Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Αχνό θετικό


Recommended Posts

1 hour ago, Pagor είπε:

Συνήθως λένε ότι μια-δυο φορές είναι πιθανό να συμβεί κ δεν πειράζει ...εννοώ ότι είναι στα πλαίσια του φυσιολογικου γιατί παντα μια αποβολη κ πειράζει κ πονάει πάρα πολύ..από εκεί κ πέρα όμως το κοίτα όπωσδηποτε...να ξέρει η κοπέλα ειδικά εάν είναι Αθήνα...εκεί στο νοσοκομείο Έλενα ένα από τα καλύτερα κέντρα αποβολών..το έχω ακούσει στα κορίτσια των εξωσωματικών που το λένε ξανά κ ξανά κ λένε τα καλύτερα για εκεί κ για την γιατρό που είναι εκεί υπεύθυνη...απλά το λεω γιατί εκεί δεν πληρώνεις ...είναι δημόσιο κ ξέρω από όσα έχω διαβάσει σε ξεσκονιζουν κανονικά...τουλάχιστον ετσι έχω διαβάσει δεν έχω όμως προσωπική εμπειρία..

Ναι κατάλαβα.. εννοείται κάθε συμβουλή και πληροφορία είναι χρήσιμη είτε την δίνουμε είτε την παίρνουμε ..και η συνυφαδα μου είχε δύο βιοχημικες μέσα σε 4 μήνες αλλά κάνανε τα πάντα από εξετάσεις και του εμβρύου και βγήκαν όλα άψογα ...τυχαίο γεγονός τους είπαν ... τώρα θα προσπαθήσουν πάλι .

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πήγα στο Έλενα.ολα φυσιολογικά.μονο καλλιέργεια δεν έχω κάνει ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος. Τεσπά χρωμοσωματικες λένε όλοι. Κακά ωάρια. Θα το δεχομουν για τις 3 στις 5 για τις 4 στις 5 αλλά όχι για τις 5 στις 5 και όχι με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Στις 30+ μέρες. Οι χρωμοσωματικες θα μπορούσαν να εμφανιστούν στην 6η 7η 8η εβδομάδα.οχι πάντα στην αρχή αρχή. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lilly28 είπε:

Πήγα στο Έλενα.ολα φυσιολογικά.μονο καλλιέργεια δεν έχω κάνει ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος. Τεσπά χρωμοσωματικες λένε όλοι. Κακά ωάρια. Θα το δεχομουν για τις 3 στις 5 για τις 4 στις 5 αλλά όχι για τις 5 στις 5 και όχι με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Στις 30+ μέρες. Οι χρωμοσωματικες θα μπορούσαν να εμφανιστούν στην 6η 7η 8η εβδομάδα.οχι πάντα στην αρχή αρχή. 

Κοριτσι μου μετα απο τόσες φορές κ λογο της ιδιαιτεροτητας σου γιατί δεν συζητάς για προεμφυτικο ? Μάζεψε κάποια εμβρυα αν δεν έχεις ήδη κ πηγαινε τα για προεμφυτικο . Είναι πολλες οι φορες που έχεις προσπαθήσει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , linaa είπε:

Κοριτσι μου μετα απο τόσες φορές κ λογο της ιδιαιτεροτητας σου γιατί δεν συζητάς για προεμφυτικο ? Μάζεψε κάποια εμβρυα αν δεν έχεις ήδη κ πηγαινε τα για προεμφυτικο . Είναι πολλες οι φορες που έχεις προσπαθήσει.

Έχω 2 παιδάκια με τον πρώην σύζυγό. Είμαι σχεδόν 44 . Δεν θέλω να υποβληθω σε κάτι περαιτέρω. Το θεωρώ κ ντροπή απεναντι στις γυναίκες που προσπαθούν κ δεν έχουν παιδάκια στην ηλικία μου. Θα ψάξω κάτι ακόμα κ ότι ήθελε ο Θεός κ η Παναγία 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Lilly28 είπε:

Έχω 2 παιδάκια με τον πρώην σύζυγό. Είμαι σχεδόν 44 . Δεν θέλω να υποβληθω σε κάτι περαιτέρω. Το θεωρώ κ ντροπή απεναντι στις γυναίκες που προσπαθούν κ δεν έχουν παιδάκια στην ηλικία μου. Θα ψάξω κάτι ακόμα κ ότι ήθελε ο Θεός κ η Παναγία 

 

Α οκ δεν ήξερα ότι έχεις 2 παιδάκια. Εντάξει λογικο στα 44 να είναι πιο δύσκολο ακομα κ να μείνεις εγκυος αλλα αφού μένεις εγκυος σημαίνει ότι μπορείς.  

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Lilly28 είπε:

 

2 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Πήγα στο Έλενα.ολα φυσιολογικά.μονο καλλιέργεια δεν έχω κάνει ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος. Τεσπά χρωμοσωματικες λένε όλοι. Κακά ωάρια. Θα το δεχομουν για τις 3 στις 5 για τις 4 στις 5 αλλά όχι για τις 5 στις 5 και όχι με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Στις 30+ μέρες. Οι χρωμοσωματικες θα μπορούσαν να εμφανιστούν στην 6η 7η 8η εβδομάδα.οχι πάντα στην αρχή αρχή. 

Αρχικά κορίτσι μου να σου ζήσουν τα παιδάκια σου...από την στιγμή που έχεις πάει στο Έλενας κ τα έχουν δει τότε ίσως είναι όντως τυχαίο γεγονός...λένε ότι μετά τα 40 πέφτει η ποιότητα των ωαρίων πολύ...το λέω για τον προεμφυτικο που αναφέρθηκε παραπάνω...

Κ όσο αφορά για αυτό που είπες ότι είναι προσβολή σε άλλες κοπέλες που παλεύουν ενώ εσύ έχεις ήδη 2 ...δικαίωμα σου είναι να θες κ να κάνεις όσα θες εσύ....δεν είναι ντροπή η προσπάθεια ούτε εάν η ψυχούλα σου θέλει κ άλλο παιδάκι...αλίμονο...εσύ ότι αντέχεις κ ότι μπορείς...

Θα σου ευχηθώ από την ψυχή μου η χοριακη σου να ανέβει κ να μας πεις τα ευχάριστα στο τέλος!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2022 at 4:54 ΜΜ, Lilly28 είπε:

Έχω 2 παιδάκια με τον πρώην σύζυγό. Είμαι σχεδόν 44 . Δεν θέλω να υποβληθω σε κάτι περαιτέρω. Το θεωρώ κ ντροπή απεναντι στις γυναίκες που προσπαθούν κ δεν έχουν παιδάκια στην ηλικία μου. Θα ψάξω κάτι ακόμα κ ότι ήθελε ο Θεός κ η Παναγία 

 

Σου έκαναν ορμονολογικες εξετάσεις? 

Ας κάνει και ο σύζυγος ένα σπερμοδιαγραμμα. Δεν φταίει πάντα η γυναίκα για τις αποβολές. Πολλές φορές φταίει και το σπέρμα. Μπορεί να έχει πολλές ανώμαλες μορφές 'η να υπάρχει κατακερματισμός στο DNA στο σπέρμα ( αν δουλεύει με χημικά, 'η σε δουλειά με πολύ θερμότητα κλπ)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το κακό είναι ότι δεν έχω βρει και τον κατάλληλο γυναικολόγο.Οι περισσότεροι ή η εξωσωματική τους ενδιαφέρει ή δεν δείχνουν το ενδιαφέρον που θα έδειχναν αν για παράδειγμα επρόκειτο για εγκυμοσύνη.Αν λοιπόν έχετε κάποιο γυναικολόγο υπόψη σας που να είναι Αθήνα παρακαλώ στείλτε πμ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lilly28 είπε:

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το κακό είναι ότι δεν έχω βρει και τον κατάλληλο γυναικολόγο.Οι περισσότεροι ή η εξωσωματική τους ενδιαφέρει ή δεν δείχνουν το ενδιαφέρον που θα έδειχναν αν για παράδειγμα επρόκειτο για εγκυμοσύνη.Αν λοιπόν έχετε κάποιο γυναικολόγο υπόψη σας που να είναι Αθήνα παρακαλώ στείλτε πμ

Τι εννοείς δεν δείχνουν  το ενδιαφέρον αν πρόκειται για εγκυμοσυνη? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , linaa είπε:

Τι εννοείς δεν δείχνουν  το ενδιαφέρον αν πρόκειται για εγκυμοσυνη? 

Εννοώ ότι δεν δείχνουν ενδιαφέρον αν δεν πρόκειται για εγκυμοσύνη κ αφορά κάποια δύσκολη περίπτωση κ ειδικά όταν δεν επιθυμώ εξωσωματική 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Εννοώ ότι δεν δείχνουν ενδιαφέρον αν δεν πρόκειται για εγκυμοσύνη κ αφορά κάποια δύσκολη περίπτωση κ ειδικά όταν δεν επιθυμώ εξωσωματική 

Κοίτα στην ηλικία των 44 εκτός από τις γενικές εξετάσεις μια καλλιέργεια  θυροειδη εξετασεις κ υπέρηχο  κ ορμόνες κ απτην στιγμή που μένεις εγκυος δεν μπορείς να κάνεις κ πολλά εκτός από βιταμινες υγιεινή ζωή μήπως βοηθήσουν. Οι βιοχημικες σε αυτήν την ηλικία δικαιολογουνται απολύτως δεν υπάρχει κάτι άλλο να ψάξεις.  Θα ήταν άδικο να μπεις κ σε ειδικευμένες εξετασεις γιατί φαινετε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα απτην στιγμή που μένεις εγκυος . Απλα ειναι η ηλικία τετοια που για να βρεις 1 καλό ωάριο ειναι θεμα τύχης καθαρά.  

Ακομα κ η εξωσωματικη χωρίς προεμφυτικο παλι στα 44 ειναι ρίσκο πιστευω. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Αδιαθετησα εχτές..δεν χρειάστηκε...ακριβώς τα ιδια

Αχ βρε κορίτσι μου γλυκό ...κάνε ένα μικρό διάλειμμα λίγο να ανέβει η ψυχολογία σου τουλάχιστον...άσε ένα δύο μήνες να περάσουν να ηρεμήσεις και ξαναξεκινα.ειναι πολύ ψυχοφθόρο αυτό που περνάς ...


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Το κακό είναι ότι δεν έχω βρει και τον κατάλληλο γυναικολόγο.Οι περισσότεροι ή η εξωσωματική τους ενδιαφέρει ή δεν δείχνουν το ενδιαφέρον που θα έδειχναν αν για παράδειγμα επρόκειτο για εγκυμοσύνη.Αν λοιπόν έχετε κάποιο γυναικολόγο υπόψη σας που να είναι Αθήνα παρακαλώ στείλτε πμ

Ο σύζυγος σου πόσο χρονών είναι?

Εκείνος έκανε σπερμοδιαγραμμα?

Δεν καταλαβαίνω γιατί πολλοί κατηγορούν την γυναίκα ενώ ένα έμβρυο προέρχεται από ΔΥΟ άτομα.. τόσο δευτερεύον ρόλο παίζει ο άντρας?

Αφού έχεις ψαχτει και οι ορμονολογικες σου είναι κομπλέ και οι λοιπές σου εξετάσεις π.χ καλλιέργεια όπως ανέφερε και μια κοπέλα παραπάνω, τι άλλο να ψάξεις? Δεν αντιλέγω ότι το ωάριο παίζει κομβικό ρόλο για αυτό και όλοι μιλάνε για την ηλικία της γυναίκας.

Με κάποια κοπέλα που μίλησα μου έλεγε ότι είχαν δύο σερί παλλινδρομες στις 8-9 εβδομάδες. Στο δεύτερο έμβρυο κάνανε καρυότυπο και διαπιστώθηκε χρωμοσωμικη ανωμαλία. Έκαναν εξετάσεις όλα κομπλέ η γυναίκα. Ο άντρας είχε μικρόβιο στο σπέρμα. Πήρε αγωγή και μετά έκαναν ένα υγιέστατο μωρό. 

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αυτό 'η όχι αλλά οφείλουμε να ψαχνομαστε και οι δύο αν θέλουμε να πούμε ότι κάναμε σωστή δουλειά. 

Κι αν του άντρα είναι οκ οι εξετάσεις τότε να μιλάμε για πρόβλημα στην γυναίκα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...