Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, khaleesi είπε:

Δε μου είπε το λόγο, μόνο να μη βάζω. Αν έβαλες λίγο και μια φορά δεν έγινε και κάτι :)

Ναι χτες έβαλα μόνο λίγο και δεν ξανά βάζω

15 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Μπορείς να βάζεις λάδι καρύδας για πιο φυτικό!η την κρέμα για ραγαδες της frezyderm!για κρέμες προσώπου λένε ότι δν κάνει να έχει μέσα υαλουρονικο γενικά να μην είναι  αντιρυτιδικες κ βιταμίνη Α!εγώ αγόρασα μια ενυδατικη της bepanthol προσώπου!γενικά η επιδερμίδα μου έγινε ξηρή κ τα μαλλιά μου ακόμα πιο λιπαρά κ γενικά χαλιά!εμένα κ βαφή επιτρέπει ο γιατρός μαλλιών νυχιών εγώ προς το παρόν δν έχω βάψει κάτι!

Εμένα πάλι τα μαλλιά μου έγιναν πολύ λαμπερά λεία και μειώθηκε τριχόπτωση

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Κι εγώ κάπνιζα αλλά λίγο, συνήθως 2-3 τσιγάρα την ημέρα, εκτός κι αν έβγαινα που το ξεφτιλιζα λίγο παραπάνω. Στις εγκυμοσύνες δεν μου κάνει όρεξη να καπνίσω, εφόσον δεν μπορώ να πιω κιόλας. Κάνω όμως μισό τσιγάρο το πρωί με τον καφέ με την ελπίδα να πάω τουαλέτα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη έπιανε, τώρα μπα! Τώρα παίρνω τα φακελάκια effecol, ειναι λίγο καλύτερα σε γεύση και αποτέλεσμα από το duphalac. 

Κατά τα άλλα εγώ δεν είμαι καθόλου κοκετα, είμαι 40 οπότε άσπρα μαλλιά έχω αλλά βαριέμαι να τα βάφω, ξεκίνησα πρόσφατα και τώρα αφήνω τις άσπρες ανταύγειες να αναδειχθούν πάλι, γενικά δεν σκάω με την εμφάνιση καθόλου. Αποφάσισα όμως να κάνω λέιζερ, βαριέμαι την αποτρίχωση. Και από μακιγιάζ, ένα κόκκινο κραγιόν όποτε το θυμηθώ, σκουλαρικακια κι έξω από την πόρτα! Νύχια βάφω σπάνια. Τα πολλά πολλά νιώθω ότι έχουν το αντίθετο αποτέλεσμα. 

Μα που είναι η ψυχή της παρέας η @enjoy... Να δώσει σημεία ζωής παρακαλώ γιατί ανησυχούμε! 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!χαχαχα κ γω έτσι είμαι βαριέμαι!βάζω ένα κραγιόν σκουλαρίκια που λες όπου ως το τέλος της βραδιάς τα έχω βγάλει κ αυτά!τα μαλλιά μου τα είχα ξανθά αλλά κάηκαν στις άκρες απ' την ντεκαπαζ οπότε πριν μείνω έγκυος τα έβαψα στο φυσικό μου τα έκοψα κ καρέ να συνέλθουν κ δν θέλω να τα ταλαιπωρήσω άλλο!για άσπρα μαλλιά τώρα προχτές βρήκα την πρώτη μου άσπρη τρίχα λογικά κάπου τριγύρω θα υπάρχουν κι άλλες δν μπορεί χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, iwanna24 said:

Καλημέρα...πάλι η μέση τα ίδια...

Έχω απηυδήσει... κούμπωσα ντεπον κι ελπίζω να περάσει.

Δεν ξέρω πως θα την παλεψω πάλι τα ίδια. 

Έχεις βρει καμία θέση να σε ανακουφίζει; εγώ όταν έχω τη μέση μου κάθομαι μερικά λεπτά στο πάτωμα ή στο κρεβάτι στη στάση εμβρύου, ή "προσευχή στον Αλλάχ" που λέει και η γυμνάστρια μου, και με ανακουφίζει. Προσπάθησε να κάνεις απαλές ασκησουλες σε συνδυασμό με φυσιοθεραπεια... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα...πάλι η μέση τα ίδια...

Έχω απηυδήσει... κούμπωσα ντεπον κι ελπίζω να περάσει.

Δεν ξέρω πως θα την παλεψω πάλι τα ίδια. 

Εγώ πάντως που ξεκίνησα να κάνω λίγο γυμναστική είμαι καλύτερα! Κάνε και εσύ λίγο μέρα παρά μέρα όχι κάθε μέρα! Περαστικά σου κορίτσι μου!!! Θα περάσει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2η μέρα σήμερα για εμένα, που απέφυγα το πρωινό ξερατό. Όχι πως δεν μου ήρθε, αλλά μπόρεσα να το κρατήσω.
Το στομάχι όμως επιμένει με ξινίλες, φούσκωμα, ρέψιμο κ όλα τα καλά.
Κ εγώ καπνίζω κορίτσια, 3 τσιγάρα έκανα κ αυτά όχι μονοκοπανιά, αλλά τις τελευταίες μέρες έκανα μερικά παραπάνω κ οκ, αισθάνομαι άσχημα γι αυτό αλλά είναι κ το μόνο που μου έχει απομείνει ως «απόλαυση».. Σαλοσπιρ δεν παιρνω βεβαια κ δεν ξερω κατα ποσο αυτό αυξάνει τους κινδύνους.
Κακό παράδειγμα επίσης κ με τον σίδηρό μου. Μια μέρα παίρνω, 2 μέρες δεν παίρνω. 

Χθες βράδυ έπαθα κ μια πλάκα με την ταχυπαλμία που με έπιασε, που λέω οκ, να τη η κρίση πανικού. Με έβαλα για ύπνο όμως κ πέρασε..

Ιωάννα, κυκλικές κινήσεις με την λεκάνη σου - αν έχεις εκείνη την μπαλα κατσε πανω κ καντες, αν δεν εχεις, στηρίξου καπου με τα χερια σου κ προσπαθησε. Πιστευω ανακουφίζει λιγάκι.

Να συμπληρώσω επίσης (άσχετο αλλά τα λέγατε πριν μέρες), πως ούτε κ εμείς είμαστε παντρεμένοι προς το παρόν. Για εμένα δεν έχει καμία σημασία αλλά ο άντρας θέλει.. Προς το παρόν σκέφτομαι να πάρει αναβολή.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΟΥΛ ΠΑΡΕΑ;;;;; :P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , VDald είπε:

2η μέρα σήμερα για εμένα, που απέφυγα το πρωινό ξερατό. Όχι πως δεν μου ήρθε, αλλά μπόρεσα να το κρατήσω.
Το στομάχι όμως επιμένει με ξινίλες, φούσκωμα, ρέψιμο κ όλα τα καλά.
Κ εγώ καπνίζω κορίτσια, 3 τσιγάρα έκανα κ αυτά όχι μονοκοπανιά, αλλά τις τελευταίες μέρες έκανα μερικά παραπάνω κ οκ, αισθάνομαι άσχημα γι αυτό αλλά είναι κ το μόνο που μου έχει απομείνει ως «απόλαυση».. Σαλοσπιρ δεν παιρνω βεβαια κ δεν ξερω κατα ποσο αυτό αυξάνει τους κινδύνους.
Κακό παράδειγμα επίσης κ με τον σίδηρό μου. Μια μέρα παίρνω, 2 μέρες δεν παίρνω. 

Χθες βράδυ έπαθα κ μια πλάκα με την ταχυπαλμία που με έπιασε, που λέω οκ, να τη η κρίση πανικού. Με έβαλα για ύπνο όμως κ πέρασε..

Ιωάννα, κυκλικές κινήσεις με την λεκάνη σου - αν έχεις εκείνη την μπαλα κατσε πανω κ καντες, αν δεν εχεις, στηρίξου καπου με τα χερια σου κ προσπαθησε. Πιστευω ανακουφίζει λιγάκι.

Να συμπληρώσω επίσης (άσχετο αλλά τα λέγατε πριν μέρες), πως ούτε κ εμείς είμαστε παντρεμένοι προς το παρόν. Για εμένα δεν έχει καμία σημασία αλλά ο άντρας θέλει.. Προς το παρόν σκέφτομαι να πάρει αναβολή.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΟΥΛ ΠΑΡΕΑ;;;;; :P

Χάλια ...και πιο χάλια η ψυχολογία. Δεν μου πάει εμένα η εγκυμοσύνη!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, VDald είπε:

2η μέρα σήμερα για εμένα, που απέφυγα το πρωινό ξερατό. Όχι πως δεν μου ήρθε, αλλά μπόρεσα να το κρατήσω.
Το στομάχι όμως επιμένει με ξινίλες, φούσκωμα, ρέψιμο κ όλα τα καλά.
Κ εγώ καπνίζω κορίτσια, 3 τσιγάρα έκανα κ αυτά όχι μονοκοπανιά, αλλά τις τελευταίες μέρες έκανα μερικά παραπάνω κ οκ, αισθάνομαι άσχημα γι αυτό αλλά είναι κ το μόνο που μου έχει απομείνει ως «απόλαυση».. Σαλοσπιρ δεν παιρνω βεβαια κ δεν ξερω κατα ποσο αυτό αυξάνει τους κινδύνους.
Κακό παράδειγμα επίσης κ με τον σίδηρό μου. Μια μέρα παίρνω, 2 μέρες δεν παίρνω. 

Χθες βράδυ έπαθα κ μια πλάκα με την ταχυπαλμία που με έπιασε, που λέω οκ, να τη η κρίση πανικού. Με έβαλα για ύπνο όμως κ πέρασε..

Ιωάννα, κυκλικές κινήσεις με την λεκάνη σου - αν έχεις εκείνη την μπαλα κατσε πανω κ καντες, αν δεν εχεις, στηρίξου καπου με τα χερια σου κ προσπαθησε. Πιστευω ανακουφίζει λιγάκι.

Να συμπληρώσω επίσης (άσχετο αλλά τα λέγατε πριν μέρες), πως ούτε κ εμείς είμαστε παντρεμένοι προς το παρόν. Για εμένα δεν έχει καμία σημασία αλλά ο άντρας θέλει.. Προς το παρόν σκέφτομαι να πάρει αναβολή.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΟΥΛ ΠΑΡΕΑ;;;;; :P

Ούτε εμείς είμαστε παντρεμένοι χαχαχα! Και δεν θέλω κιόλας ακόμη.. Δεν βιάζομαι! Ξέρετε τι γίνεται όμως με την αναγνώριση; 

Λίγο που το έψαξα πρέπει να πας  πριν την γέννα  σε συμβολαιογράφο για να κάνεις την διαδικασία.. Σωστά; και επίσης πρέπει να δηλώσεις και ονομα του μωρού η μόνο το επίθετο; 

Επίσης 15η βδομάδα και οι εμετοι συνεχίζονται κανονικά.. Δεν μπορώ να χωνεψω σχεδόν τίποτα.. Απλά υποχώρησε κάπως η πικρίλα δεν την έχω κάθε μέρα.. Χθες έφαγα και καρπούζι που ήθελα πόσο καιρό τώρα και με τάραξε στην ξινιλα και φυσικά πάει και αυτό μετά από λίγη ώρα... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 minutes ago, Elenaki30 said:

Ούτε εμείς είμαστε παντρεμένοι χαχαχα! Και δεν θέλω κιόλας ακόμη.. Δεν βιάζομαι! Ξέρετε τι γίνεται όμως με την αναγνώριση; 

Λίγο που το έψαξα πρέπει να πας  πριν την γέννα  σε συμβολαιογράφο για να κάνεις την διαδικασία.. Σωστά; και επίσης πρέπει να δηλώσεις και ονομα του μωρού η μόνο το επίθετο; 

Ούτε κι εγώ παντρεμένη, χαχα, τι έγινε, όλες επαναστατριες εδώ μέσα; εμείς έχουμε κάνει μόνο αναγνώριση, είναι πολύ εύκολο. Εμείς πήγαμε λίγο πριν τη γέννα και την κάναμε αλλά δεν βλέπω το πρόβλημα να γίνει και μετά, απλά λογικα με το μωρό δεν έχεις πολύ χρόνο. Δηλώνεις μόνο επίθετο, όχι όνομα. Το μόνο κακό, που εμένα δε με νοιάζει, είναι ότι πρέπει να την κάνεις σε κάθε παιδί. Δηλαδή τώρα αν όλα πάνε καλά θα πρέπει να ξαναπάμε. Ο γάμος δεν μου πάει καθόλου, ούτε καν το σκέφτομαι. Θα βάλω ένα ωραίο φόρεμα στη βάπτιση και εντάξει :wink:

Το μόνο που πρέπει να σκεφτείτε είναι κάποια νομικά θέματα αν δεν συνδέεστε με τον πατέρα νομικά, με γάμο ή σύμφωνο, δεν είναι κατοχυρωμένα δικαιώματα στην περιουσία σε περίπτωση χωρισμού και θέματα επιμέλειας για τον μπαμπά, την έχετε μόνο οι μαμάδες.... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , electra2021 είπε:

Ούτε κι εγώ παντρεμένη, χαχα, τι έγινε, όλες επαναστατριες εδώ μέσα; εμείς έχουμε κάνει μόνο αναγνώριση, είναι πολύ εύκολο. Εμείς πήγαμε λίγο πριν τη γέννα και την κάναμε αλλά δεν βλέπω το πρόβλημα να γίνει και μετά, απλά λογικα με το μωρό δεν έχεις πολύ χρόνο. Δηλώνεις μόνο επίθετο, όχι όνομα. Το μόνο κακό, που εμένα δε με νοιάζει, είναι ότι πρέπει να την κάνεις σε κάθε παιδί. Δηλαδή τώρα αν όλα πάνε καλά θα πρέπει να ξαναπάμε. Ο γάμος δεν μου πάει καθόλου, ούτε καν το σκέφτομαι. Θα βάλω ένα ωραίο φόρεμα στη βάπτιση και εντάξει :wink:

Το μόνο που πρέπει να σκεφτείτε είναι κάποια νομικά θέματα αν δεν συνδέεστε με τον πατέρα νομικά, με γάμο ή σύμφωνο, δεν είναι κατοχυρωμένα δικαιώματα στην περιουσία σε περίπτωση χωρισμού και θέματα επιμέλειας για τον μπαμπά, την έχετε μόνο οι μαμάδες.... 

Ακόμη καλύτερα χαχαχαχα αστειεύομαι...

Κάποια στιγμή θα παντρευτουμε απλά όχι σύντομα.. 

Επίσης με την βάφτιση πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα; δηλαδή δέχεται ο παπάς να βαφτίσει παιδί χωρίς γάμο; γιατί είναι πολλοί οι περίεργοι που ακόμη και με πολιτικό να είσαι δεν σου βαφτίζουν το παιδί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Ούτε εμείς είμαστε παντρεμένοι χαχαχα! Και δεν θέλω κιόλας ακόμη.. Δεν βιάζομαι! Ξέρετε τι γίνεται όμως με την αναγνώριση; 

Λίγο που το έψαξα πρέπει να πας  πριν την γέννα  σε συμβολαιογράφο για να κάνεις την διαδικασία.. Σωστά; και επίσης πρέπει να δηλώσεις και ονομα του μωρού η μόνο το επίθετο; 

Επίσης 15η βδομάδα και οι εμετοι συνεχίζονται κανονικά.. Δεν μπορώ να χωνεψω σχεδόν τίποτα.. Απλά υποχώρησε κάπως η πικρίλα δεν την έχω κάθε μέρα.. Χθες έφαγα και καρπούζι που ήθελα πόσο καιρό τώρα και με τάραξε στην ξινιλα και φυσικά πάει και αυτό μετά από λίγη ώρα... 

Καίνε γω Γιαν αυτό παντρευτικα με πολιτικο μόνον και μόνο για την αναγνώριση γιατί είναι παλουκι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Elenaki30 said:

Ακόμη καλύτερα χαχαχαχα αστειεύομαι...

Κάποια στιγμή θα παντρευτουμε απλά όχι σύντομα.. 

Επίσης με την βάφτιση πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα; δηλαδή δέχεται ο παπάς να βαφτίσει παιδί χωρίς γάμο; γιατί είναι πολλοί οι περίεργοι που ακόμη και με πολιτικό να είσαι δεν σου βαφτίζουν το παιδί. 

Οι παπάδες καλά θα κάνουν να κόψουν τις μ@λ@κίες, άντε τώρα.. Όλα για τα λεφτά γίνονται κ μην μας πουλάνε τρέλα περί ευλογίας κτλ. Συγγνώμη αλλά αυτή είναι η άποψή μου. Πιστεύω στον Θεό και εκκλησία, είναι 2 άσχετα μεταξύ τους πράγματα.
Κ εγώ δεν θέλω να παντρευτώ. Με πνίγει η ιδέα.. Βλέπω κ την κατάληξη των περισσοτέρων γάμων κ λέω γιατί; Αν είναι να είναι μαζί 2 άνθρωποι θα είναι κ χωρίς υπογραφές.

9 minutes ago, Dimi84 said:

Καίνε γω Γιαν αυτό παντρευτικα με πολιτικο μόνον και μόνο για την αναγνώριση γιατί είναι παλουκι. 

Νομίζω πως είναι σχετικά απλή διαδικασία. Σε συμβολαιογράφο με ληξιαρχική πράξη γέννησης του παιδιού.
Το παλούκι είναι αν πάει δικαστικά, σε περίπτωση δλδ που ένας εκ των 2 γονέων δεν θέλει να γίνει η αναγώριση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Ούτε εμείς είμαστε παντρεμένοι χαχαχα! Και δεν θέλω κιόλας ακόμη.. Δεν βιάζομαι! Ξέρετε τι γίνεται όμως με την αναγνώριση; 

Λίγο που το έψαξα πρέπει να πας  πριν την γέννα  σε συμβολαιογράφο για να κάνεις την διαδικασία.. Σωστά; και επίσης πρέπει να δηλώσεις και ονομα του μωρού η μόνο το επίθετο; 

Επίσης 15η βδομάδα και οι εμετοι συνεχίζονται κανονικά.. Δεν μπορώ να χωνεψω σχεδόν τίποτα.. Απλά υποχώρησε κάπως η πικρίλα δεν την έχω κάθε μέρα.. Χθες έφαγα και καρπούζι που ήθελα πόσο καιρό τώρα και με τάραξε στην ξινιλα και φυσικά πάει και αυτό μετά από λίγη ώρα... 

Το βασικό, είναι που βρήκες το καρπούζι;!

Περιμένω άμεσα απάντηση. 

  • Χαχα 4

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...