Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Mairiv είπε:

Μπράβο πολύ χαίρομαι! Το είχες αγωνία το φύλλο! Με το καλό το κοριτσάκι σου λοιπόν! ❤️

@MairivEm ftasame 20 eudomadon kai den mporousame na to doume.den eixa protimisi etsi k alios.xeromai poli,epitelous.se euxaristw paraaaa poli episis.esu ti exeis ksereis;❤❤❤

πρίν από 19 λεπτά , Dimitra97 είπε:

ΑΑ οκ τώρα κατάλαβα ....πολύ καλό αυτό είναι σαν να είναι δύο σε ένα!! 

Οόοοο τελειααα φιληη Μ πόσο πολύ χαιρομαιιιι  π είναι όλα καλά με το μωράκι σου και ναιιι έμαθες το φύλο επιτελουςς με το καλό λοιπόν το όμορφο κοριτσάκι σου ♥️♥️♥️ 

Euxaristw poli❤❤❤Eimai poli xaroumeni! Tora einai h seira sou ante na doume.Tha mas diksei epitelous kai to diko sou to moraki.Sou exei pei sto peripou o gitros h tipota;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Simona είπε:

@MairivEm ftasame 20 eudomadon kai den mporousame na to doume.den eixa protimisi etsi k alios.xeromai poli,epitelous.se euxaristw paraaaa poli episis.esu ti exeis ksereis;❤❤❤

Euxaristw poli❤❤❤Eimai poli xaroumeni! Tora einai h seira sou ante na doume.Tha mas diksei epitelous kai to diko sou to moraki.Sou exei pei sto peripou o gitros h tipota;

Εγώ με την μια θα μάθω στην β επιεπδου όχι δεν Μ είχε πει ούτε εστω ένα 30% τίποτα αλλά λογικό το μωράκι μ δεν μας άνοιγε τα ποδαράκια να δούμε χαχα  την τελευταία φορά π πήγα να το δούμε καθόταν σταυροπόδι :mrgreen:....δεν πειράζει λίγο έμεινε  τώρα την β επιπέδου θα την κάνω μαλον 22 Ιουνίου  θα κάνω υπομονή τι να κάνω ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Εγώ με την μια θα μάθω στην β επιεπδου όχι δεν Μ είχε πει ούτε εστω ένα 30% τίποτα αλλά λογικό το μωράκι μ δεν μας άνοιγε τα ποδαράκια να δούμε χαχα  την τελευταία φορά π πήγα να το δούμε καθόταν σταυροπόδι :mrgreen:....δεν πειράζει λίγο έμεινε  τώρα την β επιπέδου θα την κάνω μαλον 22 Ιουνίου  θα κάνω υπομονή τι να κάνω ...

Kane ipomoni,tha matheis k esu pou tha paei.egw se dio evdomades tha kanw b epipedou sti thessaloniki.tote tha eimai stin 22 evdomada.160 evro mou eipane.ekei pou tha kaneis esy,poso kostizei;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Simona είπε:

Kane ipomoni,tha matheis k esu pou tha paei.egw se dio evdomades tha kanw b epipedou sti thessaloniki.tote tha eimai stin 22 evdomada.160 evro mou eipane.ekei pou tha kaneis esy,poso kostizei;

Δεν έχω κ αλλη επιλογή τι ν κανω περιμένω ♥️ ....φίλη δεν έχω ιδέα πόσο κοστίζει εκεί π θ την κάνω  θα ρωτήσω όμως αρχές του μήνα π θα κλησω το ραντεβού Μ εγώ 22 Ιουνίου  θα κληνω την 23η εβδομάδα τοτε π Μ είπε για την β επιπεδου

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Δεν έχω κ αλλη επιλογή τι ν κανω περιμένω ♥️ ....φίλη δεν έχω ιδέα πόσο κοστίζει εκεί π θ την κάνω  θα ρωτήσω όμως αρχές του μήνα π θα κλησω το ραντεβού Μ εγώ 22 Ιουνίου  θα κληνω την 23η εβδομάδα τοτε π Μ είπε για την β επιπεδου

Emena o giatros mou eipe xtes oti sti 22/23 eudomada prepei na ginei opote kala pame.egw stis 22 tha to kanw.Ola kala tha pane proxorame siga siga,egw einai sta misa poia.mou eipe xtes o giatros mou an pane ola kala opos prepei stis 15 septemvriou na mou to paroun.Vasika mou eipe apo 13 mexri 17,18.Kai eipame stis 15.vlepontas kai kanontas.noris einai akoma apla to sizitisame.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 14/5/2022 at 9:31 ΠΜ, Simona είπε:

Emena o giatros mou eipe xtes oti sti 22/23 eudomada prepei na ginei opote kala pame.egw stis 22 tha to kanw.Ola kala tha pane proxorame siga siga,egw einai sta misa poia.mou eipe xtes o giatros mou an pane ola kala opos prepei stis 15 septemvriou na mou to paroun.Vasika mou eipe apo 13 mexri 17,18.Kai eipame stis 15.vlepontas kai kanontas.noris einai akoma apla to sizitisame.

@Dimitra97 na se rotisw;Ti eipes oti vazeis sti koilia gia ragades;Rotisw ton giatro mou kai mou eipe oti thelw na vazw kai oti einai sto derma.ayto to ksero apla thelw na vazw kai ot ginei.❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια εχω να μπω μέρες!Κι εγω θα την κανω τη β επιπεδου στις 17 Ιουνιου. Θα ειμαι 22+6. Προς το παρον στο τελευταιο ραντεβου στις 3 Μαιου μου ειπε οτι ο πλακουντας ειναι χαμηλος και να προσεχω. Μου αυξησε το μαγνησιο απο 1 σε 2 και 3 κολπικα utrogestan. Ξανα ραντεβου εχω στις 23 να δουμε αν εχει αλλαξει κατι.

Επισης σκεφτομαι αυτη τη φορα να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο και πηγα για ενα πρωτο ραντεβου την Τεταρτη. Μια χαρα μου φανηκε εκει η γυναικολογος και η μαια και ανοιξα καρτελα. Οποτε σκεφτομουν να με παρακολουθει καποιες φορες και η ιδιωτης που ειχα ως τωρα και της εχω εμπιστοσυνη και παραλληλα να πηγαινω στο νοσοκομειο ωστε να γεννησω εκει στο τελος.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια εχω να μπω μέρες!Κι εγω θα την κανω τη β επιπεδου στις 17 Ιουνιου. Θα ειμαι 22+6. Προς το παρον στο τελευταιο ραντεβου στις 3 Μαιου μου ειπε οτι ο πλακουντας ειναι χαμηλος και να προσεχω. Μου αυξησε το μαγνησιο απο 1 σε 2 και 3 κολπικα utrogestan. Ξανα ραντεβου εχω στις 23 να δουμε αν εχει αλλαξει κατι.

Επισης σκεφτομαι αυτη τη φορα να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο και πηγα για ενα πρωτο ραντεβου την Τεταρτη. Μια χαρα μου φανηκε εκει η γυναικολογος και η μαια και ανοιξα καρτελα. Οποτε σκεφτομουν να με παρακολουθει καποιες φορες και η ιδιωτης που ειχα ως τωρα και της εχω εμπιστοσυνη και παραλληλα να πηγαινω στο νοσοκομειο ωστε να γεννησω εκει στο τελος.

Τι σημαινει χαμηλος πλακουντας;; τι σου ειπε να προσεχεις;; 

Ευχομαι ολα να πανε καλα!!! Πιστευω για να σου ειπε να ξαναπας μετα απο 20 μερες δεν θα ειναι κατι πολυ σοβαρο


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Dimitra97 na se rotisw;Ti eipes oti vazeis sti koilia gia ragades;Rotisw ton giatro mou kai mou eipe oti thelw na vazw kai oti einai sto derma.ayto to ksero apla thelw na vazw kai ot ginei.❤

Εγώ στην αρχή χρησιμοποιουσα της frezyderm αλλά δεν Μ άρεσε γτ δεν ήταν πολύ ενυδατικη έβαζες κ μέσα σε δύο λεπτά ήταν σαν να μην είχες βάλει τπτ  κ ήθελε πολύ ποσότητα για ν σε ενυδατώσει τώρα χρησιμοποιω της Synchroline Synchroelast βάζω μια φορά την ημέρα κ είμαι φουλ ενυδατωμενη κ δεν θέλει κ πολύ ποσότητα είναι τέλια ....ήθελα ν πάρω λαδακι πριν πάρω αυτη  π βάζω τώρα  αλλά τώρα π θα έρθει καλοκαίρι κ θα ιδρώνω θ με ενοχλούσε σίγουρα πυστευω ....πάντως είναι πολύ  ενυδατικη κ τώρα π δεν έχω πολύ κοιλιτσα βάζω μια φορα την ημερα κ με με κρατάει ενυδατωμενη όλη μέρα από τον επόμενο μήνα π θα αρχίσει να μεγαλώνει πιο πολύ τότε θα βάζω δύο φορές την ημέρα....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Εγώ στην αρχή χρησιμοποιουσα της frezyderm αλλά δεν Μ άρεσε γτ δεν ήταν πολύ ενυδατικη έβαζες κ μέσα σε δύο λεπτά ήταν σαν να μην είχες βάλει τπτ  κ ήθελε πολύ ποσότητα για ν σε ενυδατώσει τώρα χρησιμοποιω της Synchroline Synchroelast βάζω μια φορά την ημέρα κ είμαι φουλ ενυδατωμενη κ δεν θέλει κ πολύ ποσότητα είναι τέλια ....ήθελα ν πάρω λαδακι πριν πάρω αυτη  π βάζω τώρα  αλλά τώρα π θα έρθει καλοκαίρι κ θα ιδρώνω θ με ενοχλούσε σίγουρα πυστευω ....πάντως είναι πολύ  ενυδατικη κ τώρα π δεν έχω πολύ κοιλιτσα βάζω μια φορα την ημερα κ με με κρατάει ενυδατωμενη όλη μέρα από τον επόμενο μήνα π θα αρχίσει να μεγαλώνει πιο πολύ τότε θα βάζω δύο φορές την ημέρα....

Emena megalose arketa h koilia mou kai den exo valei tipota akoma.Tha parw auti pou les kai ksekinaw giati eidi exo argisei.euxaristw poli❤Esy kala eisai;Emena h koilia mou ta vradia ginetai petra kai estanomai les kai katapia ena ipopotamos xxaxaa

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Simona είπε:

Emena megalose arketa h koilia mou kai den exo valei tipota akoma.Tha parw auti pou les kai ksekinaw giati eidi exo argisei.euxaristw poli❤Esy kala eisai;Emena h koilia mou ta vradia ginetai petra kai estanomai les kai katapia ena ipopotamos xxaxaa

Εμένα είναι μικρούλα ακόμα τώρα αρχίζει και φενετε.... Τίποτα ελπίζω να σε βολεψει εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη παντός .....καλά είμαι κορίτσι μ σε ευχαριστώ εσύ πως είσαι??.....εμένα πέτρα δεν γίνετε δλδ  σκλιρη  απλά είναι πιο σκλιρη κάτω χαμηλά δλδ δεν είναι όπως ήταν πριν μηνώ έγγυος μαλακή έχει σκλιρινει λίγο κάτω χαμηλά μόνο ......εντομεταξυ τις τελυτεες  δύο  μέρες νιοθω συνεχια το μωρό να κουνιετε συνεχια  όλο κλοτσαει ειδικά εχθές  τόσο πολύ όλη την ώρα από το πρωί μέχρι το βράδυ το ενιοθα συνεχια πολύ περίεργο μ φενετε επίδη είναι και η πρώτη μ εγγυμοσινη Μ έριξε μια καλή εχθές:mrgreen: δεν το περίμενα να το νιοθω τόσο Νόρις είναι και το πρώτο μ παιδακι κιόλας 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια τι κανετε;; πως τα πατε με τον υπνο; 

Καλησπέρα εγώ με τον ύπνο μέχρι στιγμής μια χαρά αν εξερεσεις  τις τελευταίες δύο μέρες μόνο δεν βολευομαι  καθόλου δεν ξέρω γτ κοιμαμαι πλάγια και δεν μπορώ να βολευτωμε τίποτα  ανάσκελα πάλι δεν βολευομαι γενικά μέχρι να με πάρει ό ύπνος περνάει πολύ ώρα μετά π κοιμαμαι είμαι οκ όμως ...η μέση με πονάει κάθε μέρα πλέον πχ όταν κάθομαι στον καναπέ μέχρι να σηκοθω βασανίζομαι σιγά σιγά σαν κάτι γιαγιαδες:mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα εγώ με τον ύπνο μέχρι στιγμής μια χαρά αν εξερεσεις  τις τελευταίες δύο μέρες μόνο δεν βολευομαι  καθόλου δεν ξέρω γτ κοιμαμαι πλάγια και δεν μπορώ να βολευτωμε τίποτα  ανάσκελα πάλι δεν βολευομαι γενικά μέχρι να με πάρει ό ύπνος περνάει πολύ ώρα μετά π κοιμαμαι είμαι οκ όμως ...η μέση με πονάει κάθε μέρα πλέον πχ όταν κάθομαι στον καναπέ μέχρι να σηκοθω βασανίζομαι σιγά σιγά σαν κάτι γιαγιαδες:mrgreen:

Koritsia exw ena provlima!!Edo kai mia evdomada h koilia mou ginetai para poli skrili san petra.diladi tin mera ola kala eeeee molis erxetai to vradi ginetai ayto to pragma.kai auto ginetai psila pano apo ton afalo oxi xamila.estanomai ena varos kai ponaei kiolas.Na pw oti den einai apo faei giati den trow gia auto to logo.Ti na kanw;Kserete tipota gia auto;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vaso_mpempis said:

Κοριτσια τι κανετε;; πως τα πατε με τον υπνο; 

Μόλις πέφτω στο κρεβάτι μια χαρά με 100 μαξιλάρια βέβαια .Άμα με πάρει ο ύπνος στον καναπέ υποφέρω μετά από τη μέση ,γενικά πονάω παρά πολύ στη μέση όλη μέρα και κυρίως όταν ξαπλώνω …Αααα έχω και καούρες το βράδυ 

5 hours ago, Simona said:

Koritsia exw ena provlima!!Edo kai mia evdomada h koilia mou ginetai para poli skrili san petra.diladi tin mera ola kala eeeee molis erxetai to vradi ginetai ayto to pragma.kai auto ginetai psila pano apo ton afalo oxi xamila.estanomai ena varos kai ponaei kiolas.Na pw oti den einai apo faei giati den trow gia auto to logo.Ti na kanw;Kserete tipota gia auto;

Και μένα από απόγευμα και μετά γίνεται σκληρή και νιώθω λες και θα σκάσω ανεξάρτητα από το αν έχω φάει η όχι αλλά γενικά από ότι ξέρω είναι ότι οι μύες τις κοιλιάς το πρωί είναι τεντωμένοι και όσο περνάει η μέρα χαλαρώνουν και για αυτό μεγαλώνει η κοιλιά .Δεν νομίζω να είναι κάτι άλλο ,να είναι και τα όργανα που αλλάζουν θέση ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...