Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , N.Angel είπε:

Καλημερα! Εγω αγορασα μια απο σχολια στο σκρουτζ, ειναι της sebamed. Δεν εχει εντονο αρωμα και την νιωθω πολυ ενυδατικη, δεν θελει ομως πολυ ποσοτητα..γενικα ευχαριστημενη ειμαι

Καλημέρα! Κι εγώ την πήρα αυτή την τελευταία φορά και μ άρεσει πολύ! Της frezyderm μου μυρίζει έντονα και άσχημα.. παίζει να μαι η μοναδική εγκυμονουσα που δεν την χρησιμοποιεί χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ποια έχει τη νωρίτερη ΠΗΤ?? Είναι νωρίς ακόμη απλώς έτσι από ενδιαφέρον θα ήθελα να μάθω ποια θα κάνει την αρχή του ταξιδιού!!!!! <3

Εγώ 16/02/23

Καλημερούδια!!!! Εγώ 6/2/23 :x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Marilou7 είπε:

Καλημερούδια!!!! Εγώ 6/2/23 :x

Αχ τι ωραία!!!!!

πρίν από 16 λεπτά , Marla@ είπε:

Καλημέρα κι από μένα!ΠΗΤ 24/2/23.Θα γεννήσω όμως με καισαρική πολύ νωρίτερα επειδή είναι δίδυμα.Τελη Γενάρη, αρχές Φλεβάρη...

Προγραμματισμένα δηλαδή ε;!! Όλα μια χαρά θα πάνε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, SpiridoulaK είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ποια έχει τη νωρίτερη ΠΗΤ?? Είναι νωρίς ακόμη απλώς έτσι από ενδιαφέρον θα ήθελα να μάθω ποια θα κάνει την αρχή του ταξιδιού!!!!! <3

Εγώ 16/02/23

Καλημερααα! Εγώ έχω 6/02!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2022 at 8:54 ΠΜ, Marla@ είπε:

Σήμερα έκλεισα 27 βδομάδες...Έχω δρόμο ακόμα.Κι εγώ κοντά στις 36 βδομάδες θα μπω για καισαρική.Περασαν τα 2/3 της εγκυμοσύνης.Απιστευτο.Και πάλι όμως αγωνιώ.Λεω πότε θα φτάσω 30-31 ώστε αν συμβεί κάτι να τα καταφέρουν τα μωράκια.Εγω, κορίτσια ειμαι πολύ μεγάλη στην ηλικία.Ειναι η τελευταία μου ευκαιρία πλέον.

Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου. Κ εγώ έτσι σκεφτόμουν. Θυμάμαι πάντως ότι μετά τις 30 εβδομάδες δεν κατάλαβα πότε πέρασε ο καιρός. Όλα καλά θα πάνε! Να είσαι αισιόδοξη! Είσαι πολύ κοντά στο στόχο σου!:)

17 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Κορίτσια έχει τύχει καθόλου να σας φαγουριζει η κοιλιά σας?? Εμένα για κανα 2 μέρες ναι, κι ας έβαζα κρέμες.. μόλις έβαλα από ένα λαδακι που έχω σταματησε! 

Στις αρχές το ένιωθα στην κοιλιά. Τώρα με φαγουριζει το στήθος. Ενυδάτωση θέλει. Εγώ αυτή της frezyderm χρησιμοποιώ. Ευχαριστημένη είμαι. Στα δίδυμα γλίτωσα τις ραγαδες. Για να δούμε τώρα. Αλλά και να βγάλουμε δεν πειράζει. Είναι τα παράσημα της εγκυμοσύνης αυτά! 

3 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ποια έχει τη νωρίτερη ΠΗΤ?? Είναι νωρίς ακόμη απλώς έτσι από ενδιαφέρον θα ήθελα να μάθω ποια θα κάνει την αρχή του ταξιδιού!!!!! <3

Εγώ 16/02/23

Εγώ έχω κανονικά 26/2 αλλά θα γεννήσω νωρίτερα με καισαρική, λογικά κάπου στις αρχές του Φλεβάρη.

Είδα που συζητουσατε για κάδο. Εμείς κορίτσια είχαμε μια απλή σακούλα στο μπαλκόνι και τις πετουσαμε εκεί και κάθε βράδυ στα σκουπίδια.

23 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Αχ κορίτσια δεν ξέρω πως θα αντισταθούμε στα γλυκά των Χριστουγέννων...ήδη τα σκέφτομαι...και τα κιλακια μου τα έχω πάρει και με το παραπάνω...πριν 15 μέρες ήμουν ++10 και επειδή στεναχωρήθηκα είπα να μην ξαναζυγιστώ και μου χαλάει η διάθεση...μια και καλή στον γιατρό...! Επίσης έχω αρχίσει να νιώθω πιο "βαριά" π.χ τώρα έβαλα ένα πλυντήριο , το άπλωσα, μαγείρεψα, λίγο συμμάζεψα...και νιώθω κούραση! Που αυτά τα ξεπετούσα! :oops: Το απόγευμα θα πάμε να πάρουμε καρότσι, να φεύγει και αυτή η μεγάλη αγορά...και μετά κάτι ψιλά μόνο! :grin:

Τι καρότσι πήρατε? Θα χρειαστούμε κ εμείς τελικά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Arden είπε:

Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου. Κ εγώ έτσι σκεφτόμουν. Θυμάμαι πάντως ότι μετά τις 30 εβδομάδες δεν κατάλαβα πότε πέρασε ο καιρός. Όλα καλά θα πάνε! Να είσαι αισιόδοξη! Είσαι πολύ κοντά στο στόχο σου!:)

Στις αρχές το ένιωθα στην κοιλιά. Τώρα με φαγουριζει το στήθος. Ενυδάτωση θέλει. Εγώ αυτή της frezyderm χρησιμοποιώ. Ευχαριστημένη είμαι. Στα δίδυμα γλίτωσα τις ραγαδες. Για να δούμε τώρα. Αλλά και να βγάλουμε δεν πειράζει. Είναι τα παράσημα της εγκυμοσύνης αυτά! 

Εγώ έχω κανονικά 26/2 αλλά θα γεννήσω νωρίτερα με καισαρική, λογικά κάπου στις αρχές του Φλεβάρη.

Είδα που συζητουσατε για κάδο. Εμείς κορίτσια είχαμε μια απλή σακούλα στο μπαλκόνι και τις πετουσαμε εκεί και κάθε βράδυ στα σκουπίδια.

Τι καρότσι πήρατε? Θα χρειαστούμε κ εμείς τελικά.

Καλησπέραααα. Γιατί θα γεννήσεις με καισαρική αν επιτρέπεται;; 

Εγώ πάλι ανυπομονώ να δω τι αγορά είναι αυτή με τον κάδο....χαχαχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Καλησπέραααα. Γιατί θα γεννήσεις με καισαρική αν επιτρέπεται;; 

Εγώ πάλι ανυπομονώ να δω τι αγορά είναι αυτή με τον κάδο....χαχαχ

Γέννησα και τα δίδυμα με καισαρική. Ξέρω ότι μπορείς να κάνεις φυσιολογικο τοκετό μετά από καισαρική αλλά δεν το αναλαμβανουν όλοι οι γιατροί. Καλή εμπειρία είχα από την καισαρική πάντως.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Arden είπε:

Γέννησα και τα δίδυμα με καισαρική. Ξέρω ότι μπορείς να κάνεις φυσιολογικο τοκετό μετά από καισαρική αλλά δεν το αναλαμβανουν όλοι οι γιατροί. Καλή εμπειρία είχα από την καισαρική πάντως.

Ναι ναι καταλαβαίνω!!! Εννοείται όπως θες εσύ και νιώθεις καλύτερα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Arden είπε:

Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου. Κ εγώ έτσι σκεφτόμουν. Θυμάμαι πάντως ότι μετά τις 30 εβδομάδες δεν κατάλαβα πότε πέρασε ο καιρός. Όλα καλά θα πάνε! Να είσαι αισιόδοξη! Είσαι πολύ κοντά στο στόχο σου!:)

Στις αρχές το ένιωθα στην κοιλιά. Τώρα με φαγουριζει το στήθος. Ενυδάτωση θέλει. Εγώ αυτή της frezyderm χρησιμοποιώ. Ευχαριστημένη είμαι. Στα δίδυμα γλίτωσα τις ραγαδες. Για να δούμε τώρα. Αλλά και να βγάλουμε δεν πειράζει. Είναι τα παράσημα της εγκυμοσύνης αυτά! 

Εγώ έχω κανονικά 26/2 αλλά θα γεννήσω νωρίτερα με καισαρική, λογικά κάπου στις αρχές του Φλεβάρη.

Είδα που συζητουσατε για κάδο. Εμείς κορίτσια είχαμε μια απλή σακούλα στο μπαλκόνι και τις πετουσαμε εκεί και κάθε βράδυ στα σκουπίδια.

Τι καρότσι πήρατε? Θα χρειαστούμε κ εμείς τελικά.

Πήραμε το Bebe Stars Belize τελικά!!! 660€... Μας άρεσε και αισθητικά και έχει πολύ καλές αναρτήσεις που νομίζω είναι βασικό με τα πάνω κάτω στα πεζοδρόμια μέσα στην πόλη! Το παραγγείλαμε και θα έρθει σε ένα μήνα... οπότε να το έχετε κι αυτό υπόψη, αν δεν το έχουν ετοιμοπαράδοτο κάνει ένα με ενάμιση μήνα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Marilou7 είπε:

Πήραμε το Bebe Stars Belize τελικά!!! 660€... Μας άρεσε και αισθητικά και έχει πολύ καλές αναρτήσεις που νομίζω είναι βασικό με τα πάνω κάτω στα πεζοδρόμια μέσα στην πόλη! Το παραγγείλαμε και θα έρθει σε ένα μήνα... οπότε να το έχετε κι αυτό υπόψη, αν δεν το έχουν ετοιμοπαράδοτο κάνει ένα με ενάμιση μήνα!

Φαίνεται ωραίο! Θα το χαρείτε σίγουρα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου από χθες το βράδυ η μπέμπα πάρα είναι ήσυχη κ κοντεύω να τρελαθώ...πριν 2 μέρες ήμουν στη γιατρο κ όλα ήταν μια χαρά όμως τώρα αγχώθηκα πάλι...την ένοιωσα λίγο το πρωί αλλά πολύ αμυδρά...έχει τύχει κ σε εσάς ή να φύγω σφαίρα στο νοσοκομείο πάλι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...