Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

On 12/6/2023 at 2:43 ΜΜ, ´Ισιδα είπε:

Είναι ένας συνδυασμός ντομπλερ , υπερήχου και καρδιοτοκογραφο . Το κανείς για να δεις αν το μωρό πέρναει καλά μέσα στη κοιλιά και αν θα αντέξει το στρες του φυσιολογικού τοκετού . Το κάνουν τις τελευταίες εβδομάδες 

Νομίζω οι δυο μας μείναμε πλέον για τοκετό ΕΕ; 

39+3 ακομα στην αναμονη και εγω 😂

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , dimi13 είπε:

39+3 ακομα στην αναμονη και εγω 😂

Ξεκίνησα σταθερά να περπατάω 60 λεπτά την ημέρα και αύριο θα ξεκινήσω και τις ασκήσεις εμπεδώσεις ! Μέχρι ποτέ σου δίνει ο γιατρός σου περιθώριο ;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Σ ευχαριστω παρα παρα πολυ! Μακαρι να γινει ετσι και με εμενα θα ηθελα να αποφυγω τους τεχνητους γιατι διαβασα οτι πολλες φορες οι τεχνητοι σε οδηγουν σε καισαρικη! Περπαταω καθε απογευμα αλλα νομιζω πως αργησα, επρεπε να ειχα ξεκινησει περπατημα 2-3 βδομαδες νωριτερα! Τι να πω θα δουμε.. εσυ πως εισαι; Η προσαρμογη στο σπιτι;

Η προσαρμογή στο σπίτι πάει καλά, σιγά σιγά αναρρωνω, το βράδυ κουράζομαι περισσότερο και πονάει η τομή γιατί η μικρή έχει κάνει τη νύχτα μέρα! Τα αγόρια τα πάνε καλά μαζί της, ίσως ο μικρός μου βγάλει λίγη ζήλια... Προς το παρόν έχω βοήθεια από τους γονείς μου αλλά την άλλη Παρασκευή φεύγουν πάλι στη Σουηδία και μετά πρέπει να βρούμε μόνοι μας τους ρυθμούς μας! Η μικρή με τον θηλασμό τα πάει υπέροχα, χτες την είδε ο παιδίατρος, είναι 3200 με βάρος γέννησης 3400 και βγήκαμε από την κλινική 3135, άρα τα παμε τέλεια! Το ένα ματάκι της λίγο δακρυζε από όταν γεννήθηκε, μου είπε είναι ο δακρυικος πόρος (αν το λέω σωστά) και τελικά μου έκανε μόλυνση, ξύπνησε με κλειστό ματάκι από τσιμπλιτσες και βάζουμε σταγονιτσες.

Κορίτσια δεν ξέρω αν φταίει η καισαρική ή επειδή είναι η τρίτη γέννα, η κοιλιά μου είναι ακόμα πολύ πρησμένη και απορρω πως θα μαζέψει.... με τη γέννα έχασα τα πέντε κιλά από τα 10 που είχα βάλει αλλά η κοιλιά είναι λες και ξεχάσαμε άλλο ένα μωρό μέσα χαχα...

  • Μου αρέσει 2

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Ξεκίνησα σταθερά να περπατάω 60 λεπτά την ημέρα και αύριο θα ξεκινήσω και τις ασκήσεις εμπεδώσεις ! Μέχρι ποτέ σου δίνει ο γιατρός σου περιθώριο ;

Μεχρι σαββατο..κανω γυμναστικη,εκανα ασκησεις εμπεδωσεις,βολτα με τον σκυλο καθε μερα απο 2 ωρες αλλα τιποτα! Εχω 10-15 συσπασεις την μερα παλι καλα γιατι πριν μια βδομαδα εκανα 1 με το ζορι..ευελπιστω να μας κανουν το χατηρι τα πεισματαρικα διδυμακια κ να βγουν στα κοντα  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , dimi13 είπε:

Μεχρι σαββατο..κανω γυμναστικη,εκανα ασκησεις εμπεδωσεις,βολτα με τον σκυλο καθε μερα απο 2 ωρες αλλα τιποτα! Εχω 10-15 συσπασεις την μερα παλι καλα γιατι πριν μια βδομαδα εκανα 1 με το ζορι..ευελπιστω να μας κανουν το χατηρι τα πεισματαρικα διδυμακια κ να βγουν στα κοντα  

Εγώ από χθες το βράδυ έχω πόνους περιόδου σχεδόν συνεχόμενα , δεν ξέρω αν αυτό είναι συσπάσεις . Σε λίγο θα έρθει η μαία από το Σπιτι για να μου δείξει τις ασκήσεις εμπεδώσεις όποτε θα την ρωτήσω , και χθες είχα διάρροια που λένε ότι είναι σύμπτωμα .

πωπω δυο ώρες περπάτημα ; Χαράς το κουράγιο σου !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, ´Ισιδα είπε:

Εγώ από χθες το βράδυ έχω πόνους περιόδου σχεδόν συνεχόμενα , δεν ξέρω αν αυτό είναι συσπάσεις . Σε λίγο θα έρθει η μαία από το Σπιτι για να μου δείξει τις ασκήσεις εμπεδώσεις όποτε θα την ρωτήσω , και χθες είχα διάρροια που λένε ότι είναι σύμπτωμα .

πωπω δυο ώρες περπάτημα ; Χαράς το κουράγιο σου !

Καλε σχεδον ετοιμη μου ακουγεσαι...αντε κ με εναν πονο!!!! 😁

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια το πρωι εκανα καρδιοτοκογραφο το μωρο ειναι ακομη ψηλα! Θα μπω ομως το βραδυ αποψε στην κλινικη για τεχνητους! Πιστευω θα καταληξω καισαρικη για καποιο λογο! Θα δουμε, προς το παρων αγχος μηδεν ! Θελω μονο να τελειωνω! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Εγω κοριτσια το πρωι εκανα καρδιοτοκογραφο το μωρο ειναι ακομη ψηλα! Θα μπω ομως το βραδυ αποψε στην κλινικη για τεχνητους! Πιστευω θα καταληξω καισαρικη για καποιο λογο! Θα δουμε, προς το παρων αγχος μηδεν ! Θελω μονο να τελειωνω! 

Καλή επιτυχία Στέλλα ! Μην το λες στατιστικά οι περισσότερες πιθανότητες 80% είναι να γεννήσεις φυσιολογικά ! Ένα 20% καταλήγει από πρόκληση σε καισαρικη ! Μπράβο που είσαι τόσο ψύχραιμη , αυτό θα βοηθήσει πολυ !

εφτασε η ώρα να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου !

On 14/6/2023 at 2:50 ΜΜ, dimi13 είπε:

Καλε σχεδον ετοιμη μου ακουγεσαι...αντε κ με εναν πονο!!!! 😁

Τελικά τίποτα και εγώ ακόμη , το μωρό είναι ψηλά , βέβαια η αλήθεια είναι ότι εγώ έχω λίγο χρονο ακόμη . Αύριο κλείνω τις 38 εβδομάδες ! Εσυ κάνα νεότερο ;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Καλή επιτυχία Στέλλα ! Μην το λες στατιστικά οι περισσότερες πιθανότητες 80% είναι να γεννήσεις φυσιολογικά ! Ένα 20% καταλήγει από πρόκληση σε καισαρικη ! Μπράβο που είσαι τόσο ψύχραιμη , αυτό θα βοηθήσει πολυ !

εφτασε η ώρα να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου !

Τελικά τίποτα και εγώ ακόμη , το μωρό είναι ψηλά , βέβαια η αλήθεια είναι ότι εγώ έχω λίγο χρονο ακόμη . Αύριο κλείνω τις 38 εβδομάδες ! Εσυ κάνα νεότερο ;

Ακομα τιποτα 😂 αυριο 40 εβδομαδων..εμενα εχει κατεβει με ειπε ο γιατρος στο τελευταιο ραντεβου αλλα δεν εχω κανενα απολυτως σημαδι τοσες μερες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, dimi13 είπε:

Ακομα τιποτα 😂 αυριο 40 εβδομαδων..εμενα εχει κατεβει με ειπε ο γιατρος στο τελευταιο ραντεβου αλλα δεν εχω κανενα απολυτως σημαδι τοσες μερες! 

Ααα και τι λέει ο γιατρός ; Μέχρι ποτέ θα σε αφήσει ; Μετά φαντάζομαι θα μπεις για πρόκληση 

22 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Εγω κοριτσια το πρωι εκανα καρδιοτοκογραφο το μωρο ειναι ακομη ψηλα! Θα μπω ομως το βραδυ αποψε στην κλινικη για τεχνητους! Πιστευω θα καταληξω καισαρικη για καποιο λογο! Θα δουμε, προς το παρων αγχος μηδεν ! Θελω μονο να τελειωνω! 

Στέλλα γέννησες ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Ααα και τι λέει ο γιατρός ; Μέχρι ποτέ θα σε αφήσει ; Μετά φαντάζομαι θα μπεις για πρόκληση 

Στέλλα γέννησες ; 

Δεν θα γεννησω με τον γιατρο μου..σε οποιο θα εχει εφημερια! Απο αυριο με ειπε να πηγαινω καθημερινα για καρδιοτογραφο σε οποιο εφημερευει κ βλεπουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Ααα και τι λέει ο γιατρός ; Μέχρι ποτέ θα σε αφήσει ; Μετά φαντάζομαι θα μπεις για πρόκληση 

Στέλλα γέννησες ; 

Ναι κοριτσι μου γεννησα, μετα απο μαραθωνιο! Με καισαρικη τελικα! Ποναω αρκετα! Πειναω απειρα! Νυσταζω φουλ! Η μπεμπα μια κουκλα!

  • Λουλούδια 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, dimi13 είπε:

Δεν θα γεννησω με τον γιατρο μου..σε οποιο θα εχει εφημερια! Απο αυριο με ειπε να πηγαινω καθημερινα για καρδιοτογραφο σε οποιο εφημερευει κ βλεπουμε

Α ωραία,  με το καλό φτάνει η ώρα! Εγώ Τρίτη θα πάω να με δει ο γιατρός κ καρδιοτοκογραφο κ βλέπουμε!

3 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Ναι κοριτσι μου γεννησα, μετα απο μαραθωνιο! Με καισαρικη τελικα! Ποναω αρκετα! Πειναω απειρα! Νυσταζω φουλ! Η μπεμπα μια κουκλα!

Να σου ζήσει η κούκλα!! Γερή και τυχερή να είναι! Καλή ανάρρωση και σε σένα , αύριο πιστεύω θα είσαι πολύ καλύτερα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Κιεγω γεννησα τη Δευτερα τον μικρουλη μου και χθες το απογευμα ηρθαμε σπιτι!

Γεννηθηκε 3470 και ειναι κουκλος, ο δευτερος ερωτας 😍

Θηλαζουμε αλλα παιρνει και ξενο γιατι ακομα.δεν μου εχει κατεβει το γαλα και ειναι ατεελιωτα πεινασμενος συνεχεια! Να φανταστειτε και με το ξενο γαλα αφου ρεφτει αντι να κοιμηθει θελει να φαει κι αλλο...

Αυτη τη φορα ποναω αρκετα περισσοτερο απο την πρωτη καισαρικη, δεν ξερω γιατι. Και στο σπιτι με τραβανε καποια ραμματα, ειδικα αν ξενυχτισω με το μπεμπη η κανω αποτη κινηση σκυψιματος..Παιρνω παυσιπονο ακομα..Ομως χαλαλι ολα για τον μπεμπακο μου! 

@Στελλα33 να σου ζησει η αγαπη σου, γερη, δυνατη και καλοτυχη στη ζωη της να ειναι!

  • Μου αρέσει 3

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...