Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

εμενα ο δικος μου ειναι λιγο χοντροπετσος δεν νιωθει..και με τσατιζει πολυ...ενταξει ειναι τα γενεθλια του αλλα δεν θα ερθει και κανα ξενος οι γονεις του ειναι δλδ δεν μπορει να καταλαβει τι ψυχολογικο τραυμα περναω??θα μου φερει τωρα το κουτι με τα γλυκα θα το βαλει στο ψυγειο και εγω δεν θα μπορω ουτε το ψυγειο να ανοιξω..εν τω μεταξυ ψιλιαζομαι οτι οι δικοι του θα τον φερουν τουρτα...εεεε ρε εχει να γινει χαμος αν συμβει κατι τετοιο...πως θα αντεξω να κρατησω το στομα μου κλειστο???

οχι ξερεις τι θα κανεις?? θα τους αφησεις να δεις αντιδρασεις!! και αν σου πουν ε φαε και εσυ λιγο δεν εγινε και τιποτα, η κατι τετοιο, βαλτους ολους στη θεση τους!!!!!!!! πες δεν κανει να φαω γλυκα και ευτυχως δεν φερατε και δεν μπηκα στον πειρασμο!! ε μα τι!!! ουτε να το σκευτομαι δεν θελω!!!!!

τι ωρα θα ερθουν????


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γ@@@@@τα !!!!!!!! και απο πανω να φοβαμαι μηπως κανω κακο στο μωρο!!! αλλα μετα σκευτομαι πιο λογικα, και λεω : (ακου προσεχτηκα ποπη!!!) αν υπηρχε σοβαρο προβλημα, θα μας αφηναν ετσι?? μονο με μετρησεις??? θα μας εδιναν και ινσουλινη.... και δευτερον θα φαινοταν και στις μετρησεις στους υπερηχους αν κατι δεν πηγαινε καλα.... εγω που εκανα και το doppler ολες οι τιμες δοξα το θεο φυσιολογικες ηταν! και το βαρος! (ασχετο να το κανεις και εσυ!)

και μενα στον υπερηχο οι μετρησεις της ηταν φυσιολογικοτατες!!αλλα αυτο που με αγχωνει ειναι οτι αν δεν ηταν τοσο σοβαρο το θεμα του ζαχαρου και καναμε ινσουλινι δλδ τι διατροφη θα μας ειχαν τοτε??με ορό θα τεφομασταν??αρα για να ειναι ετσι η διατροφη ειναι επικυνδυνο ειδικα σε μενα που ειμαι ακομα πισω στις βδομαδες...εννοειται οτι θα κανω το doppler!!!!!!!!!


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

και μενα στον υπερηχο οι μετρησεις της ηταν φυσιολογικοτατες!!αλλα αυτο που με αγχωνει ειναι οτι αν δεν ηταν τοσο σοβαρο το θεμα του ζαχαρου και καναμε ινσουλινι δλδ τι διατροφη θα μας ειχαν τοτε??με ορό θα τεφομασταν??αρα για να ειναι ετσι η διατροφη ειναι επικυνδυνο ειδικα σε μενα που ειμαι ακομα πισω στις βδομαδες...εννοειται οτι θα κανω το doppler!!!!!!!!!

και εγω εχει καιρο που ξεκινησα!!! 1,5 μηνα.. δεν θυμαμαι.... απο τοτε που εκανα καμπυλη!! τι να πω μωρε! οουφφφφφ να σκασω ειμαι!!!!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

οχι ξερεις τι θα κανεις?? θα τους αφησεις να δεις αντιδρασεις!! και αν σου πουν ε φαε και εσυ λιγο δεν εγινε και τιποτα, η κατι τετοιο, βαλτους ολους στη θεση τους!!!!!!!! πες δεν κανει να φαω γλυκα και ευτυχως δεν φερατε και δεν μπηκα στον πειρασμο!! ε μα τι!!! ουτε να το σκευτομαι δεν θελω!!!!!

τι ωρα θα ερθουν????

ουτε ξερω Αναστασια μου τι ωρα θα ερθουν...νομιζω κατα τις 6 με 7 :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

αν φερουν τουρτα πως να αντιδρασω??ρε συ μηπως ειμαι υπερβολικη γενεθλια εχει...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:αχ δεν ξερω τραβαω μεγαλο ζορι και κανεις δεν μπορει να το καταλαβει...τωρα αυτα λεω στην μαμα μου και μου λεει εχω δικιο...αλλα τι να πω αυτη η στερηση που τραβαμε σε ολους τους τομεις μας κανει να ειμαστε ετσι...ας το καταλαβουν και ας το σεβαστουν...αν μπορουν δλδ να το καταλαβουν...


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια όταν χαμηλωσει η κοιλιτσα μας σημαινει ότι εχει γυρισει και ο μπεμπης;;;;;

αχ Νικη μου γλυκια ουτε ξερω ακομα...αλλα ετσι ακουσα οτι οταν χαμηλωνει η κοιλια εχει παρει θεση λενε ...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια όταν χαμηλωσει η κοιλιτσα μας σημαινει ότι εχει γυρισει και ο μπεμπης;;;;;

αχ δεν ξερω νικη μου!!!

ουτε ξερω Αναστασια μου τι ωρα θα ερθουν...νομιζω κατα τις 6 με 7 :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

αν φερουν τουρτα πως να αντιδρασω??ρε συ μηπως ειμαι υπερβολικη γενεθλια εχει...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:αχ δεν ξερω τραβαω μεγαλο ζορι και κανεις δεν μπορει να το καταλαβει...τωρα αυτα λεω στην μαμα μου και μου λεει εχω δικιο...αλλα τι να πω αυτη η στερηση που τραβαμε σε ολους τους τομεις μας κανει να ειμαστε ετσι...ας το καταλαβουν και ας το σεβαστουν...αν μπορουν δλδ να το καταλαβουν...

ενταξει βρε ποπακι μου γενεθλια εχει, αλλα τωρα προηγουντε αλλα πραγματα!!! και εσυ εισαι που εισαι περιορισμενη μεσα εισαι και περιοσμενη και στο φαγητο και στο γλυκο!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΣΤΕΡΗΣΗ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ!!!! ε δεν θα πειραζε αντι για τουρτα να πιναν εναν καφε και να ευχοντουσαν!!!!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω το αποφασισα!!! θα γινω μηρικαστικο!!!! θα τρωω μονο σαλατες!!!! 694714pn317stslu.gif

κανε και μενα μηρικαστικο να ξεφυγω απο την στερηση....:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

αχ δεν ξερω νικη μου!!!

ενταξει βρε ποπακι μου γενεθλια εχει, αλλα τωρα προηγουντε αλλα πραγματα!!! και εσυ εισαι που εισαι περιορισμενη μεσα εισαι και περιοσμενη και στο φαγητο και στο γλυκο!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΣΤΕΡΗΣΗ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ!!!! ε δεν θα πειραζε αντι για τουρτα να πιναν εναν καφε και να ευχοντουσαν!!!!

κατσε να δεις που αυριο γιορταζει κιολας και ισως να ερθουν και καποιοι φιλοι...τι ψυχολογικο πολεμο εχω να τραβηξω...

αυτο ειπα και εγω με ενα καφεδακο μια χαρα...αλλα ειπαμε τον πονο του αλλουνου δεν μπορουν να τον νιωσουν...πω πω πρεπει να ξεσπασω καπου..καθε μερα εχουμε και απο ενα θεμα....


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


επειδη βρε κοριτσια ελπιζω να εχει γυρισει ο μικρός μου.... περιμενω να παμε στη γιατρό να δουμε και ελπιζω να ακουσω αυτα που θελω ακουσω γιατι το παω για φυσιολογικό....

ποπακι μου να σου πω βρε ναι ειναι τα γενεθλια του αντρα σου δειξε χαρουμενη και ειναι κρίμα ο καιμένος,,,, δωστου φιλακια κανετε αγκαλιτσες να τον ευχαριστισεις.......


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

κατσε να δεις που αυριο γιορταζει κιολας και ισως να ερθουν και καποιοι φιλοι...τι ψυχολογικο πολεμο εχω να τραβηξω...

αυτο ειπα και εγω με ενα καφεδακο μια χαρα...αλλα ειπαμε τον πονο του αλλουνου δεν μπορουν να τον νιωσουν...πω πω πρεπει να ξεσπασω καπου..καθε μερα εχουμε και απο ενα θεμα....

ποπη μου οι αλλοι δεν καταλαμβαινουν τι περνας και ειναι λογικό, ακομα κι εγω που ειμαι επισης εγκυος μπορουσε να εκανα κατι που εσενα να μην σου αρεσε.....τι ψυχολογικό πολοεμο δηλαδη Ποπη μου;;;


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

βρηκα το χαρτι απο τη διανητολογο λοιπον.

επιτρεπονται ελευθερα:

ΛΑΧΑΝΙΚΑ:χορτα, μαρουλια, ντοματα, αγγουρι,

ΖΑΡΖΑΒΑΤΙΚΑ: μπαμιες, φασολακια, πρασα, κολοκυθακια, μελιτζανες,(με λιγο λαδι και οχι τηγανιτα)

ΠΟΤΑ: τσαι, καφες, ανψυκτικα light

ΚΑΡΥΚΕΥΜΑΤΑ: μουσταρδα, ξυδι, σκορδο κτλ

ΓΛΥΚΑΝΤΙΚΑ: σακχαρινη ή σουκραλόζη (sweet and balance) ή ασπαρταμη (canderel) ή κυκλαιμικα γλυκαντικα (netreen). η φρουκτοζη και η σορβιτολη πρεπει να αποφευγονται


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...