Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

On 13/5/2022 at 10:42 ΠΜ, Primula είπε:

 

Κορίτσια πηγα σήμερα σε νέο γιατρό. Μου εκοψε τα ουτροτζεστάν και το φυλλικό και μου έδωσε μαγνήσιο, ασβέστιο και σίδηρο. Το φυλλικό εσείς το παίρνετε ακόμη;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, Simona είπε:

Koritsia exw ena provlima!!Edo kai mia evdomada h koilia mou ginetai para poli skrili san petra.diladi tin mera ola kala eeeee molis erxetai to vradi ginetai ayto to pragma.kai auto ginetai psila pano apo ton afalo oxi xamila.estanomai ena varos kai ponaei kiolas.Na pw oti den einai apo faei giati den trow gia auto to logo.Ti na kanw;Kserete tipota gia auto;

Καλησπέρα κορίτσι μ εγώ. Δεν το έχω πάθει το μόνο π παθαίνω είναι όταν τρώω δεν μπορώ α χονεψω με τίποτα και πρίζετε το στομάχι μου πάρα πολύ ...ρωτά τον γιατρό σου κοριτσκαι Μ να σου πει σίγουρα τι μπορεί να είναι αυτό π νιοθεις την κοιλιτσα σου έτσι σκληρή ...

3 ώρες πρίν, Simona είπε:

Vre koritsia na sas rotisw.Evlepa simera karotsia sto internet.Ti times einai aytes,panakriva einai.ti tha kanete eseis gia karotsia,ti exete skeftei;

Αχ φίλη μ είναι πανάκριβα δυστιχος ασεε και εγώ π κοίταω ένα καλό π θέλω έχει κοντά  στα 500€ παραπάνω δεν δίνω με τίποτα και πάλι Πόλα είναι και θέλω να πάρω ένα  καλό για να το έχω και στα επόμενα παιδακια Μ  να Μ κρατήσει  ....εγώ δεν θα πάρω από την αρχή  μόλις γενησω  θα πάρω μόλις μπει η άνοιξη  π να το βγαλω κιόλαςς μέσα στον χειμώνα είμαι και φοβιτσιαρα κιόλας πρώτο παιδάκι δεν θα το χριαστω πυστευω κιόλας μέσα στον χειμώνα  θα βρέχει θα έχει κρύο ....αυτό π μπορεί να ψάξω να πάρω είναι ένα μάρσιπο για αρχή   άμα πχ θελήσω να βγω βόλτα κλπ...και αργότερα καρότσι ....

πρίν από 27 λεπτά , Margr είπε:

Κορίτσια πηγα σήμερα σε νέο γιατρό. Μου εκοψε τα ουτροτζεστάν και το φυλλικό και μου έδωσε μαγνήσιο, ασβέστιο και σίδηρο. Το φυλλικό εσείς το παίρνετε ακόμη;

Καλησπέρα εμενα έχει το σιδιρο π περνώ έχει  φυλικο οπότε δεν περνώ έξτρα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Margr είπε:

Κορίτσια πηγα σήμερα σε νέο γιατρό. Μου εκοψε τα ουτροτζεστάν και το φυλλικό και μου έδωσε μαγνήσιο, ασβέστιο και σίδηρο. Το φυλλικό εσείς το παίρνετε ακόμη;

Καλημερα. Οχι εγω δεν παιρνω. Ειχα ακριβως τις ιδιες οδηγιες με σενα

9 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Οντως, κι εμενα μου φαινεται οτι περναει ο καιρος πιο γρηγορα αυτην τη φορα!!Κι εγω σκεφτομαι να τον κρατησω ενα διαστημα  σπιτι...θελω να μιλησω και με την παιδιατρο τον αλλο μηνα που θα παμε ποια ειναι η γνωμη της. Αυτο το κομματι μου φαινεται το πιο δυσκολο αυτην τη στιγμη να σου πω την αληθεια μου...απο τη μια δε θελω να ρισκαρω με τις ιωσεις για το μωρο και απο την αλλη ξερω ποσο δυσκολο θα ειναι για τον μικρο μου να περιοριστει στο σπιτι...και σκεφτομαι οτι ενω τωρα εχει μαθει και του αρεσει ο σταθμος και η επαφη με τα παιδακια, μετα αν κανει πολυ καιρο να παει, θα τον παει πισω. Εγω ευτυχως ειμαι τυχερη κι εχω βοηθεια απο τους γονεις μου αλλα και παλι, το παιδι σε αυτην την ηλικια ειναι καλο να συναναστρεφεται με παιδακια της ηλικιας του και δεν ξερω κατα ποσο θα πρεπει να το στερηθει αυτο.

 

Γενικα, μπορεις να βρεις και πιο οικονομικες λυσεις γιατι οντως οι τιμες των καροτσιων εχουν ξεφυγει...Αυτο που εχω να πω βασει της δικης μου εμπειριας ειναι οτι δε χρειαζεται να ξοδεψει κανεις μια περιουσια για καροτσι γιατι δεν ξερεις ποτε αν το παιδι θα το θελει...ο γιος μου ποτε δεν την βρηκε με το καροτσι!!Ξεκινουσαμε για καροτσαδα και καταληγαμε παντα αγκαλια αφου πλανταζε. Και μεγαλωνοντας, παλι με το ζορι εμπαινε. Ευτυχως, ειχαμε επιλεξει ενα καροτσι γυρω στα 350,00€ γιατι αν ειχαμε δωσει κανενα 1000αρικο  οπως εχω ακουσει απο γνωστους, θα τραβουσαμε τα μαλλια μας!Επισης, μια χαρα ηταν σαν καροτσι, νομιζω οτι ολη αυτη η υπερβολη στις τιμες και στις δυνατοτητες των καροτσιων ειναι απλα marketing για το χρημα...

Κι εμενα μου φαινεται το πιο δυσκολο κομματι.. αλλα δεν θα ρισκαρω στην αρχη με τις ιωσεις. Δεν θα με αφησει και η παιδιατρος.. και στον γιο μου, ενω δεν ειναι καθολου αυστηρη, μου ειχε πει ειδικα στο 1ο 3μηνο απαγορευεται να αρρωστησει.. ουτε θαλασσα δεν πηγαιναμε. Μετα χαλαρωσε και γενικα ειναι πολυ ανετη.

Του μιλας για το μωρο;; πως το εχει παρει; εμενα προς το παρον ειναι καλος, διαβαζουμε και βιβλια.. μιλαει στην κοιλια μου.. δινει φιλακια. Δειχνει να το εχει παρει καλα ως τωρα


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα. Οχι εγω δεν παιρνω. Ειχα ακριβως τις ιδιες οδηγιες με σενα

Κι εμενα μου φαινεται το πιο δυσκολο κομματι.. αλλα δεν θα ρισκαρω στην αρχη με τις ιωσεις. Δεν θα με αφησει και η παιδιατρος.. και στον γιο μου, ενω δεν ειναι καθολου αυστηρη, μου ειχε πει ειδικα στο 1ο 3μηνο απαγορευεται να αρρωστησει.. ουτε θαλασσα δεν πηγαιναμε. Μετα χαλαρωσε και γενικα ειναι πολυ ανετη.

Του μιλας για το μωρο;; πως το εχει παρει; εμενα προς το παρον ειναι καλος, διαβαζουμε και βιβλια.. μιλαει στην κοιλια μου.. δινει φιλακια. Δειχνει να το εχει παρει καλα ως τωρα

Κι εγω στον γιο μου ημουν πολυ προσεκτικη και μεχρι 2 ετων φαντασου που πηγε στο σταθμο δεν ειχε αρρωστησει. Επεσαν κι οι καραντινες, οποτε εκ των πραγματων δεν κυκλοφορουσαμε κιολας....τωρα ομως δεν ξερω πως θα γινει γιατι, και παιδικο να μην παει για ενα διαστημα, δεν μπορω να τον κρατησω και εσωκλειστο ωστε να μην ερχεται καθολου σε επαφη με παιδακια.

Κι ο δικος μου καλα δειχνει να το εχει παρει. Δεν ειμαι σιγουρη οτι εχει καταλαβει ακριβως τι θα συμβει βεβαια ...χαχαχα...αλλα προς το παρον χαιδευει την κοιλια μου, θελει να την αγκαλιαζει και λεει οτι μεσα ειναι το νινι. Τωρα που ξερουμε το φυλο, εχει μαθει και λεει οτι ειναι ο "φουλης" (απο το αδελφουλης).

9 ώρες πρίν, Margr είπε:

Κορίτσια πηγα σήμερα σε νέο γιατρό. Μου εκοψε τα ουτροτζεστάν και το φυλλικό και μου έδωσε μαγνήσιο, ασβέστιο και σίδηρο. Το φυλλικό εσείς το παίρνετε ακόμη;

Το πιο πιθανο ειναι το σιδηρο που σου εχει δωσει να εχει και φυλλικο. Κι εμενα οταν ξεκινησα σιδηρο, μου το εκοψε και φαντασου οτι εγω λογω στιγματος παιρνω καθημερινα το filicine ανεξαρτητα απο την εγκυμοσυνη. Η δοση ομως που περιεχει το σιδηρο που παιρνω τωρα με καλυπτει 


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ εγώ. Δεν το έχω πάθει το μόνο π παθαίνω είναι όταν τρώω δεν μπορώ α χονεψω με τίποτα και πρίζετε το στομάχι μου πάρα πολύ ...ρωτά τον γιατρό σου κοριτσκαι Μ να σου πει σίγουρα τι μπορεί να είναι αυτό π νιοθεις την κοιλιτσα σου έτσι σκληρή ...

Αχ φίλη μ είναι πανάκριβα δυστιχος ασεε και εγώ π κοίταω ένα καλό π θέλω έχει κοντά  στα 500€ παραπάνω δεν δίνω με τίποτα και πάλι Πόλα είναι και θέλω να πάρω ένα  καλό για να το έχω και στα επόμενα παιδακια Μ  να Μ κρατήσει  ....εγώ δεν θα πάρω από την αρχή  μόλις γενησω  θα πάρω μόλις μπει η άνοιξη  π να το βγαλω κιόλαςς μέσα στον χειμώνα είμαι και φοβιτσιαρα κιόλας πρώτο παιδάκι δεν θα το χριαστω πυστευω κιόλας μέσα στον χειμώνα  θα βρέχει θα έχει κρύο ....αυτό π μπορεί να ψάξω να πάρω είναι ένα μάρσιπο για αρχή   άμα πχ θελήσω να βγω βόλτα κλπ...και αργότερα καρότσι ....

Καλησπέρα εμενα έχει το σιδιρο π περνώ έχει  φυλικο οπότε δεν περνώ έξτρα ...

@Dimitra97Egw tha genisw mesa septemvriou kai tha prolavw kalo kairo to thema einai oti den tha kanw alla paidia alios tha eperna ena kalo.Meta to kalokairi thelw na parw kalokairino.diladi tha to xreiastw gia 2,3 mines kai einai krima na dosw 600,700 evro.An genousa tora tha to eperna.mporei na parw metaxirismeno kalo an vrw.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ εγώ. Δεν το έχω πάθει το μόνο π παθαίνω είναι όταν τρώω δεν μπορώ α χονεψω με τίποτα και πρίζετε το στομάχι μου πάρα πολύ ...ρωτά τον γιατρό σου κοριτσκαι Μ να σου πει σίγουρα τι μπορεί να είναι αυτό π νιοθεις την κοιλιτσα σου έτσι σκληρή ...

Αχ φίλη μ είναι πανάκριβα δυστιχος ασεε και εγώ π κοίταω ένα καλό π θέλω έχει κοντά  στα 500€ παραπάνω δεν δίνω με τίποτα και πάλι Πόλα είναι και θέλω να πάρω ένα  καλό για να το έχω και στα επόμενα παιδακια Μ  να Μ κρατήσει  ....εγώ δεν θα πάρω από την αρχή  μόλις γενησω  θα πάρω μόλις μπει η άνοιξη  π να το βγαλω κιόλαςς μέσα στον χειμώνα είμαι και φοβιτσιαρα κιόλας πρώτο παιδάκι δεν θα το χριαστω πυστευω κιόλας μέσα στον χειμώνα  θα βρέχει θα έχει κρύο ....αυτό π μπορεί να ψάξω να πάρω είναι ένα μάρσιπο για αρχή   άμα πχ θελήσω να βγω βόλτα κλπ...και αργότερα καρότσι ....

Καλησπέρα εμενα έχει το σιδιρο π περνώ έχει  φυλικο οπότε δεν περνώ έξτρα ...

Egw pernw 2 filliko,2 magnisio,2 sidiro,1 asvestio kai 1 utrogestan...ayta mono xaxxaxa

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Simona είπε:

@Dimitra97Egw tha genisw mesa septemvriou kai tha prolavw kalo kairo to thema einai oti den tha kanw alla paidia alios tha eperna ena kalo.Meta to kalokairi thelw na parw kalokairino.diladi tha to xreiastw gia 2,3 mines kai einai krima na dosw 600,700 evro.An genousa tora tha to eperna.mporei na parw metaxirismeno kalo an vrw.

Αααα ναι θα γενησεις Σεπτεμβρίο σωστά....τι ενοεις καλοκαιρινό καρότσι  ? Εγώ ένα καρότσι θα πάρω  και το ίδιο θα έχω χειμώνα καλοκαίρι .....παντός μπορείς να βρεις και πιο οικονομικά στο ίντερνετ πόλλα  έχεις ψάξει ??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Αααα ναι θα γενησεις Σεπτεμβρίο σωστά....τι ενοεις καλοκαιρινό καρότσι  ? Εγώ ένα καρότσι θα πάρω  και το ίδιο θα έχω χειμώνα καλοκαίρι .....παντός μπορείς να βρεις και πιο οικονομικά στο ίντερνετ πόλλα  έχεις ψάξει ??

Ayta ta elafria omprela pos ta lene.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Primula είπε:

Και εγώ σκέφτομαι και την επιλογή του δημοσίου γιατί είναι δίδυμα και νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια δε ξέρω.. αν χρειαστούν τα μωρά μου μεν κλπ. σκέφτομαι να κρατήσω κανονικά τον γιατρό μου και να τον ενημερώσω για τις σκέψεις μου

 

 

 

 

Κι εγώ τη Δευτέρα που έχω ραντεβού θα της αναφέρω ότι θέλω να με απρακαλουθει μεχρι τέλους αλλά θα γεννήσω στο δημόσιο.

 

Εμένα κορίτσια το φυλλικο μετά την αυχενική μου το σταμάτησε τελείως και δεν παίρνω σίδηρο με φυλλικο μέσα αλλά σκέτο.

 

Εμένα τα παιδιά μου δε γίνεται να μην πάνε σχολείο οπότε απλά ελπίζω να μην κουβαλάνε ότι κυκλοφορεί στο μωρό.Ο μεγάλος είναι δημοτικό και η μικρή νήπιο κι εμείς εκπαιδευτικοί.Οποτε και ο άντρας μου θα είναι σχολείο.Ελπιζω να τη βγάλουμε καθαρή...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , eva141722 είπε:

Κι εγώ τη Δευτέρα που έχω ραντεβού θα της αναφέρω ότι θέλω να με απρακαλουθει μεχρι τέλους αλλά θα γεννήσω στο δημόσιο.

 

Εμένα κορίτσια το φυλλικο μετά την αυχενική μου το σταμάτησε τελείως και δεν παίρνω σίδηρο με φυλλικο μέσα αλλά σκέτο.

 

Εμένα τα παιδιά μου δε γίνεται να μην πάνε σχολείο οπότε απλά ελπίζω να μην κουβαλάνε ότι κυκλοφορεί στο μωρό.Ο μεγάλος είναι δημοτικό και η μικρή νήπιο κι εμείς εκπαιδευτικοί.Οποτε και ο άντρας μου θα είναι σχολείο.Ελπιζω να τη βγάλουμε καθαρή...

Κι εμενα το ιδιο με το φυλλικο. 

Εσεις ειστε υποχρεωτικη εκπαιδευση. Θα ειναι δυσκολο σε καθε περιπτωση

Κουραγιο μανουλες:x


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Dimitra97Egw tha genisw mesa septemvriou kai tha prolavw kalo kairo to thema einai oti den tha kanw alla paidia alios tha eperna ena kalo.Meta to kalokairi thelw na parw kalokairino.diladi tha to xreiastw gia 2,3 mines kai einai krima na dosw 600,700 evro.An genousa tora tha to eperna.mporei na parw metaxirismeno kalo an vrw.

Αν χρησιμοποιειτε αυτοκινητο θα χρειαστεις σιγουρα καθισμα αυτοκινητου. Εμεις φυγαμε απο το μαιευτηριο με αυτο. Ειναι πρωτης αναγκης ειναι θεμα ασφαλειας. Οποτε η γνωμη μου ειναι να το ψαξεις λιγο μηοως παρεις καποιο οικονομικο 3σε1. Και οσο να ναι.. πιστεψε με.. μια βολτα θα θελησεις να την πας και τον χειμωνα. Ποσο να αντεξουμε μεσα οι μανες!!!!  Φετος τα χριστουγεννα πχ ειχε χαρα θεου!! 

Δε θυμαμαι εχεις διδυμα; αν εχεις ενα μωρακι ψαξε μηπως  απο καποιον γνωστο.. φιλο.. συγγενη.. γειτονα. Εγω το δικο μου το ειχα δανεισει μετα τον γιο μου τωρα το πηρα πισω. Κριμα ειναι αν δεν τους ειναι χρησιμο θα μπορουσες να δανειστεις.

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Κι εγώ τη Δευτέρα που έχω ραντεβού θα της αναφέρω ότι θέλω να με απρακαλουθει μεχρι τέλους αλλά θα γεννήσω στο δημόσιο.

 

Εμένα κορίτσια το φυλλικο μετά την αυχενική μου το σταμάτησε τελείως και δεν παίρνω σίδηρο με φυλλικο μέσα αλλά σκέτο.

 

Εμένα τα παιδιά μου δε γίνεται να μην πάνε σχολείο οπότε απλά ελπίζω να μην κουβαλάνε ότι κυκλοφορεί στο μωρό.Ο μεγάλος είναι δημοτικό και η μικρή νήπιο κι εμείς εκπαιδευτικοί.Οποτε και ο άντρας μου θα είναι σχολείο.Ελπιζω να τη βγάλουμε καθαρή...

Ε, ναι..εσεις δεν εχετε αλλη επιλογη!!Ευχομαι να περασει "ανωδυνα" ο πρωτος καιρος και να μην αρρωστησουν μεχρι τουλαχιστον να δυναμωσει και το ανοσοποιητικο του μωρου...Η αληθεια ειναι οτι στην ουσια μονο το πρωτο παιδι μπορεις να προφυλαξεις απο ιους κτλ...στα επομενα δεν ειναι εφικτο. Βεβαια, αν δεν περασουν κατι βαρυ, νομιζω οτι τα βοηθαει για μετα να ερχονται σε επαφη με μικροβια. Αυτο το 1ο διμηνο ομως ειναι δυσκολο...

2 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Κοριτσιαα εχθές το στήθος μ το αριστερό   έβγαλε μια σταγόνα γάλα και έπαθα σοκ.... Το έχει πάθει καμία ??

Το πιεσες η ετσι απο μονο του ετρεξε?


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...