Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

3 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Τελικά πάλι ειναι ισα τα αγορακια με τς κοριτσάκια!!! Χιχιχι

@Renezσήμερα εχω και εγώ αϋπνίες! Εσύ ακόμα να κοιμηθείς πως το βλέπεις? Χαχχα

Καλημέρααα!! Σήμερα μετά το 2.5 ωρο μεσημεριανό ύπνο κοιμήθηκα άλλη 1.5 ωρίτσα το βράδυ από το σερί αϋπνίας οι 4 ώρες σύνολο μου είναι υπεραρκετές :P

Ελπίζω να κοιμήθηκες τελικά Μαράκι μου...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Απ ότι ξέρω δεν θα μεταφερθεί θα γίνει κανονικά .απλά στις 27 Μαΐου η εκκλησία εορτάζει την απόδοση της μεγάλης εορτής του Πάσχα. Συμπληρώνονται 40 ημέρες μετά το Πάσχα και ακριβώς δηλαδή στις 27/5 θα είναι η τελευταία μέρα ουσιαστικά κατά την οποία στις εκκλησίες θα ψάλλεται το Χριστος άνεστη..Κάθε χρόνο σε όλες τις εκκλησίες γίνεται αυτό αυτή τη μέρα απλα δεν είναι τόσο γνωστή στο ευρύ κοινό .

Πραγματικά δεν ξέρω .... μου είπε μια φίλη μου για μια παιδίατρο που έχει και είναι καλή... Άρα μάλλον από γνωστό θα πάει... Επίσης κάποιοι φίλοι μας έχουν κάνει για τα παιδιά ιδιωτική ασφάλιση ..εσείς τι γνώμη έχετε?  Σκέφτεστε να κάνετε?

Κι εμείς κάναμε ιδιωτική στο πρώτο μας παιδάκι και θα κάνουμε και τώρα στο δεύτερο. Νομίζω πως ειδικά στον πρώτο χρόνο είναι πολύ χρήσιμη..

4 ώρες πρίν, Renez είπε:

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10 (Μαιευτήριο Μητέρα)

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτηρίο Χανίων- Τσεπετη) 

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10 (μαιευτήριο Έλενα)

@EugenJen  κοριτσάκι (?)--} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10

@Jasmine@  --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας)ίσως μας τη σκάσει για Σεπτέμβρη κ εκείνη :-)

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

@Annou.  ?? --} ΠΗΤ: 23/10 

 @Anastasia05κοριτσακι(?) --} ΠΗΤ:   ( Μαιευτήριο Λητώ)

Μπράβο κοριτσάκι μου,φαντάζομαι πήγαν όλα καλά στην αυχενική έτσι? Δεν είναι τέλειο που το είδες ξαφνικά ολόκληρο παιδάκι? :-) αν ξέρεις πες μου κ τον Πητ σου.

Όλα πήγαν καλά!! Είναι υπέροχο συναίσθημα να το βλέπεις ξαφνικά ολόκληρο μετά από λίγες μέρες που είχα να το δω!! 13/10!

  • Μου αρέσει 4

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10 (Μαιευτήριο Μητέρα)

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτηρίο Χανίων- Τσεπετη) 

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10 (μαιευτήριο Έλενα)

@EugenJen  κοριτσάκι (?)--} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10

@Jasmine@  --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας)ίσως μας τη σκάσει για Σεπτέμβρη κ εκείνη :-)

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

@Annou.  ?? --} ΠΗΤ: 23/10 

 @Anastasia05κοριτσακι(?) --} ΠΗΤ: 13/10 ( Μαιευτήριο Λητώ)

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εμείς κάναμε ιδιωτική στο πρώτο μας παιδάκι και θα κάνουμε και τώρα στο δεύτερο. Νομίζω πως ειδικά στον πρώτο χρόνο είναι πολύ χρήσιμη..

Όλα πήγαν καλά!! Είναι υπέροχο συναίσθημα να το βλέπεις ξαφνικά ολόκληρο μετά από λίγες μέρες που είχα να το δω!! 13/10!

Ναι τα άτιμα!! Εμένα στην αυχενική πριν 2 βδομάδες ήταν 5.6 εκατοστά,τώρα έχω ξανά υπέρηχο τη μεγάλη Τετάρτη δλδ 3.5 εβδομάδες μετά είμαι περίεργη πως θα είναι..πόσο θα έχει μεγαλώσει.. ανυπομονώ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10 (Μαιευτήριο Μητέρα)

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτηρίο Χανίων- Τσεπετη) 

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10 (μαιευτήριο Έλενα)

@EugenJen  κοριτσάκι (?)--} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10

@Jasmine@  --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας)ίσως μας τη σκάσει για Σεπτέμβρη κ εκείνη :-)

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

@Annou.  ?? --} ΠΗΤ: 23/10 

 @Anastasia05κοριτσακι(?) --} ΠΗΤ: 13/10 ( Μαιευτήριο Λητώ)

Ναι τα άτιμα!! Εμένα στην αυχενική πριν 2 βδομάδες ήταν 5.6 εκατοστά,τώρα έχω ξανά υπέρηχο τη μεγάλη Τετάρτη δλδ 3.5 εβδομάδες μετά είμαι περίεργη πως θα είναι..πόσο θα έχει μεγαλώσει.. ανυπομονώ!!

Είναι το πρώτο σου μωράκι? Πως είναι γενικά η εγκυμοσύνη σου?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα μπήκα κ εγώ στο club των αϋπνίων, ζήτημα αν κοιμήθηκα 3 ώρες συνολικά..

Το πρωί ξεκίνησα πρώτη φορά σίδηρο κ μέσα σε μισή ώρα τον έβγαλα, μετράω ήδη δύο εμετούς, το στομάχι μου νιώθω λες κ μου ρίχνουν γροθιές κ γενικά μια πολύ όμορφη μέρα!!

Παίρνει κάποια άλλη κοπέλα σίδηρο να μου πει πως το παίρνει;;;

8 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

πετάγομαι κ θα πω ότι επίσης κ το Μητερα το ίδιο κάνει...

Με το καλό σε όλες σας τα μωρά σας....μόνο υγεία πολύ αγάπη κ να κοιτάτε μπροστά με αισιοδοξία.

Σε ευχαριστώ πολύ!! Σας παρακολουθώ τις μανουλες Μαϊου, να σου ζήσει η κορούλα σου , υγεία πάνω απ'όλα!!!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα μπήκα κ εγώ στο club των αϋπνίων, ζήτημα αν κοιμήθηκα 3 ώρες συνολικά..

Το πρωί ξεκίνησα πρώτη φορά σίδηρο κ μέσα σε μισή ώρα τον έβγαλα, μετράω ήδη δύο εμετούς, το στομάχι μου νιώθω λες κ μου ρίχνουν γροθιές κ γενικά μια πολύ όμορφη μέρα!!

Παίρνει κάποια άλλη κοπέλα σίδηρο να μου πει πως το παίρνει;;;

Σε ευχαριστώ πολύ!! Σας παρακολουθώ τις μανουλες Μαϊου, να σου ζήσει η κορούλα σου , υγεία πάνω απ'όλα!!!

να σαι καλά αγάπη μ.με το καλό κ συ κ όλες σας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Renez είπε:

Καλημέρααα!! Σήμερα μετά το 2.5 ωρο μεσημεριανό ύπνο κοιμήθηκα άλλη 1.5 ωρίτσα το βράδυ από το σερί αϋπνίας οι 4 ώρες σύνολο μου είναι υπεραρκετές :P

Ελπίζω να κοιμήθηκες τελικά Μαράκι μου...

Καλημερούδιααααα!! Σε βλέπω για το μεσημέρι πάλι λίγο ακόμα.. 

Ναι κοιμήθηκα κανένα 2ωρο τις άλλες ώρες πήγαινα τουαλέτα και γυρνουσα να δω που θα βολευτω επειδή με πονάγε η μέση μου! Χαχα

Δόλιες μάνες και που είμαστε ακόμα!!!!

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα μπήκα κ εγώ στο club των αϋπνίων, ζήτημα αν κοιμήθηκα 3 ώρες συνολικά..

Το πρωί ξεκίνησα πρώτη φορά σίδηρο κ μέσα σε μισή ώρα τον έβγαλα, μετράω ήδη δύο εμετούς, το στομάχι μου νιώθω λες κ μου ρίχνουν γροθιές κ γενικά μια πολύ όμορφη μέρα!!

Παίρνει κάποια άλλη κοπέλα σίδηρο να μου πει πως το παίρνει;;;

Σε ευχαριστώ πολύ!! Σας παρακολουθώ τις μανουλες Μαϊου, να σου ζήσει η κορούλα σου , υγεία πάνω απ'όλα!!!

Καλημέρα κορίτσια μουυυ! Εγω παίρνω σίδηρο..  τι σου έχει δώσει? Το βάζω σε νεράκι σε μισό ποτήρι σκέψου το ανακατεύω και το πίνω με μισή καρδιά... μεσημέρι και βράδυ μου έχει βάλει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημερούδιααααα!! Σε βλέπω για το μεσημέρι πάλι λίγο ακόμα.. 

Ναι κοιμήθηκα κανένα 2ωρο τις άλλες ώρες πήγαινα τουαλέτα και γυρνουσα να δω που θα βολευτω επειδή με πονάγε η μέση μου! Χαχα

Δόλιες μάνες και που είμαστε ακόμα!!!!

Καλημέρα κορίτσια μουυυ! Εγω παίρνω σίδηρο..  τι σου έχει δώσει? Το βάζω σε νεράκι σε μισό ποτήρι σκέψου το ανακατεύω και το πίνω με μισή καρδιά... μεσημέρι και βράδυ μου έχει βάλει 

1 φακελάκι μου είπε νηστική, με το που ξυπνήσω σε πορτοκαλαδα κ να φάω μετά από 1 τέταρτο...

Που να το πιάσω κ που να το αφήσω ;;όλος ο συνδυασμός νηστική ,πορτοκαλάδα κ μετά πάλι να μην φάω ήμουν σίγουρη ότι θα το έβγαζα..εσένα δεν σε ενοχλεί;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

1 φακελάκι μου είπε νηστική, με το που ξυπνήσω σε πορτοκαλαδα κ να φάω μετά από 1 τέταρτο...

Που να το πιάσω κ που να το αφήσω ;;όλος ο συνδυασμός νηστική ,πορτοκαλάδα κ μετά πάλι να μην φάω ήμουν σίγουρη ότι θα το έβγαζα..εσένα δεν σε ενοχλεί;;

Δηλαδη αν κατάλαβα καλά το λιώνεις σε πορτοκαλάδα?? Το λιώνω σε νερό πιστεύω αν ήταν με πορτοκαλάδα θα με σκότωνε..Δεν με πειράζει ειναι η αληθεια.. 

Εσύ τώρα μάλλον αν δεις οτι το βγάζεις και αύριο μηπως τον παρεις να το πεις και σου δώσει κάτι άλλο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mariamaraki είπε:

Δηλαδη αν κατάλαβα καλά το λιώνεις σε πορτοκαλάδα?? Το λιώνω σε νερό πιστεύω αν ήταν με πορτοκαλάδα θα με σκότωνε..Δεν με πειράζει ειναι η αληθεια.. 

Εσύ τώρα μάλλον αν δεις οτι το βγάζεις και αύριο μηπως τον παρεις να το πεις και σου δώσει κάτι άλλο.. 

Ναι μου είπε να το λιώνω σε πορτοκαλάδα...αύριο θα δοκιμασω σε νερο.

εν τω μεταξύ ξύπνησα ήδη με χαλασμένο στομάχι από το ασβέστιο που πήρα το βράδυ...τι να πω όλα με ενοχλούν θα μείνω χωρίς στομάχι στο τέλος!θα δω πως θα πάει κ αύριο κ θα της πω μήπως το παίρνω μεσημέρι ...


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα μπήκα κ εγώ στο club των αϋπνίων, ζήτημα αν κοιμήθηκα 3 ώρες συνολικά..

Το πρωί ξεκίνησα πρώτη φορά σίδηρο κ μέσα σε μισή ώρα τον έβγαλα, μετράω ήδη δύο εμετούς, το στομάχι μου νιώθω λες κ μου ρίχνουν γροθιές κ γενικά μια πολύ όμορφη μέρα!!

Παίρνει κάποια άλλη κοπέλα σίδηρο να μου πει πως το παίρνει;;;

Σε ευχαριστώ πολύ!! Σας παρακολουθώ τις μανουλες Μαϊου, να σου ζήσει η κορούλα σου , υγεία πάνω απ'όλα!!!

Κοπέλα μου,καλημέρα! Είχα κι εγώ θέμα με τον σίδηρο στον γιο μου από τους εμετούς κ φαντάζομαι θα έχω κ σε αυτήν την εγκυμοσύνη έτσι όπως με παει:-? μου το άλλαξε σε χαλάλι κ ησύχασα.παλι λίγο ζοριζομουν αλλά καμία σχέση με το διαλυομενο.ρωτησε τον γυναικολόγο σου,επίσης αυτό που έπαιρνε είχε κ φυλλικό οξύ, οπότε έπαιρνα αυτό το ένα χάπι κ ήμουν οκ!:-D εύχομαι να σε αφήσουν γρήγορα οι αναγουλες κ τα συμπτώματα.εγω με το που μπήκα 14η σταμάτησαν μαχαίρι παντως;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Anastasia με το καλό το κοριτσάκι σου!!! 

Eugenjen εμένα μου έχει δώσει για σίδηρο ένα ροζ χαλάλι που έχει κ φυλλικό μέσα. Παίζει να είναι το ίδιο με της mummaria. Το πίνω το πρωί, μισή ώρα πριν φάω κατι. Μόνο το ασβέστιο με ενοχλεί κάπως προς το παρόν.

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Κοπέλα μου,καλημέρα! Είχα κι εγώ θέμα με τον σίδηρο στον γιο μου από τους εμετούς κ φαντάζομαι θα έχω κ σε αυτήν την εγκυμοσύνη έτσι όπως με παει:-? μου το άλλαξε σε χαλάλι κ ησύχασα.παλι λίγο ζοριζομουν αλλά καμία σχέση με το διαλυομενο.ρωτησε τον γυναικολόγο σου,επίσης αυτό που έπαιρνε είχε κ φυλλικό οξύ, οπότε έπαιρνα αυτό το ένα χάπι κ ήμουν οκ!:-D εύχομαι να σε αφήσουν γρήγορα οι αναγουλες κ τα συμπτώματα.εγω με το που μπήκα 14η σταμάτησαν μαχαίρι παντως;-)

 

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Anastasia με το καλό το κοριτσάκι σου!!! 

Eugenjen εμένα μου έχει δώσει για σίδηρο ένα ροζ χαλάλι που έχει κ φυλλικό μέσα. Παίζει να είναι το ίδιο με της mummaria. Το πίνω το πρωί, μισή ώρα πριν φάω κατι. Μόνο το ασβέστιο με ενοχλεί κάπως προς το παρόν.

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ , εν τω μεταξύ εγώ ήπια κ το χάπι για το φυλλικό μαζί κ στην ουσία τα έβγαλα κ τα δυο! Δεν απορροφήθηκε τίποτα..θα κάνω μια δοκιμή κ αύριο κ αν δεν πετύχει θα την πάρω για το χάπι..

@MumMaria την άλλη εβδομάδα μπαίνω στην 14η κ αντί να ηρεμώ χειροτέρευω, με έχει πιάσει απελπισία σήμερα...μακάρι να γίνει όπως το λες!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Anastasia με το καλό το κοριτσάκι σου!!! 

Eugenjen εμένα μου έχει δώσει για σίδηρο ένα ροζ χαλάλι που έχει κ φυλλικό μέσα. Παίζει να είναι το ίδιο με της mummaria. Το πίνω το πρωί, μισή ώρα πριν φάω κατι. Μόνο το ασβέστιο με ενοχλεί κάπως προς το παρόν.

Το ίδιο είναι!!και για κάποιο λόγο το γράψαμε με οτοκορεκτ και οι δυο το χάπι χαλάλι! χαχαχααχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...