Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, katerina04 είπε:

Ασε φυσικα και θες αποθεματα και εγω εχω φροντισει να παρω καποια βασικα. Η καημενουλα ζοριζεται με τις μυξουλες και τα κακα ειναι θεμα. Ταντεμ οχι δε θα το αντεξω. Λοιπον γυρισα απο το γιατρο. Ο καρδιοτοκογραφος εδειξε συσπασεις. Εχω και διαστολη 3 αλλα ο μπεμπης ειναι λιγο ψηλα και δε με εβαλε σημερα. Μου ανοιξε λιγο τον τραχηλο και εκτος απροοπτου θα παω αυριο το πρωι να με δει και ελπιζω να με βαλει. Σημερα με πεθανε με το χερι. Αυριο τριτη φορα θα το φαω 

Να ρωτήσω κάτι;; Διαστολή 3 και συσπάσεις και δεν έχεις πόνους;; Εγω με διαστολή 1 και αντε 2 και είχα πόνους σαν να γεννουσα.. Κάθε 5 λεπτά και λιγοτερο.. Πόσο διαφορετική είναι τελικά η κάθε γυναίκα...ποσο διαφορετικός ο κάθε τοκετος

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MariaGS είπε:

Να ρωτήσω κάτι;; Διαστολή 3 και συσπάσεις και δεν έχεις πόνους;; Εγω με διαστολή 1 και αντε 2 και είχα πόνους σαν να γεννουσα.. Κάθε 5 λεπτά και λιγοτερο.. Πόσο διαφορετική είναι τελικά η κάθε γυναίκα...ποσο διαφορετικός ο κάθε τοκετος

Ναι δε νιώθω καθόλου πόνο. Όντως κάθε γυναίκα είναι διαφορετική. Και ο κάθε τοκετός δεν είναι ίδιος. Πώς είσαι? Τι κάνει το μωράκι σου?

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για όσες ξέρετε κ έχετε κ αλλά παιδάκια έχω μια ερώτηση..

η μπεμπουλα μου σήμερα είναι 1 εβδομάδας , έκανε κακά τελευταία φορά Δευτέρα βράδυ και από τότε δεν ξανά έκανε.. θηλάζω αποκλειστικά .. φαίνεται ότι έχει ζόρι, έχει παρά πολλά αέρια όλη μέρα αλλά κακά δεν κάνει!

ειναι φυσιολογικό;; Να ανησυχήσω; Μπορώ να τη βοηθήσω κάπως εγώ;;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια για όσες ξέρετε κ έχετε κ αλλά παιδάκια έχω μια ερώτηση.

η μπεμπουλα μου σήμερα είναι 1 εβδομάδας , έκανε κακά τελευταία φορά Δευτέρα βράδυ και από τότε δεν ξανά έκανε.. θηλάζω αποκλειστικά .. φαίνεται ότι έχει ζόρι, έχει παρά πολλά αέρια όλη μέρα αλλά κακά δεν κάνει!

ειναι φυσιολογικό;; Να ανησυχήσω; Μπορώ να τη βοηθήσω κάπως εγώ;;

Με το θηλασμο ειναι φυσιολογικο να περασουν 6-7 μερες χωρις να κανει κακα. Αλλα το μωρακι ζοριζεται. Εγω της εβαζα στον ποπο μια μπατονετα βουτηγμενη στο ελαιολαδο και προσπαθουσα να βγαλω αν ειχε λιγα κακα σκληρα. Οχι πολυ βαθια. Ξερω ακουγεται καπως αλλα τα εκανε εκεινη την ωρα. Αλλα προσοχη εβγαιναν τα σκληρα και μετα εκτοξευοταν τα αλλα οποτε βαλε κανα δυο παμπερακια απο κατω. Εγω τα εφαγα στη μπλουζα ουκ ολιγες φορες

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katerina04 είπε:

Ναι δε νιώθω καθόλου πόνο. Όντως κάθε γυναίκα είναι διαφορετική. Και ο κάθε τοκετός δεν είναι ίδιος. Πώς είσαι? Τι κάνει το μωράκι σου?

Καλά είμαι.. Ευτυχώς ανάρρωσα γρήγορα από την καισαρική.. Σε μια εβδομάδα επανήλθα και μπορώ να κάνω άνετα τις δουλειές μου και να φροντίσω το μωρό.. Ο μπέμπης πάλι καλά είναι ήσυχος και τα πάμε καλά με το θηλασμό.. Τωρα θα αρχίσω να αποθηκεύω γάλα για να φάει και με το μπιμπερό γιατί την άλλη εβδομάδα θα ξεκινήσω δουλεια.. Ελπίζω να πιάσει μπουκάλι να μην έχουμε θέμα.. Θα το δοκιμάσω αυριο


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MariaGS είπε:

Καλά είμαι.. Ευτυχώς ανάρρωσα γρήγορα από την καισαρική.. Σε μια εβδομάδα επανήλθα και μπορώ να κάνω άνετα τις δουλειές μου και να φροντίσω το μωρό.. Ο μπέμπης πάλι καλά είναι ήσυχος και τα πάμε καλά με το θηλασμό.. Τωρα θα αρχίσω να αποθηκεύω γάλα για να φάει και με το μπιμπερό γιατί την άλλη εβδομάδα θα ξεκινήσω δουλεια.. Ελπίζω να πιάσει μπουκάλι να μην έχουμε θέμα.. Θα το δοκιμάσω αυριο

Ωραια χαίρομαι. Ωχ έφτασε η ώρα για δουλειά. Καλά κάνεις και τον δοκιμάζεις νωρίς. Η δικιά μου πάντως το πηρε πολύ εύκολα. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2020 at 9:48 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Με τρελαίνει κορίτσια που της έρχονται κακά την ώρα που τρώει. Και μετά ξερνιέται από τον κόπο που έκανε. :wub::wub::wub:

@Giota1983 εύχομαι να πήγαν όλα καλά αναμένω νέα σου μόλις μπορέσεις  :)

Καλησπέρα σε όλες. Τη Δευτέρα γέννησα μια κούκλα μπέμπα στις 8 το απόγευμα. Με το που την έβγαλε ο γιατρός μου λέει σε κατούρησε:-P Την κράτησαν στα νεογνά επειδή βγήκε ελαφρώς μικρή. 2660 αν και υπολογίζαμε γυρω στα 2900. Αυτό είναι το λιγότερο που με νοιάζει αυτή τη στιγμή. Αύριο με το καλο θα βγούμε αν ολα είναι καλά , αν και η μπέμπα ίσως κάτσει λίγες μέρες παραπάνω. Κορίτσια το τι κλάμα έριξα όταν βγήκε δεν λέγεται. Η πιο όμορφη στιγμή που εχω ζήσει. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Τη Δευτέρα γέννησα μια κούκλα μπέμπα στις 8 το απόγευμα. Με το που την έβγαλε ο γιατρός μου λέει σε κατούρησε:-P Την κράτησαν στα νεογνά επειδή βγήκε ελαφρώς μικρή. 2660 αν και υπολογίζαμε γυρω στα 2900. Αυτό είναι το λιγότερο που με νοιάζει αυτή τη στιγμή. Αύριο με το καλο θα βγούμε αν ολα είναι καλά , αν και η μπέμπα ίσως κάτσει λίγες μέρες παραπάνω. Κορίτσια το τι κλάμα έριξα όταν βγήκε δεν λέγεται. Η πιο όμορφη στιγμή που εχω ζήσει. 

Να σου ζήσει η κορούλα σου να είναι γερή και τυχερή στη ζωή της. Άτιμα αυτά τα κορίτσια αν σε κατούρησε από τώρα φαντάσου τι έχει να γίνει μετά χαχα. Μη στεναχωριέσαι αν θα κάτσει μέσα λίγες μερουλες όλα καλά θα είναι. Δεν περιγράφεται το συναισθημα όταν αντικρίζεις πρώτη φορα το μωράκι σου ειναι μαγική στιγμή. Εσύ πως είσαι?


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Τη Δευτέρα γέννησα μια κούκλα μπέμπα στις 8 το απόγευμα. Με το που την έβγαλε ο γιατρός μου λέει σε κατούρησε:-P Την κράτησαν στα νεογνά επειδή βγήκε ελαφρώς μικρή. 2660 αν και υπολογίζαμε γυρω στα 2900. Αυτό είναι το λιγότερο που με νοιάζει αυτή τη στιγμή. Αύριο με το καλο θα βγούμε αν ολα είναι καλά , αν και η μπέμπα ίσως κάτσει λίγες μέρες παραπάνω. Κορίτσια το τι κλάμα έριξα όταν βγήκε δεν λέγεται. Η πιο όμορφη στιγμή που εχω ζήσει. 

Να σου ζήσει κορίτσι !!! Να είναι γερή και τυχερή !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Giota1983 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Τη Δευτέρα γέννησα μια κούκλα μπέμπα στις 8 το απόγευμα. Με το που την έβγαλε ο γιατρός μου λέει σε κατούρησε:-P Την κράτησαν στα νεογνά επειδή βγήκε ελαφρώς μικρή. 2660 αν και υπολογίζαμε γυρω στα 2900. Αυτό είναι το λιγότερο που με νοιάζει αυτή τη στιγμή. Αύριο με το καλο θα βγούμε αν ολα είναι καλά , αν και η μπέμπα ίσως κάτσει λίγες μέρες παραπάνω. Κορίτσια το τι κλάμα έριξα όταν βγήκε δεν λέγεται. Η πιο όμορφη στιγμή που εχω ζήσει. 

Να σας ζήσει η μπουμπού!!!! Με το καλό να την πάρετε και σπιτάκι σας!!! 

@katerina04 λες αύριο να είναι η μαγική μέρα;;;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , katerina04 είπε:

Να σου ζήσει η κορούλα σου να είναι γερή και τυχερή στη ζωή της. Άτιμα αυτά τα κορίτσια αν σε κατούρησε από τώρα φαντάσου τι έχει να γίνει μετά χαχα. Μη στεναχωριέσαι αν θα κάτσει μέσα λίγες μερουλες όλα καλά θα είναι. Δεν περιγράφεται το συναισθημα όταν αντικρίζεις πρώτη φορα το μωράκι σου ειναι μαγική στιγμή. Εσύ πως είσαι?

Ευχαριστω πολύ :-D το ίδιο σκεφτόμουν και εγω . Αν από τωρα με κατουράει τι θα κανει αργότερα . Σήμερα ήμουν χαλιά επειδή με πειραξε μια αντιβίωση και ολη μερα έβγαζα τα σωθικά μου. Ευτυχώς σταμάτησε με 2 φάρμακα που μου δώσανε αλλιώς δεν θα άντεχα. 

πρίν από 1 λεπτό , Katespn είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι !!! Να είναι γερή και τυχερή !!

 

Just now, Ele@n είπε:

Να σας ζήσει η μπουμπού!!!! Με το καλό να την πάρετε και σπιτάκι σας!!! 

@katerina04 λες αύριο να είναι η μαγική μέρα;;;

Κορίτσια Ευχαριστω πολυ για τίς ευχές . Άντε και καλή λευτεριά σε όσες δεν γεννήσατε ακόμα

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Ευχαριστω πολύ :-D το ίδιο σκεφτόμουν και εγω . Αν από τωρα με κατουράει τι θα κανει αργότερα . Σήμερα ήμουν χαλιά επειδή με πειραξε μια αντιβίωση και ολη μερα έβγαζα τα σωθικά μου. Ευτυχώς σταμάτησε με 2 φάρμακα που μου δώσανε αλλιώς δεν θα άντεχα. 

 

Κορίτσια Ευχαριστω πολυ για τίς ευχές . Άντε και καλή λευτεριά σε όσες δεν γεννήσατε ακόμα

Γιώτα μου να σου ζήσει πες μου πότε γέννησες να σε βάλω στο πινακακι. Τελικά έκανες ολική ή επισκληρίδειο; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια έχει χρησιμοποιήσει καμία ψευδοθηλες; Ποια η γνώμη σας;

Λένε ότι υπονομεύουν τον αποκλειστικό θηλασμό ποιες χρησιμοποιείς; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Να σας ζήσει η μπουμπού!!!! Με το καλό να την πάρετε και σπιτάκι σας!!! 

@katerina04 λες αύριο να είναι η μαγική μέρα;;;

Τι να πω θα δείξει έχω απελπιστει με αυτό το παιδί δε λέει να βγει. Κι έχω και τον άντρα μου να λέει μια χαρά σε βλέπω δεν εχεις αναγκη εσυ. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...