Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 minute ago, Lila ki said:

      Εγώ δεν ξέρω απο χοριακες αλλά όπως λέμε τα κορίτσια μας ενδιαφέρει ο διπλασιασμός …. Και θεωρώ είναι μια χαρά η χοριακη σου !!! Με το καλό τη Κυριακή ! Μπράβο κοπέλα μου ! Να πάνε όλα καλα !

       

      18 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σας ευχαριστώ πολύ ❤️ Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι,γιατί και ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο χαμηλή..Ελπίζω να διπλασιαστεί...

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

      4 minutes ago, Lila ki said:

       

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

      Για αυτό σου έβγαιναν τόσο άχνα τα τεστ …όλα καλα θα πάνε … πίστεψε το…. 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Κοπέλα μου σήμερα έμπαινα κάθε τρεις κ λίγο στην ομαδουλα σας για να μάθω τα νέα σου.να ξέρεις σε σκεφτόμουνα,όλα καλά λοιπόν!πολύ χάρηκα! Εννοείται κ για τις υπόλοιπες κοπέλες! Μπράβο κορίτσια μου!σας χαίρομαι! Εύκολες κ τελειομηνες εγκυμοσύνες!

Αχ κοπέλα μου σ ευχαριστω πολύ!!!  Δεν έγραψα πολλά η αλήθεια είναι και δεν σας ενημέρωσα κι εσας γιατί ακόμα είναι νωρίς και δεν περίμενα να το θυμάστε! Σε λίγες μέρες θα μπορέσω ίσως να ξέρω κάτι παραπάνω που θα μπορέσει να με χαλαρώσει και να με χαροποιήσει λίγο. Εσυ πως είσαι κορίτσι μου;;; Πως πας; Με συγκινησες που με σκεφτοσουν! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

πρίν από 59 λεπτά , Irinoula86 είπε:

Μπραβοοοοοοοο........το κοριτσι μας!!!!και ζωηρο και χαιρετισμοοοο....... Τελεια κορίτσι μου......!!!!!Παντα τετοια τα νεα σου απο εδω και στο εξης......!!!! 

Καλως ορισες @Hliolousti!!!! Me το καλο το μωρακι σου κ σενα!!!!πες μας λεπτομερειες για να προστεθεις στο πινακακι μας και να σε βομβαρδισουμε με ερωτησεις!!!!!! Χιχιχι..... 

 Irinoula μου κατά λάθος η παράθεση αλλά δεν μπορώ να τη σβήσω τώρα!! Χαχα

Καλωσόρισες στο παρεάκι μας @Hliolousti!!! Με το καλό η μπεμπουλα σου!!

πρίν από 43 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα για την εξέταση. Η εμπειρία η δικια μου ήταν άλλη. Εμενα δε μου έκαναν αναισθησία καμία και εβαλαν κατευθείαν την βελόνα. Δεν πόνεσα πολύ βέβαια ήταν περίεργη αίσθηση και αγχώθηκα μην κουνηθώ. Όλα για την ώρα βαίνουν καλώς και δεν έχω καθόλου πόνο. Σαν να μην το έκανα. Ελπίζω αυτό να σημαίνει κάτι καλό..! Επισης μου είπα πως αν δεν λάβω τηλ τους τις πρώτες μέρες θα είναι καλό γιατί παίρνουν μόνο για να ανακοινώσουν τα άσχημα αποτελέσματα. Μετά από δυο τρεις εβδομαδες παίρνουν για να ανακοινώσουν τα τελικά αποτελέσματα και το φύλο. 

Σημερα ο υπέρηχος με έδειξε 13,3 αρα κάπου αρχές Οκτώβρη έχω πητ. Θα μου πει καλυτερα ο γιατρος όταν δει τα αποτελέσματα! Αντε καλές εγκυμοσύνες σε όλους μας! 

Πάει κ αυτό  κοπέλα μου!! Καλά αποτελέσματα τώρα, που σίγουρα θα έχεις!!! Επίσης, αν δεν κάνω λάθος είχες γενέθλια σήμερα;;; Αν ναι, Χρόνια σου πολλά!!  Του χρόνου τέτοια μέρα θα γιορτάζεις με 2 ζουζουνακια στην αγκαλιά σου!!! 

Just now, Renez είπε:

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10 (Μαιευτήριο Μητέρα)

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτηρίο Χανίων- Τσεπετη) 

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10 (μαιευτήριο Έλενα)

@EugenJen  κοριτσάκι (?)--} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10

@Jasmine@  --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας)ίσως μας τη σκάσει για Σεπτέμβρη κ εκείνη :-)

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

@Annou.  ?? --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Γαια-Ιατρικο)

Αννου ξέρεις φύλλο? Για να το προσθέσω κ αυτό :-)

Αγαπημένη εμένα με είχες γράψει μαιευτήριο Θεσσαλονίκης αλλά δεν το βλέπω πια! Στο Γενεσις θα γεννήσω πρώτα ο Θεός!!

Κοριτσάκια μου, το θέμα ύπνος είναι πολύ πονεμένο! Κ εγώ ξυπνάω συνεχώς, πάω τουαλέτα κ μετά μένω ξύπνια ένα 2ωρακι να στυφογυρναω! Επίσης, με τον νυχτερινό επισκέπτη να κλωτσαει κ να κουνιέται συνεχώς, ακόμη πιο δύσκολα τα πράγματα!! Το πρωί βέβαια δεν μπορώ να σηκωθώ με τίποτα αλλά έχω το ελατήριο μου που με τραβάει!! Μέσα στη μέρα σέρνομαι κ το μεσημέρι κλείνουν τα μάτια μου κυριολεκτικά αλλά πώς να κοιμηθείς όταν η παρέα σου δεν;;; Το θέμα είναι ότι από την προηγούμενη εγκυμοσύνη θυμάμαι ότι τους τελευταίους μήνες ήταν Δράμα ο ύπνος μου.. ελπίζω αυτή τη φορά να είναι λιιιγο καλύτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Μετά από δύο χρόνια στην ομάδα μανουλες Οκτωβρίου 2018, είπα να μπω κ σε αυτή!

Για δεύτερη φορά μαμά Οκτωβρίου με Πητ 13/10!

Εύχομαι σε όλες μας μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με υγιή παιδάκια!

  • Μου αρέσει 7

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Πωπω είστε πολυλογουδες, πάλι hot έγινε το θεματακι μας!!!

Με τα καλό και στα καινούργια κορίτσια ηλιαχτίδα, annou κ Αναστασία! Μια ανέφελη και ήρεμη εγκυμοσύνη να έχετε!

Το θέμα των κιλών είναι πονεμενο. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα βάλει 10 κιλα. Τα έχασα κατ ευθείαν αλλά με το θηλασμό ξαναεβαλα μερικά και δεν κατάφερα να τα χάσω... Κοιλιά εγκυμοσύνης δεν έχω κάνει ακόμα, μάλλον το χωνεψα το παιδί.

Θα ρωτήσω κ τη νύφη μου που είχε κ τα διδυμα κ είχε μια κοιλιά ναααα τι λάδι έβαζε κ δεν έκανε ραγάδες. Εγώ δεν βάζω λάδια, κάπως μου κάθονται κ νοιωθω σαν λαδωμενος ποντικος. Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έκανα ραγαδες κ χωρίς λάδια κ κρέμες αλλά δεν είχα κ καμία σπουδαία κοιλιά. 

Ο ύπνος μου είναι καλύτερος από ποτε ειδικά τον τελευταίο καιρό που έκλεισε κ το ξυπνητήρι. Αλλά σηκώνομαι 3-4 φορές για τουαλετα... Η νυχτερινή επισκέπτρια δίπλα μου είναι πολύ ήσυχη και όλα οκ. Τους τελευταίους μήνες πιστςυω πως θα διαταράξουν τον ύπνο μου η καούρα κ οι κλωτσιές στην κοιλιά.

  • Μου αρέσει 5

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλησπέρα σας! Μετά από δύο χρόνια στην ομάδα μανουλες Οκτωβρίου 2018, είπα να μπω κ σε αυτή!

Για δεύτερη φορά μαμά Οκτωβρίου με Πητ 13/10!

Εύχομαι σε όλες μας μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με υγιή παιδάκια!

Καλώς ήρθες κορίτσι!! Ααα σήμερα είναι η μέρα αφίξεων χαχαχα

Αυχενική έχεις κάνει? Ξέρουμε φύλλο κ Μαιευτήριο για το πινακακι μας?

Just now, marianna1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Πωπω είστε πολυλογουδες, πάλι hot έγινε το θεματακι μας!!!

Με τα καλό και στα καινούργια κορίτσια ηλιαχτίδα, annou κ Αναστασία! Μια ανέφελη και ήρεμη εγκυμοσύνη να έχετε!

Το θέμα των κιλών είναι πονεμενο. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα βάλει 10 κιλα. Τα έχασα κατ ευθείαν αλλά με το θηλασμό ξαναεβαλα μερικά και δεν κατάφερα να τα χάσω... Κοιλιά εγκυμοσύνης δεν έχω κάνει ακόμα, μάλλον το χωνεψα το παιδί.

Θα ρωτήσω κ τη νύφη μου που είχε κ τα διδυμα κ είχε μια κοιλιά ναααα τι λάδι έβαζε κ δεν έκανε ραγάδες. Εγώ δεν βάζω λάδια, κάπως μου κάθονται κ νοιωθω σαν λαδωμενος ποντικος. Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έκανα ραγαδες κ χωρίς λάδια κ κρέμες αλλά δεν είχα κ καμία σπουδαία κοιλιά. 

Ο ύπνος μου είναι καλύτερος από ποτε ειδικά τον τελευταίο καιρό που έκλεισε κ το ξυπνητήρι. Αλλά σηκώνομαι 3-4 φορές για τουαλετα... Η νυχτερινή επισκέπτρια δίπλα μου είναι πολύ ήσυχη και όλα οκ. Τους τελευταίους μήνες πιστςυω πως θα διαταράξουν τον ύπνο μου η καούρα κ οι κλωτσιές στην κοιλιά.

Έρχεται κ εσένα η μπουμπού σου τα βράδυα ε? Ανυπομονώ κ εγώ για το δικό μου :-)

πολλες πάντως λένε ότι είναι στο δέρμα αν θα κάνει ραγαδες ή όχι κ όχι στις κρέμες κτλ..βέβαια ο γυναικολόγος μου μου σύστησε να βάζω..

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10 (Μαιευτήριο Μητέρα)

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτηρίο Χανίων- Τσεπετη) 

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10 (μαιευτήριο Έλενα)

@EugenJen  κοριτσάκι (?)--} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10 (Μαιευτήριο Γένεσις)

@Jasmine@  --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας)ίσως μας τη σκάσει για Σεπτέμβρη κ εκείνη :-)

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

@Annou.  ?? --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Γαια-Ιατρικο)

@Anastasia05 ?? --} ΠΗΤ: 13/10

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Καλησπέρα σας! Μετά από δύο χρόνια στην ομάδα μανουλες Οκτωβρίου 2018, είπα να μπω κ σε αυτή!

Για δεύτερη φορά μαμά Οκτωβρίου με Πητ 13/10!

Εύχομαι σε όλες μας μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με υγιή παιδάκια!

Με το καλο!!!! 

5 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Πωπω είστε πολυλογουδες, πάλι hot έγινε το θεματακι μας!!!

Με τα καλό και στα καινούργια κορίτσια ηλιαχτίδα, annou κ Αναστασία! Μια ανέφελη και ήρεμη εγκυμοσύνη να έχετε!

Το θέμα των κιλών είναι πονεμενο. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα βάλει 10 κιλα. Τα έχασα κατ ευθείαν αλλά με το θηλασμό ξαναεβαλα μερικά και δεν κατάφερα να τα χάσω... Κοιλιά εγκυμοσύνης δεν έχω κάνει ακόμα, μάλλον το χωνεψα το παιδί.

Θα ρωτήσω κ τη νύφη μου που είχε κ τα διδυμα κ είχε μια κοιλιά ναααα τι λάδι έβαζε κ δεν έκανε ραγάδες. Εγώ δεν βάζω λάδια, κάπως μου κάθονται κ νοιωθω σαν λαδωμενος ποντικος. Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έκανα ραγαδες κ χωρίς λάδια κ κρέμες αλλά δεν είχα κ καμία σπουδαία κοιλιά. 

Ο ύπνος μου είναι καλύτερος από ποτε ειδικά τον τελευταίο καιρό που έκλεισε κ το ξυπνητήρι. Αλλά σηκώνομαι 3-4 φορές για τουαλετα... Η νυχτερινή επισκέπτρια δίπλα μου είναι πολύ ήσυχη και όλα οκ. Τους τελευταίους μήνες πιστςυω πως θα διαταράξουν τον ύπνο μου η καούρα κ οι κλωτσιές στην κοιλιά.

Τελικα με το θηλασμο παιρνουμε η χανουμε κιλα???? Τι ισχυει???? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου, πως κ δεν έχετε ξεκινήσει το μπιρι μπιρι;;;; Έχω κοιμηθεί πολύ χάλια, πολλές καούρες κ δε μπορούσα να βολευτω. Επίσης είδα πάλι στον ύπνο μου ότι είχα 2 μωράκια ένα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι!

  • Μου αρέσει 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, πως κ δεν έχετε ξεκινήσει το μπιρι μπιρι;;;; Έχω κοιμηθεί πολύ χάλια, πολλές καούρες κ δε μπορούσα να βολευτω. Επίσης είδα πάλι στον ύπνο μου ότι είχα 2 μωράκια ένα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι!

Καλημέρα!!!!λες να βγει το όνειρο????? εσεις τι θα θέλατε να είναι??? πότε θα μάθουμε είπαμε????καούρες γιατι?

έφαγες κάτι βαρύ?
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημέρα!!!!λες να βγει το όνειρο????? εσεις τι θα θέλατε να είναι??? πότε θα μάθουμε είπαμε????καούρες γιατι?

έφαγες κάτι βαρύ?
 

Χθες το βράδυ δεν έφαγα τίποτα απολύτως!!!!εχω 3-4 μερες που το βράδυ έχω φοβερές καούρες...  Τετάρτη μου είπε η γιατρός αν κάτσουν θα το δούμε! Κοιτά από τη στιγμή που δεν είναι μονοζυγωτικά δλδ αυτά που είναι ίδια κ είναι σε 2 σάκους θα ήθελα ένα κ ένα! 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Χθες το βράδυ δεν έφαγα τίποτα απολύτως!!!!εχω 3-4 μερες που το βράδυ έχω φοβερές καούρες...  Τετάρτη μου είπε η γιατρός αν κάτσουν θα το δούμε! Κοιτά από τη στιγμή που δεν είναι μονοζυγωτικά δλδ αυτά που είναι ίδια κ είναι σε 2 σάκους θα ήθελα ένα κ ένα! 

αύριο δηλαδή?????ωραίιιααααα θα περιμένουμε!!!!!Μακάρι ένα και ένα!!!!αλλά και δύο του ίδιου φύλλου να είναι πάλι χαραααα!!!!!!Εμένα πάλι νομίζε ότι με βοηθάει η διατροφή που μ έδωσε ο γιατρός!ποια διατροφή δηλαδή? η απαγόρευση σε όλα ήθελα να πω....χαχα μήπως συμβάλλει και αυτό στα συμπτωματα όλα αυτά που αναφέρετε?εγω καούρες  είχα μόνο ένα βράδυ που την έκανα την παρασπονδία μ και έφαγα μακαρόνια ενω μου τα έχει απαγορευσει!οπότε θα συνεχίσω να μην τρωω..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Irinoula86 είπε:

αύριο δηλαδή?????ωραίιιααααα θα περιμένουμε!!!!!Μακάρι ένα και ένα!!!!αλλά και δύο του ίδιου φύλλου να είναι πάλι χαραααα!!!!!!Εμένα πάλι νομίζε ότι με βοηθάει η διατροφή που μ έδωσε ο γιατρός!ποια διατροφή δηλαδή? η απαγόρευση σε όλα ήθελα να πω....χαχα μήπως συμβάλλει και αυτό στα συμπτωματα όλα αυτά που αναφέρετε?εγω καούρες  είχα μόνο ένα βράδυ που την έκανα την παρασπονδία μ και έφαγα μακαρόνια ενω μου τα έχει απαγορευσει!οπότε θα συνεχίσω να μην τρωω..........

Αχ κ εμένα μου τα έχει απαγορεύσει όλα.... κ το βράδυ αν φάω κάτι θα είναι φρούτο, σαλάτα η γιαουρτάκι, αλλά 2 μερες τώρα δεν έχω φαει βράδυ καθόλου! Αφού χθες που πηγα στην εμβρυολογο τη ρώτησα με μάτια Λυπημένα σαν το κουτάβι: είναι αλήθεια της λέω ότι πριν την αυχενική πρέπει να φάω σοκολάτα;;; 
ε φαε μου λέει. Της λεω επειδή δε με αφήνει ο γυναικολόγος θε φάω μόνο αν πρέπει! Μου λέει αφού έχεις ζάχαρο 82 γιατί δε σε αφήνει; Της λέω προληπτικά! Την Τετάρτη μου λέει να δε σοκολάτα κ να ερθεις!!!! Έχω πάρει μια σοκοφρετα Ιον πράσινη καΙ περιμένω αύριο πρωί να τη φάω!!! :P 

  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Annou είπε:

Tis Nuxe nai to klassiko ladaki tous.

mosxovolaei k exei polu wraia aisthisi.

To kalutero lene oti einai tis Bio Oil.To pariggeila.Tha sas pw entupwseis. :)

Αυτό βάζω εγώ και πριν την εγκυμοσύνη με τα μπουκάλια!!!!είναι τέλειο!!!Με ιδιαίτερη μυρωδιά αλλά ελαφριά ταυτόχρονα!θα σ' αρέσει πολύ!!!!

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Αχ κ εμένα μου τα έχει απαγορεύσει όλα.... κ το βράδυ αν φάω κάτι θα είναι φρούτο, σαλάτα η γιαουρτάκι, αλλά 2 μερες τώρα δεν έχω φαει βράδυ καθόλου! Αφού χθες που πηγα στην εμβρυολογο τη ρώτησα με μάτια Λυπημένα σαν το κουτάβι: είναι αλήθεια της λέω ότι πριν την αυχενική πρέπει να φάω σοκολάτα;;; 
ε φαε μου λέει. Της λεω επειδή δε με αφήνει ο γυναικολόγος θε φάω μόνο αν πρέπει! Μου λέει αφού έχεις ζάχαρο 82 γιατί δε σε αφήνει; Της λέω προληπτικά! Την Τετάρτη μου λέει να δε σοκολάτα κ να ερθεις!!!! Έχω πάρει μια σοκοφρετα Ιον πράσινη καΙ περιμένω αύριο πρωί να τη φάω!!! :P 

χαχαχαχαχ....α κ εσυ δεν τρως τυχερούλα????? εγω δεν το ήξερα αυτό για τη σοκολάτα στην αυχενική.... :((((... την έχασα την ευκαιρία μου......μου έχει λείψει κ εμενα μια σοκολατίτσαααα......

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

 Irinoula μου κατά λάθος η παράθεση αλλά δεν μπορώ να τη σβήσω τώρα!! Χαχα

Καλωσόρισες στο παρεάκι μας @Hliolousti!!! Με το καλό η μπεμπουλα σου!!

Πάει κ αυτό  κοπέλα μου!! Καλά αποτελέσματα τώρα, που σίγουρα θα έχεις!!! Επίσης, αν δεν κάνω λάθος είχες γενέθλια σήμερα;;; Αν ναι, Χρόνια σου πολλά!!  Του χρόνου τέτοια μέρα θα γιορτάζεις με 2 ζουζουνακια στην αγκαλιά σου!!! 

Αγαπημένη εμένα με είχες γράψει μαιευτήριο Θεσσαλονίκης αλλά δεν το βλέπω πια! Στο Γενεσις θα γεννήσω πρώτα ο Θεός!!

Κοριτσάκια μου, το θέμα ύπνος είναι πολύ πονεμένο! Κ εγώ ξυπνάω συνεχώς, πάω τουαλέτα κ μετά μένω ξύπνια ένα 2ωρακι να στυφογυρναω! Επίσης, με τον νυχτερινό επισκέπτη να κλωτσαει κ να κουνιέται συνεχώς, ακόμη πιο δύσκολα τα πράγματα!! Το πρωί βέβαια δεν μπορώ να σηκωθώ με τίποτα αλλά έχω το ελατήριο μου που με τραβάει!! Μέσα στη μέρα σέρνομαι κ το μεσημέρι κλείνουν τα μάτια μου κυριολεκτικά αλλά πώς να κοιμηθείς όταν η παρέα σου δεν;;; Το θέμα είναι ότι από την προηγούμενη εγκυμοσύνη θυμάμαι ότι τους τελευταίους μήνες ήταν Δράμα ο ύπνος μου.. ελπίζω αυτή τη φορά να είναι λιιιγο καλύτερα!

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μακάρι όντως να είναι καλά! Η αλήθεια είναι πως αναρωτιέμαι ποτε καταλαβαίνεις ότι ξεφεύγεις τον κίνδυνο μετά τον τροφοβλαστη. Το ότι δεν βλέπω αίμα και υγρά είναι καλό βέβαια αλλά πως ξέρω ότι εκεί μέσα το μωρό είναι καλά; Λέμε με τον άντρα μου να πάμε για έναν υπέρηχο σε ιδιωτικό ιατρείο κάπου την Παρασκευή για να το δούμε το μικρούλι μας. 

Ο ύπνος κορίτσια είναι μεγάλη υπόθεση και για εμενα. Εδώ και καναδυο εβδομαδες ξυπνάω σα να έχω ρολόι στις 4 και με ξαναπαίρνει στις 8. 

Οσο για τα φαγητά και κυριως το νερό.. εκεί είναι η μεγάλη πίκρα. Συνεχίζω να πεινάω και να διψάω πολύ αλλά δεν αντέχει τίποτα το στομαχι μου. Πλέον μου φεύγει η ελπίδα ότι θα σταματήσει στους τρεις μήνες. 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

χαχαχαχαχ....α κ εσυ δεν τρως τυχερούλα????? εγω δεν το ήξερα αυτό για τη σοκολάτα στην αυχενική.... :((((... την έχασα την ευκαιρία μου......μου έχει λείψει κ εμενα μια σοκολατίτσαααα......

Έχω να φάω γλυκό από τον Ιανουάριο! Δεν έχω να πω κάτι άλλο.... το έχω ξαναπεί δεν είμαι Γλυκατζου πάντα τα αλμυρά μου άρεσαν. Αλλά τώρα θέλω πολλές φορές γλυκό. Θα τη φάω αύριο τη σοκοφρετιτσα(δεν πήρα σοκολάτα για να μην ξεφύγω) για όλες τις στερημένες έγκυους...


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...