Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Αν δεν πάρουν τα χρήματα μέσω ΕΣΠΑ για όλες τις θέσεις που είχαν δώσει, δεν θα μπορέσουν να προχωρήσουν σε προσλήψεις νέου προσωπικού για να μπορέσουν να καλύψουν τα έξοδα λειτουργίας τους και να πάρουν κι άλλα παιδάκια εκτός προγράμματος, γιατί απ' όσο γνωρίζω δεν δεν επιδοτούνται πλέον οι δήμοι. Μακάρι να πάρει το ΕΣΠΑ, γιατί τότε θα έχω ελπίδες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα,

αν και δεν έχει σχέση με αυτά που σας απασχολεί αυτές τις μέρες και εννοείται ότι είμαι από αυτές που ελπίζουν κάτι να γίνει, και να μπούνε όλα τα παιδιά...

Πήγα το πρωί τα παιδιά μου στον ιδιωτικό σταθμό και έχω εκνευριστεί τόσο πολύ....

Το θέμα έχει ξανασυζητηθεί, αλλά....:oops:

Είμαι εποχιακή και δουλεύω σπαστά, πρωινά ή βράδυ και Σάββατα, οπότε μόνο ιδιωτικός σταθμός με εξυπηρετεί, δυστυχώς. Έχω δυο παιδιά, πέρσι μπήκε το ένα, το άλλο δεν μπήκε. Το ένα Α2 το άλλο Α1.2, λίγες θέσεις... Οπότε πλήρωνα για το ένα το καλοκαίρι και το χειμώνα σπίτι. Φέτος το ίδιο. Τώρα τον Αύγουστο μάζεψα λεφτά και πλήρωσα για τα δυο παιδιά. Αλλά δεν είμαι εγώ το θέμα.

Λοιπόν πήγα το πρωί στον σταθμό και άκουσα στο πάρκινγκ μια μητέρα να λέει σε μια άλλη , γιατί δεν το έκανες όπως εγώ, έβαλα το λογιστή να γράψει χαρτί, ότι δουλεύω ορισμένου χρόνου, μερική απασχόληση, οπότε 45 μόρια...

Η συγκεκριμένη έχει δυο παιδιά και μπήκαν και τα δυο στο Α2, αλλά δηλαδή τι, έκλεψε με τα μόρια, όπως είπε, και έφαγε ίσως τις θέσεις από άλλες μαμάδες. Έλεος!!! Δεν φτάνει που κόπηκαν θέσεις, το να "τρώμε" με πλαστά στοιχεία τη θέση άλλον, που ίσως θα έμπαινε... Δε γνωρίζω την οικονομική κατάσταση της μητέρας ή τη δουλεία κάνει. Ίσως να κατάφερνε να πάρει τις θέσεις και χωρίς πλαστά, αλλά αυτό έπρεπε να το κρίνει το σύστημα και όχι με αυτόν τον τρόπο...

Συγνώμη που σας κούρασα και εκφράσω έτσι το θυμό μου, αλλά πραγματικά λυπάμαι για το ότι κοροϊδεύουμε και εμείς το σύστημα!!!!!!!

Καλή επιτυχία σε όσες μείναν από έξω. Μακάρι το εύχομαι ολόψυχα να γίνει κάτι....

Καλή σχολική χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

αν και δεν έχει σχέση με αυτά που σας απασχολεί αυτές τις μέρες και εννοείται ότι είμαι από αυτές που ελπίζουν κάτι να γίνει, και να μπούνε όλα τα παιδιά...

Πήγα το πρωί τα παιδιά μου στον ιδιωτικό σταθμό και έχω εκνευριστεί τόσο πολύ....

Το θέμα έχει ξανασυζητηθεί, αλλά....:oops:

Είμαι εποχιακή και δουλεύω σπαστά, πρωινά ή βράδυ και Σάββατα, οπότε μόνο ιδιωτικός σταθμός με εξυπηρετεί, δυστυχώς. Έχω δυο παιδιά, πέρσι μπήκε το ένα, το άλλο δεν μπήκε. Το ένα Α2 το άλλο Α1.2, λίγες θέσεις... Οπότε πλήρωνα για το ένα το καλοκαίρι και το χειμώνα σπίτι. Φέτος το ίδιο. Τώρα τον Αύγουστο μάζεψα λεφτά και πλήρωσα για τα δυο παιδιά. Αλλά δεν είμαι εγώ το θέμα.

Λοιπόν πήγα το πρωί στον σταθμό και άκουσα στο πάρκινγκ μια μητέρα να λέει σε μια άλλη , γιατί δεν το έκανες όπως εγώ, έβαλα το λογιστή να γράψει χαρτί, ότι δουλεύω ορισμένου χρόνου, μερική απασχόληση, οπότε 45 μόρια...

Η συγκεκριμένη έχει δυο παιδιά και μπήκαν και τα δυο στο Α2, αλλά δηλαδή τι, έκλεψε με τα μόρια, όπως είπε, και έφαγε ίσως τις θέσεις από άλλες μαμάδες. Έλεος!!! Δεν φτάνει που κόπηκαν θέσεις, το να "τρώμε" με πλαστά στοιχεία τη θέση άλλον, που ίσως θα έμπαινε... Δε γνωρίζω την οικονομική κατάσταση της μητέρας ή τη δουλεία κάνει. Ίσως να κατάφερνε να πάρει τις θέσεις και χωρίς πλαστά, αλλά αυτό έπρεπε να το κρίνει το σύστημα και όχι με αυτόν τον τρόπο...

Συγνώμη που σας κούρασα και εκφράσω έτσι το θυμό μου, αλλά πραγματικά λυπάμαι για το ότι κοροϊδεύουμε και εμείς το σύστημα!!!!!!!

Καλή επιτυχία σε όσες μείναν από έξω. Μακάρι το εύχομαι ολόψυχα να γίνει κάτι....

Καλή σχολική χρονιά!

δυστυχως ετσι ειναι ....η κολαση μας ειναι ο εαυτος μας- δε μπορουμε να παραπονιομαστε για τη σαπια κοινωνια στην οποια ζουμε οταν εμεις οι ιδιοι δεν αντιστεκομαστε στη σαπιλα , κ οταν προκειται να επωφεληθουμε, δεν εχουμε καμια αναστολη να κανουμε τα ιδια κ χειροτερα.

η αλλαγη ερχεται απο μεσα μας.

χτυπησες ευαισθητη χορδη τωρα- εχω ξανα αναφερει σχετικα με πλαστα χαρτια διαστασης , κ πως εχω ταλαιπωρηθει να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας, επειδη καποιες ειναι "εξυπνες".....

κριμα μονο ,γιατι αυτες οι γυναικες ειναι μανες, οσο σκληρο κ αν ειναι αυτο που λεω, κ μπορει (κ ελπιζω ) κ να με διαβαζουν καποιες απ αυτες, κριμα λοιπον που μαθαινουν στα παιδια τους, να πορευονται με τη μπινια κ την λοβιτουρα......ντροπη τους για την "παρακαταθηκη" που τους αφηνουν.

κ ο φαυλος κυκλος δε σπαει .

Link to comment
Share on other sites

και μια γνωστη του αδερφου μου εκανε ακριβως το ιδιο και οταν την ρωτησαμε ειπε οτι δεν ηξερε απο που ειχε τοσα πολλα μορια.

Οταν ηταν να παμε τα χαρτια και την ρωτουσα για το τη χαρτια χρειαζεσαι για να κανω και γω τα χαρτια ελεγε πως δεν ηξερε,επειδη ο αντρας της πειρε τα χαρτια και τα εχει παει στον λογιστη.

Αρα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα,,,,

λοιπον θα τα εχετε μαθει φανταζομαι τα νεα μεχρι στιγμης,,,,

http://www.kedke.gr/?p=4414 και ολα τα υπολοιπα,,,τουλαχιστον καταφεραμε να κανουμε ντορο

Link to comment
Share on other sites

δν νομίζω οτι ειναι τοσο απλα.... η αναλυτικη ενσημων δειχνει καθαρα αν δουλευεις μερική ή πλήρης απασχόληση.

... και εγώ έτσι νόμιζα, αλλά ρώτησα μια συνάδελφος που δουλεύει μερική απασχόληση (4 ώρες, εποχιακή) και μου είπε πως έχει όσα ένσημα έχω και εγώ που δουλεύω εποχιακή αλλά 8 ώρες. Τι να πω. Δεν τα ξέρω, αλλά αν τελικά όντως δε φαίνεται...

Χαίρομαι που κάτι γίνεται, αλλά και πάλι πρέπει να βρούνε λεφτά για όλα τις θέσεις που είχαν προκηρύξει. Να δούμε τι θα γίνει..

Link to comment
Share on other sites

τωρα θυμηθηκα ενα ΑΣΤΕΙΟ να σας πω...πριν βγει ακομα το φετινο προγραμμα συζητουσαμε εδω πριν απειρες σελιδες με μια μαμα και λεγαμε περι ανεμων κ υδατων πως " αντε και φετος τελευταια χρονια, να δουμε απο του χρονου τι θα κανουμε" και μου λεει "εμενα μου ειπαν απο τον παιδικο μας πως μαλλον θα παρει παραταση μεχρι το 2015...." ΤΩΡΑ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ωραιο ανεκδοτο που θα μπορουσε να πει καποιος υπευθυνος παιδικου σταθμου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να σας λύσω την απορία με την ημιαπασχόληση, μια και δουλεύω εγώ έτσι, στην ημιαπασχόληση έχω 22 ένσημα τον μήνα, ενώ με την πλήρης, 25. Μόνο από εκεί φαίνεται, από πουθενά αλλου΄.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για να σας λύσω την απορία με την ημιαπασχόληση, μια και δουλεύω εγώ έτσι, στην ημιαπασχόληση έχω 22 ένσημα τον μήνα, ενώ με την πλήρης, 25. Μόνο από εκεί φαίνεται, από πουθενά αλλου΄.

Η συνάδελφος μου είπε μόλις τώρα, που ρώτησε στο ΙΚΑ τότε¨

Για τους εποχιακούς, π.χ. ξενοδοχοϋπάλληλοι , που δουλεύουν και 6 μέρες την εβδομάδα και είναι ημιαπασχόληση παίρνουν 25 ένσημα.

Ημιαπασχόληση 5ήμερη 22 ένσημα....

Link to comment
Share on other sites

εγινε ντορος με την συναντηση μητερων στο υπουργειο εργασιας....

και μιλησαν οι δημοι με τον Βρουτση και αποφασισαν να παρουν κι αλλα παιδακια....θα καλυφθει το 70% των πρωτων αιτησεων....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...