Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

6 minutes ago, Dimi84 said:

Νομίζω είναι φυσιολογικό και θέμα Κουράκης και ενυδάτωσης πολυ νερό να πινεις 

Δεν πίνω.. Κ αυτό το στομάχι έλεος δλδ, μέχρι τέλους έτσι θα με πάει. 

Θα προσπαθήσω όμως όπως να παίρνω ξανά κ το μαγνήσιο. 

Ευχαριστώ κορίτσια μου :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , VDald είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα. 

Ο δικός μου μου είπε όχι για το λέιζερ αλλά είναι οκ η αποτρίχωση με κερί. Σαν αρκούδα έχω γίνει.. 

Έχω πόνους ρε κορίτσια χθες κ σήμερα χαμηλά στην κοιλιά. Όχι συνεχόμενους αλλά αν κάτσω πολύ ώρα στον υπολογιστή πονάω κ πηγαίνω πίσω στο κρεβάτι. Αίμα δεν έχω. Δεν μπορώ να προσδιορίσω αν είναι συσπάσεις ή απλώς επειδή μεγαλώνει ή δεν ξέρω κ εγώ τι άλλο. Χθες βράδυ με έπιασε κ μια σουβλιά στο δεξί πίσω πλευρό, αλλά αυτό ήταν καθαρά μυϊκό. 

Σήμερα κοιμάμαι όλη μέρα.. 

Τίποτα δεν είναι κοριτσάκι μου...

Απλά μεγαλώνουν όλα εκεί μέσα . 

4ο και 5ο μήνα έχουμε αλλαγές στο σώμα μου είπε ο ορθοπαιδικός και ο γιατρός.

Θέλει υπομονή...

Προς θεού, γιατί να έχεις αίμα;

Στο λέω εγώ που ακόμα πεθαίνει η μέση ... Πιάνομαι παντού!

Αν κάτσω, στη μια ώρα μου φεύγει η μήτρα. 

Άστα ρε συ. 

Σε καταλαβαίνω!

Αγκαλιά από μένα ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, iwanna24 said:

Τίποτα δεν είναι κοριτσάκι μου...

Απλά μεγαλώνουν όλα εκεί μέσα . 

4ο και 5ο μήνα έχουμε αλλαγές στο σώμα μου είπε ο ορθοπαιδικός και ο γιατρός.

Θέλει υπομονή...

Προς θεού, γιατί να έχεις αίμα;

Στο λέω εγώ που ακόμα πεθαίνει η μέση ... Πιάνομαι παντού!

Αν κάτσω, στη μια ώρα μου φεύγει η μήτρα. 

Άστα ρε συ. 

Σε καταλαβαίνω!

Αγκαλιά από μένα ❤️❤️❤️

Μου ρχεται να βάλω τα κλάματα ώρες ώρες.. Κουράστηκα.. 

Αγκαλιά κ από μένα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , VDald είπε:

Μου ρχεται να βάλω τα κλάματα ώρες ώρες.. Κουράστηκα.. 

Αγκαλιά κ από μένα ❤️

Έχουμε και τις αλλαγές της ψυχολογίας εγώ σήμερα έχω νευρα πολλααααα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dimi84 said:

Έχουμε και τις αλλαγές της ψυχολογίας εγώ σήμερα έχω νευρα πολλααααα

Εγώ λέω να επιστρέψουμε εδώ κ όταν θα είμαστε στην εμμηνόπαυση, να λέμε τον πόνο μας. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , VDald είπε:

Μου ρχεται να βάλω τα κλάματα ώρες ώρες.. Κουράστηκα.. 

Αγκαλιά κ από μένα ❤️

Σε πιστεύω αγάπη...δεν είναι κακό να κλάψεις και λίγο...

Θα δεις ότι θα πάνε όλα καλά...θέλει υπομονή...και οι πονοι, οι ενοχλήσεις είναι μέσα στο πρόγραμμα σιγά σιγά...❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimi84 είπε:

Είναι ορμονολογικο το θέμα σου? 

Όχι απλά επιμένει πάρα πολύ..έχουν εξασθενίσει πολύ κ δεν τις πιάνει πλέον. Σκέψου ότι σε κάποια φάση έλεγε να βάζω κ ξυράφι να αγριεψουν. Αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2022 at 9:48 ΜΜ, Evaki19 είπε:

Επειδή έχω eshop με βρεφικά είδη να σας πω ότι στα ρούχα παίρνουν όλες αυτό το νούμερο που φοράνε κανονικά.

Σε παρακαλώ στείλε μου κι εμενα! 

13 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Καλημερα κορίτσια! Κάπου είδα χτες μια κοπέλα που έγραψε για την εξεταση της καρδιάς. Μας το ανεφερε κι εμας χτες. Μας ειπε οτι γινεται σε παιδοκαρδιοχειρούργο. Γινεται κατα βάση αν εχετε στην οικογένεια κάποιο ιστορικό με καρδιά αλλα δεν είναι απαραίτητο και να υπαρχει ιστορικο. Μπορείτε να την κάνετε και προληπτικά. Εμείς θα την κάνουμε. Γινεται μετα τη β' επιπέδου καλυτερα ειπε και το κοστος ειναι περίπου στα 100 ευρώ.

Εγω ειχα ρωτήσει, εμεις θα την κάνουμε την 20η εβδομάδα και μετα θα ακολουθησει η β επιπέδου. Κι εμεις θα την κάνουμε, αν και μου ειπε οτι ολα είναι καλα θα την κάνουμε προληπτικά. 

3 ώρες πρίν, VDald είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα. 

Ο δικός μου μου είπε όχι για το λέιζερ αλλά είναι οκ η αποτρίχωση με κερί. Σαν αρκούδα έχω γίνει.. 

Έχω πόνους ρε κορίτσια χθες κ σήμερα χαμηλά στην κοιλιά. Όχι συνεχόμενους αλλά αν κάτσω πολύ ώρα στον υπολογιστή πονάω κ πηγαίνω πίσω στο κρεβάτι. Αίμα δεν έχω. Δεν μπορώ να προσδιορίσω αν είναι συσπάσεις ή απλώς επειδή μεγαλώνει ή δεν ξέρω κ εγώ τι άλλο. Χθες βράδυ με έπιασε κ μια σουβλιά στο δεξί πίσω πλευρό, αλλά αυτό ήταν καθαρά μυϊκό. 

Σήμερα κοιμάμαι όλη μέρα.. 

Σήμερα ειχαμε γιατρό και τον ρώτησα ακριβως το ιδιο. 

Ειδικα αν κατσω σε καρεκλα πολλες ώρες όπως γίνεται στην δουλεια και παω να σηκωθω εχω εντονα τραβηγματα - πονους δεξιά και αριστερά χαμηλα. Μου ειπε να μην ανησυχώ καθολου ειναι επειδη μεγαλώνει η μητρα. 

Εμείς είχαμε σημερα υπερηχο, όλα είναι πολυ καλα εγιναν διπλασιες απο την προηγούμενη φορα :x Η μια ειναι μια εβδομαδα μπροστά απο την εβδομαδα κυησης μου και η αλλη 5 μερες μπροστα. Αυριο μπαίνω στην 17η εβδομάδα. 

Κοριτσια εμενα δεν με αφηνει ουτε νυχια να βαψω, δεν τολμαω καν να τον ρωτήσω για λειζερ. Εγω ευτυχως στο μπικινι έχω βγαλει ελάχιστες αλλα εχω βγαλει στις μασχαλες και θα ηθελα να κανω.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, VDald είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα. 

Ο δικός μου μου είπε όχι για το λέιζερ αλλά είναι οκ η αποτρίχωση με κερί. Σαν αρκούδα έχω γίνει.. 

Έχω πόνους ρε κορίτσια χθες κ σήμερα χαμηλά στην κοιλιά. Όχι συνεχόμενους αλλά αν κάτσω πολύ ώρα στον υπολογιστή πονάω κ πηγαίνω πίσω στο κρεβάτι. Αίμα δεν έχω. Δεν μπορώ να προσδιορίσω αν είναι συσπάσεις ή απλώς επειδή μεγαλώνει ή δεν ξέρω κ εγώ τι άλλο. Χθες βράδυ με έπιασε κ μια σουβλιά στο δεξί πίσω πλευρό, αλλά αυτό ήταν καθαρά μυϊκό. 

Σήμερα κοιμάμαι όλη μέρα.. 

Όλα φυσιολογικά,κορίτσι μου,μην ανησυχείς! Το ανησυχητικό είναι ο έντονος και συνεχόμενος πόνος! Πόνους ήπιους και παροδικους σαν περιοδου θα έχουμε αρκετά συχνά στην εγκυμοσύνη. 

Κι εγώ σήμερα νυστάζω  όλη μέρα κι είχα  φουλ πρόγραμμα!! Ήπια έναν καφέ κσι στανιαρα λίγο 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


31 minutes ago, Elenaki30 said:

Εμένα που δύο μέρες μ πονούσε αρκετά η κοιλια χαμηλά σαν περιόδου και πετρωνε τι σημαίνει; τώρα πέρασε! 

Νομίζω πως πρόκειται για συσπάσεις όταν σκληραίνει. Δεν είμαι κ σίγουρη όμως. Εφόσον πέρασε, όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Εμένα που δύο μέρες μ πονούσε αρκετά η κοιλια χαμηλά σαν περιόδου και πετρωνε τι σημαίνει; τώρα πέρασε! 

Τίποτα φυσιολογικο είναι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , VDald είπε:

Νομίζω πως πρόκειται για συσπάσεις όταν σκληραίνει. Δεν είμαι κ σίγουρη όμως. Εφόσον πέρασε, όλα καλά! 

Πάντως το είχα έντονα κ 10η κ 11η βδομάδα και έτυχε όταν είχα πάει στον προηγούμενο υπέρηχο να είναι το ίδιο αλλα δεν μου είπε κάτι εκείνη την ώρα ο γιατρός.. Ότι πχ έκανα συσπάσεις.. 

Το μόνο που μου είχε πει ειναι ότι όσες πονανε στην περίοδο συνήθως νιώθουν και πιο έντονα αυτους τους πόνους.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Dimi84 said:

Δεν στο επιτρεπει γι'αυτό δεν μπορεις ? Εμένα μου επιτρέπει λέιζερ κανονικά εχθές κιόλας πηγα και εκανα 

Σε αφήνει να κάνεις στο μπικίνι? Εμενα με αφήνει ποδια προσωπο μασχάλες αλλά οχι στο μπικίνι. 

18 hours ago, Martinaa said:

Κορίτσι μου εγώ συνεχίζω και κάνω λειζερ! Και στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα μετά το πρώτο 3μηνο παρόλο που μου είχε πει ο γιατρός μου ότι είναι οκ καθόλη τη διάρκεια εγώ περίμενα να κάνω την αυχενική και μετά!!! 

Στο μπικίνι??

 

 

16 hours ago, electra2021 said:

Νομίζω στο μπικίνι μπορεί να είναι θέμα, στα άλλα σημεία όχι. Κι εγώ κάνω άνω χείλος. Απ ότι κατάλαβα δηλαδή ούτε με το λέιζερ είναι μόνιμη η αποτρίχωση ε; γιατί το σκεφτόμουν για μπικίνι και πόδια μετά από αυτή την εγκυμοσύνη... 

Ειναι μόνιμη μετά απο κάποια χρόνια. Εξαρτάται και τι τρίχα έχεις. Εμένα πλέον μετα απο 5 χρόνια που κάνω εχω μονο χνούδι και αντε να βγουν 2 , 3 τριχες στο κάθε ποδι. Να πας να κανεις. Δεν ξέρω πως ζούσα πριν. Ειδικα με το μπικινι που ειναι και ευαισθητο και φαινεται και χαλια ξυρισμενο δεξια και αριστερα σωθηκα! Μην το σκεφτεσαι καθολου! Θα ξεχασεις τι παει να πει ξυραφάκι!

16 hours ago, Vasso87 said:

Κ μένα ξαναβγήκαν! Εμένα από τον δερματολόγο μου είπαν ότι ξυράφι δεν πειράζει σε αυτές που έχουν απομείνει αλλά με τίποτα κερί.. εγω προσωπικά δεν πήγα ξανά και δεν ρώτησα κ τον γιατρό μου αν κάνει.. κρίμα πάντως τόσα χρήματα κ πόνος που βλέπω ότι πήγαν χαμένα!

Τι εννοεις? Βγήκαν μόνιμα? Και τι εκανες αρχισες να χρησιποιεις ξυραφάκι παλι? Αν πας να τις χτυπήσεις δεν θα ξανα βγουν. Απλά ειναι ορμονικό πιστεύω..Γιατι εγώ στην πρωτη εγκυμοσυνη που ειχα κοριτσακι δεν ειχα θεμα δεν ειχα βγαλει καθολου τριχες. Στα αγορια λενε ομως οτι ειναι πιο εντονη η τριχοφυια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...