Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , Evaki19 είπε:

Αυτός ειναι στον Αλιμο και τα σκ εχει 7 ευρώ το παιδί (με χυμο και κεικ) τις καθημερινες νομίζω ειναι δωρεαν!

Χρόνια πολλά για χτες!! Εμείς ειχαμε επέτειο γάμου χτες! Αλλααααα δεν ειχα ορεξη να κανω τιποτα!! Πρεπει να αναπληρωσω σημερα. 2 κεράκια αναψα ολα κι ολα :D Κι εχει και γενεθλια ο αντρας μου και δεν του εχω παρει δωρο και δεν ξερω και τι να του παρω ολα τα εχει και τιποτα δεν του αρεσει!! Αχ

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!χρόνια πολλά για τον σύζυγό με το καλό το μωράκι σας!εγώ συνήθως για δώρο του περνώ η άρωμα η εσώρουχο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 minutes ago, marilia35 said:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!χρόνια πολλά για τον σύζυγό με το καλό το μωράκι σας!εγώ συνήθως για δώρο του περνώ η άρωμα η εσώρουχο!

Ευχαριστώ πολύ!! Τα' χω παρει ολα λεω σιγα σιγα να καταργησουμε αυτό το πραγμα με την ανταλλαγη των δώρων δεν βγαινω μανα μου να σκεφτομαι συνεχεια :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι όμορφα νέα από όλες, μπράβο! Κι εγώ μάλλον πάω προς βελτίωση αλλά ακόμα δεν μπορώ να φάω τίποτα με όρεξη... Και στα δικά μου λοιπόν. Σήμερα επισήμως κι εγώ 14η εβδομάδα. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

καλημερα :) τι κανετε? εχουμε καμια μανουλα εδω ή και μελλουσα μανουλα που να γνωριζει τι στρωματακι επιτρεπεται να βαλουμε στο πορτ μπεμπε του καροτσιου που μπορει να χρησιμοπιηθει και σα λικνο? θεωρειτε το λικνο ειναι απαραιτητη αγορα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα.Ονομαζομαι χρυσή κ είμαι καινούργια εδώ.Σε δύο μέρες γίνομαι 18 εβδομάδων, πιθανή ημερομηνία τοκετού 27 Ιουλίου.Απο χθες έχω ζαλαδες κ χάνω την ισορροπία όταν περπατάω κ δεν με βοηθάει καθόλου αυτό στην εργασία μου.Ευχομαι σε όλες σας έναν όμορφο τοκετό κ μια όμορφη εγκυμοσύνη γιατί πλέον ξέρω πολύ καλά πόσο άγχος έχουμε κ κάθε μέρα διαφορετικό.καλος σας βρήκα ❤️

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , ΕΛΕΝΗ12 είπε:

καλημερα :) τι κανετε? εχουμε καμια μανουλα εδω ή και μελλουσα μανουλα που να γνωριζει τι στρωματακι επιτρεπεται να βαλουμε στο πορτ μπεμπε του καροτσιου που μπορει να χρησιμοπιηθει και σα λικνο? θεωρειτε το λικνο ειναι απαραιτητη αγορα?

Στα μαγαζιά που που πουλανε καροτσια κΑι λοιπά έχουν έξτρα στρωματακια εάν δεν είναι ιδανικό αυτό που είδη έχει πιυ νομίζω όμως ότι είναι κατάλληλα ειδικά για τα λίκνα 

πρίν από 28 λεπτά , Χρυση90 είπε:

Καλημέρα στην ομάδα.Ονομαζομαι χρυσή κ είμαι καινούργια εδώ.Σε δύο μέρες γίνομαι 18 εβδομάδων, πιθανή ημερομηνία τοκετού 27 Ιουλίου.Απο χθες έχω ζαλαδες κ χάνω την ισορροπία όταν περπατάω κ δεν με βοηθάει καθόλου αυτό στην εργασία μου.Ευχομαι σε όλες σας έναν όμορφο τοκετό κ μια όμορφη εγκυμοσύνη γιατί πλέον ξέρω πολύ καλά πόσο άγχος έχουμε κ κάθε μέρα διαφορετικό.καλος σας βρήκα ❤️

Καλημερα εχεις ιλλιγκους είχα καί  γω στη πρωτη εγκυμοσύνη και έπαιρνα αναρωτικες 

πρίν από 53 λεπτά , Evaki19 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Τα' χω παρει ολα λεω σιγα σιγα να καταργησουμε αυτό το πραγμα με την ανταλλαγη των δώρων δεν βγαινω μανα μου να σκεφτομαι συνεχεια :lol:

Εγώ δεν παιρνω πλεον δεν του άρεσε τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evaki19 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Τα' χω παρει ολα λεω σιγα σιγα να καταργησουμε αυτό το πραγμα με την ανταλλαγη των δώρων δεν βγαινω μανα μου να σκεφτομαι συνεχεια :lol:

Συμφωνώ σε αυτό!κ μεις τα τελευταία τρια χρόνια το έχουμε σταματήσει!τώρα αν δεις κάτι να σου αρέσει θα το πάρεις κ γιορτή να μην είναι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Dimi84 είπε:

 

Καλημερα εχεις ιλλιγκους είχα καί  γω στη πρωτη εγκυμοσύνη και έπαιρνα αναρωτικες 

Είναι επικίνδυνο δλδ να πάω σε τέτοιες περιπτώσεις να φανταστώ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , ΕΛΕΝΗ12 είπε:

καλημερα :) τι κανετε? εχουμε καμια μανουλα εδω ή και μελλουσα μανουλα που να γνωριζει τι στρωματακι επιτρεπεται να βαλουμε στο πορτ μπεμπε του καροτσιου που μπορει να χρησιμοπιηθει και σα λικνο? θεωρειτε το λικνο ειναι απαραιτητη αγορα?

Εγώ είχα πάρει στο πρώτο παιδί λίκνο να είμαι ειλικρινής δν μου ήταν χρήσιμο!γτ το μωρό βολεύτηκε κ κοιμόταν στην καλαθουνα του καροτσιου ως 5 μηνών!ήταν καλό κ δν χρειαζόταν έξτρα στρώματακι!στην καλαθουνα!έβαζα μόνο ένα σελτε μην περάσουν τα ούρα κ σεντονι!στο λίκνο όμως ναι είχα αγοράσει έξτρα στρώματακι συν σελτε επίσης για τα ούρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, marilia35 είπε:

Εγώ είχα πάρει στο πρώτο παιδί λίκνο να είμαι ειλικρινής δν μου ήταν χρήσιμο!γτ το μωρό βολεύτηκε κ κοιμόταν στην καλαθουνα του καροτσιου ως 5 μηνών!ήταν καλό κ δν χρειαζόταν έξτρα στρώματακι!στην καλαθουνα!έβαζα μόνο ένα σελτε μην περάσουν τα ούρα κ σεντονι!στο λίκνο όμως ναι είχα αγοράσει έξτρα στρώματακι συν σελτε επίσης για τα ούρα!

Και εμείς στην καλαθουνα την είχαμε μέχρι 2μιση μηνων, μετά μας είχε μπει η παιδίατρος να την βάλουμε κανονικά στην κούνια την όπως και έγινε! Βέβαια μόλις μεγάλωσε το κορίτσι μας ήρθε και εγκαταστάθηκε στο κρεβάτι μας!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Μαρία Φ είπε:

Και εμείς στην καλαθουνα την είχαμε μέχρι 2μιση μηνων, μετά μας είχε μπει η παιδίατρος να την βάλουμε κανονικά στην κούνια την όπως και έγινε! Βέβαια μόλις μεγάλωσε το κορίτσι μας ήρθε και εγκαταστάθηκε στο κρεβάτι μας!! 

Μια χαρά!εμείς τον βάλαμε κούνια μετά την καλαθουνα μετά ήρθε στο κρεβάτι μας κ μετά πάλι στην κούνια του!αλλά στο δωμάτιο μας

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου...

Εγώ δεν έχω λίκνο...καλαθουνα την είχαμε και κούνια και κρεβάτι και όπου γενικα, μας βολευε...

Η μικρή μου είναι άρρωστη...ο άντρας μου επίσης...

Ένα χαλι!

3 ώρες πρίν, Χρυση90 είπε:

Καλημέρα στην ομάδα.Ονομαζομαι χρυσή κ είμαι καινούργια εδώ.Σε δύο μέρες γίνομαι 18 εβδομάδων, πιθανή ημερομηνία τοκετού 27 Ιουλίου.Απο χθες έχω ζαλαδες κ χάνω την ισορροπία όταν περπατάω κ δεν με βοηθάει καθόλου αυτό στην εργασία μου.Ευχομαι σε όλες σας έναν όμορφο τοκετό κ μια όμορφη εγκυμοσύνη γιατί πλέον ξέρω πολύ καλά πόσο άγχος έχουμε κ κάθε μέρα διαφορετικό.καλος σας βρήκα ❤️

Ζαλάδες έχω και εγώ αρκετές...

Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι όταν τις έχεις...

Δεν χρειάζεται να σταματήσεις να δουλεύεις απλά να ενημερώσεις, ώστε να σε βοηθήσουν αν κάτι χρειαστείς...να τρως συχνά. 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...

Εγώ δεν έχω λίκνο...καλαθουνα την είχαμε και κούνια και κρεβάτι και όπου γενικα, μας βολευε...

Η μικρή μου είναι άρρωστη...ο άντρας μου επίσης...

Ένα χαλι!

Ζαλάδες έχω και εγώ αρκετές...

Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι όταν τις έχεις...

Δεν χρειάζεται να σταματήσεις να δουλεύεις απλά να ενημερώσεις, ώστε να σε βοηθήσουν αν κάτι χρειαστείς...να τρως συχνά. 

Περαστικά σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες! Είμαι καινούρια στο φόρουμ που γράφω άλλα σας διαβάζω από την αρχή και πραγματικά θα πω ένα μπράβο σε όλες γιατί μας δίνετε απίστευτο κουράγιο. Εγώ με το καλό είμαι μανούλα του Αυγούστου απλά ήθελα να γράψω εδώ μιας και σας διαβάζω τόσο καιρό! Λοιπόν είναι ένα θεματακι που με απασχολεί. Είμαι 14 εβδομάδων και δεν έχω βάλει πάνω από 3 κιλά και γενικότερα δεν είχα ποτέ θέματα με τη μέση μου αλλά εδώ και κάποιες μέρες με ενοχλεί η μέση μου η μάλλον για να το πω πιο σωστά με ενοχλεί αριστερά σχεδόν πάνω στον πωπό σαν σουβλια και με ανακουφίζει όταν ξαπλώνω στο πλάι και βάζω μαξιλάρι ανάμεσα στα γόνατα μου. Όταν είμαι πολύ ώρα όρθια με πεθαίνει. Δεν είναι λίγο νωρίς για να ανοίγει η λεκάνη όπως μου λένε; Εννοείται θα ρωτήσω και τον γιατρό μου σε λίγες μέρες που θα τον δω αλλά αν κάποια γνωρίζει κάτι πάνω σε αυτό θα χαρώ πολύ να μου πει. Επίσης να πω ότι έχω μια μεγάλη μπάλα πιλάτες και κάνω κάποιες ελαφριές κινήσεις πάνω της και είναι ανακουφιστικο αλλά περιμένω να δω μήπως χρειαστει να πάω σε φυσικοθεραπευτή να έχω καλύτερη εικόνα. Έχει περάσει κάποια από σας κάτι παρόμοιο;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...