Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Κορίτσια ακούσατε που μετέφεραν την Ανάσταση για 21 Μαϊου? Ναι μεν να τη χαρούμε κ εμείς οι πιστοί που δε θα πάμε τώρα εκκλησία αλλά λίγο κουλο δεν είναι? Σαν να κάναμε Χριστούγεννα 25 Ιανουαρίου..

Απ ότι ξέρω δεν θα μεταφερθεί θα γίνει κανονικά .απλά στις 27 Μαΐου η εκκλησία εορτάζει την απόδοση της μεγάλης εορτής του Πάσχα. Συμπληρώνονται 40 ημέρες μετά το Πάσχα και ακριβώς δηλαδή στις 27/5 θα είναι η τελευταία μέρα ουσιαστικά κατά την οποία στις εκκλησίες θα ψάλλεται το Χριστος άνεστη..Κάθε χρόνο σε όλες τις εκκλησίες γίνεται αυτό αυτή τη μέρα απλα δεν είναι τόσο γνωστή στο ευρύ κοινό .

Just now, EugenJen είπε:

Όντως ισχύει αυτό;;εγώ νόμιζα ότι ήταν πλάκα !

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι κ μην με κοροϊδέψετε ότι είναι νωρίς ακόμα!!

Για παιδίατρο όσες είστε πρωτομανουλες τι έχετε υπόψη;;θα βρείτε κάποιον που έχουν γνωστοί σας;;

Πραγματικά δεν ξέρω .... μου είπε μια φίλη μου για μια παιδίατρο που έχει και είναι καλή... Άρα μάλλον από γνωστό θα πάει... Επίσης κάποιοι φίλοι μας έχουν κάνει για τα παιδιά ιδιωτική ασφάλιση ..εσείς τι γνώμη έχετε?  Σκέφτεστε να κάνετε?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Mariamaraki είπε:

Απ ότι ξέρω δεν θα μεταφερθεί θα γίνει κανονικά .απλά στις 27 Μαΐου η εκκλησία εορτάζει την απόδοση της μεγάλης εορτής του Πάσχα. Συμπληρώνονται 40 ημέρες μετά το Πάσχα και ακριβώς δηλαδή στις 27/5 θα είναι η τελευταία μέρα ουσιαστικά κατά την οποία στις εκκλησίες θα ψάλλεται το Χριστος άνεστη..Κάθε χρόνο σε όλες τις εκκλησίες γίνεται αυτό αυτή τη μέρα απλα δεν είναι τόσο γνωστή στο ευρύ κοινό .

Πραγματικά δεν ξέρω .... μου είπε μια φίλη μου για μια παιδίατρο που έχει και είναι καλή... Άρα μάλλον από γνωστό θα πάει... Επίσης κάποιοι φίλοι μας έχουν κάνει για τα παιδιά ιδιωτική ασφάλιση ..εσείς τι γνώμη έχετε?  Σκέφτεστε να κάνετε?

Μα είπα κ εγώ !! Μου φάνηκε πολύ περίεργο να μεταφερθεί...

Μπράβο φίλη μου αυτή ήταν η επομενη ερώτηση μου...εμείς έχουμε ιδιωτική ασφάλιση , γιατί έζησα πολύ πολύ καλά τα δημόσια νοσοκομεία , να βάζουν τον πατερα μου σε αναμονή 2 μηνών για χημειοθεραπείες , αν είναι δυνατόν!!κ έτσι απευθύνθηκαμε σε ιδιωτικό όπου κ πλήρωσαμε..

Τώρα για το μικρόυλι μας σίγουρα θα ρωτήσω να δω τι καλύπτουν οι ασφαλιστικές αλλά νομιζω ότι σαν το δημόσιο Παίδων δεν είναι κανένα ιδιωτικό!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Μα είπα κ εγώ !! Μου φάνηκε πολύ περίεργο να μεταφερθεί...

Μπράβο φίλη μου αυτή ήταν η επομενη ερώτηση μου...εμείς έχουμε ιδιωτική ασφάλιση , γιατί έζησα πολύ πολύ καλά τα δημόσια νοσοκομεία , να βάζουν τον πατερα μου σε αναμονή 2 μηνών για χημειοθεραπείες , αν είναι δυνατόν!!κ έτσι απευθύνθηκαμε σε ιδιωτικό όπου κ πλήρωσαμε..

Τώρα για το μικρόυλι μας σίγουρα θα ρωτήσω να δω τι καλύπτουν οι ασφαλιστικές αλλά νομιζω ότι σαν το δημόσιο Παίδων δεν είναι κανένα ιδιωτικό!

Εύχομαι ο μπαμπάς σου να είναι καλύτερα Ευγενία μου και να είναι όλα περαστικά...

Έτσι ακριβώς όλοι μου το λένε αυτό για το Παίδων... !!

Πάντως κάποια στιγμή όντως θα ρωτήσουμε να δούμε τι καλύπτει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Εύχομαι ο μπαμπάς σου να είναι καλύτερα Ευγενία μου και να είναι όλα περαστικά...

Έτσι ακριβώς όλοι μου το λένε αυτό για το Παίδων... !!

Πάντως κάποια στιγμή όντως θα ρωτήσουμε να δούμε τι καλύπτει...

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου..Είμαστε αισιοδοξοι ότι θα περάσει κ αυτό!!έχει κ την εγγονή τώρα που την περιμένει πώς κ πως!!

Σίγουρα τα περιστατικά που βλέπουν στο Παίδων δεν τα βλέπουν τα ιδιωτικά...αλλά υποθέτω ότι οι ασφαλιστικές θα αφορούν κ εξετάσεις του παιδιού..

Όσον αφορά τον γιατρό εγώ σκέφτομαι ότι θέλω ένα γιατρό που να είναι χαλαρός να μην είναι υποχόνδριος, κ με το παραμικρό να με τρομοκρατεί, θέλω κάποιον να με ηρεμεί κ εννοείται να μην φορτώνει το παιδί σιρόπια κ φάρμακα αν δεν ειναι απαραίτητο!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ααααα έτσι εξηγείται γτ κ εμένα μου φάνηκε κουλο να μεταφερθεί!!

Όσο για παιδίατρο της κουμπαράς μου που είναι κοντά δε θέλω γτ συνεχώς με μια αντιβίωση είναι το παιδί της κ δεν τον εμπιστεύομαι..θα ρωτήσω τον δικό μου παιδίατρο που δυστυχώς βγαίνει στη σύνταξη του χρόνου αν έχει κάποιον να μου προτείνει γτ τον εμπιστεύομαι με τυφλά μάτια!!

Όσο για το παιδον εννοείται είναι το καλύτερο κ αυτό γτ έχει συνεχώς περιστατικά λόγω του ότι ειναι δημόσιο με αποτέλεσμα να έχουν πλέον τρομερή εμπειρία οι γιατροί κ το προσωπικό του,βέβαια αυτό δε θα με εμποδίσει να του κάνω κ μια ιδιωτική ασφάλιση έστω οικονομική για αρχή για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!

Έχω ακούσει ότι η Εθνική ασφαλιστική κάνει δωρεάν την ασφάλεια του παιδιού για τον πρώτο του χρονο κ αν θες μετά συνεχίζεις..δε το έχω ψάξει ακόμη πολύ όμως..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σωστο κορίτσια αυτο με το να μας ησυχάζει ο παιδίατρος... πιστεύω με λίγο ψάξιμο θα βρούμε τον σωστό!!! 

Ααα ωραία πληροφορία @Renezμου και αυτή με την εθνική ασφαλιστική να το ψαξουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ααααα έτσι εξηγείται γτ κ εμένα μου φάνηκε κουλο να μεταφερθεί!!

Όσο για παιδίατρο της κουμπαράς μου που είναι κοντά δε θέλω γτ συνεχώς με μια αντιβίωση είναι το παιδί της κ δεν τον εμπιστεύομαι..θα ρωτήσω τον δικό μου παιδίατρο που δυστυχώς βγαίνει στη σύνταξη του χρόνου αν έχει κάποιον να μου προτείνει γτ τον εμπιστεύομαι με τυφλά μάτια!!

Όσο για το παιδον εννοείται είναι το καλύτερο κ αυτό γτ έχει συνεχώς περιστατικά λόγω του ότι ειναι δημόσιο με αποτέλεσμα να έχουν πλέον τρομερή εμπειρία οι γιατροί κ το προσωπικό του,βέβαια αυτό δε θα με εμποδίσει να του κάνω κ μια ιδιωτική ασφάλιση έστω οικονομική για αρχή για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!

Έχω ακούσει ότι η Εθνική ασφαλιστική κάνει δωρεάν την ασφάλεια του παιδιού για τον πρώτο του χρονο κ αν θες μετά συνεχίζεις..δε το έχω ψάξει ακόμη πολύ όμως..

Αυτό ακριβως βλέπω κ εγώ γιατρούς που δίνουν συνέχεια σιρόπια κ φάρμακα , υπάρχουν βέβαια κ γονείς που το θέλουν αυτό γιατί νιώθουν ασφαλεια, σημασία έχει όπως με τον γυναικολόγο να βρεις ένα γιατρό που να σου ταιριάξει, οπότε κ εγώ δύσκολο να βρω από γνωστούς..

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Mariamaraki είπε:

Απ ότι ξέρω δεν θα μεταφερθεί θα γίνει κανονικά .απλά στις 27 Μαΐου η εκκλησία εορτάζει την απόδοση της μεγάλης εορτής του Πάσχα. Συμπληρώνονται 40 ημέρες μετά το Πάσχα και ακριβώς δηλαδή στις 27/5 θα είναι η τελευταία μέρα ουσιαστικά κατά την οποία στις εκκλησίες θα ψάλλεται το Χριστος άνεστη..Κάθε χρόνο σε όλες τις εκκλησίες γίνεται αυτό αυτή τη μέρα απλα δεν είναι τόσο γνωστή στο ευρύ κοινό .

Πραγματικά δεν ξέρω .... μου είπε μια φίλη μου για μια παιδίατρο που έχει και είναι καλή... Άρα μάλλον από γνωστό θα πάει... Επίσης κάποιοι φίλοι μας έχουν κάνει για τα παιδιά ιδιωτική ασφάλιση ..εσείς τι γνώμη έχετε?  Σκέφτεστε να κάνετε?

Kalispera.

Emena einai o antras mou asfalistis.Sumvoulos zwis kai ygeias.

Epivalletai na kanoume asfaleia sta mwrakia mas,eidika me tin dimosia ugeia tis xwras pou exoume.

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Κορίτσια τα ιδιωτικά μαιευτήρια της Αθήνας προσφέρουν ιδιωτική ασφάλιση για τα παιδιά τον πρώτο χρόνο. Τουλάχιστον το Ρέα κ το Ιασώ που ξέρω σίγουρα κάνουν.

ΑΑΑα αυτή κ αν είναι χρήσιμη πληροφορία!!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

ΑΑΑα αυτή κ αν είναι χρήσιμη πληροφορία!!!

πετάγομαι κ θα πω ότι επίσης κ το Μητερα το ίδιο κάνει...

Με το καλό σε όλες σας τα μωρά σας....μόνο υγεία πολύ αγάπη κ να κοιτάτε μπροστά με αισιοδοξία.

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Άρα όσες πάτε σε ιδιωτικό μπορείτε να εκμεταλλευτείτε την εκεί ασφάλεια κ μόλις λήξει αν ισχύει αυτό της εθνικής που μου είπαν να κάνετε άλλο ένα χρόνο εκεί δωρεάν ;) τσακ τσακ 2 χρονακια free που είναι κ από τα πιο κρίσιμα νομίζω(όσο πιο μικρό το μωρό μας τόσο πιο ευαλωτο μου φαίνεται...) 

Όσο για γιατρό αγάπες είναι κ το doctor anytime που σας δείχνει τους κοντινούς σας παιδιάτρους κ γενικά γιατρούς κ έχει το θετικό ότι 1. Βλέπεις πολλές κριτικές για τον καθένα 2.εχεθ όλο το βιογραφικό τους,που εργάζονται,ποια σχολή τελείωσαν ,ειδικότητα κτλ και 3. Βλέπεις φωτό (στους περισσότερους) με τα ιατρεία τους κ τα πρόσωπα τους!! Εγώ το χρησιμοποιώ γνκ όταν ψάχνω γιατρό κ έχω μείνει ικανοποιημένη.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Renez αυτό με το δεύτερο χρόνο της ασφάλειας της εθνικής δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Στο Ρέα που συνεργάζονται με την εθνική ενώ όλα οκ τον πρώτο χρόνο ήταν προσφορά του καταστήματος (αχρείαστη πήγε), όταν η μικρή έγινε ενός άρχισαν τα τηλέφωνα να ανανεώσουμε κ κάναμε κ 2-3 ραντεβού. Δεν μας είπαν κάτι για δωρεάν επέκταση. Τελικά δεν την συνεχίσαμε γιατί από Πάτρα να πηγαίνουμε Αθήνα αν συνέβαινε κάτι δεν υπήρχε νόημα. Αν μέναμε Αθήνα θα το συνεχίζαμε. Βέβαια από τότε πολλά μπορεί να έχουν αλλάξει... Ίσως για κάποιον που θα γεννήσει στο Ιασώ που έχουν ασφάλεια κ εκεί του Ιασώ Παίδων και μετά πάνε στην Εθνική μπορεί να τους βγει 2 χρόνια free.

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Renez είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι!! Ααα σήμερα είναι η μέρα αφίξεων χαχαχα

Αυχενική έχεις κάνει? Ξέρουμε φύλλο κ Μαιευτήριο για το πινακακι μας?

Έρχεται κ εσένα η μπουμπού σου τα βράδυα ε? Ανυπομονώ κ εγώ για το δικό μου :-)

πολλες πάντως λένε ότι είναι στο δέρμα αν θα κάνει ραγαδες ή όχι κ όχι στις κρέμες κτλ..βέβαια ο γυναικολόγος μου μου σύστησε να βάζω..

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10 (Μαιευτήριο Μητέρα)

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτηρίο Χανίων- Τσεπετη) 

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10 (μαιευτήριο Έλενα)

@EugenJen  κοριτσάκι (?)--} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10 (Μαιευτήριο Γένεσις)

@Jasmine@  --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας)ίσως μας τη σκάσει για Σεπτέμβρη κ εκείνη :-)

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

@Annou.  ?? --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Γαια-Ιατρικο)

@Anastasia05 ?? --} ΠΗΤ: 13/10

Έκανα αυχενικη!! Μάλλον κοριτσακι! Και μάλλον θα γεννήσω στο Λητώ όπως στο πρώτο!! 

  • Μου αρέσει 4

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10 (Μαιευτήριο Μητέρα)

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτηρίο Χανίων- Τσεπετη) 

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10 (μαιευτήριο Έλενα)

@EugenJen  κοριτσάκι (?)--} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10

@Jasmine@  --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας)ίσως μας τη σκάσει για Σεπτέμβρη κ εκείνη :-)

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

@Annou.  ?? --} ΠΗΤ: 23/10 

 @Anastasia05κοριτσακι(?) --} ΠΗΤ:   ( Μαιευτήριο Λητώ)

Just now, Anastasia05 είπε:

Έκανα αυχενικη!! Μάλλον κοριτσακι! Και μάλλον θα γεννήσω στο Λητώ όπως στο πρώτο!!

Μπράβο κοριτσάκι μου,φαντάζομαι πήγαν όλα καλά στην αυχενική έτσι? Δεν είναι τέλειο που το είδες ξαφνικά ολόκληρο παιδάκι? :-) αν ξέρεις πες μου κ τον Πητ σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...