Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

Αχνό θετικό


Recommended Posts

1 hour ago, Pagor είπε:

Θα πάρω σίγουρα να δω..δεν είναι η γραμμή εξάτμιση ...είναι ακριβώς ίδια γραμμή με αυτό που είχες ανεβάσει πάρα πάνω...λέω μήπως αυτά επειδή ανιχνεύουν από 10 μονάδες μήπως ρε κορίτσια είναι είναι να αχνό φένεται έτσι λίγο για όταν θα φτάσει αυτη η μονάδα να χρωματιστή???

Αλλά από την άλλη έχω κάνει αρκετές φορές κ μια χαρά θυμάμαι ότι όσο κ αν πάσχιζα να δω γραμμουλα ούτε για αστείο δεν φαινόταν...κ εδώ φαίνεται πριν καν το  κάνεις...τι να πω....

 

Ακριβώς αυτό θυμάμαι κι εγώ το γύριζα από δω το γύριζα από κει και δεν υπήρχε τίποτα. Ελαττωματική παρτίδα?? Τί να πω..Σε λίγες μέρες ήθελα να πάρω ένα αλλά μάλλον θα αλλάξω μάρκα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια.. εύχομαι σε όλες σας  σύντομα με αληθινά θετικά τεστ και τεράστιες χοριακες... Η αλήθεια είναι πως δεν έχω μεγάλη μεγάλη εμπειρία σε τέστ...Αν και με τον άντρα μου είμαστε από τα 17 μαζί...πάντα προσέχαμε κ είχα σταθερό κύκλο και δεν είχα κάνει ποτέ σε αντίθεση με φίλες μου που φοβόντουσαν κ κάνανε συχνά με την ελπίδα τότε να μην είναι βέβαια... Παρόλα αυτά εγώ χρησιμοποίησα  τον Ιούνιο & τον Ιούλιο self clear πρώιμης ανίχνευσης... Το ιουνιο ήταν αχνό θετικό και το είχα κάνει με δύο μέρες καθυστέρηση και κατέληξε σε βιοχημική...Και τον Ιούλιο είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα (δυσκοιλιότητα και περίεργα τραβήγματα στη μήτρα) οπότε αφού είχα διαθέσιμα τεστ ξεκίνησα να κάνω από 5 μέρες πριν την αναμενόμενη...Σάββατο & Δευτέρα αρνητικά...και την Τετάρτη αχνό θετικό...Χοριακη βέβαια δεν έκανα... Κρατήθηκα δέκα μέρες μέχρι να πάω στη γιατρό...κ μετά έκανα...κ όντως ξεκίνησα με χαμηλή χοριακη... ευτυχώς μέχρι στιγμής πάει καλά 18+3... 

Άντε να βγει αρνητικό κ να είσαι τελικά έγκυος δεν είναι κ τόσο τραγικό...βέβαια από την άλλη όσο πιο νωρίς το ξέρεις τόσο καλύτερα να κόψεις τσιγάρο...να προσέχεις.... Αλλά να παίρνεις τη χαρά του θετικού και να τρως κρυάδα με την χοριακη? Μάλλον πρέπει να κανετε παράπονα.... Είναι πολύ άδικο να παίζουν με ψυχολογία ανθρώπων.. φιλιά πολλά σε όλες σας :-)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΦΟΒΕΡΟ!!ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΟΥΤΟ ΠΑΛΙ. ΝΑ ΒΓΗΚΕ ΑΝΡΗΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΞ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ;;; ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ,ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ. ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΙΚΑ. ΣΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΟΛΥ. ΚΡΙΜΑ ΔΛΔ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΥΤΟ ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΔΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ...!!!!

ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ (ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΞΕΦΕΥΓΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΤ). ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΧΘΕΣ Η ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ 5ο ΜΗΝΑ. ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΛΟΓΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ. ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΛΕΕΙ. ΕΙΧΕ ΑΙΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΡΟΗ ΛΕΕΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ.ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΑΠΛΑ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ. ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΚΑΙ Η ΚΟΥΡΑΣΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΜΕ ΤΡΕΞΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ...... ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ;;;ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ;;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γενικά καλό είναι τεστ να κάνουμε με την πρώτη μέρα καθυστέρησης αυτό λέει και η λογική αλλά καμία μας δεν κρατιέται πόσο μάλλον όταν είναι σε προσπάθεια!!!επίσης μπορεί να έχεις 2-3 τεστακια διαφορετικής εταιρίας δεν θα μπορούν να είναι όλα ελαττωματικα..και φυσικά η χοριακη δεν κάνει σχεδόν ποτέ λάθος απλά σε κάποιες περιπτώσεις αργεί να ανέβει για αυτό επίσης καλό είναι να γίνεται από την πρώτη μέρα καθυστέρησης...τώρα για εγκυμοσύνη με περίοδο έχω ακούσει και εγώ αλλά δεν είναι κανονική περίοδος ειναι ας πούμε κάτι σαν καθάρισμα της μήτρας το οποίο δεν κρατάει τις κανονικές μέρες και δεν είναι η κλασική ποσότητα ...

  • Μου αρέσει 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ το έχω πει κ παλιότερα σε άλλο ποστ....εμένα η κολλητή μου είχε 2 μήνες κανονική ροή με αίμα...περίοδος κανονικα 5 μέρες διάρκεια...κ επειδή τότε προσπαθούσε τα λέγαμε κ ήταν χάλια γιατί προσπαθούσε ...τον 3 μήνα επιτέλους καθυστέρηση κανει τεστ θετικό κάνει χοριακη ένα τρελό νούμερο...περνει την γιατρο της πάει να την δει κ τι να δουν??? Μωρό κανονικό ήταν στην 11 εβδομάδα ..κ όταν μετά τα λέγαμε κ την ρωτάγα κ της έλεγα ρε συ μήπως δεν καταλαβαίνες καλά...μου έλεγα πας καλά δεν ξέρω τι σώμα μου...κανονικη περίοδος με κανονική ροή....όλα όπως έπρεπε να είναι...τίποτα να την υποψιαζει....

Αυτά στο πρώτο παιδί...στο δεύτερο κανονικά δεν είχε αίμα...κάναμε κ πλάκα στο δεύτερο όταν είδε το θετικό λέγαμε πόσο μηνων να είσαι?? Αλλά εκεί ήταν όλα κανονικά όλα στην ώρα τους...

Κ η κουμπάρα της άλλης μου κολλητής ..όσο απίστευτο κ αν είναι το κατάλαβε στο 5 μήνα...όταν το μωρό άρχισε να κουνιέται το μωρό...είχε κ αυτή κανονική ροή με αίμα για 4 μήνες..κ το βρήκε ότι είναι έγκυος γιατί ενοιωθε ότι όπως έλεγε σαν να κουνιουνται τα έντερα της μέσα φοβήθηκε κ πήγε στον γιατρό....είδαν μέχρι κ φύλλο...πάθαμε σόκ....ένα σπάνιο σύνδρομο της είπε τότε η γιατρός....δεν είναι σύνηθες σίγουρα αλλά καμιά φορά δεν ξέρεις τι να περιμένεις...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Pagor είπε:

Κορίτσια εγώ το έχω πει κ παλιότερα σε άλλο ποστ....εμένα η κολλητή μου είχε 2 μήνες κανονική ροή με αίμα...περίοδος κανονικα 5 μέρες διάρκεια...κ επειδή τότε προσπαθούσε τα λέγαμε κ ήταν χάλια γιατί προσπαθούσε ...τον 3 μήνα επιτέλους καθυστέρηση κανει τεστ θετικό κάνει χοριακη ένα τρελό νούμερο...περνει την γιατρο της πάει να την δει κ τι να δουν??? Μωρό κανονικό ήταν στην 11 εβδομάδα ..κ όταν μετά τα λέγαμε κ την ρωτάγα κ της έλεγα ρε συ μήπως δεν καταλαβαίνες καλά...μου έλεγα πας καλά δεν ξέρω τι σώμα μου...κανονικη περίοδος με κανονική ροή....όλα όπως έπρεπε να είναι...τίποτα να την υποψιαζει....

Αυτά στο πρώτο παιδί...στο δεύτερο κανονικά δεν είχε αίμα...κάναμε κ πλάκα στο δεύτερο όταν είδε το θετικό λέγαμε πόσο μηνων να είσαι?? Αλλά εκεί ήταν όλα κανονικά όλα στην ώρα τους...

Κ η κουμπάρα της άλλης μου κολλητής ..όσο απίστευτο κ αν είναι το κατάλαβε στο 5 μήνα...όταν το μωρό άρχισε να κουνιέται το μωρό...είχε κ αυτή κανονική ροή με αίμα για 4 μήνες..κ το βρήκε ότι είναι έγκυος γιατί ενοιωθε ότι όπως έλεγε σαν να κουνιουνται τα έντερα της μέσα φοβήθηκε κ πήγε στον γιατρό....είδαν μέχρι κ φύλλο...πάθαμε σόκ....ένα σπάνιο σύνδρομο της είπε τότε η γιατρός....δεν είναι σύνηθες σίγουρα αλλά καμιά φορά δεν ξέρεις τι να περιμένεις...

 

Και η αδερφή του μπαμπά μου κάποτε στον 4ο μήνα το κατάλαβε γιατί είχε αίμα μέχρι τότε.τυχαινουν και αυτα !

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΓΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ  ΚΑΙ ΓΕΛΑΓΑΜΕ ΓΤ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΝ ΣΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΠΤ... ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ 5ο ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ...ΕΙΧΕ ΑΙΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ, ΛΕΩ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΣ ΣΩΣΤΑ. ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΧΑΜΠΑΡΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΕΣΤ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑ΄ΛΙ Η ΑΤΙΜΗ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΣΕ ΥΣΗΧΙΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ:lol: 

ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΕΛΙΚΑ,ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΕΣΤ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑΜΕ ΜΕΡΕΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ...ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΒΕΒΑΙΑ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Pepi88 είπε:

Ξαναέκανα χοριακη και μηδένισε που σημαίνει ότι ήταν βιοχημική τελικά !άρα ήταν σωστό το τεστ κορίτσια ! @Pagor

Και το 1.20 και το 0 είναι αρνητική η χοριακη.Δεν έχουμε πάντα 0. Κάτω από 5 είναι αρνητική. Όπως και να έχει και πάλι σου εύχομαι την επόμενη φορά μία θετική χοριακη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Και το 1.20 και το 0 είναι αρνητική η χοριακη.Δεν έχουμε πάντα 0. Κάτω από 5 είναι αρνητική. Όπως και να έχει και πάλι σου εύχομαι την επόμενη φορά μία θετική χοριακη!

Με τον γιατρό μου που.μιλησα αυτό μου είπε πήγε να ξεκινήσει αλλά δεν τα κατάφερε κάπως έτσι γιατί του έστειλα φωτό στο βαιμπερ και μου λέει ήταν  θετικό δεν ήταν λάθος ,προφανώς εκεί η χοριακη ήταν κάπου κοντά στο 10 ..αυτά μου είπε τώρα τι έγινε κανείς δεν θα μάθει ποτέ  ..όταν βάλουμε μπρος και έχω καλά νέα θα σας πω πάντως !

  • Μου αρέσει 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΦΟΒΕΡΟ!!ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΟΥΤΟ ΠΑΛΙ. ΝΑ ΒΓΗΚΕ ΑΝΡΗΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΞ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ;;; ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ,ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ. ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΙΚΑ. ΣΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΟΛΥ. ΚΡΙΜΑ ΔΛΔ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΥΤΟ ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΔΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ...!!!!

ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ (ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΞΕΦΕΥΓΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΤ). ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΧΘΕΣ Η ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ 5ο ΜΗΝΑ. ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΛΟΓΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ. ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΛΕΕΙ. ΕΙΧΕ ΑΙΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΡΟΗ ΛΕΕΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ.ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΑΠΛΑ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ. ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΚΑΙ Η ΚΟΥΡΑΣΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΜΕ ΤΡΕΞΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ...... ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ;;;ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ;;;;

8 ώρες πρίν, ΚΑΤΕΡΙΝΑ2 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΦΟΒΕΡΟ!!ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΟΥΤΟ ΠΑΛΙ. ΝΑ ΒΓΗΚΕ ΑΝΡΗΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΞ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ;;; ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ,ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ. ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΙΚΑ. ΣΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΟΛΥ. ΚΡΙΜΑ ΔΛΔ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΥΤΟ ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΔΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ...!!!!

ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ (ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΞΕΦΕΥΓΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΤ). ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΧΘΕΣ Η ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ 5ο ΜΗΝΑ. ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΛΟΓΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ. ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΛΕΕΙ. ΕΙΧΕ ΑΙΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΡΟΗ ΛΕΕΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ.ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΑΠΛΑ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ. ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΚΑΙ Η ΚΟΥΡΑΣΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΜΕ ΤΡΕΞΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ...... ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ;;;ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ;;;;

Ναι κορίτσι μου 5 μέρες και 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο είχα αρνητικό τέστ πρώιμης ανίχνευσης. και μετά με μια δυο μέρες καθυστέρηση έδειξε πολύ αχνό θετικό... Δεν ξέρω πως γίνεται...με 10 μέρες καθυστέρηση πήγα στη γιατρό κ  δεν βλεπαμε σάκο μόνο παχύ ενδομήτριο και διογκωμένη μήτρα..Μετα τη γιατρό εκανα χοριακη μόνο 500....Λέω νταξει πάλι βιοχημική θα γίνει... σκεφτόμουν άλλες 500 έχουν πριν την καθυστέρηση.. Παρόλα αυτά το θαύμα έγινε, διπλασιάστηκε η χορική και πλέον συμβαδιζω κανονικά με την ΤΕΠ δεν είμαι δέκα μέρες πίσω όπως στην αρχή... Γι αυτό όταν με το καλό πάρετε θετικό τεστ κ χαμηλή χοριακη μην τα βάψετε μαύρα... Σταυρωστε την κοιλίτσα σας με λαδακι και όλα θα πάνε καλά...  Φιλιά πολλά κ σύντομα να διαβάσω τα ευχάριστα :-) 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Ξαναέκανα χοριακη και μηδένισε που σημαίνει ότι ήταν βιοχημική τελικά !άρα ήταν σωστό το τεστ κορίτσια ! @Pagor

Ίσως όντως να πήγε να γίνει κάτι κ να έφυγε...τι να πω δεν ξέρω...δηλαδή κ εμένα τον περασμένο μήνα λες να ήταν ξανά βιοχημική??? Γιατί κ εμένα έτσι έδειξε θετικό κ την επόμενη πιο εντονη...αλλά δεν έκανα χοριακη ...ειδικα αφού μου ήρθε η περίοδος στην ώρα της ...είπα ότι απλά θα ήταν λαθος...Τι να πω δεν ξέρω...έτσι κ ξανά δω άχνη γραμμή θα κάνω χοριακη να δω ...ελπίζω την επόμενη φορά ότι έρθει..να έρθει για να μείνει...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Με τον γιατρό μου που.μιλησα αυτό μου είπε πήγε να ξεκινήσει αλλά δεν τα κατάφερε κάπως έτσι γιατί του έστειλα φωτό στο βαιμπερ και μου λέει ήταν  θετικό δεν ήταν λάθος ,προφανώς εκεί η χοριακη ήταν κάπου κοντά στο 10 ..αυτά μου είπε τώρα τι έγινε κανείς δεν θα μάθει ποτέ  ..όταν βάλουμε μπρος και έχω καλά νέα θα σας πω πάντως !

Ειδες και εγω αυτο πιστευα που στο εγραψα καποια στιγμη μηπως ηταν βιοχημικη αρα κοριτσι μου μια χαρα κανε παλι προσπαθεια και εισαι πολυ κοντα!απλα το ειπα γιατι οσες φορες εκανα τεστ και δεν ημουν εγκυος ηταν κατασπρο αρνητικο..

Link to comment
Share on other sites

@Jamie @Pagor αν δεν μου έλεγε και ο ίδιος ο γιατρός ότι ήταν όντως θετικό δεν θα το πίστευα να σας πω την αλήθεια με τις χοριακες που είδα ...τωρα που θα πάω για ετήσιο παπ θα μου τα εξηγήσει πιο καλά από κοντά τώρα από το τηλ βιαζόταν κιόλας τα μισά καταλαβα δεν θέλω να σας  παραπληροφορω!όταν έχω νέα θα σας πω !πάντως πόνεσε το στήθος μου μετά από δύο χρόνια άβυσσος το σώμα μας !!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...