Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Χαχα ακριβώς ....καλά και εγώ κοριτσάκι μ άντε  αυριοο θα το δεις το μωρουλινι σου επιτελουςςς ελπίζω να μάθεις και το φύλο ....περνάει όντως πάρα πολύ γρήγορα ο καιρός ανοιπομωνω να πάρω το μωράκι μ στην. Αγγαλιτσα Μ  θα περάσουμε γρήγορα οι μήνες ήδη είμαστε στα μισά της εγγυμοσινης ♥️♥️

Καλησπέρα κορίτσι μ  το κάνεις εγώ ξεκηνησα σιγά σιγά αρχικά ξεκηνησα με αφρολουτρα και κρέμες  πήρα μπόλικα πυστευω θα με φτάσουν σίγουρα ένα χρόνο δεν λιγουνε κιόλας οπότε θα ειναι μια χαρά ...είπα να ψωνίζω από κάτι κάθε μήνα να μην Μ φανούν Πόλα τα έξοδα γτ άλλο να τα περνεις λίγα λίγα η αλήθεια είναι και άλλο μαζεμένα ....εγώ η αλήθεια είναι ότι καρότσι σκέφτομαι να μην πάρω για αρχη λόγω ότι θα γενησω Οκτώβριο  και πιάνουν τα κρια σιγά σιγά  και δεν νομίζω να βγενω συχνά βολτιτσες με το μωράκι είπα να το πάρω πιο μετά κοιτάω για λίκνο  να βρω τώρα  π είναι και πιο οικονομικά  κούνια ουτοσιαλος δεν χριαζετε στην αρχή αφού θα κοιμάται μαζί μ για κάποιους μήνες και μαλον θα Μ δώσουν οπότε την γλυτώνω την κούνια γτ η αλήθεια είναι ότι είναι πανάκριβες....

Kai egw likno tha parw kai meta to 6 mina tha parw kounia.to thema einai ti likno na parw,iparxoun tosa polla kai den ksero poia einai kala kai poia oxi.ti afroloutra kai kremes pires ti marka;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 35 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Χαχαχα...τουλαχιστον ησασταν χαλαροι στην αρχη!!Εμας μας εχει παει τρενο απ' οταν γεννηθηκε!!Ο ατιμος με το που τον ακουμπουσες κατω ξυπνουσε κατευθειαν με κλαμα...οποτε καταληγαμε παντα αγκαλια! Μονο τη νυχτα δεχοταν να κοιμαται ξαπλωμενος (τον επαιρνε ο υπνος θηλαζοντας) κι αυτο  μετα τους 3 μηνες...πιο πριν την βγαζαμε ολη νυχτα αγκαλια!!!Ειχες εργονομικο μαρσιπο?Ο mei tei που εχω σκοπο να παρω τωρα θεωρειται καταλληλος απο τη γεννηση γιατι παρεχει στηριξη στο κεφαλακι.

Χμμμ δεν ξερω. Εχω 2 μαρσιπους chico εναν για πολυ μωρο και εναν μεγαλυτερο αλλα δεν ξερω αν ειναι εργονομικος. Η παιδιατρος δεν με ειχε ρωτησει παντως, μου ειχε πει οταν θα στηριζεται καλα και να μην ειναι κουλουριασμενος 


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Equality είπε:

Κορίτσια όταν βγαίνετε έξω τι τρώτε; Ο γιατρός μου απαγόρευσε Burgers,Pizza,σουβλάκι,σαλάτες,πατάτες τηγανιτές και ζυμαρικά υποτίθεται θέλει ολικής αλέσεως.

Burgers,Pizza και πατάτες τηγανητές να το καταλάβω γιατί είναι ανθυγιεινά και έχουν και πολύ αλάτι όμως όχι σαλάτες και όχι σουβλάκι με περιορίζει πολύ και ζυμαρικά δεν υπάρχουν έξω ολικής αλέσεως!

Αχχ φίλη μ ούτε εμένα με αφήνει απέξω ο γιατρός μ  και τίποτα κιόλας γενικά είναι λίγο αυστηρός οπότε φέτος το καλοκαίρι δεν θα φάω απέξω αναγκαστικά δεν έχω άλλη επιλογή .....και κ είπε να μυωσω. Το αλάτι και από επιλογή Μ το έκοψα τελιος το αλάτι......τι να κάνουμε υπομονή θα περάσουν οι μήνες θα γενησουμε και θα έχουμε καιρό πολύ να φάμε βλακιουλες :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, zouko είπε:

 

Προς το παρών βάζω το bio oil όμως αυτό που είναι κατάλληλο για εγκυμοσύνη (με το κίτρινο μπουκάλι όχι το πορτοκαλί), αλλα τώρα που ο καιρός γίνεται πιο ζεστός, θα το γυρίσω σε κρεμούλα καλύτερα

ΥΓ: Γαζία απο Κλαίρη Δημ, μοσχοβολάει !!!!

 

10 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα!!! Εγω εβαζα αμυγδαλελαιο στην 1η μου εγκυμοσυνη καθε βραδυ μετα το μπανιο και εμενα γυμνη κανα μισαωρο. Δεν ξερω κατα ποσο βοηθησε αλλα δεν εκανα ραγαδες παρολο που ειχα τερααααστια κοιλια.

Με το καλο το μωρακι σου

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Το bio oil είχα δει ως εναλλακτική και είχα διαβάσει ότι πολλές γυναίκες επέλεξαν το αμυγδαλέλαιο. 

Έπεσα να πεθάνω σήμερα. Πήρα τα αποτελέσματα από την κυστική ίνωση και είμαι φορέας. Δευτέρα πάμε να κάνει την εξέταση και ο σύζυγος... Ελπίζω να μην είναι και αυτός...  

Ξέρετε αν έχει διαφορά να σταλεί το αίμα στο ATG ή στο Intergenetics;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Margr είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Το bio oil είχα δει ως εναλλακτική και είχα διαβάσει ότι πολλές γυναίκες επέλεξαν το αμυγδαλέλαιο. 

Έπεσα να πεθάνω σήμερα. Πήρα τα αποτελέσματα από την κυστική ίνωση και είμαι φορέας. Δευτέρα πάμε να κάνει την εξέταση και ο σύζυγος... Ελπίζω να μην είναι και αυτός...  

Ξέρετε αν έχει διαφορά να σταλεί το αίμα στο ATG ή στο Intergenetics;

Οχι δεν έχει διαφορά νομίζω μου είχαν πει. Ειναι απίθανο να ειναι και ο σύζυγος φορεας.ολα καλα θα πανε θα δεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Simona είπε:

Kai egw likno tha parw kai meta to 6 mina tha parw kounia.to thema einai ti likno na parw,iparxoun tosa polla kai den ksero poia einai kala kai poia oxi.ti afroloutra kai kremes pires ti marka;

Ναι καλύτερα το λίκνο στην αρχή ιδικά πολύ χρήσιμο να το έχεις δίπλα στο κρεβάτι σου κιόλας .... Εγώ έχω βρει ένα έχω διαβάσει και πολύ θετικά σχόλια  και σχετικά οικονομικό σε σχέση με άλλα π βλέπω .......θα πάρω το(  Kiddo Λίκνο By My Side Stone με Στρώμα και Πλαϊνό Άνοιγμα) έτσι λέγετε....κοίτα από αφρολοουτρα πήρα  της mustela ένα συγκεκριμενο για ξηρό δέρμα  επίδη έχουμε πολύ σκληρο νερό και θέλω να έχω προλιπτικα κάτι για να μην ξεραθεί το δερματακι του μωρού και δεν έχω εναλλακτική λύση  εύχομαι να μην το πειράξει το νερό  γτ στην κουνιάδα μ το είχε πειραξει πολύ το νερό  ιδικα στην αρχη και είχε ξηροδερμια το μωράκι της δυστιχος δεν έχουμε καλό νερό .... και άλλο ένα σαμπουάν π πήρα είναι της  pharmasept κρέμες σώματος πήρα frezyderm ένα γαλάκτωμα π όσες γνωστές μ το χρησιμοποιήσαν έμειναν πολύ ευχαριστημένες   όπως και λαδακι της ίδιας ετεριας...... και mustela  αντίστοιχο με το σαμπουάν για ξηρό δέρμα  πήρα κρεμουλα για το σώμα ......  κρέμα για συγκαμα πήρα της frezyderm  και της sudocrem  βεβεα της sudocrem  είναι βαριά δλδ θα την χρησιμοποίησω σε περίπτωση π συγκαει .....γενικά πήρα από διάφορες έτεριες συγκεκριμένα προϊόντα π Μ είπανε ότι ήταν καλά για τα μωράκια τους και δεν τα πήραξε πήρα αρκετές γνώμες πριν τα αγοράσω ....

15 ώρες πρίν, Margr είπε:

Τι να σας πω; Εγώ τίποτα δεν νιώθω. Μόνο που αυτή την εβδομάδα άρχισε να φαίνεται ότι έχω λίγη κοιλιά (είχα δηλαδή, καθώς είμαι παχύσαρκη, αλλά αυτή που έχω τώρα δεν ρουφιεται χαχαχα). 

Συμπληρώματα δεν μου έχει δώσει καθόλου η γιατρός( εκτός από φυλλικό που παίρνω εδώ και μήνες), έχω καλό σίδηρο. Θα την δω τη Δευτέρα παλι. 

Αλήθεια, βάζετε κάποιο λάδι στην κοιλιά για αποφυγή ραγάδων; Χρησιμοποιώ τη Γαζία από laouta, είναι φυσικό προϊόν, αλλά θα ήθελα κάτι πιο εξειδικευμένο. 

Α! Και έχω λίγη δύσπνοια, μάλλον λόγω αγχους. Με βλέπω να πηγαίνω στον καρδιολόγο. 

Καλησπέρα εγώ ξεκηνησα με frezyderm  για τις ραγαδες αλλά δεν Μ άρεσε καθόλου  ήθελε πολύ ποσότητα και δεν ενυδατωμε ιδιετερα και τώρα βάζω της Synchroelast έχω μηνει πάρα πολύ ευχαριστημένη και βάζεις λίγη ποσότητα και είναι φουλ ενυδατωμενη μέχρι και την επόμενη μέρα το είχαν χρησιμοποιήσει και οι δύο κουνιάδες μ στην εγγυμοσινη και δεν έβγαλαν ούτε μια ραγαδα και μία φίλη μ π το χρησιμοποιήει τώρα π είναι έγγυος και εκείνη πολύ ευχαριστιμενη και έτσι αποφάσισα και εγώ να την πάρω  ....λαδακι είχα σκεφτεί  να πάρω γτ έχω ακούσει Πόλα θετικά σχόλια  αλλά επίδη καλοκαιριαζει τώρα και θα έχει ζέστη δεν θα με βολεύει πυστευω  επίδη θα ιδρώνω σίγουρα κιόλας και γι'αυτό δεν πήρα....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Equality said:

Κορίτσια όταν βγαίνετε έξω τι τρώτε; Ο γιατρός μου απαγόρευσε Burgers,Pizza,σουβλάκι,σαλάτες,πατάτες τηγανιτές και ζυμαρικά υποτίθεται θέλει ολικής αλέσεως.

Burgers,Pizza και πατάτες τηγανητές να το καταλάβω γιατί είναι ανθυγιεινά και έχουν και πολύ αλάτι όμως όχι σαλάτες και όχι σουβλάκι με περιορίζει πολύ και ζυμαρικά δεν υπάρχουν έξω ολικής αλέσεως!

Κάλε όχι υπερβολή είναι αυτό .Είπαμε μην τα τρως κάθε μέρα αλλά άμα βγεις έξω δεν παθαίνεις κάτι να φας μια φορά στο τόσο .Σαλάτες έχει δίκιο μην τρως για το τοξόπλασμα στο είπε αυτό και σουβλάκι να ζητάς να είναι καλά ψημένο το καλαμάκι .Όλα θέλουν με μέτρο μπορείς να φας τα πάντα αλλά όχι υπερβολές .

7 hours ago, NONI31 said:

Οχι δεν έχει διαφορά νομίζω μου είχαν πει. Ειναι απίθανο να ειναι και ο σύζυγος φορεας.ολα καλα θα πανε θα δεις. 

Εγώ με τον άντρα μου είμαστε φορείς και τρέχαμε σε γενετιστές πριν μείνω έγκυος αλλά ευτυχώς ο συνδυασμός των μεταλλάξεων μας δεν προκαλεί κυστικη ίνωση 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Κάλε όχι υπερβολή είναι αυτό .Είπαμε μην τα τρως κάθε μέρα αλλά άμα βγεις έξω δεν παθαίνεις κάτι να φας μια φορά στο τόσο .Σαλάτες έχει δίκιο μην τρως για το τοξόπλασμα στο είπε αυτό και σουβλάκι να ζητάς να είναι καλά ψημένο το καλαμάκι .Όλα θέλουν με μέτρο μπορείς να φας τα πάντα αλλά όχι υπερβολές .

Εγώ με τον άντρα μου είμαστε φορείς και τρέχαμε σε γενετιστές πριν μείνω έγκυος αλλά ευτυχώς ο συνδυασμός των μεταλλάξεων μας δεν προκαλεί κυστικη ίνωση 

Εν το μεταξύ εμείς πρέπει να έχουμε τον ιδιο γιατρό. Σ.......δης???

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Κάλε όχι υπερβολή είναι αυτό .Είπαμε μην τα τρως κάθε μέρα αλλά άμα βγεις έξω δεν παθαίνεις κάτι να φας μια φορά στο τόσο .Σαλάτες έχει δίκιο μην τρως για το τοξόπλασμα στο είπε αυτό και σουβλάκι να ζητάς να είναι καλά ψημένο το καλαμάκι .Όλα θέλουν με μέτρο μπορείς να φας τα πάντα αλλά όχι υπερβολές .

Ναι, βρε κοριτσια!!!Συμφωνω απολυτα!!!Δεν ειμαστε αρρωστες!!!Δε βλεπω κανενα λογο, εκτος απο αυτα που ειπε και η ΚΟΝΝΑ, να μη φαει μια εγκυος απ' εξω...κι εγω εννοειται δεν τρωω ποτε εξω σαλατες για το τοξοπλασμα και προσεχω να ειναι καλα ψημενο το κρεας για τη σαλμονελα αλλα δε νομιζω οτι καμια εγκυος η κανενα εμβρυακι επαθαν τιποτα απο τηγανητες πατατες...Ολα αυτα φυσικα αν δε συντρεχει καποιος αλλος λογος υγειας που να το απαγορευει (διαβητης κυησης, υψηλη πιεση κτλ.). Εμεις τουλαχιστον ετσι κι αλλιως ως οικογενεια ακολουθουμε υγιεινη διατροφη στο σπιτι καθημερινα, οποτε δεν το σκεφτομαι καν αν θα φαω κατι πιο λιπαρο η "junk" μεσα στο Σ/Κ. Μετρο χρειαζεται αλλα αυτο ισχυει για παντα, οχι μονο για την περιοδο της εγκυμοσυνης.

  • Μου αρέσει 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 hours ago, Equality said:

Κορίτσια όταν βγαίνετε έξω τι τρώτε; Ο γιατρός μου απαγόρευσε Burgers,Pizza,σουβλάκι,σαλάτες,πατάτες τηγανιτές και ζυμαρικά υποτίθεται θέλει ολικής αλέσεως.

Burgers,Pizza και πατάτες τηγανητές να το καταλάβω γιατί είναι ανθυγιεινά και έχουν και πολύ αλάτι όμως όχι σαλάτες και όχι σουβλάκι με περιορίζει πολύ και ζυμαρικά δεν υπάρχουν έξω ολικής αλέσεως!

Εμένα ο γιατρός μου είπε μόνο να κόψω τα γλυκά, και να τρώω πολλά φρούτα και λαχανικά. Γενικά, δεν μου είπε τίποτα άλλο σχετικά με την διατροφή παρα μόνο τα κλασσικά : Οχι σουσι και ωμά, οχι μη-παστεριωμένα, και όχι σαλάτες απέξω, μόνο σπίτι και προσεκτικα.

Απέξω μόνο σουβλάκια έχω φάει, και 2 φορές που έφαγα έξω η μια ήταν κλαμπ κοτόπουλο, και η άλλη ζυμαρικά με σαλτσούλα.

Πολύ αυστηρός δεν είναι ο δικός σου ; Γιατί όλα αυτά ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Ναι καλύτερα το λίκνο στην αρχή ιδικά πολύ χρήσιμο να το έχεις δίπλα στο κρεβάτι σου κιόλας .... Εγώ έχω βρει ένα έχω διαβάσει και πολύ θετικά σχόλια  και σχετικά οικονομικό σε σχέση με άλλα π βλέπω .......θα πάρω το(  Kiddo Λίκνο By My Side Stone με Στρώμα και Πλαϊνό Άνοιγμα) έτσι λέγετε....κοίτα από αφρολοουτρα πήρα  της mustela ένα συγκεκριμενο για ξηρό δέρμα  επίδη έχουμε πολύ σκληρο νερό και θέλω να έχω προλιπτικα κάτι για να μην ξεραθεί το δερματακι του μωρού και δεν έχω εναλλακτική λύση  εύχομαι να μην το πειράξει το νερό  γτ στην κουνιάδα μ το είχε πειραξει πολύ το νερό  ιδικα στην αρχη και είχε ξηροδερμια το μωράκι της δυστιχος δεν έχουμε καλό νερό .... και άλλο ένα σαμπουάν π πήρα είναι της  pharmasept κρέμες σώματος πήρα frezyderm ένα γαλάκτωμα π όσες γνωστές μ το χρησιμοποιήσαν έμειναν πολύ ευχαριστημένες   όπως και λαδακι της ίδιας ετεριας...... και mustela  αντίστοιχο με το σαμπουάν για ξηρό δέρμα  πήρα κρεμουλα για το σώμα ......  κρέμα για συγκαμα πήρα της frezyderm  και της sudocrem  βεβεα της sudocrem  είναι βαριά δλδ θα την χρησιμοποίησω σε περίπτωση π συγκαει .....γενικά πήρα από διάφορες έτεριες συγκεκριμένα προϊόντα π Μ είπανε ότι ήταν καλά για τα μωράκια τους και δεν τα πήραξε πήρα αρκετές γνώμες πριν τα αγοράσω ....

Καλησπέρα εγώ ξεκηνησα με frezyderm  για τις ραγαδες αλλά δεν Μ άρεσε καθόλου  ήθελε πολύ ποσότητα και δεν ενυδατωμε ιδιετερα και τώρα βάζω της Synchroelast έχω μηνει πάρα πολύ ευχαριστημένη και βάζεις λίγη ποσότητα και είναι φουλ ενυδατωμενη μέχρι και την επόμενη μέρα το είχαν χρησιμοποιήσει και οι δύο κουνιάδες μ στην εγγυμοσινη και δεν έβγαλαν ούτε μια ραγαδα και μία φίλη μ π το χρησιμοποιήει τώρα π είναι έγγυος και εκείνη πολύ ευχαριστιμενη και έτσι αποφάσισα και εγώ να την πάρω  ....λαδακι είχα σκεφτεί  να πάρω γτ έχω ακούσει Πόλα θετικά σχόλια  αλλά επίδη καλοκαιριαζει τώρα και θα έχει ζέστη δεν θα με βολεύει πυστευω  επίδη θα ιδρώνω σίγουρα κιόλας και γι'αυτό δεν πήρα....

@Dimitra97Se euxaristw poli.Kai egw exw akousei ta kalitera gia pharmasept kai mustela.kai egw auta tha paro.apo farmakeio ta pires;tha psakso ayto to likno pou me eipes na to do.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ για τις ραγάδες ξεκίνησα απλό λάδι καρύδας. Απλά προσοχή να  είναι παρθένο βιολογικό ψυχρής εκθλιψης, να προορίζεται και για βρώση δηλαδή. Το χρησιμοποιουσα κ πριν αντί για κρέμα σώματος. Εγώ παίρνω το bioplanete βιουγεία

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NONI31 said:

Εν το μεταξύ εμείς πρέπει να έχουμε τον ιδιο γιατρό. Σ.......δης???

Εγώ έφυγα πήγα σε άλλο γυναικολόγο γιατί δεν συμφωνούσα σε πολλά που έλεγε και δεν μπορούσα αυτό το απρόσωπο και άντε να σε ξεπετάξουμε .Τώρα είμαι με έναν άνθρωπο που τον βρίσκω όλη την ημέρα και μιλάω μαζί του και σε πληροφορώ πως μου βρήκε και ένα πρόβλημα που δεν ξέρω τι θα είχε γίνει αν δεν είχα πάει άλλου και δεν το είχα ψάξει .Έχω θέμα με την πηκτικότητα του αίματος μου και το έμαθα τώρα ενώ στον σφ είχα εκφράσει πολλές φορές τον προβληματισμό μου για τις αντιπηκτικές και αν χρειάζεται να πάω σε αιματολόγο και επέμενε πως δεν χρειάζεται και μόνο με τις αντιπηκτικές είμαι εντάξει …έλα όμως που δεν με κάλυπταν οι αντιπηκτικές και ήθελε να ξεκινήσω και Σαλοσπίρ και όλα αυτά μέχρι να γεννήσω συν μου ανέφερε ο αιματολόγος πως αυξάνονται οι πιθανότητες μου για προεκλαμψία λόγο του προβλήματος στο αιμα

2 hours ago, katerinaki 86 said:

Ναι, βρε κοριτσια!!!Συμφωνω απολυτα!!!Δεν ειμαστε αρρωστες!!!Δε βλεπω κανενα λογο, εκτος απο αυτα που ειπε και η ΚΟΝΝΑ, να μη φαει μια εγκυος απ' εξω...κι εγω εννοειται δεν τρωω ποτε εξω σαλατες για το τοξοπλασμα και προσεχω να ειναι καλα ψημενο το κρεας για τη σαλμονελα αλλα δε νομιζω οτι καμια εγκυος η κανενα εμβρυακι επαθαν τιποτα απο τηγανητες πατατες...Ολα αυτα φυσικα αν δε συντρεχει καποιος αλλος λογος υγειας που να το απαγορευει (διαβητης κυησης, υψηλη πιεση κτλ.). Εμεις τουλαχιστον ετσι κι αλλιως ως οικογενεια ακολουθουμε υγιεινη διατροφη στο σπιτι καθημερινα, οποτε δεν το σκεφτομαι καν αν θα φαω κατι πιο λιπαρο η "junk" μεσα στο Σ/Κ. Μετρο χρειαζεται αλλα αυτο ισχυει για παντα, οχι μονο για την περιοδο της εγκυμοσυνης.

Ναι πραγματικά πρέπει να τρώμε απ όλα με προσοχή εμένα ο προηγούμενος γυναικολόγος μου είχε απαγόρευση τα γλυκά τελείως και ρώτησα άλλους δυο αυτόν που έχω τώρα καο έναν γνωστό μας και μου είπε κανείς δεν έπαθε κάτι με δυο γλυκά την εβδομάδα που πάλι δεν τρωω αλλά άντε να φάω κανένα παγωτό χωρίς ζάχαρη μέσα στη βδομάδα .Εμένα το είχε φτάσει στο άλλο άκρο ο προηγούμενος έψαχνα σαν την τρελή στα συστατικά των προϊόντων μην έχει ζάχαρη .Εφόσον οι εξετάσεις μου είναι καλές προσέχω αλλα δεν κάνω υπερβολές 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! και ΝΑΙ!!!! έβαψα τα μαλλιά μου..πηγα κομμωτηριοοοοο το λεω και δεν το πιστευω!!!! δεν είμαι πλέον γριά μπάμπω χαχαχα

Είχα από τον Γενάρη. ήμουν και ένιωθα χάλια, Στον γιο μου δεν τα έβαφα αλλά τώρα είχα πέσει πολύ ψυχολογικά και πλέον έχω ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΣΠΡΕΣ ΤΟΥΦΕΣ.

Εσεις κάνετε μαλλιά νύχια;; η γιατρός μου επιτρέπει εμένα

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...