Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, elenioz είπε:

@Renez Εγώ θα πρότεινα να το συζητήσεις όπως λες με τον γιατρό σου. Θα ξέρει κιόλας καλύτερα τι δέχονται. Πάντως μάλλον δύσκολα να είναι μέσα μαία που δεν ανήκει στο νοσοκομείο. Αλλά μπορείς να γνωρίσεις την δική του και να δεις αρχικά αν σου αρέσει, αν υπάρχει σύνδεση και επικοινωνία. Ποτέ δεν ξέρεις! 

Όσο για τα μαθήματα είχα πάρει στο Έλενα τηλέφωνο πριν κανένα μήνα κ μου είχαν πει ότι δεν ξέρουν πότε θα ξανά ξεκινήσουν. Και εγώ θέλω να κάνω μαζί με τον άνδρα μου για να μπορεί να είναι μέσα. Τώρα λέω να ψάξω εδώ στο Πειραιά μήπως γίνονται πουθενά. Μια κοπέλα κιόλας είχε αναφέρει ότι γίνονταν κάπου εδώ αλλά δεν θυμάμαι...

Εγώ στην Αγία σοφια του Πειραιά είχα κανει μαθήματα και είχα μείνει πολύ ικανοποιημένη. Στο ΙΚΑ Αγίας Σοφίας. Κάνουν πολλά μαθήματα και δωρεάν (και ανώδυνο και θηλασμο και μπάνιο μωρού λαβές κολικούς ενημέρωση κτλ)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Hope89 είπε:

 

Κορίτσια μου, δεν έχω καταφέρει να σας διαβάσω πολύ αυτές τις μέρες.. θα το κάνω όμως με την πρώτη ευκαιρία..  ελπίζω να είστε όλες πολύ καλά κ τα νινακια σας επίσης!!

Εμείς περνάμε μια πολύ στρεσογόνο φάση γτ έγινε μεγάλος καυγάς με τους σπιτονοικοκύριδες κ ψάχνουμε σπίτι να μετακομίσουμε.. το θέλαμε βέβαια, γτ είχαμε πολλά θέματα, αλλά όχι σε αυτή τη φάση... Με την nipt είχα θέμα, καθώς το δείγμα καθυστέρησε στο τελωνείο για Αμερική κ δεν το θεωρούσαν αξιόπιστο, οπότε έδωσα πάλι αίμα τη Δευτέρα κ ξανά μάνα 2 εβδομάδες αναμονή, εκεί που έλεγα βγαίνουν τα αποτελέσματα! Κατά τα άλλα, τα κοριτσάκια μας μεγαλώνουν κ η κοιλιά έχει ξεφύγει τελείως!!! Εκεί που έλεγα να αρχίσω τις αγορες κ να στρώνω το σπίτι σιγά σιγά, τώρα έχουν ανατραπεί όλα κ έχω αγχωθει πολύ όπως καταλαβαίνετε.. Αλλά δεν θέλω να σας μαυρίζω με τα δικά μου, γι'αυτό κ δεν γράφω τελευταία.. 

Έλα βρε κορίτσι μου! Μα τι αναστάτωση είναι αυτή! Ηρεμία, ψυχραιμία κ θετική σκέψη για να βοηθήσεις τις μικρές σ να μείνουν  όσο πρέπει στη μανούλα! Κάθε εμπόδιο για καλό θα λες κι όλα θα γίνουν! Να έχεις τέλεια αποτελέσματα κ να μας λες τα νέα σου! Όλες οι κοιλιτσες σου στέλνουν θετικά μπεμποvibes!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Εγώ είχα κάνει στο ΙΚΑ της περιοχής μου!! Στο κέντρο προστασίας μητέρας και παιδιού! Πάρε ενα τηλέφωνο στο ΙΚΑ που ανήκεις να δεις αν κανουν!

Σε έχει πιάσει το άγχος ε?

Κοίτα...δεύτερη φορά θα άντεχα να γεννήσω χωρίς τον άντρα μου. Την πρώτη όμως όχι, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ας ελπίσουμε να ανοίξουν σύντομα..

Πανσέληνο έχει σήμερα,για οποία ενδιαφέρεται... Κι έλεγα τι έχει πιάσει το παιδι:mrgreen:

 

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Εγώ στην Αγία σοφια του Πειραιά είχα κανει μαθήματα και είχα μείνει πολύ ικανοποιημένη. Στο ΙΚΑ Αγίας Σοφίας. Κάνουν πολλά μαθήματα και δωρεάν (και ανώδυνο και θηλασμο και μπάνιο μωρού λαβές κολικούς ενημέρωση κτλ)

Αχχ Thanks :) Θα το κοιτάξω σίγουρα!

@Hope89 Καλά αποτελέσματα!!!! Μόνο θετικές σκέψεις και όλα θα στρώσουν 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Hope89 said:

 

Κορίτσια μου, δεν έχω καταφέρει να σας διαβάσω πολύ αυτές τις μέρες.. θα το κάνω όμως με την πρώτη ευκαιρία..  ελπίζω να είστε όλες πολύ καλά κ τα νινακια σας επίσης!!

Εμείς περνάμε μια πολύ στρεσογόνο φάση γτ έγινε μεγάλος καυγάς με τους σπιτονοικοκύριδες κ ψάχνουμε σπίτι να μετακομίσουμε.. το θέλαμε βέβαια, γτ είχαμε πολλά θέματα, αλλά όχι σε αυτή τη φάση... Με την nipt είχα θέμα, καθώς το δείγμα καθυστέρησε στο τελωνείο για Αμερική κ δεν το θεωρούσαν αξιόπιστο, οπότε έδωσα πάλι αίμα τη Δευτέρα κ ξανά μάνα 2 εβδομάδες αναμονή, εκεί που έλεγα βγαίνουν τα αποτελέσματα! Κατά τα άλλα, τα κοριτσάκια μας μεγαλώνουν κ η κοιλιά έχει ξεφύγει τελείως!!! Εκεί που έλεγα να αρχίσω τις αγορες κ να στρώνω το σπίτι σιγά σιγά, τώρα έχουν ανατραπεί όλα κ έχω αγχωθει πολύ όπως καταλαβαίνετε.. Αλλά δεν θέλω να σας μαυρίζω με τα δικά μου, γι'αυτό κ δεν γράφω τελευταία.. 

Καλέ τί να μας μαυρίζεις. Δε βλέπεις όλες μας εδώ λέμε τα δικά μας, καλά και άσχημα... κι εγώ έλεγα που δε βρίσκω σπίτι, που παρατρίχα να χάσω τον γατούλη μου κτλ. Δε μπορούν να είναι πάντα όλα ευχάριστα. Μόνο κάνε λίγο υπομονή για την nipt, να πάρεις καλά αποτελέσματα, και όλα τακτοποιούνται.:) Πάντως να ξέρεις τα πάντα καθυστερούν να έρθουν Αμερική από Ελλάδα πλέον, μάλλον λόγω πανδημίας... τί να πω. Και εμένα μου έστειλαν οι δικοί μου ένα πακέτο με πράγματα του μωρού και έκανε 2 μήνες να φτάσει... τελικά έφτασε στο παλιό μου σπίτι 2 μέρες μετά που φύγαμε από εκεί. Πάλι καλά που το βρήκε ένας φίλος/γείτονάς μας που το άφησαν έξω από την πόρτα και θα μας το στείλει τώρα εδώ που μένουμε προσωρινά. Τώρα μου έστειλε μόλις η αδερφή μου ένα δεύτερο πακέτο με πάρα πολλά πράγματα για το μωρό (20 κιλά) και πραγματικά εύχομαι να έρθει πριν γεννήσω!

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!κακή επιτυχία σε οσες κάνετε την καμπύλη σημερααααα!!

Μετά από πολλεεεες ημέρες επιτέλους κοιμήθηκα σχεδον σερί!! Να τανε η κούραση από τις δουλειές;να δούλεψε το μαξιλάρι;;δεν ξέρω αλλαααα επιτέλους κοιμήθηκα!!

@Hope89 εύχομαι να περάσουν γρήγορα τα αναπάντεχα που σας έτυχαν κ να βρείτε ένα υπέροχο σπίτι! Καλά αποτελέσματα να έχεις κ όπως είπε κ η Αναστασία να μπαίνεις να μας γράφεις γιατί σε έχουμε έννοια!!

@Renez με την μαία έχω πολύ καλή σχέση, είναι κ η γραμματέας της γιατρού οπότε την βλέπω συνέχεια, βέβαια δεν έχω αρχίσει ακόμα μαζί της κουβέντες για τοκετό κλπ..επίσης εγώ είμαι σίγουρη ότι θα κάνω επισκληριδιο, εσύ θες να προσπαθήσεις χωρίς;;;

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

 

Κορίτσια μου, δεν έχω καταφέρει να σας διαβάσω πολύ αυτές τις μέρες.. θα το κάνω όμως με την πρώτη ευκαιρία..  ελπίζω να είστε όλες πολύ καλά κ τα νινακια σας επίσης!!

Εμείς περνάμε μια πολύ στρεσογόνο φάση γτ έγινε μεγάλος καυγάς με τους σπιτονοικοκύριδες κ ψάχνουμε σπίτι να μετακομίσουμε.. το θέλαμε βέβαια, γτ είχαμε πολλά θέματα, αλλά όχι σε αυτή τη φάση... Με την nipt είχα θέμα, καθώς το δείγμα καθυστέρησε στο τελωνείο για Αμερική κ δεν το θεωρούσαν αξιόπιστο, οπότε έδωσα πάλι αίμα τη Δευτέρα κ ξανά μάνα 2 εβδομάδες αναμονή, εκεί που έλεγα βγαίνουν τα αποτελέσματα! Κατά τα άλλα, τα κοριτσάκια μας μεγαλώνουν κ η κοιλιά έχει ξεφύγει τελείως!!! Εκεί που έλεγα να αρχίσω τις αγορες κ να στρώνω το σπίτι σιγά σιγά, τώρα έχουν ανατραπεί όλα κ έχω αγχωθει πολύ όπως καταλαβαίνετε.. Αλλά δεν θέλω να σας μαυρίζω με τα δικά μου, γι'αυτό κ δεν γράφω τελευταία.. 

Εύχομαι ολα να μπείτε όσο το δυνατον πιο γρήγορα στους ρυθμούς σας! Καθε εμπόδιο για καλο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Το άλλο δε το έχω πιει,δεν έχω μέτρο σύγκρισης!

Πως είσαι?

Ευτυχώς έχει φουλ το αιρ-κοντίσιον!!!! Κοιτά ζαλίστηκα λίγο αφού το ήπια αλλά μου πέρασε... τώρα θα μπω για τη δεύτερη αιμοληψία! Θυμασαι ποσά γρ γλυκόζης είχες παρει;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ευτυχώς έχει φουλ το αιρ-κοντίσιον!!!! Κοιτά ζαλίστηκα λίγο αφού το ήπια αλλά μου πέρασε... τώρα θα μπω για τη δεύτερη αιμοληψία! Θυμασαι ποσά γρ γλυκόζης είχες παρει;

Αν θυμάμαι καλά 75! Εσύ? Κι εμένα με είχε σώσει το κλιματιστικό,ήταν τόσο δυνατά που κρύωνα!

Αφού εισαι καλά την πρώτη ώρα η δεύτερη είναι πιο εύκολη! :) όλα καλά!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αν θυμάμαι καλά 75! Εσύ? Κι εμένα με είχε σώσει το κλιματιστικό,ήταν τόσο δυνατά που κρύωνα!

Αφού εισαι καλά την πρώτη ώρα η δεύτερη είναι πιο εύκολη! :) όλα καλά!!

Κ εμένα 75, αλλά ήταν μια κοπελίτσα που έκανε 2 καμπύλες από 50!  Άντε να περάσει κ αυτή να πάρω καλά αποτελεσματα....

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Κ εγώ για καμπύλη σήμερα. Ηπια τη βλακεία και τώρα έρχεται ζαλάδα... Την προηγούμενη φορά μου είχαν δώσει εκείνο με το πορτοκαλι και μου άρεσε καλύτερα... Τώρα αυτό το πράμα τι να πω... Μπλιαχ:-(

@Hope89 τι ατυχία βρε κορίτσι μου! Κ με παιδί και με άλλα 2 στην κοιλιά άντε τώρα να ψάχνεις σπίτι.... Καλή τύχη εύχομαι! Όλα για καλο!

Κατά τ άλλα χτες είχαμε πάει Αθήνα στα βαφτίσια του αδερφού μου! Τα παιδιά 1.5 χρ δεν ακούστηκε κλάμα ούτε κ σε μια βάφτιση που είχα πάει τον Ιούνιο σε μωρό 4 μην.  το μωρό έκλαψε. Τελικά μικρά ή μεγάλα αν θα κλάψουν εξαρτάται από το μωρό και όχι από την ηλικία του. Κοπανισα δύο τρία γλυκά ελπίζω να μην επιρρεασει την καμπύλη μου!

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...