Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Κ εγώ για καμπύλη σήμερα. Ηπια τη βλακεία και τώρα έρχεται ζαλάδα... Την προηγούμενη φορά μου είχαν δώσει εκείνο με το πορτοκαλι και μου άρεσε καλύτερα... Τώρα αυτό το πράμα τι να πω... Μπλιαχ:-(

@Hope89 τι ατυχία βρε κορίτσι μου! Κ με παιδί και με άλλα 2 στην κοιλιά άντε τώρα να ψάχνεις σπίτι.... Καλή τύχη εύχομαι! Όλα για καλο!

Κατά τ άλλα χτες είχαμε πάει Αθήνα στα βαφτίσια του αδερφού μου! Τα παιδιά 1.5 χρ δεν ακούστηκε κλάμα ούτε κ σε μια βάφτιση που είχα πάει τον Ιούνιο σε μωρό 4 μην.  το μωρό έκλαψε. Τελικά μικρά ή μεγάλα αν θα κλάψουν εξαρτάται από το μωρό και όχι από την ηλικία του. Κοπανισα δύο τρία γλυκά ελπίζω να μην επιρρεασει την καμπύλη μου!

:)Να κάθεσαι κάπου μέχρι να περάσει η ζαλάδα! Καλά αποτελέσματα κ σε σένα! Καλά έκανες κ έφαγες τα γλυκάκια σου! Αρκεί να μη γίνεται συνέχεια!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες μου!!!!

@Hope89 θα το δεις θετικά λέγοντας κάθε εμπόδιο για καλό κ να δεις που το σπίτι που θα βρείτε θα είναι ακόμη πιο όμορφο κ πιο "φιλικό" για τα μωρά σας κ θα κάνετε μια νέα ζέστη φωλιτσα όλη η οικογένεια:x κ μη λες χαζομάρες μωρεεε δε μας μαυρίζεις..κ εμείς είμαστε εδώ τα νεύρα μας ,τα χάπια μας κ ένα ταξί να φυγουμε ώρες ώρες!!

@Jasmine@ Αντωνακι μου κουράγιο!!. Γύρισες σπίτι λογικά ε?! Πότε θα έχουμε αποτελέσματα??

@marianna1986 καλή επιτυχία μαναρακι μου!!

@EugenJen μου όχι είπαμε δεν είμαι τοοοσο γενναία εκτός αν μου το δώσει τόσο εύκολα κ Θεός κ βγεί το παιδάκι μου πριν προλάβω να κάνω επισκληριδιο..Αλλά γενικά την έχω ήδη ζητήσει κ συζητήσει με τον γιατρό..

Απλά έλεγα ότι η ιδανική γέννα για εμένα θα ήταν σπίτι μου σε μια πισίνα με νερό μέσα που βοηθάει πολύ κ στους πόνους λένε...αυτό...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάτσαμε να πιούμε ένα καφέ... δε θέλω να φάω τίποτα, έχω ένα στομάχι χάλια! Λογικά το βράδυ θα μου τα στείλει.... 

επισης μου έστειλε email η mac έχει -50%.... βλέπω να γίνονται κραγιόν τα σεντόνια!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Κάτσαμε να πιούμε ένα καφέ... δε θέλω να φάω τίποτα, έχω ένα στομάχι χάλια! Λογικά το βράδυ θα μου τα στείλει.... 

επισης μου έστειλε email η mac έχει -50%.... βλέπω να γίνονται κραγιόν τα σεντόνια!

Φάει μαρή τίποτα που θες και καφέ με άδειο στομάχι, σκέψου τα στομαχάκια τους τα άδεια που θα κάνουν γκρουγκρου...

άστα μου ήρθε και εμένα το μνμ και όπως ήρθε με δάκρυα στα μάτια το αποχαιρέτησα.

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Φάει μαρή τίποτα που θες και καφέ με άδειο στομάχι, σκέψου τα στομαχάκια τους τα άδεια που θα κάνουν γκρουγκρου...

άστα μου ήρθε και εμένα το μνμ και όπως ήρθε με δάκρυα στα μάτια το αποχαιρέτησα.

Αχ εσυ που είσαι πολύ φίλη μου.... δε θα πάρουμε τίποτα λες;;;; Για να χαρούν τα κορίτσια μας;;;

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Αχ εσυ που είσαι πολύ φίλη μου.... δε θα πάρουμε τίποτα λες;;;; Για να χαρούν τα κορίτσια μας;;;

Κοίτα μια ματιά θα την ρίξω βρε παιδί μου εννοείται, αλλά έδωσα πρωι πρωί 90,00 ευρώ για το λαπτοπ μου και πόνεσε λίγο, και έχω και έναν Αυγουστο μπροστα που θα πάω διακοπές , προσπαθώ να μαζευτώ!Σημ: Πήρα άλλα δύο φορέματα από H&M xixixi


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Κοίτα μια ματιά θα την ρίξω βρε παιδί μου εννοείται, αλλά έδωσα πρωι πρωί 90,00 ευρώ για το λαπτοπ μου και πόνεσε λίγο, και έχω και έναν Αυγουστο μπροστα που θα πάω διακοπές , προσπαθώ να μαζευτώ!Σημ: Πήρα άλλα δύο φορέματα από H&M xixixi

Κοιτά η αλήθεια είναι κ εγώ θα τη ρίξω τη μάτια μπορεί να πάρω κάτι για το καλό... δε θα πάμε διακοπές φέτος όποτε έχω ένα πάτημα! Εγώ καμία μπλούζα θέλω αλλά να πάω σε μαγαζί ρε γαμωτο να δω τα μεγέθη γιατί η προηγούμενη που πήρα είναι τεραστιααααα


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Κοιτά η αλήθεια είναι κ εγώ θα τη ρίξω τη μάτια μπορεί να πάρω κάτι για το καλό... δε θα πάμε διακοπές φέτος όποτε έχω ένα πάτημα! Εγώ καμία μπλούζα θέλω αλλά να πάω σε μαγαζί ρε γαμωτο να δω τα μεγέθη γιατί η προηγούμενη που πήρα είναι τεραστιααααα

Να πάρετε κορίτσια μου χωρίς τύψεις γιατί μετά μόνο για τα μωρά θα θέλετε να αγοράζετε!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Κοιτά η αλήθεια είναι κ εγώ θα τη ρίξω τη μάτια μπορεί να πάρω κάτι για το καλό... δε θα πάμε διακοπές φέτος όποτε έχω ένα πάτημα! Εγώ καμία μπλούζα θέλω αλλά να πάω σε μαγαζί ρε γαμωτο να δω τα μεγέθη γιατί η προηγούμενη που πήρα είναι τεραστιααααα

εμ εγώ  τις διακοπές σκέφτομαι, που δεν μαζεύομαι με τίποτα!!εσύ που δεν θα πας , ε ναι το δικαιούσαι νομίζω!!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

κ εγω mac πρωι πρωι παραγγελια..... μια μασκαρα και 2 σκιες.......ε 50% είναι αυτό.....

δεν μπορούσα να συγκρατηθωωωωω

 

Κακούργα !!!κ εγώ μασκαρα θελώωω και κανα κραγιονάκι!!

@Anastasia05  @Jasmine@

έχω γενέθλια σε ένα μήνα λέτε να δικαιολογήσω τον εαυτό μου????

  • Χαχα 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...