τώρα;;;;

Καλα σιγουρα. Θα ρημαξει και τα kinder και γενικα ζωαρα θα κανει αλλα θα μου λειψει πολυ. Θα προσπαθησω να το διαχειριστω ομως. Νομιζω αν ερθει να με δει θα ειναι χιεροτερα.  Γενικα αυτο το διαστημα  πιεζει την κυστη το μωρο και θελεις να πας συνεχεια τουαλετα. Κι εγω μεχρι να πλυνω χερια θελω να ξαναπαω εστω κι αν ειναι για μια σταγονα.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσι θηλαζεις; Και άμα ναι πόση ώρα θηλάζει το μωράκι σου;

Ναι θηλάζω.. Στην αρχή μου είχαν πει στο νοσοκομείο να τον αφήνω οσο θέλει σε καθε στήθος.. Η παιδίατρος έξω και φίλες μου που εχουν περάσει την ίδια φαση μου είπαν 15 λεπτά στο κάθε στήθος και αυτό προσπαθώ να εφαρμόσω γιατί ούτως ή άλλως αποκοιμιεται πάνω στο στήθος πολύ γρήγορα... Φαινεται να του φτάνει.. Τι να σου πω.. Και εγώ λίγο στα χαμένα πάω σαν πρωτάρα.. Καμια φορά αν μετά την αλλαγή της πάνας έχει γκρίνια τον βάζω και 5-10 λεπτά ακόμα.. Αλλες φορες θέλει συμπλήρωμα άλλες όχι 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Ναι θηλάζω.. Στην αρχή μου είχαν πει στο νοσοκομείο να τον αφήνω οσο θέλει σε καθε στήθος.. Η παιδίατρος έξω και φίλες μου που εχουν περάσει την ίδια φαση μου είπαν 15 λεπτά στο κάθε στήθος και αυτό προσπαθώ να εφαρμόσω γιατί ούτως ή άλλως αποκοιμιεται πάνω στο στήθος πολύ γρήγορα... Φαινεται να του φτάνει.. Τι να σου πω.. Και εγώ λίγο στα χαμένα πάω σαν πρωτάρα.. Καμια φορά αν μετά την αλλαγή της πάνας έχει γκρίνια τον βάζω και 5-10 λεπτά ακόμα.. Αλλες φορες θέλει συμπλήρωμα άλλες όχι 

Και εγώ να σου πω την αλήθεια πάω λίγο στα χαμένα αλλά οποτε ζητήσει της δίνω ακόμα 5 ημερών είναι δεν μπορεί από τώρα να μπει σε προγραμμα η ψυχούλα !! Τυχαίνει να τρώει και 10 λεπτά γενικά τυχαίνει να τρώει και 40.. θα τη ζυγίσουμε το Σαββατοκύριακο για να δούμε τι κάνουμε και που βαδίζουμε !

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα τι να κάνω για να μην μου βρωμίζει ο αποστειρωτής γρήγορα; Σχεδόν κάθε μέρα γεμίζει βρωμιά και πάντα καθαρίζω τα μπουκάλια πριν μήπως πρέπει να τα ξεβγάζω κάθε φορά με σαπούνι; 

@katerina04 κορίτσι βλέπω τον γιο σου να βγαίνει 5 κιλά :wub:

  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα τι να κάνω για να μην μου βρωμίζει ο αποστειρωτής γρήγορα; Σχεδόν κάθε μέρα γεμίζει βρωμιά και πάντα καθαρίζω τα μπουκάλια πριν μήπως πρέπει να τα ξεβγάζω κάθε φορά με σαπούνι; 

@katerina04 κορίτσι βλέπω τον γιο σου να βγαίνει 5 κιλά :x

Καλημέρα. Θέλει συχνά πλύσιμο ο ατιμος γιατί βρωμιζει το θυμάμαι. Τα μπουκάλια εγώ τα ξεβγαζα πάντα με σαπούνι και μετά τα εβαζα αλλά και πάλι βρωμιζει. Αυτό φοβάμαι κι εγω. Αλλά τι περιμένεις άντρας. Φαι ζεστασιά βολευτηκε σου λέει καλά είμαι που να πάω τώρα. Η μικρή 39+2 που γεννήθηκε ήταν 2870 αυτός 38+2 3478 θηρίο. 

  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Καλημέρα. Θέλει συχνά πλύσιμο ο ατιμος γιατί βρωμιζει το θυμάμαι. Τα μπουκάλια εγώ τα ξεβγαζα πάντα με σαπούνι και μετά τα εβαζα αλλά και πάλι βρωμιζει. Αυτό φοβάμαι κι εγω. Αλλά τι περιμένεις άντρας. Φαι ζεστασιά βολευτηκε σου λέει καλά είμαι που να πάω τώρα. Η μικρή 39+2 που γεννήθηκε ήταν 2870 αυτός 38+2 3478 θηρίο. 

Άλλο φατσάκι ήθελα να πατήσω το διόρθωσα όμως βέβαια στον υπέρηχο να ξέρεις βγαίνει απόκλιση εμένα την έβγαζε 2 εβδομάδες πριν γεννήσω 2900 και 2 εβδομάδες μετά βγήκε 2980 καμία σχέση δηλαδή. 

Επίσης τα πλαστικά μπουκάλια βρωμίζουν πολύ πιο γρήγορα. Θα πάω να πάρω κι άλλα γυάλινα γτ με τα πλαστικά δεν γίνεται δουλειά. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Άλλο φατσάκι ήθελα να πατήσω το διόρθωσα όμως βέβαια στον υπέρηχο να ξέρεις βγαίνει απόκλιση εμένα την έβγαζε 2 εβδομάδες πριν γεννήσω 2900 και 2 εβδομάδες μετά βγήκε 2980 καμία σχέση δηλαδή. 

Επίσης τα πλαστικά μπουκάλια βρωμίζουν πολύ πιο γρήγορα. Θα πάω να πάρω κι άλλα γυάλινα γτ με τα πλαστικά δεν γίνεται δουλειά. 

Θα δείξει εντάξει εκεί γύρω στα 3500 καλά είναι να βγει και εύκολα χαχα. Ναι τα πλαστικά δεν βολεύουν καθόλου και εμενα δε με βολεψαν


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα τι να κάνω για να μην μου βρωμίζει ο αποστειρωτής γρήγορα; Σχεδόν κάθε μέρα γεμίζει βρωμιά και πάντα καθαρίζω τα μπουκάλια πριν μήπως πρέπει να τα ξεβγάζω κάθε φορά με σαπούνι; 

@katerina04 κορίτσι βλέπω τον γιο σου να βγαίνει 5 κιλά :wub:

Μια φορά την ημέρα εκεί που μπαίνει το νερό του θα βάζεις λευκό ξύδι και θα τον βάζεις σε λειτουργία και μετά θα ξεπλενεις με νερό έχω ακούσει και για λεμόνι αλλά εγώ τον έκανα με ξύδι!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μια φορά την ημέρα εκεί που μπαίνει το νερό του θα βάζεις λευκό ξύδι και θα τον βάζεις σε λειτουργία και μετά θα ξεπλενεις με νερό έχω ακούσει και για λεμόνι αλλά εγώ τον έκανα με ξύδι!

το σημειώνω....χαχαχαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...