Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Zina21 είπε:

Με το μήλο βοηθάει να μείνουν έγκυος κ με την Αγία ζώνη να έχουμε μια καλή εγκυμοσύνη!Προσεχει το ή τα μωράκια μας!
Να την πάρεις κοριτσάκι μου,εγώ τη φοράω από την πρώτη μέρα που μου έβαλαν στην κοιλιτσα μου τα μωράκια μου κ νιώθω ότι μου τα προσέχει...

Σε όλη την πρώτη εγκυμοσύνη φορούσα την ζώνη, κ τώρα μόλις είδα θετικό τεστ την ξαναφορεσα. Πραγματικά πιστεύω πως βοηθάει. 

Just now, Φούφη είπε:

Ετοιμάσου τότε για διπλές χαρές♡♡

 

Ούτε να το φανταστώ δεν μπορώ!  Το πρώτο μωρό μετά από 7 χρόνια κ πολύ ταλαιπωρία (χαλάλι βέβαια, άξιζε κάθε λεπτο) κ μετά δίδυμα φυσιολογικά..?? Μπα δεν υπάρχει περίπτωση.

Θα δούμε με το στις 11/11

  • Μου αρέσει 2

cVaSp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kermit82 είπε:

Σε όλη την πρώτη εγκυμοσύνη φορούσα την ζώνη, κ τώρα μόλις είδα θετικό τεστ την ξαναφορεσα. Πραγματικά πιστεύω πως βοηθάει. 

Ούτε να το φανταστώ δεν μπορώ!  Το πρώτο μωρό μετά από 7 χρόνια κ πολύ ταλαιπωρία (χαλάλι βέβαια, άξιζε κάθε λεπτο) κ μετά δίδυμα φυσιολογικά..?? Μπα δεν υπάρχει περίπτωση.

Θα δούμε με το στις 11/11

Εγώ σου εύχομαι μια τελειομηνη κύηση  και όσα  θέλει ο θεός ας είναι γερά και καλοφωτισμένα ♡♡

  • Μου αρέσει 1

I93xp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!!!

Τα δίδυμα ναι τα παίρνουν νωρίτερα. Βέβαια εξαρτάται την περίπτωση. Δεν μιλάμε για μεγάλη διαφορά στις μέρες. 

Εγώ για παράδειγμα είχα ΠΗΤ 14 Ιουλίου, μου λένε οι γιατροί τέλη Ιουνίου θέλουμε να φτάσεις, θα ήταν δηλ το ιδανικό αλλά τλκα γέννησα 7 Ιουνίου διότι το ένα μωρό έσπασε τα νερά. 

Γέννησα δηλ 35η εβδομάδα.

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική όπως και να έχει.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Δηλαδή έτσι γίνεται πάντα κορίτσια; καισαρική στα δίδυμα νωριτερα;; πρώτα ο Θεος βέβαια μέχρι τότε

Ναι Νάνσυ μου.Ιδανικά κάθε γιατρός θέλει εγκυμοσύνη μέχρι 37η εβδομάδα.Στις δίδυμες κυήσεις τα παίρνουν νωρίτερα με καισαρική.

Just now, Φούφη είπε:

Νανσουλη μου ναι συνήθως μετά από εξωσωματική και με δίδυμα από ότι βλέπω απο κοπελιές που γέννησαν τα παίρνουν την 37η εβδομάδα με καισαρική μαλλον για να μην παραοριμασει ο πλακούντα τους.

Εγώ έχω κ άλλη απορία τα δίδυμακια έχουν ξεχωριστό πλακούντα όταν είναι σε δύο σάκους η λάθος κτλβ;;;

Τα διζυγωτικά έμβρυα έχουν πάντα ξεχωριστούς σάκους και πλακούντες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! Εύχομαι σε όλες μας καλή τελειομένη κύηση!!!!! ❤️ Τελευταια περίοδο 07/09 , πρώτη χοριακή 15/10 495 και δευτερη 19/10 1475! Πήγαμε κάναμε τον πρώτο μας υπέροχο είδαμε τον σάκο! Αύριο έχουμε το πρώτο πακέτο εξετάσεων! Αλλα εχώ τόσο αγχος να πάνε όλα κάλα...

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nancymar είπε:

Καλημερα!!! Εύχομαι σε όλες μας καλή τελειομένη κύηση!!!!! ❤️ Τελευταια περίοδο 07/09 , πρώτη χοριακή 15/10 495 και δευτερη 19/10 1475! Πήγαμε κάναμε τον πρώτο μας υπέροχο είδαμε τον σάκο! Αύριο έχουμε το πρώτο πακέτο εξετάσεων! Αλλα εχώ τόσο αγχος να πάνε όλα κάλα...

Καλημέρα κ Καλώς όρισες! Συγχαρητήρια για το νινί, όλα καλά θα πάνε! Το πρώτο είναι?

  • Μου αρέσει 1

cVaSp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancymar είπε:

Καλημερα!!! Εύχομαι σε όλες μας καλή τελειομένη κύηση!!!!! ❤️ Τελευταια περίοδο 07/09 , πρώτη χοριακή 15/10 495 και δευτερη 19/10 1475! Πήγαμε κάναμε τον πρώτο μας υπέροχο είδαμε τον σάκο! Αύριο έχουμε το πρώτο πακέτο εξετάσεων! Αλλα εχώ τόσο αγχος να πάνε όλα κάλα...

καλημερα nancymar...να μην εχεις αγχος για τιποτα....ολα καλα θα πανε....να ζησεις την εγκυμοσυνη σου οσο πιο ομαρφα μπορεις.....ειναι πανεμορφη εμπειρια, οσο δυσκολη κ αν ειναι...οση ταλαιπωρια κ αν τραβαμε...ειναι κατι που το θυμασαι για μια ζωη...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancymar είπε:

Καλημερα!!! Εύχομαι σε όλες μας καλή τελειομένη κύηση!!!!! ❤️ Τελευταια περίοδο 07/09 , πρώτη χοριακή 15/10 495 και δευτερη 19/10 1475! Πήγαμε κάναμε τον πρώτο μας υπέροχο είδαμε τον σάκο! Αύριο έχουμε το πρώτο πακέτο εξετάσεων! Αλλα εχώ τόσο αγχος να πάνε όλα κάλα...

Καλημέρα κ καλώς ήρθες!Ευχομαι μια καλή εγκυμοσύνη για σένα κ για όλες μας!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!ακούσαμε 2 υπέροχες καρδούλες από τα μωράκια μας!Όλα τέλεια!!

Καλημέρα!!!Τι όμορφα!!!Μπραβο κορίτσι μου!Ολα να πηγαίνουν καλά από δω κ στο εξής!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kermit82 είπε:

Καλημέρα κ Καλώς όρισες! Συγχαρητήρια για το νινί, όλα καλά θα πάνε! Το πρώτο είναι?

 Nαι το πρώτο είναι!! 

Just now, vals είπε:

καλημερα nancymar...να μην εχεις αγχος για τιποτα....ολα καλα θα πανε....να ζησεις την εγκυμοσυνη σου οσο πιο ομαρφα μπορεις.....ειναι πανεμορφη εμπειρια, οσο δυσκολη κ αν ειναι...οση ταλαιπωρια κ αν τραβαμε...ειναι κατι που το θυμασαι για μια ζωη...

Μονο εγω εχω αγχος;; Εσεις καθόλου;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancymar είπε:

 Nαι το πρώτο είναι!! 

Μονο εγω εχω αγχος;; Εσεις καθόλου;;

χαχαχα...πολυ αγχος ναι...εγω προσωπικα στο πρωτο μου νινι ειχα πολυ.....τωρα ευχομαι να μπω κ εγω στο club απ την επομενη βδομαδα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancymar είπε:

 Nαι το πρώτο είναι!! 

Μονο εγω εχω αγχος;; Εσεις καθόλου;;

Στις περισσότερες από εμάς είναι τα πρώτα...Για άγχος μη ρωτάς καλύτερα...Εγώ μέχρι την τριτη που θα πάω για υπέρηχο μετράω τις ώρες...

Just now, vals είπε:

χαχαχα...πολυ αγχος ναι...εγω προσωπικα στο πρωτο μου νινι ειχα πολυ.....τωρα ευχομαι να μπω κ εγω στο club απ την επομενη βδομαδα...

Μακάρι κορίτσι μου να μπεις κ εσυ!Στο εύχομαι!Μακαρι με τη βοήθεια του θεού να μας πάνε όλα καλά κ να μείνουμε όλες εδώ για πολλούς πολλούς μήνες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancymar said:

 Nαι το πρώτο είναι!! 

Μονο εγω εχω αγχος;; Εσεις καθόλου;;

Kαλως ηρθες κοπελα μου!!  Συγχαρητηρια!! Απο αγχος κανενα παραπονο, υπαρχει μπολικο χεχε! Θα το περασουμε ολες παρεουλα με τις καλες στιγμες και τις δυσκολιες. :wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...