Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

πρίν από 55 λεπτά , Angelvas είπε:

Μύρινα τέλεια η λίστα σου και εγώ πάνω κάτω αυτά έχω φτιάξει!!αν και μου είπαν ότι δε θα χρειαστουν για το μωρό όλα αυτά μας δίνουν τα πάντα από πάνες μέχρι σαπούνι,αλλά εγώ θα τα έχω για παν ενδεχόμενο.

Κοίτα εγώ γενναω σε δημόσιο νοσοκομείο, αν γεννούσα σε κλινική όπου παρέχουν τα περισσότερα δεν θα φορτωνομουν με τόσα τσιμπραγκαλα.. Αλλα για μένα είναι αναπόφευκτο..

Κορίτσια κι εγώ δεν βολεύομαι, έχω πόνους αλλα όχι συσπάσεις, ειναι μυϊκοι από την κούραση.. Το μεσημέρι δεν την πάλευα καθόλου.. Τωρα είμαι ΟΚ.. 

Έχουμε χάσει το @Suzukaki ή είναι η ιδέα μου??

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

 @Dhmh4                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 04/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Marian91                αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡ γεννήθηκε 15/12!!!!!!!!!!!!!

@Opheliav                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@enjoy                      αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡

@Klegeo                    αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                    αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza      αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

@Maria mariaa          αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Roula2021              αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη

@Angelvas                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo                        αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986        ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη 

@KwnKwn10        ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

 

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

  • Μου αρέσει 3

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Lottaki είπε:

Μεγαλώσατε κ εσείς!! Με το καλό!!

Δεν το παθαίνω ανάσκελα, έχω να κοιμηθω ανάσκελα απ τον Ιούνιο :roll: . Πλάι κοιμάμαι κ κάποιες φορές με πιάνει . Μαξιλάρια φουλ  Πωπω! Είναι πολύ δύσκολο...

Τώρα γύρισα από περπάτημα περίπου 50 λεπτά κ είμαι ένα κουρέλι! Κατέβασα μάσκα εννοείται 

Και εσύ με το καλό κορίτσι μου!

Τους 2 τελευταίους μήνες καταλαβαίνω τη φράση "καλή λευτεριά" που μου λένε,πραγματικά πολύ δύσκολο να κουβαλάς τόσα κιλά παιδί και να θες να ξαπλώσεις και να μην βολεύεσαι..ΠΟΥΘΕΝΑ ομως:-? η μάσκα στο περπάτημα ειδικά για εμάς τις ετοιμογεννες είναι μεγάλη ιστορία...και εγώ τη βγάζω για λίγο κι ας τολμήσει να μου πει κανείς τπτ...

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι! Κ γω το βλέπω ότι πλέον έχω αρχίσει να κουράζομαι πολύ κ να λέω να μπει ο Γενάρης για να έρθει ο πελαργός. Βεβαια με πιάνουν τα ωχ αμάν αλλά οκ όλα μες το πρόγραμμα είναι όλα!

Έχω στεναχωρηθεί που δε θα μας πουν τα κάλαντα αύριο!:(  

  • Μπερδεμένη/-ος 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Ναι! Κ γω το βλέπω ότι πλέον έχω αρχίσει να κουράζομαι πολύ κ να λέω να μπει ο Γενάρης για να έρθει ο πελαργός. Βεβαια με πιάνουν τα ωχ αμάν αλλά οκ όλα μες το πρόγραμμα είναι όλα!

Έχω στεναχωρηθεί που δε θα μας πουν τα κάλαντα αύριο!:(  

Συμπάσχω απόλυτα,άγχος για το πότε θα έρθει και άγχος για τα νέα πράγματα που θα έχουμε με ένα μωρό στο σπίτι.

Περίεργη εποχή θα γεννησουμε χωρίς να μυρίζουν χριστουγεννα,απορώ τι θα λέμε στα παιδιά μας μετά από χρόνια,πως λένε: έρωτας στα χρόνια της χολέρας ε εμείς θα λέμε γεννητουρια στα χρόνια του Κορωνοιου........ χαχα:-D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να κάνω μια χαζή ερώτηση οποία ξέρει. Σε ιδιωτικό μαιευτήριο αν έχεις το μωρό rooming in οκ ξέρω ότι σου δίνουν πάνες. Σου δίνουν όμως και κρέμα για αλλαγή Πάνας η μωρομαντηλα η τελοσπαντων κάτι για να το πλύνεις όταν αλλάζεις πάνα? Η πρέπει να έχουμε δικά μας????

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα στις μανούλες!!! 

Αυτό με τη δυσφορία και το λαχάνιασμα το έχω και εγώ την τελευταία εβδομάδα! Νομίζω ότι οφείλεται στο ότι μεγαλώνει το μωρό και μας πιέζει παντού! Επίσης, κουράζομαι πολύ εύκολα και όταν το παρακάνω μετά νιώθω ένα πτώμα και θέλω ώρα να συνέλθω!!!

Εγώ βαλίτσα δεν έχω κάνει ακόμη, αυτή την εβδομάδα θα την ετοιμάσω! Βλέπω όμως ότι όλες είστε έτοιμες και αγχώθηκα!!!

Και εδώ στην Αγγλία επειδή σε δημόσιο θα γεννήσω, τα ιδιωτικά είναι απλησίαστα, χρειάζεται να πάρουμε τα πάντα για το μωρό και για μας! Μας προτείνουν ακόμη, να έχουμε  μαζί μας σνακ ενέργειας, πχ μπάρες,  και αναψυκτικά ενέργειας, τύπου lucozade, ώστε κατά τη διάρκεια του τοκετού να παίρνουμε ενέργεια! 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω.  Το Ντεπόν στην εγκυμοσύνη ειναι ακίνδυνο για το μωρακι ? Δυστυχώς εχω κρυώσει και ειμαι χάλια  πονάω παντού λαιμός κεφάλι σώμα και δεν ξέρω τι να πάρω για να νιώσω καλύτερα πραγματικα υποφέρω. Το vicks επιτρέπεται? 


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roula2021 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω.  Το Ντεπόν στην εγκυμοσύνη ειναι ακίνδυνο για το μωρακι ? Δυστυχώς εχω κρυώσει και ειμαι χάλια  πονάω παντού λαιμός κεφάλι σώμα και δεν ξέρω τι να πάρω για να νιώσω καλύτερα πραγματικα υποφέρω. Το vicks επιτρέπεται? 

Ντεπον επιτρέπεται σίγουρα ...είχα ρωτήσει το γιατρό μου όταν είχα πονοκεφάλους..για το vicks δεν έχω ιδέα.... περαστικά σου εύχομαι!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Roula2021 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω.  Το Ντεπόν στην εγκυμοσύνη ειναι ακίνδυνο για το μωρακι ? Δυστυχώς εχω κρυώσει και ειμαι χάλια  πονάω παντού λαιμός κεφάλι σώμα και δεν ξέρω τι να πάρω για να νιώσω καλύτερα πραγματικα υποφέρω. Το vicks επιτρέπεται? 

Ναι επιτρέπεται εως 4 τη μέρα κιόλας χιλιάρια.Ειναι ακίνδυνο. Μου το είχε πρωτοαναφερει στην αρχή της εγκυμοσύνης. Το vixs καλύτερα να ρωτήσεις για πιο σίγουρα είναι στο κάθε γιατρό. Περαστικά σου και σύντομα!!

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι χαζό;από όνειρα πως πάτε;βλέπετε και εσείς μωράκια;έχω δει δύο φορές το ίδιο μωρό ξανθό με γαλάζια ματάκια ένα κουκλί.Καμια σχέση εντωμεταξυ με εμένα και το συζυγο.Ναναι η εννοια μου;επειδή το συζητάω γενικά που θα μοιάζει.Ειχε καμιά εμπειρία που να έχει βγει πράγματικοτητα ένα της όνειρο σαν οιωνός ας πούμε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια κ χρόνια πολλά!!!!! 

@Bellitsa! Κ γω απλά εχω κάνει τη λίστα με τη βαλιτσα κ τα εχω βάλει κάποια σε ένα σημείο μονά τους σε μια ντουλάπα ,σήμερα αύριο θα μου τη κατεβάσει να τα βάζω μέσα. Μην αγχώνεσαι, σε μια μέρα κ με οδηγό εμάς που έχουμε πει τις λίστες μας θα την κάνεις μια χαρα!

Το Ντεπόν σίγουρα επιτρέπεται!!! Όταν έκανα τροφοβλαστη, Ντεπόν κ αμοξιλ μου εδώσε. Το vicks νομίζω όχι ,αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη. Αν σου κάνουν έντριβη με οινόπνευμα να σου πάρει το κρύωμα ....Επίσης ζεστό μπανάκι να νιώθεις με τους υδρατμούς καλύτερα. Επίσης πολλά υγρά. περαστικα σου!!!

Δε βλέπω τέτοια όνειρα να σου πω την αλήθεια! Αλλά γενικά τα όνειρα είναι από το ασυνείδητο μας οπότε εκεί ταξιδεύει η πιο βαθια σκέψη σου. Πάντως είναι πολύ γλυκό όνειρο :-)

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις άμεσες απαντήσεις σας . Να κανω ακόμα μια ερώτηση εγω επερνα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης μικρή δόση ασπιρίνης. Επερνε κάποια κοπελα και αν Ναι ποτε σταμάτησε να το παίρνει? Εννοω σε ποια βδομάδα κύησης? 


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΆ  ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΎΓΕΝΝΑ!! ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΙΑ ΣΤΙΣ ΣΠΙΤΙΚΟ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΙ ΔΥΝΑΤΟΊ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ!!!

Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΛΟΓΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!

ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΤΕΛΕΙΑ!! ΜΗΝ ΣΚΑΤΕ ΓΙΑ ΚΟΡΟΝΟΙΟ... ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ... ΧΑΡΕΊΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ!!! ΤΑ ΦΙΛΙΑ  ΜΟΥ ΦΟΥΣΚΙΤΣΕΣ!!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, enjoy είπε:

ΧΡΟΝΙΆ  ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΎΓΕΝΝΑ!! ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΙΑ ΣΤΙΣ ΣΠΙΤΙΚΟ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΙ ΔΥΝΑΤΟΊ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ!!!

Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΛΟΓΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!

ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΤΕΛΕΙΑ!! ΜΗΝ ΣΚΑΤΕ ΓΙΑ ΚΟΡΟΝΟΙΟ... ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ... ΧΑΡΕΊΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ!!! ΤΑ ΦΙΛΙΑ  ΜΟΥ ΦΟΥΣΚΙΤΣΕΣ!!!

Χρόνια Πολλά με υγεία και ευτυχία σε ολους!!Με το καλό όλες μας να υποδεχτούμε τα παιδάκια μας να’ναι γερά & καλοτυχα!!!Σαν νεράκι να πέσουν από επάνω μας Φλκ σε όλες :wub::wub:

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...