Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Arden είπε:

Γέννησα 35+2 προγραμματισμένα. Εσύ πόσο είσαι?

 

Κ αϋπνίες έχουμε και άγχος έχουμε!!! Παρ όλο που το έχω ξαναπεράσει, υπάρχει άγχος. Από την μια λέω να περάσει γρήγορα ο καιρός να την πάρω επιτέλους στα χέρια μου. Από την άλλη θα μου λείπει η κοιλίτσα μου και οι κλωτσιτσες. Αφήστε που τέταρτο μωρό μου απαγορεύσε ο γιός μου. ΧΑ ΧΑ ΧΑ! Μου είπε μαμά μετά μην κάνουμε άλλο μωρό γιατί δεν θα χωραμε!

Δεν θυμάμαι τη σύσταση τους. Μου είχαν κάνει αρκετά δώρο και τα χρησιμοποίησα. Τα θεωρούσα και πιο ζεστά.

Εννοείται πως αστοχίες και υπερβολές θα κάνουμε. Ειδικά όταν είναι πρώτο παιδάκι θέλεις να αγοράσεις τα πάντα! Είναι πολύ όμορφη αυτή η περίοδος προετοιμασίας!

Σήμερα έκλεισα 27 βδομάδες...Έχω δρόμο ακόμα.Κι εγώ κοντά στις 36 βδομάδες θα μπω για καισαρική.Περασαν τα 2/3 της εγκυμοσύνης.Απιστευτο.Και πάλι όμως αγωνιώ.Λεω πότε θα φτάσω 30-31 ώστε αν συμβεί κάτι να τα καταφέρουν τα μωράκια.Εγω, κορίτσια ειμαι πολύ μεγάλη στην ηλικία.Ειναι η τελευταία μου ευκαιρία πλέον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια

Ολα καλα με την καμπύλη:) Βγηκαν τα αποτελέσματα.

@SpiridoulaK σε εσενα εχουν βγει;; 

Παρόλο που ειναι η τρίτη εγκυμοσύνη  εχω το περισσοτερο αγχος. Τωρα σαν πιο εμπειρη γνωρίζω ποσα πραγματα μπορει να πανε στραβα για αυτο και αγχώνομαι..

Ευχομαι να πανε ολα καλα σε όλες !!!!!

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, γεια σας! Διαβάζοντάς σας τον τελευταίο καιρό , παρατηρώ ότι η καθεμία έχει τα δικά της άγχη και τις δικές της ανησυχίες..Άλλη φοβάται για την επισκληρίδιο, άλλη για τον θηλασμό , άλλη (όπως εγώ!) για τον πόνο της γέννας.. ειναι όμως  απόλυτα λογικό . Πχ τώρα τελευταία έχω αρχίσει και φοβάμαι πάλι το τοξόπλασμα, ίσως επειδή έφαγα απ' έξω κάτι πίτσες με αλλαντικά αμφιβόλου ποιότητας (σπίτι τρώω συνέχεια τοστάκια εννοείται!)  , κάτι χωριάτικα.λουκανικα μερικώς μαγειρεμένα ...δεν ξέρω, φοβάστε κι εσεις αυτά τα πράγματα ? Ή ειμαι υπερβολική? Μετά βέβαια κοιτάζω τα φορμακια του μπέμπη που έχω αγοράσει , τις σαλιαρες και τις κουδουνιστρες και ονειρεύομαι τη στιγμή που θα μπει μέσα ένας ανθρωπάκος!! Και έτσι παίρνω θάρρος για όλα! 

@Marla@ πόσο εισαι αν επιτρέπεται ? Θαυμάζω πολύ τις γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας που το παλεύουν ..είστε αξιέπαινες και είμαι σίγουρη ότι  θα ανταμειφθειτε στο τέλος!! 

Κορίτσια κι εγώ θα κάνω την καμπύλη την εβδομάδα που μας έρχεται! Είμαι 26 εβδομάδων και γεννάω αρχές Μαρτίου..τα αποτελεσματα στα λέει το μικροβιολογικό αμέσως ή άλλη μέρα? 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Maria X. είπε:

Κορίτσια μου, γεια σας! Διαβάζοντας σας τον τελευταίο καιρό , παρατηρώ ότι η καθεμία έχει τα δικά της άγχη και τις δικές της ανησυχίες..Άλλη φοβάται για την επισκληρίδιο, άλλη για τον θηλασμό , άλλη (όπως εγώ!) για τον πόνο της γέννας.. ειναιμομωε απόλυτα λογικό . Πχ τώρα τελευταία έχω αρχίσει και φοβάμαι πάλι το τοξόπλασμα, ίσως επειδή έφαγα απ' έξω κάτι πίτσες με αλλαντικά αμφιβόλου ποιότητας (σπίτι τρώω συνέχεια τοστακια εννοείται!)  , κάτι χωριάτικα.λουκανικα μερικώς μαγειρεμένα ...δεν ξέρω, φοβάστε κι εσεις αυτά τα πράγματα ? Ή ειμαι υπερβολική? Μετά βέβαια κοιτάζω τα φορμακια του μπέμπη που έχω αγοράσει , τις σαλιαρες και τις κουδουνιστρες και ονειρεύομαι τη στιγμή που θα μπει μέσα ένας ανθρωπάκος!! Και έτσι παίρνω θάρρος για όλα! 

@Marla@ πόσο εισαι αν επιτρέπεται ? Θαυμάζω πολύ τις γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας που το παλεύουν ..είστε αξιέπαινες και είμαι σίγουρη ότι  θα ανταμειφθειτε στο τέλος!! 

Εγω πιο πολυ φοβάμαι για τις σαλάτες εκτος σπιτιου για αυτο και τρωω μονο στο σπιτι σαλάτες. Μονο μια φορα στις αρχες κατι δοκίμασα (σαλατα) απ'εξω και απο τοτε ειχα αγωνια για τον επανέλεγχο του τοξοπλάσματος. Οταν πηρα εκ νεου τα αποτελέσματα ηρέμησα.

Στον επόμενο σου επανέλεγχο θα ηρεμησεις και εσυ:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι , κι εγώ το ίδιο ! Σαλάτα πράσινη είχα φάει σε ταβέρνα  μια φορά στις αρχές και μετά που έμαθα για το τοξόπλασμα δεν ξαναδοκίμασα..σπίτι τρώω άπλετο μαρούλι και λαχανικά, καλά πλυμένα και σε ξύδι για 10 λεπτά. Πιστεύω να πάνε όλα καλά ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια κ εγω άγχος ακόμα δεν έχω δεν σκέφτομαι τιποτα για την γεννα όπως μου είπε κ ο Γιατρος μου γιατί ήθελα ν μαθω κάποια πράγματα μου λέει μην σκέφτεσαι τπτ ακόμα.Όταν έρθει η ώρα θα τα συζητήσουμε όλα.Από υπνο η τουαλέτα κ ο πόνος στα ισχυα δεν με αφήνουν να κοιμηθώ όπως επίσης κ το πρωινο ξύπνημα για την ένεση.Άλλες φορές βέβαια ξανά κοιμάμαι αλλά άλλες φορές το πάω σερί μέχρι το βράδυ.Σαλάτες κ γω δν έτρωγα απέξω μόνο σπιτι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Efaki είπε:

Καλημέρα κοριτσια κ εγω άγχος ακόμα δεν έχω δεν σκέφτομαι τιποτα για την γεννα όπως μου είπε κ ο Γιατρος μου γιατί ήθελα ν μαθω κάποια πράγματα μου λέει μην σκέφτεσαι τπτ ακόμα.Όταν έρθει η ώρα θα τα συζητήσουμε όλα.Από υπνο η τουαλέτα κ ο πόνος στα ισχυα δεν με αφήνουν να κοιμηθώ όπως επίσης κ το πρωινο ξύπνημα για την ένεση.Άλλες φορές βέβαια ξανά κοιμάμαι αλλά άλλες φορές το πάω σερί μέχρι το βράδυ.Σαλάτες κ γω δν έτρωγα απέξω μόνο σπιτι.

Καλά κανεις και δεν έχεις αφου μπορεις! Αυτο ειναι οτι καλύτερο.

Για ποιο λογο γινεται η  ένεση ;

2 ώρες πρίν, Maria X. είπε:

Κορίτσια μου, γεια σας! Διαβάζοντάς σας τον τελευταίο καιρό , παρατηρώ ότι η καθεμία έχει τα δικά της άγχη και τις δικές της ανησυχίες..Άλλη φοβάται για την επισκληρίδιο, άλλη για τον θηλασμό , άλλη (όπως εγώ!) για τον πόνο της γέννας.. ειναι όμως  απόλυτα λογικό . Πχ τώρα τελευταία έχω αρχίσει και φοβάμαι πάλι το τοξόπλασμα, ίσως επειδή έφαγα απ' έξω κάτι πίτσες με αλλαντικά αμφιβόλου ποιότητας (σπίτι τρώω συνέχεια τοστάκια εννοείται!)  , κάτι χωριάτικα.λουκανικα μερικώς μαγειρεμένα ...δεν ξέρω, φοβάστε κι εσεις αυτά τα πράγματα ? Ή ειμαι υπερβολική? Μετά βέβαια κοιτάζω τα φορμακια του μπέμπη που έχω αγοράσει , τις σαλιαρες και τις κουδουνιστρες και ονειρεύομαι τη στιγμή που θα μπει μέσα ένας ανθρωπάκος!! Και έτσι παίρνω θάρρος για όλα! 

@Marla@ πόσο εισαι αν επιτρέπεται ? Θαυμάζω πολύ τις γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας που το παλεύουν ..είστε αξιέπαινες και είμαι σίγουρη ότι  θα ανταμειφθειτε στο τέλος!! 

Κορίτσια κι εγώ θα κάνω την καμπύλη την εβδομάδα που μας έρχεται! Είμαι 26 εβδομάδων και γεννάω αρχές Μαρτίου..τα αποτελεσματα στα λέει το μικροβιολογικό αμέσως ή άλλη μέρα? 

 

Τα αποτελέσματα τα είχα το απόγευμα της ιδιας μέρας. Ρωτα καλύτερα ομως εκει που θα το κάνεις γιατι δεν ισχύει για ολα τα μικροβιολογικά το ιδιο. Καλα αποτελεσματα να εχεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laura♡ είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Ολα καλα με την καμπύλη:) Βγηκαν τα αποτελέσματα.

@SpiridoulaK σε εσενα εχουν βγει;; 

Παρόλο που ειναι η τρίτη εγκυμοσύνη  εχω το περισσοτερο αγχος. Τωρα σαν πιο εμπειρη γνωρίζω ποσα πραγματα μπορει να πανε στραβα για αυτο και αγχώνομαι..

Ευχομαι να πανε ολα καλα σε όλες !!!!!

 

 

Καλημέραααα! Ακόμα δεν έχω λάβει τα αποτελέσματα!!! Χαίρομαι που είναι καλά τα αποτελέσματα σου εύχομαι και τα δικά μου.

Έχεις δίκιο...όσο πιο έμπειρη είσαι στη μητρότητα και γνωρίζεις τι μπορεί να πάει στραβά σου δημιουργεί περισσότερες ανησυχίες....όλα καλά θα πάνε όμως!!!!

14 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Πως είστε κορίτσια σήμερα?? Εγώ νυστάζω πολύ μέσα στην ημέρα.. ευτυχώς οι αυπνιες δεν έχουν χτυπήσει την πόρτα μου! @SpiridoulaK είσαι καλυτερα?? 

Από άγχος πως τα πάτε?? Και ανησυχίες για την εγκυμοσύνη?? 

Καλημέραααα... Εγώ έκανα και σήμερα εμετό με το που ξύπνησα......τώρα είμαι λίγο καλύτερα αναμένω τα αποτελέσματα της καμπύλης.....έχω γενικά πολύ άγχος σε όλην την εγκυμοσύνη γιατί είναι κάτι πολύ πρωτόγνωρο αλλά πιστεύω ότι θα μπορέσω να το διεκπεραιώσω όλο αυτό με καλή ψυχολογία και λίγη βοήθεια αν χρειαστεί. Με αγχώνει πιο πολύ η ιδέα του ότι ένας άνθρωπος θα εξαρτάται από εμένα 100%. Όλα καλά!!!

Βγήκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης. 

Νηστείας 79

60' 161

120' 118. Τα έχω προωθήσει στη γυναικολογο μου. Αυτή από το μικροβιολογικό μου είπε ότι είναι οριακά. Μαλακίες λέει πιστεύω. Εσείς τι γνώμη έχετε;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Καλημέραααα! Ακόμα δεν έχω λάβει τα αποτελέσματα!!! Χαίρομαι που είναι καλά τα αποτελέσματα σου εύχομαι και τα δικά μου.

Έχεις δίκιο...όσο πιο έμπειρη είσαι στη μητρότητα και γνωρίζεις τι μπορεί να πάει στραβά σου δημιουργεί περισσότερες ανησυχίες....όλα καλά θα πάνε όμως!!!!

Καλημέραααα... Εγώ έκανα και σήμερα εμετό με το που ξύπνησα......τώρα είμαι λίγο καλύτερα αναμένω τα αποτελέσματα της καμπύλης.....έχω γενικά πολύ άγχος σε όλην την εγκυμοσύνη γιατί είναι κάτι πολύ πρωτόγνωρο αλλά πιστεύω ότι θα μπορέσω να το διεκπεραιώσω όλο αυτό με καλή ψυχολογία και λίγη βοήθεια αν χρειαστεί. Με αγχώνει πιο πολύ η ιδέα του ότι ένας άνθρωπος θα εξαρτάται από εμένα 100%. Όλα καλά!!!

Βγήκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης. 

Νηστείας 79

60' 161

120' 118. Τα έχω προωθήσει στη γυναικολογο μου. Αυτή από το μικροβιολογικό μου είπε ότι είναι οριακά. Μαλακίες λέει πιστεύω. Εσείς τι γνώμη έχετε;

Καλημέρα! Αρχικά είσαι εντός ορίων.. Κι εμένα βγήκαν παρόμοια τα αποτελέσματα, η 2η μέτρηση βγηκε 150. Με τον ενδοκρινολογο που μίλησα μου είπε ότι είναι οκ, απλώς επειδή θα την θέλαμε και λίγο πιο χαμηλή να είναι, ειπε να προσέξω τους υδατάνθρακες λίγο, καθαρά προληπτικά.. αλλά πρόβλημα δεν έχουμε. Τον γυναικολόγο θα τον δω τη Δευτέρα να δω τι θα μου πει..

3 ώρες πρίν, Maria X. είπε:

 

 

3 ώρες πρίν, Laura♡ είπε:

 

κορίτσια κι εγώ φοβάμαι πολύ το τοξόπλασμα.. Αν πιστεύετε πως είστε υπερβολικές, να σας πω πως εγώ απ έξω δεν τρώω τίποτα για να αποφύγω να αγχώνομαι, αν ήταν καλά μαγειρεμένο το ένα, καλά πλυμμενο το άλλο κτλ... Δεν τρώω τίποτα κι έχω το κεφάλι μου ήσυχο από αυτή την άποψη. Είναι υπερβολή το ξέρω, αλλά αυτό με κάνει να νιώθω ήσυχη! Μαγειρευω τα πάντα σπίτι μου, οπότε δε μου έχει λείψει να φάω κάτι απ έξω! Μόνο το σουβλάκι πλέον λιγουρευομαι..και το σουσι! Μόλις γεννήσω θα του δώσω να καταλάβει χχαχα 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Καλημέραααα! Ακόμα δεν έχω λάβει τα αποτελέσματα!!! Χαίρομαι που είναι καλά τα αποτελέσματα σου εύχομαι και τα δικά μου.

Έχεις δίκιο...όσο πιο έμπειρη είσαι στη μητρότητα και γνωρίζεις τι μπορεί να πάει στραβά σου δημιουργεί περισσότερες ανησυχίες....όλα καλά θα πάνε όμως!!!!

Καλημέραααα... Εγώ έκανα και σήμερα εμετό με το που ξύπνησα......τώρα είμαι λίγο καλύτερα αναμένω τα αποτελέσματα της καμπύλης.....έχω γενικά πολύ άγχος σε όλην την εγκυμοσύνη γιατί είναι κάτι πολύ πρωτόγνωρο αλλά πιστεύω ότι θα μπορέσω να το διεκπεραιώσω όλο αυτό με καλή ψυχολογία και λίγη βοήθεια αν χρειαστεί. Με αγχώνει πιο πολύ η ιδέα του ότι ένας άνθρωπος θα εξαρτάται από εμένα 100%. Όλα καλά!!!

Βγήκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης. 

Νηστείας 79

60' 161

120' 118. Τα έχω προωθήσει στη γυναικολογο μου. Αυτή από το μικροβιολογικό μου είπε ότι είναι οριακά. Μαλακίες λέει πιστεύω. Εσείς τι γνώμη έχετε;

Eίσαι εντος ορίων!! Τα όρια  γιατι υπαρχουν τοτε ;;; Το θεμα ειναι να μην τα ξεπερνας!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Laura♡ είπε:

Eίσαι εντος ορίων!! Τα όρια  γιατι υπαρχουν τοτε ;;; Το θεμα ειναι να μην τα ξεπερνας!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου. Κι εγώ πιστεύω ότι προληπτικά θα μου πει να προσέχω από εδώ και πέρα. Τα έστειλα και στις δύο και περιμένω απαντήσεις. 

https://www.drpolyzos.gr/diatrofi-ygeia-stin-egkymosyni/diavitis-kyisis/

Αυτές είναι οι οριακές τιμές που βρίσκω σε όλες τις ιστοσελίδες...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου. Κι εγώ πιστεύω ότι προληπτικά θα μου πει να προσέχω από εδώ και πέρα. Τα έστειλα και στις δύο και περιμένω απαντήσεις. 

Εγώ έχω μηχανάκι σπίτι μου και οσες φορες έχω μετρηθει δεν έχω ξεπεράσει το 120 μετά από γεύμα με υδατάνθρακες, ακόμα κι αν εχω φαει στο πρωινο μου βρωμη με μπανανα και μέλι. Το ξεπέρασα μια φορά που έφαγα κάτι τσουρέκια. Οπότε υποθέτω μήπως ο οργανισμός μου δεν τα πάει καλά με την πολύ ζαχαρη στα γλυκά, κι όχι γενικά τους υδατάνθρακες στο φαγητό.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Amalia! είπε:

Εγώ έχω μηχανάκι σπίτι μου και οσες φορες έχω μετρηθει δεν έχω ξεπεράσει το 120 μετά από γεύμα με υδατάνθρακες, ακόμα κι αν εχω φαει στο πρωινο μου βρωμη με μπανανα και μέλι. Το ξεπέρασα μια φορά που έφαγα κάτι τσουρέκια. Οπότε υποθέτω μήπως ο οργανισμός μου δεν τα πάει καλά με την πολύ ζαχαρη στα γλυκά, κι όχι γενικά τους υδατάνθρακες στο φαγητό.. 

Μια χαρά είσαι στο φυσιολογικό. Είδες τον σύνδεσμο που έβαλα παραπάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Laura♡ είπε:

Καλά κανεις και δεν έχεις αφου μπορεις! Αυτο ειναι οτι καλύτερο.

Για ποιο λογο γινεται η  ένεση ;

Τα αποτελέσματα τα είχα το απόγευμα της ιδιας μέρας. Ρωτα καλύτερα ομως εκει που θα το κάνεις γιατι δεν ισχύει για ολα τα μικροβιολογικά το ιδιο. Καλα αποτελεσματα να εχεις 

Κάνω αντιπηκτική innohep κ επειδή κάνω λιγότερη δόση αποτι έχει η ένεση μέσα πρέπει κάθε μέρα να γίνεται ίδια ώρα κ να χω ένα 4ωρο μπροστά μ να μπορω να κάνω αιματολογική όποτε μ ζητάει ο Γιατρος να δούμε την anti xa π δειχνει κάθε φορά αν με καλύπτει η δόση.

1 ώρα πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλημέραααα! Ακόμα δεν έχω λάβει τα αποτελέσματα!!! Χαίρομαι που είναι καλά τα αποτελέσματα σου εύχομαι και τα δικά μου.

Έχεις δίκιο...όσο πιο έμπειρη είσαι στη μητρότητα και γνωρίζεις τι μπορεί να πάει στραβά σου δημιουργεί περισσότερες ανησυχίες....όλα καλά θα πάνε όμως!!!!

Καλημέραααα... Εγώ έκανα και σήμερα εμετό με το που ξύπνησα......τώρα είμαι λίγο καλύτερα αναμένω τα αποτελέσματα της καμπύλης.....έχω γενικά πολύ άγχος σε όλην την εγκυμοσύνη γιατί είναι κάτι πολύ πρωτόγνωρο αλλά πιστεύω ότι θα μπορέσω να το διεκπεραιώσω όλο αυτό με καλή ψυχολογία και λίγη βοήθεια αν χρειαστεί. Με αγχώνει πιο πολύ η ιδέα του ότι ένας άνθρωπος θα εξαρτάται από εμένα 100%. Όλα καλά!!!

Βγήκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης. 

Νηστείας 79

60' 161

120' 118. Τα έχω προωθήσει στη γυναικολογο μου. Αυτή από το μικροβιολογικό μου είπε ότι είναι οριακά. Μαλακίες λέει πιστεύω. Εσείς τι γνώμη έχετε;

Μια χαρα είσαι μέσα στα όρια δεν νομιζω οτι θα σου πει κάτι.Και μένα κάπως έτσι ήταν τα αποτελέσματα μου κ μου είπε οτι είμαι κομπλέ.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Efaki είπε:

Κάνω αντιπηκτική innohep κ επειδή κάνω λιγότερη δόση αποτι έχει η ένεση μέσα πρέπει κάθε μέρα να γίνεται ίδια ώρα κ να χω ένα 4ωρο μπροστά μ να μπορω να κάνω αιματολογική όποτε μ ζητάει ο Γιατρος να δούμε την anti xa π δειχνει κάθε φορά αν με καλύπτει η δόση.

Μια χαρα είσαι μέσα στα όρια δεν νομιζω οτι θα σου πει κάτι.Και μένα κάπως έτσι ήταν τα αποτελέσματα μου κ μου είπε οτι είμαι κομπλέ.

Ευχαριστώ πολύ. Με έχετε ηρεμήσει περισσότερο. Ελπίζω να έχουν κι εκείνες καλή εκτίμηση γιατί αγχώθηκα. Θα σας ενημερώσω όταν επικοινωνήσουν μαζι μου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...