Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

Κορίτσια ! Δε σας έχω στείλει τόσο καιρό αλλά γεννήσαμε και εμείς στις 4/6 μια μπεμπούλα 3200 και 52 εκ ! Ότι πιο όμορφο αν και μπηκαμε με έκτακτη καισαρική λόγω ισχιακής προβολής (ενώ όλο τον καιρό ήταν με το κεφάλι κάτω τελευταία στιγμή γύρισε ) .. έχουμε ξεκινήσει θηλασμό … δεν μπορώ να πω πως είναι εύκολο και αν τα καταφέρνω αλλά σίγουρα προσπαθώ .. στα πολλά ζόρια της δίνω και λίγο ξένο … φοβάμαι βέβαια για τη σύγχυση θηλων γιατί καμία δυο φορές δεν έπιανε στήθος αν δεν έπινε λίγο μπουκάλι πρώτα … έχει καμία άλλη το ίδιο πρόβλημα ;; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Fraoulitsa1 είπε:

Κορίτσια ! Δε σας έχω στείλει τόσο καιρό αλλά γεννήσαμε και εμείς στις 4/6 μια μπεμπούλα 3200 και 52 εκ ! Ότι πιο όμορφο αν και μπηκαμε με έκτακτη καισαρική λόγω ισχιακής προβολής (ενώ όλο τον καιρό ήταν με το κεφάλι κάτω τελευταία στιγμή γύρισε ) .. έχουμε ξεκινήσει θηλασμό … δεν μπορώ να πω πως είναι εύκολο και αν τα καταφέρνω αλλά σίγουρα προσπαθώ .. στα πολλά ζόρια της δίνω και λίγο ξένο … φοβάμαι βέβαια για τη σύγχυση θηλων γιατί καμία δυο φορές δεν έπιανε στήθος αν δεν έπινε λίγο μπουκάλι πρώτα … έχει καμία άλλη το ίδιο πρόβλημα ;; 

Αχ να σου ζήσει το μωράκι ! 
 

κοριτσια ποιες μείναμε ακόμη ;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Αλλος ενας καρδιοτοκογραφος, κανενα σημαδι γεννας! 39+1 σημερα… παμε ξανα πεμπτη και βλεπουμε! Με προκληση με βλεπω, εχει καμια εμπειρια;; Πητ εχω την παρασκευη! 

Κουραγιο Στελλα! θα εχεις βαρυνει κιολας φανταζομαι...αφου θα γεννησεις φυσιολογικα ασεβτο μωρο να ετοιμαστει με.την ησυχια του!

9 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Κορίτσια ! Δε σας έχω στείλει τόσο καιρό αλλά γεννήσαμε και εμείς στις 4/6 μια μπεμπούλα 3200 και 52 εκ ! Ότι πιο όμορφο αν και μπηκαμε με έκτακτη καισαρική λόγω ισχιακής προβολής (ενώ όλο τον καιρό ήταν με το κεφάλι κάτω τελευταία στιγμή γύρισε ) .. έχουμε ξεκινήσει θηλασμό … δεν μπορώ να πω πως είναι εύκολο και αν τα καταφέρνω αλλά σίγουρα προσπαθώ .. στα πολλά ζόρια της δίνω και λίγο ξένο … φοβάμαι βέβαια για τη σύγχυση θηλων γιατί καμία δυο φορές δεν έπιανε στήθος αν δεν έπινε λίγο μπουκάλι πρώτα … έχει καμία άλλη το ίδιο πρόβλημα ;; 

Να σας ζησει το αστερι σας! Γερη και καλοτυχη να ειναι στη ζωη της!

Για το θηλασμο θα σου πω την εμπειρια μου. Στον πρωτο μου γιο στην αρχη δυσκολευτηκα παρα πολυ και αργησε η παραγωγη μου να αυξηθει. Αυτο που με βοηθησε ηταν μια συμβουλη της παιδιατρου, μου ειπε να τον θηλαζω μεχρι 1 ωρα και αν ακομα μετα πειναει (ψαχνει η κλαιει) να του δινω λιγα ml ξενο, μεχρι 30ml. Στην 12η μερα δεν ξαναχρειαστηκαμε ξενο. Ωστοσο ειχα στο σπιτι ζυγαρια και τον ζυγιζα καθημερινα και εβλεπα οτι παιρνει καλο βαρος. Ειναι σημαντικο ο παιδοατρος σου να ειναι φιλικος προς το θηλασμο και να σε καθοδηγησει. Σας εχει επισκεφτει στο σπιτι να δει τη μπουμπου?

9 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Αχ να σου ζήσει το μωράκι ! 
 

κοριτσια ποιες μείναμε ακόμη ;;;

Παρουσα! Τη Δευτρερα πρωτα ο Θεος θα γνωρισω το καμαρι μου!

  • Μου αρέσει 2

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elenakith είπε:

Κουραγιο Στελλα! θα εχεις βαρυνει κιολας φανταζομαι...αφου θα γεννησεις φυσιολογικα ασεβτο μωρο να ετοιμαστει με.την ησυχια του!

Να σας ζησει το αστερι σας! Γερη και καλοτυχη να ειναι στη ζωη της!

Για το θηλασμο θα σου πω την εμπειρια μου. Στον πρωτο μου γιο στην αρχη δυσκολευτηκα παρα πολυ και αργησε η παραγωγη μου να αυξηθει. Αυτο που με βοηθησε ηταν μια συμβουλη της παιδιατρου, μου ειπε να τον θηλαζω μεχρι 1 ωρα και αν ακομα μετα πειναει (ψαχνει η κλαιει) να του δινω λιγα ml ξενο, μεχρι 30ml. Στην 12η μερα δεν ξαναχρειαστηκαμε ξενο. Ωστοσο ειχα στο σπιτι ζυγαρια και τον ζυγιζα καθημερινα και εβλεπα οτι παιρνει καλο βαρος. Ειναι σημαντικο ο παιδοατρος σου να ειναι φιλικος προς το θηλασμο και να σε καθοδηγησει. Σας εχει επισκεφτει στο σπιτι να δει τη μπουμπου?

Παρουσα! Τη Δευτρερα πρωτα ο Θεος θα γνωρισω το καμαρι μου!

Με το καλό ! Να υποδεχτείς το καμάρι σου !!

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2023 at 1:00 ΠΜ, elenakith είπε:

Κουραγιο Στελλα! θα εχεις βαρυνει κιολας φανταζομαι...αφου θα γεννησεις φυσιολογικα ασεβτο μωρο να ετοιμαστει με.την ησυχια του!

Να σας ζησει το αστερι σας! Γερη και καλοτυχη να ειναι στη ζωη της!

Για το θηλασμο θα σου πω την εμπειρια μου. Στον πρωτο μου γιο στην αρχη δυσκολευτηκα παρα πολυ και αργησε η παραγωγη μου να αυξηθει. Αυτο που με βοηθησε ηταν μια συμβουλη της παιδιατρου, μου ειπε να τον θηλαζω μεχρι 1 ωρα και αν ακομα μετα πειναει (ψαχνει η κλαιει) να του δινω λιγα ml ξενο, μεχρι 30ml. Στην 12η μερα δεν ξαναχρειαστηκαμε ξενο. Ωστοσο ειχα στο σπιτι ζυγαρια και τον ζυγιζα καθημερινα και εβλεπα οτι παιρνει καλο βαρος. Ειναι σημαντικο ο παιδοατρος σου να ειναι φιλικος προς το θηλασμο και να σε καθοδηγησει. Σας εχει επισκεφτει στο σπιτι να δει τη μπουμπου?

Παρουσα! Τη Δευτρερα πρωτα ο Θεος θα γνωρισω το καμαρι μου!

Γεννησες κοριτσι μου; Ολα καλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, ´Ισιδα είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό . Σήμερα κάναμε το βιοφυσικο προφίλ , όλα καλά . 37,2 ημερών και δεν υπάρχουν σημάδια τοκετού ακόμη , η Μπέμπα 3350 ! 

Τι ειναι το βιοφυσικο προφιλ;;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Τι ειναι το βιοφυσικο προφιλ;;;;

Είναι ένας συνδυασμός ντομπλερ , υπερήχου και καρδιοτοκογραφο . Το κανείς για να δεις αν το μωρό πέρναει καλά μέσα στη κοιλιά και αν θα αντέξει το στρες του φυσιολογικού τοκετού . Το κάνουν τις τελευταίες εβδομάδες 

Just now, ´Ισιδα είπε:

Είναι ένας συνδυασμός ντομπλερ , υπερήχου και καρδιοτοκογραφο . Το κανείς για να δεις αν το μωρό πέρναει καλά μέσα στη κοιλιά και αν θα αντέξει το στρες του φυσιολογικού τοκετού . Το κάνουν τις τελευταίες εβδομάδες 

Νομίζω οι δυο μας μείναμε πλέον για τοκετό ΕΕ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Είναι ένας συνδυασμός ντομπλερ , υπερήχου και καρδιοτοκογραφο . Το κανείς για να δεις αν το μωρό πέρναει καλά μέσα στη κοιλιά και αν θα αντέξει το στρες του φυσιολογικού τοκετού . Το κάνουν τις τελευταίες εβδομάδες 

Νομίζω οι δυο μας μείναμε πλέον για τοκετό ΕΕ; 

Νομιζω πως ναιιιιι!! Εγω για λιγο ακομη γιατι πεμπτη πρωι εχω καρδιοτοκογραφο, με βλεπει ο γιατρος και αν δεν μπαινω με τεχνητους…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Νομιζω πως ναιιιιι!! Εγω για λιγο ακομη γιατι πεμπτη πρωι εχω καρδιοτοκογραφο, με βλεπει ο γιατρος και αν δεν μπαινω με τεχνητους…

Ωωω έφτασες και εσυ ! Ποσό εβδομάδων θα είσαι την Πέμπτη ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Ωωω έφτασες και εσυ ! Ποσό εβδομάδων θα είσαι την Πέμπτη ;

39+6! Νομιζω πως νταξει, φτανει το εζησα! Αν κ μπορει να μπω παρασκευη! Παντως μεχρι παρασκευη θα εχω γεννησει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Στελλα33 είπε:

39+6! Νομιζω πως νταξει, φτανει το εζησα! Αν κ μπορει να μπω παρασκευη! Παντως μεχρι παρασκευη θα εχω γεννησει! 

Ε ναι φτάνει ! Το έζησες μέχρι τέλους εσυ :) 

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2023 at 1:00 ΠΜ, elenakith είπε:

Κουραγιο Στελλα! θα εχεις βαρυνει κιολας φανταζομαι...αφου θα γεννησεις φυσιολογικα ασεβτο μωρο να ετοιμαστει με.την ησυχια του!

Να σας ζησει το αστερι σας! Γερη και καλοτυχη να ειναι στη ζωη της!

Για το θηλασμο θα σου πω την εμπειρια μου. Στον πρωτο μου γιο στην αρχη δυσκολευτηκα παρα πολυ και αργησε η παραγωγη μου να αυξηθει. Αυτο που με βοηθησε ηταν μια συμβουλη της παιδιατρου, μου ειπε να τον θηλαζω μεχρι 1 ωρα και αν ακομα μετα πειναει (ψαχνει η κλαιει) να του δινω λιγα ml ξενο, μεχρι 30ml. Στην 12η μερα δεν ξαναχρειαστηκαμε ξενο. Ωστοσο ειχα στο σπιτι ζυγαρια και τον ζυγιζα καθημερινα και εβλεπα οτι παιρνει καλο βαρος. Ειναι σημαντικο ο παιδοατρος σου να ειναι φιλικος προς το θηλασμο και να σε καθοδηγησει. Σας εχει επισκεφτει στο σπιτι να δει τη μπουμπου?

Παρουσα! Τη Δευτρερα πρωτα ο Θεος θα γνωρισω το καμαρι μου!

Μμμμ ωραία θα το ακολουθήσω και εγώ αυτό ! Να δούμε πως θα βγει .. αν δεν πιάσει λίγο μπουκάλι πρώτα δεν πιάνει στήθος κλαίει και ωρύεται 😮💨😮💨😮💨😮💨 κάθε θηλασμός και ένας αγώνας 

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2023 at 10:13 ΠΜ, Στελλα33 είπε:

Μπραβο ρε κοριτσι αντε αυτα να ακουμε !! Καθε μερα και καλυτερα!! Ο συζυγος σου ειναι στον ιδιωτικο τομεα; Η πατρικη αδεια ειναι 14 εργασιμες; 

Καλημέρα κορίτσια! Ναι Στέλλα είναι στον ιδιωτικό τομέα και θα κάτσει 14 εργάσιμες, ευτυχώς ο εργοδότης του δεν έφερε κάποια αντίρρηση 

17 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

39+6! Νομιζω πως νταξει, φτανει το εζησα! Αν κ μπορει να μπω παρασκευη! Παντως μεχρι παρασκευη θα εχω γεννησει! 

Εγώ στον πρώτο μου είχα κλείσει 40 εβδομάδων να μπω με πρόκληση αλλά τελικά ο μικρός είχε άλλα σχέδια και 39κ6 ξεκίνησαν πόνοι τα ξημερώματα και μεσημέρι έκανα εισαγωγή, το βράδυ είχα γεννήσει. Όλα καλά θα σου πάνε, με το καλό να έρθει στην αγκαλιά σου!!! 

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μητσάκι91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ναι Στέλλα είναι στον ιδιωτικό τομέα και θα κάτσει 14 εργάσιμες, ευτυχώς ο εργοδότης του δεν έφερε κάποια αντίρρηση 

Εγώ στον πρώτο μου είχα κλείσει 40 εβδομάδων να μπω με πρόκληση αλλά τελικά ο μικρός είχε άλλα σχέδια και 39κ6 ξεκίνησαν πόνοι τα ξημερώματα και μεσημέρι έκανα εισαγωγή, το βράδυ είχα γεννήσει. Όλα καλά θα σου πάνε, με το καλό να έρθει στην αγκαλιά σου!!! 

Σ ευχαριστω παρα παρα πολυ! Μακαρι να γινει ετσι και με εμενα θα ηθελα να αποφυγω τους τεχνητους γιατι διαβασα οτι πολλες φορες οι τεχνητοι σε οδηγουν σε καισαρικη! Περπαταω καθε απογευμα αλλα νομιζω πως αργησα, επρεπε να ειχα ξεκινησει περπατημα 2-3 βδομαδες νωριτερα! Τι να πω θα δουμε.. εσυ πως εισαι; Η προσαρμογη στο σπιτι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...