Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

@Jiji ίσως κοιμαται η βαριέται κ μένα μ τυχε μέρα που την ένιωσα ελάχιστα αλλά αν παρόλα αυτά δεν νιώθεις ηρεμία κ μπορείς να πας να την τσεκάρεις να πας.Όπως νιώθεις εσυ!!

ΠΗΤ έχω 24/2 αλλά κάτι μ λέει ότι θα γεννησω νωρίτερα.Θα φανει:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 58 λεπτά , Jiji είπε:

Κορίτσια μου από χθες το βράδυ η μπέμπα πάρα είναι ήσυχη κ κοντεύω να τρελαθώ...πριν 2 μέρες ήμουν στη γιατρο κ όλα ήταν μια χαρά όμως τώρα αγχώθηκα πάλι...την ένοιωσα λίγο το πρωί αλλά πολύ αμυδρά...έχει τύχει κ σε εσάς ή να φύγω σφαίρα στο νοσοκομείο πάλι???

Ότι σε κάνει να νιώσεις καλύτερα! Θα έλεγα ότι είναι λίγο το διάστημα, κι αφού την ένιωσες αμυδρά ίσως κοιμάται. Δοκίμασες να φας κάτι γλυκο, ή κρύο νεράκι ή να περπατήσεις μήπως και ξυπνήσει?? Μην αγχώνεσαι, δεν νομίζω να είναι κάτι.. είμαι σίγουρη ότι μεχρι το βράδυ θα κάνει πιρουέτες πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jiji είπε:

Κορίτσια μου από χθες το βράδυ η μπέμπα πάρα είναι ήσυχη κ κοντεύω να τρελαθώ...πριν 2 μέρες ήμουν στη γιατρο κ όλα ήταν μια χαρά όμως τώρα αγχώθηκα πάλι...την ένοιωσα λίγο το πρωί αλλά πολύ αμυδρά...έχει τύχει κ σε εσάς ή να φύγω σφαίρα στο νοσοκομείο πάλι???

Ρε συ μην αγχώνεσαι έτσι. Εννοείται ότι και σε μένα έχει συμβεί αυτό. Είναι και τα μωρά με τη δική τους όρεξη. Μόνο αν δεν την έχεις καταλάβει μια ημέρα τότε να ανησυχείς

πρίν από 58 λεπτά , Efaki είπε:

@Jiji ίσως κοιμαται η βαριέται κ μένα μ τυχε μέρα που την ένιωσα ελάχιστα αλλά αν παρόλα αυτά δεν νιώθεις ηρεμία κ μπορείς να πας να την τσεκάρεις να πας.Όπως νιώθεις εσυ!!

ΠΗΤ έχω 24/2 αλλά κάτι μ λέει ότι θα γεννησω νωρίτερα.Θα φανει:)

Γιατί το πιστεύεις αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Amalia! είπε:

Ότι σε κάνει να νιώσεις καλύτερα! Θα έλεγα ότι είναι λίγο το διάστημα, κι αφού την ένιωσες αμυδρά ίσως κοιμάται. Δοκίμασες να φας κάτι γλυκο, ή κρύο νεράκι ή να περπατήσεις μήπως και ξυπνήσει?? Μην αγχώνεσαι, δεν νομίζω να είναι κάτι.. είμαι σίγουρη ότι μεχρι το βράδυ θα κάνει πιρουέτες πάλι!!

Εντάξει την έπιασε λοξυγγας πριν λίγο οπότε ηρέμησα χαχαχαχ τι άγχος κι αυτό...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Ρε συ μην αγχώνεσαι έτσι. Εννοείται ότι και σε μένα έχει συμβεί αυτό. Είναι και τα μωρά με τη δική τους όρεξη. Μόνο αν δεν την έχεις καταλάβει μια ημέρα τότε να ανησυχείς

Γιατί το πιστεύεις αυτό;;

Γιατί αρχικά είχαμε πει για 24 τώρα στο τελευταίο ραντεβού με βλέπει για μέχρι τις  20 κ λόγω του ότι μένω σε νησί ίσως με πάει με πρόκληση κ έτσι πιστεύω ότι θα πάω για νωρίτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 hours ago, SpiridoulaK said:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ποια έχει τη νωρίτερη ΠΗΤ?? Είναι νωρίς ακόμη απλώς έτσι από ενδιαφέρον θα ήθελα να μάθω ποια θα κάνει την αρχή του ταξιδιού!!!!! <3

Εγώ 16/02/23

Εμενα μου δινουν 13/2 αλλα νομιζω λιγο νωριτερα θα γεννησω…

4 hours ago, Arden said:

Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου. Κ εγώ έτσι σκεφτόμουν. Θυμάμαι πάντως ότι μετά τις 30 εβδομάδες δεν κατάλαβα πότε πέρασε ο καιρός. Όλα καλά θα πάνε! Να είσαι αισιόδοξη! Είσαι πολύ κοντά στο στόχο σου!:)

Στις αρχές το ένιωθα στην κοιλιά. Τώρα με φαγουριζει το στήθος. Ενυδάτωση θέλει. Εγώ αυτή της frezyderm χρησιμοποιώ. Ευχαριστημένη είμαι. Στα δίδυμα γλίτωσα τις ραγαδες. Για να δούμε τώρα. Αλλά και να βγάλουμε δεν πειράζει. Είναι τα παράσημα της εγκυμοσύνης αυτά! 

Εγώ έχω κανονικά 26/2 αλλά θα γεννήσω νωρίτερα με καισαρική, λογικά κάπου στις αρχές του Φλεβάρη.

Είδα που συζητουσατε για κάδο. Εμείς κορίτσια είχαμε μια απλή σακούλα στο μπαλκόνι και τις πετουσαμε εκεί και κάθε βράδυ στα σκουπίδια.

Τι καρότσι πήρατε? Θα χρειαστούμε κ εμείς τελικά.

Εγω πηρα cybex balios s lux με πορτ μπεμπε στα 660€. Απο ολα οσα δοκιμασα με βολεψε πολυ..κλεινει κ ανοιγει ποκυ ευκολα, καλες αναρτησεις, μεγαλες ροδες, ψηλο χερουλι  που ηθελα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Efaki είπε:

Γιατί αρχικά είχαμε πει για 24 τώρα στο τελευταίο ραντεβού με βλέπει για μέχρι τις  20 κ λόγω του ότι μένω σε νησί ίσως με πάει με πρόκληση κ έτσι πιστεύω ότι θα πάω για νωρίτερα.

Κι εγώ σε νησί μένω. Κέρκυρα είμαι. Εσύ; Και που θα γεννήσεις σε ιδιωτικό;

πρίν από 29 λεπτά , Amalia! είπε:

Κορίτσια όσες έχετε ενδοκρινολογο στην εγκυμοσύνη κάθε πότε τον βλέπετε??

Εγώ οπότε κρίνεται απαραίτητη επίσκεψη από τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Δεν πάω συχνά. Έχω πάει τρεις φορές μόνο 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jiji said:

Κορίτσια μου από χθες το βράδυ η μπέμπα πάρα είναι ήσυχη κ κοντεύω να τρελαθώ...πριν 2 μέρες ήμουν στη γιατρο κ όλα ήταν μια χαρά όμως τώρα αγχώθηκα πάλι...την ένοιωσα λίγο το πρωί αλλά πολύ αμυδρά...έχει τύχει κ σε εσάς ή να φύγω σφαίρα στο νοσοκομείο πάλι???

Σε μενα δεν θυμασαι που τρελαθηκα;; Μαλλον ξεκουραζονται..καποιες μερες ειναι ποκυ δραστηρια κ καποιες οχι. Εγω λεω να περιμενεις κ αν κ αυριο δεν την νιωσεις τοτε να πας..αλλα δεν νομιζω να υπαρχει λογος ανησυχιας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Κι εγώ σε νησί μένω. Κέρκυρα είμαι. Εσύ; Και που θα γεννήσεις σε ιδιωτικό;

Εγώ οπότε κρίνεται απαραίτητη επίσκεψη από τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Δεν πάω συχνά. Έχω πάει τρεις φορές μόνο 

Κι εγώ λέω αν αυτό τον μήνα αν είναι οκ οι εξετάσεις μου να μην πάω.. ε δεν είναι λίγα τώρα 50ευρω επίσκεψη για να μου πει όλα καλά συνέχισε τα ίδια.... τον προηγουμενο καιρό τον έβλεπα κάθε μήνα γιατί χρειαζόταν προσαρμογή η δοση.. αυτόν πιστεύω θα ναι οκ.

Αλλά και αυτοί σου λένε θα σε δω σε ένα μήνα πάλι.. μήπως και χάσουν το 50αρικο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Amalia! είπε:

Κι εγώ λέω αν αυτό τον μήνα αν είναι οκ οι εξετάσεις μου να μην πάω.. ε δεν είναι λίγα τώρα 50ευρω επίσκεψη για να μου πει όλα καλά συνέχισε τα ίδια.... τον προηγουμενο καιρό τον έβλεπα κάθε μήνα γιατί χρειαζόταν προσαρμογή η δοση.. αυτόν πιστεύω θα ναι οκ.

Αλλά και αυτοί σου λένε θα σε δω σε ένα μήνα πάλι.. μήπως και χάσουν το 50αρικο..

Ααα εγώ τις στέλνω τις εξετάσεις που κάνω κάθε μήνα του θυρεοειδούς και μου λέει όσο είναι οκ συνεχίζεις την ίδια αγωγή. Μόνο αν τυχόν υπάρξει αύξηση της tsh με κατευθύνει με τη δόση. Εγώ παίρνω tirosint 125 k tirosint 137. Στην εγκυμοσύνη ανακάλυψα ότι έχω χρόνια αυτοάνοση θυρεοειδίτιδα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Κι εγώ σε νησί μένω. Κέρκυρα είμαι. Εσύ; Και που θα γεννήσεις σε ιδιωτικό;

Εγώ οπότε κρίνεται απαραίτητη επίσκεψη από τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Δεν πάω συχνά. Έχω πάει τρεις φορές μόνο 

Σαμο είμαι κ με βλέπω για το Μητέρα εκτός μου λέει κ αν τυχόν γεννήσεις εδώ δεν ξέρει ακόμα να μου πει σίγουρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Efaki είπε:

Σαμο είμαι κ με βλέπω για το Μητέρα εκτός μου λέει κ αν τυχόν γεννήσεις εδώ δεν ξέρει ακόμα να μου πει σίγουρα.

Δεν είναι δική σου απόφαση που θα γεννήσεις ή λόγω κάποιου τυχόν θέματος θα σου πει ο γυναικολόγος σου;

Link to comment
Share on other sites

Ναι βέβαια θέλω να γεννησω έχοντας τον γιατρό που με παρακολουθεί ως τώρα απλά αυτός πλέον κάνει γέννες μόνο στο Μητέρα.Παλιά ήταν στο νοσοκομείο εδώ.Αν ήταν εδώ εννοείται θ γεννούσα εδώ.Απλά επειδή έχω κ τις αντιπηκτικές στη μέση κ επειδή ακόμα είναι νωρίς μου λέει δεν μπορω ακόμα να σου πω σίγουρα που θ γεννήσεις γιατί πρέπει να κόψουμε κ τις αντιπηκτικές κ μπορεί να έρθουν έτσι τα πράγματα κ ν γεννήσεις εδώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...