Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , khaleesi είπε:

Εμένα μου πρότεινε τη prevenstria της frezyderm και μακρυά από βαζελίνη, δεν ξέρω γιατί αλλά πρόσεξε το, ή ρώτα το γιατρό σου..

Για τη βαζελίνη απ όσο ξέρω πολλοι την αποφεύγουν γιατί προέρχεται από το πετρέλαιο αλλά γενικά λένε ότι ειναι ασφαλές προιον! 
 

εγω κορίτσια και βάφομαι καθημερινά και τα προϊόντα που χρησιμοποιούσα πριν χρησιμοποιώ και ακρυλικό μανικιούρ κάνω κάθε μήνα και μαλλι βάφω, δε ξέρω γιατί δεν αφήνουν πολλοι γιατροι πραγματικά! Δε γίνεται να τα φοβόμαστε όλα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 55 λεπτά , khaleesi είπε:

Εμένα μου πρότεινε τη prevenstria της frezyderm και μακρυά από βαζελίνη, δεν ξέρω γιατί αλλά πρόσεξε το, ή ρώτα το γιατρό σου..

Αλήθεια? Καλά που μου το είπες? Μια φορά έβαλα λίγο! Γιατί? Ξέρεις?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Πρέπει μια μέρα να κάνουμε θέμα μποτε!Δηλαδή αν έχει καμιά να προτείνει δοκιμασμένη και καλή κρέμα για ραγάδες η κάποιο λαδάκι οτιδήποτε.. Επίσης αν πρέπει να προσέχουμε τις κρέμες σώματος που φοράμε αφού όλα περνάνε στο δέρμα..Η τις κρέμες προσώπου..Για τα μαλλιά επίσης τι επιτρέπεται τι όχι.. 

Τώρα που είμαι ήδη στον 4ο θέλω να αρχίσω να βάζω κρεμουλες, μέχρι τώρα τις απέφευγα..και θέλω τα φώτα σας!! :grin:

Μπορείς να βάζεις λάδι καρύδας για πιο φυτικό!η την κρέμα για ραγαδες της frezyderm!για κρέμες προσώπου λένε ότι δν κάνει να έχει μέσα υαλουρονικο γενικά να μην είναι  αντιρυτιδικες κ βιταμίνη Α!εγώ αγόρασα μια ενυδατικη της bepanthol προσώπου!γενικά η επιδερμίδα μου έγινε ξηρή κ τα μαλλιά μου ακόμα πιο λιπαρά κ γενικά χαλιά!εμένα κ βαφή επιτρέπει ο γιατρός μαλλιών νυχιών εγώ προς το παρόν δν έχω βάψει κάτι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Αγοράκι! 15/8 αλλά θα γεννήσω νωρίτερα με

καισαρική! Έκανα σήμερα αυχενική και πήγε σούπερ :wub:

 

Τέλειααααα καλός τον μπομπιρα και αυτόν άρα τέλος Ιουλίου θα γεννήσεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κάτι που δρα στο εξωτερικό στρώμα της επιδερμίδας δεν μπορεί να βλάψει το μωρό. Ούτε μια κρέμα, ούτε το μακιγιάζ.. 
Όλη μέρα με τα κινητά είμαστε.. Που αυτό όντως παίζει να επηρεάζει.
Για μαλλιά προτιμήστε βαφές χωρίς αμμωνία.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , VDald είπε:

Νομίζω πως κάτι που δρα στο εξωτερικό στρώμα της επιδερμίδας δεν μπορεί να βλάψει το μωρό. Ούτε μια κρέμα, ούτε το μακιγιάζ.. 
Όλη μέρα με τα κινητά είμαστε.. Που αυτό όντως παίζει να επηρεάζει.
Για μαλλιά προτιμήστε βαφές χωρίς αμμωνία.

Συμφωνώ απόλυτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω ότι ακριβώς και πριν.

Το μόνο που άλλαξε είναι ότι χρησιμοποιώ φυτική βαφη για τα μαλλιά...

Βαφομαι κανονικά φυσικά...

Βάζω Σίλβερ.

Αλοιφές.

Και ότι θέλω...

Το μόνο που δεν κάνω είναι να τρώω να λαχανικά από έξω.

Να σηκώνω την κόρη μου.

Να τρέχω.

Να κοιμάμαι μπρούμυτα.

Να κάνω 120 τσιγάρα και να πίνω 120 καφέδες.

Πίνω όμως έναν σίγουρα και κάνω και 3-4 τσιγάρα.

Όποτε μάλλον ειμαι κακό παράδειγμα :razz:

  • Μου αρέσει 4

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγώ κάνω ότι ακριβώς και πριν.

Το μόνο που άλλαξε είναι ότι χρησιμοποιώ φυτική βαφη για τα μαλλιά...

Βαφομαι κανονικά φυσικά...

Βάζω Σίλβερ.

Αλοιφές.

Και ότι θέλω...

Το μόνο που δεν κάνω είναι να τρώω να λαχανικά από έξω.

Να σηκώνω την κόρη μου.

Να τρέχω.

Να κοιμάμαι μπρούμυτα.

Να κάνω 120 τσιγάρα και να πίνω 120 καφέδες.

Πίνω όμως έναν σίγουρα και κάνω και 3-4 τσιγάρα.

Όποτε μάλλον ειμαι κακό παράδειγμα :razz:

Και καλά κάνεις! Και εγώ πάλι που είμαι μέσα στο άγχος δεν απολαμβάνω την εγκυμοσύνη! Αφού και τώρα που έκανα το εμβόλιο σκέφτομαι να πάω γιατρό να δω αν είναι καλά το μωρό γιατί μέχρι τις 21 που έχω ραντεβού θα πεθάνω στο άγχος!!! Κορίτσια βαρεστε βρίστε με δεν μπορώ θέλω να χαλαρώσω και δεν μπορώ!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Και καλά κάνεις! Και εγώ πάλι που είμαι μέσα στο άγχος δεν απολαμβάνω την εγκυμοσύνη! Αφού και τώρα που έκανα το εμβόλιο σκέφτομαι να πάω γιατρό να δω αν είναι καλά το μωρό γιατί μέχρι τις 21 που έχω ραντεβού θα πεθάνω στο άγχος!!! Κορίτσια βαρεστε βρίστε με δεν μπορώ θέλω να χαλαρώσω και δεν μπορώ!!!

Να σου πω κάτι, σκέψου ότι αυτή την περίοδο πρέπει να την ευχαριστηθείς! Γιατί και όταν ξανα μείνεις με το καλό έγκυος θα απολαμβάνεις αλλά πράγματα. Μην περνάς το χρόνο σου και τρώγεσαι με το άγχος. 
τωρα αν είναι να υποφέρεις μέχρι τις 21, δεν αξίζει. Πήγαινε για ένα γρήγορο υπέρηχο να ηρεμήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dream85 είπε:

Να σου πω κάτι, σκέψου ότι αυτή την περίοδο πρέπει να την ευχαριστηθείς! Γιατί και όταν ξανα μείνεις με το καλό έγκυος θα απολαμβάνεις αλλά πράγματα. Μην περνάς το χρόνο σου και τρώγεσαι με το άγχος. 
τωρα αν είναι να υποφέρεις μέχρι τις 21, δεν αξίζει. Πήγαινε για ένα γρήγορο υπέρηχο να ηρεμήσεις. 

Το ξέρω ρε κορίτσια αλλά είναι από την φύση μου το τόσο πολύ άγχος και τώρα ένας λόγος παραπάνω! Όχι θα περιμένω μέχρι τις 21 και όλα θα είναι καλά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Και καλά κάνεις! Και εγώ πάλι που είμαι μέσα στο άγχος δεν απολαμβάνω την εγκυμοσύνη! Αφού και τώρα που έκανα το εμβόλιο σκέφτομαι να πάω γιατρό να δω αν είναι καλά το μωρό γιατί μέχρι τις 21 που έχω ραντεβού θα πεθάνω στο άγχος!!! Κορίτσια βαρεστε βρίστε με δεν μπορώ θέλω να χαλαρώσω και δεν μπορώ!!!

Κοίτα, εγώ καταλαβαίνω. Το άγχος είναι λογικό, μέχρι ένα σημείο...

Μην πας στον γιατρό σε παρακαλώ...μην το κάνεις στον εαυτό σου...τώρα είναι το εμβόλιο, αύριο θα είναι κάτι άλλο...όλα θα πάνε καλα κουκλακι μου.

Κάνε υπομονή...σε λίγο θα το νιώθεις...θα μπεις σε άλλο κόσμο ..και ίσως ηρεμήσεις λίγο ..

Πάντως γεννάνε εκατομμύρια καθημερινά.

Γυναίκες που ζουν σε άθλιες συνθήκες. 

Τι να λέμε τώρα;

Εμείς είμαστε πριγκίπισσες. 

Να θυμάσαι ότι η φύση ξέρει και προστατεύει τα έμβρυα...και όταν γεννιούνται τα παιδιά είναι πάρα πολύ ανθεκτικά...

Όλα αυτά συμβαίνουν για την αναπαραγωγή.

Ένα εμβόλιο, ένα φαγητό, μια κρέμα, ένα σεξ, οτιδήποτε δεν μπορεί να βλάψει μια εγκυμοσύνη.

Η ζωή συνεχίζεται ...απόλαυσε ότι μπορείς...μην ζοριζεις τον εαυτό σου. Δεν είσαι ούτε η Ιωάννα ούτε η Μαρία. Είσαι η Χρύσα και καλα κάνεις ...

Απλά όσο μπορείς, να σκέφτεσαι ότι σύντομα θα έρθει ένα μωράκι και είσαι δυνατή και χαρούμενη για εκείνο...

Be strong mammy ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κοίτα, εγώ καταλαβαίνω. Το άγχος είναι λογικό, μέχρι ένα σημείο...

Μην πας στον γιατρό σε παρακαλώ...μην το κάνεις στον εαυτό σου...τώρα είναι το εμβόλιο, αύριο θα είναι κάτι άλλο...όλα θα πάνε καλα κουκλακι μου.

Κάνε υπομονή...σε λίγο θα το νιώθεις...θα μπεις σε άλλο κόσμο ..και ίσως ηρεμήσεις λίγο ..

Πάντως γεννάνε εκατομμύρια καθημερινά.

Γυναίκες που ζουν σε άθλιες συνθήκες. 

Τι να λέμε τώρα;

Εμείς είμαστε πριγκίπισσες. 

Να θυμάσαι ότι η φύση ξέρει και προστατεύει τα έμβρυα...και όταν γεννιούνται τα παιδιά είναι πάρα πολύ ανθεκτικά...

Όλα αυτά συμβαίνουν για την αναπαραγωγή.

Ένα εμβόλιο, ένα φαγητό, μια κρέμα, ένα σεξ, οτιδήποτε δεν μπορεί να βλάψει μια εγκυμοσύνη.

Η ζωή συνεχίζεται ...απόλαυσε ότι μπορείς...μην ζοριζεις τον εαυτό σου. Δεν είσαι ούτε η Ιωάννα ούτε η Μαρία. Είσαι η Χρύσα και καλα κάνεις ...

Απλά όσο μπορείς, να σκέφτεσαι ότι σύντομα θα έρθει ένα μωράκι και είσαι δυνατή και χαρούμενη για εκείνο...

Be strong mammy ❤️❤️❤️

Πόσο πολύ δίκαιο έχετε! Και εγώ αυτό σκέφτομαι πολλές φορές πως οι γιαγιάδες μας και γενικά εκείνα τα χρόνια γεννούσαν που ούτε πρόσεχαν τι τρώγαν και σε άθλιες συνθήκες ζούσαν και πήγαιναν μια φορά στον γιατρό όχι κάθε μήνα όπως τώρα! Το ξέρω ότι θα πάνε όλα καλά απλά να βάζω όλο σκέψεις χαζές βέβαια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Εγώ κάνω ότι ακριβώς και πριν.

Το μόνο που άλλαξε είναι ότι χρησιμοποιώ φυτική βαφη για τα μαλλιά...

Βαφομαι κανονικά φυσικά...

Βάζω Σίλβερ.

Αλοιφές.

Και ότι θέλω...

Το μόνο που δεν κάνω είναι να τρώω να λαχανικά από έξω.

Να σηκώνω την κόρη μου.

Να τρέχω.

Να κοιμάμαι μπρούμυτα.

Να κάνω 120 τσιγάρα και να πίνω 120 καφέδες.

Πίνω όμως έναν σίγουρα και κάνω και 3-4 τσιγάρα.

Όποτε μάλλον ειμαι κακό παράδειγμα :razz:

Επειδή καπνίζω και εγώ απλά κάνω iqos και όχι καπνό που έκανα και και όχι οπως καπνιζα εννοείται. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Xrisaaaaaa said:

Αλήθεια? Καλά που μου το είπες? Μια φορά έβαλα λίγο! Γιατί? Ξέρεις?

Δε μου είπε το λόγο, μόνο να μη βάζω. Αν έβαλες λίγο και μια φορά δεν έγινε και κάτι :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κάπνιζα αλλά λίγο, συνήθως 2-3 τσιγάρα την ημέρα, εκτός κι αν έβγαινα που το ξεφτιλιζα λίγο παραπάνω. Στις εγκυμοσύνες δεν μου κάνει όρεξη να καπνίσω, εφόσον δεν μπορώ να πιω κιόλας. Κάνω όμως μισό τσιγάρο το πρωί με τον καφέ με την ελπίδα να πάω τουαλέτα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη έπιανε, τώρα μπα! Τώρα παίρνω τα φακελάκια effecol, ειναι λίγο καλύτερα σε γεύση και αποτέλεσμα από το duphalac. 

Κατά τα άλλα εγώ δεν είμαι καθόλου κοκετα, είμαι 40 οπότε άσπρα μαλλιά έχω αλλά βαριέμαι να τα βάφω, ξεκίνησα πρόσφατα και τώρα αφήνω τις άσπρες ανταύγειες να αναδειχθούν πάλι, γενικά δεν σκάω με την εμφάνιση καθόλου. Αποφάσισα όμως να κάνω λέιζερ, βαριέμαι την αποτρίχωση. Και από μακιγιάζ, ένα κόκκινο κραγιόν όποτε το θυμηθώ, σκουλαρικακια κι έξω από την πόρτα! Νύχια βάφω σπάνια. Τα πολλά πολλά νιώθω ότι έχουν το αντίθετο αποτέλεσμα. 

Μα που είναι η ψυχή της παρέας η @enjoy... Να δώσει σημεία ζωής παρακαλώ γιατί ανησυχούμε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...