Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , Stef91 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; 😊σας διαβάζω καθημερινά, μου κρατάτε συντροφιά και είναι από τις στιγμές που με βοηθάτε να ανέβω ψυχολογικά! Είμαι πολύ χάλια τις τελευταίες δυο μέρες, εκεί που κάθομαι με πιάνουν τα κλάματα και λέω ποτέ δεν θα δω ένα θετικό τεστ. άλλες φορές πάλι με πιάνει η αισιοδοξία και λέω την επόμενη θα τα καταφέρουμε. Τι ψυχολογική πίεση κι τι σκαμπανεβάσματα περνάμε ρε κορίτσια; Με πιάνουν τα νεύρα μου κάθε φορά που ακούω ένα δεν πειράζει την επόμενη φορά ή αυτό το όλα για κάποιο λόγο γίνονται; Ποιος είναι ο λόγος δλδ; Να ταλαιπωρούμαστε και να μην μπορούμε να συνέλθουμε; 😭😭😭😭

Κορίτσι μου αν μας έδιναν από ένα € κάθε φορά που ακούγαμε τέτοιες μ@λακιες,θα ήμασταν πλούσιες. Τις προάλλες μιλαω με μια φίλη μου η οποία δεν έχει και ούτε θέλει να κάνει παιδιά και μου λέει ότι είναι προτιμότερο να υιοθετήσεις ένα παιδί από το να κάνεις εξωσωματική,πως όσες μπαίνουμε σ'αυτή τη διαδικασία το κάνουμε για να διαιωνίσουμε το DNA μας και πως  ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ γιατί ταλαιπωρούνται οι γυναίκες . Της εξηγώ ότι μάνα είναι και αυτή που γεννάει και αυτή που υιοθετει,απλά είναι διαφορετικό και πως εμείς που μπαίνουμε στη διαδικασία της εξωσωματικής δεν το κάνουμε για το DNA. Συνέχισε να λέει τα δικά της,με έφτασε στα όρια μου και της λέω : Ξεκολλα,ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ πως είναι και μην το συνεχίζεις.. Δυστυχώς μερικές φορές πρέπει να μιλάς απότομα σε κάποιον για να σταματήσει να αμολαει κοτσανες. Εν τω μεταξύ έχω μια μπέμπα πέντε μηνών και δεν έχω μετανιώσει ποτέ ούτε για την εξωσωματική,ούτε για την πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη που είχα. Θα το ξανακανα ευχαρίστως ❤️

  • Μου αρέσει 12
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Κορίτσι μου αν μας έδιναν από ένα € κάθε φορά που ακούγαμε τέτοιες μ@λακιες,θα ήμασταν πλούσιες. Τις προάλλες μιλαω με μια φίλη μου η οποία δεν έχει και ούτε θέλει να κάνει παιδιά και μου λέει ότι είναι προτιμότερο να υιοθετήσεις ένα παιδί από το να κάνεις εξωσωματική,πως όσες μπαίνουμε σ'αυτή τη διαδικασία το κάνουμε για να διαιωνίσουμε το DNA μας και πως  ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ γιατί ταλαιπωρούνται οι γυναίκες . Της εξηγώ ότι μάνα είναι και αυτή που γεννάει και αυτή που υιοθετει,απλά είναι διαφορετικό και πως εμείς που μπαίνουμε στη διαδικασία της εξωσωματικής δεν το κάνουμε για το DNA. Συνέχισε να λέει τα δικά της,με έφτασε στα όρια μου και της λέω : Ξεκολλα,ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ πως είναι και μην το συνεχίζεις.. Δυστυχώς μερικές φορές πρέπει να μιλάς απότομα σε κάποιον για να σταματήσει να αμολαει κοτσανες. Εν τω μεταξύ έχω μια μπέμπα πέντε μηνών και δεν έχω μετανιώσει ποτέ ούτε για την εξωσωματική,ούτε για την πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη που είχα. Θα το ξανακανα ευχαρίστως ❤️

Να σου ζήσει το μωράκι! ❤️Καλά αυτό ομολογώ δεν το είχα ξανά ακούσει! Άκουσα πολλά, ότι δεν ταιριάζουν τα υγρά μας με τον άντρα μου για αυτό δεν μπορούμε να κάνουμε φυσιολογικά, αλλά και η εξωσωματική δεν πετυχαίνει. Ότι η φύση μας δείχνει τον δρόμο και αλλά τέτοια! Αλλά τέτοια κοτσάνα για το DNA ομολογώ ήταν από τις πετυχημένες! Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να το διαχειριστώ πολλές φορές, φωνάζω, κλαίω και προτιμώ να μην μαθαίνουν για τις προσπάθειες! Αλλά έχω καταλήξει ότι κανένας που δεν το έχει περάσει δεν σε καταλαβαίνει δυστυχώς😭

  • Δύναμη! 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Stef91 είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι! ❤️Καλά αυτό ομολογώ δεν το είχα ξανά ακούσει! Άκουσα πολλά, ότι δεν ταιριάζουν τα υγρά μας με τον άντρα μου για αυτό δεν μπορούμε να κάνουμε φυσιολογικά, αλλά και η εξωσωματική δεν πετυχαίνει. Ότι η φύση μας δείχνει τον δρόμο και αλλά τέτοια! Αλλά τέτοια κοτσάνα για το DNA ομολογώ ήταν από τις πετυχημένες! Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να το διαχειριστώ πολλές φορές, φωνάζω, κλαίω και προτιμώ να μην μαθαίνουν για τις προσπάθειες! Αλλά έχω καταλήξει ότι κανένας που δεν το έχει περάσει δεν σε καταλαβαίνει δυστυχώς😭

Απολύτως κανένας όμως! Εγώ έχω κουραστεί να ακούω δες το πιο χαλαρά. Πώς ακριβώς να το κάνω; Αν ξέρει κάποια ας με ενημερώσει παρακαλώ!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Σποράκι είπε:

Απολύτως κανένας όμως! Εγώ έχω κουραστεί να ακούω δες το πιο χαλαρά. Πώς ακριβώς να το κάνω; Αν ξέρει κάποια ας με ενημερώσει παρακαλώ!!!

Αααααλλη π@παρια από κει..Δες το πιο χαλαρά,μην αγχώνεσαι,σκέψου θετικά. Ναι ρε σεις,γιατί αν πχ έχεις κλειστές σάλπιγγες (όπως εγώ) ,θα κάνεις όλη μέρα γιόγκα,θα ακούς πουλάκια και γκονγκ και ως δια μαγείας θα ανοίξουν οι σάλπιγγες διάπλατα,σαν πόρτες από σαλούν και θα μείνω έγκυος .

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 11
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Σποράκι είπε:

Απολύτως κανένας όμως! Εγώ έχω κουραστεί να ακούω δες το πιο χαλαρά. Πώς ακριβώς να το κάνω; Αν ξέρει κάποια ας με ενημερώσει παρακαλώ!!!

Πω πω πόσο συμφωνώ! Πώς να το δω χαλαρά;; Η αυτό το μην αγχώνεσαι! Το άγχος δεν κάνει καλό! Μα μόνο που στο λένε σε αγχώνουν! Είναι που είναι μια στρεσογόνος διαδικασία, σου λένε και αυτά…🥺

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Stef91 είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι! ❤️Καλά αυτό ομολογώ δεν το είχα ξανά ακούσει! Άκουσα πολλά, ότι δεν ταιριάζουν τα υγρά μας με τον άντρα μου για αυτό δεν μπορούμε να κάνουμε φυσιολογικά, αλλά και η εξωσωματική δεν πετυχαίνει. Ότι η φύση μας δείχνει τον δρόμο και αλλά τέτοια! Αλλά τέτοια κοτσάνα για το DNA ομολογώ ήταν από τις πετυχημένες! Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να το διαχειριστώ πολλές φορές, φωνάζω, κλαίω και προτιμώ να μην μαθαίνουν για τις προσπάθειες! Αλλά έχω καταλήξει ότι κανένας που δεν το έχει περάσει δεν σε καταλαβαίνει δυστυχώς😭

Πφφφφ από αυτές τις ατάκες έχουμε υποφέρει όλες μας.είμαι ακριβώς στην ίδια ψυχολογική φάση ..δεν καταλαβαίνουν ,ούτε το κάνουν με δόλο.. σε αυτές τις περιπτωσεις ίσως θα έπρεπε  κάθε άνθρωπος να μην σχολιαζει!γυναίκες σαν εμάς δίνουν έναν καθημερινό αγώνα για να φέρουν τη ζωή ,άρα μόνο σεβασμό κ αλληλεγγύη θέλει...εμείς τ βιώνουμε σαν  πένθος  .δυστυχώς ..δεν είναι παράλογο π κλαις ή που υποφέρεις ..όμως να σκέφτεσαι πως θα έρθει η ώρα που θα το κάνεις ..όσο για την προσπάθεια ,καλό είναι να μην ξέρουν όντως ...

πρίν από 51 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Κορίτσι μου αν μας έδιναν από ένα € κάθε φορά που ακούγαμε τέτοιες μ@λακιες,θα ήμασταν πλούσιες. Τις προάλλες μιλαω με μια φίλη μου η οποία δεν έχει και ούτε θέλει να κάνει παιδιά και μου λέει ότι είναι προτιμότερο να υιοθετήσεις ένα παιδί από το να κάνεις εξωσωματική,πως όσες μπαίνουμε σ'αυτή τη διαδικασία το κάνουμε για να διαιωνίσουμε το DNA μας και πως  ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ γιατί ταλαιπωρούνται οι γυναίκες . Της εξηγώ ότι μάνα είναι και αυτή που γεννάει και αυτή που υιοθετει,απλά είναι διαφορετικό και πως εμείς που μπαίνουμε στη διαδικασία της εξωσωματικής δεν το κάνουμε για το DNA. Συνέχισε να λέει τα δικά της,με έφτασε στα όρια μου και της λέω : Ξεκολλα,ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ πως είναι και μην το συνεχίζεις.. Δυστυχώς μερικές φορές πρέπει να μιλάς απότομα σε κάποιον για να σταματήσει να αμολαει κοτσανες. Εν τω μεταξύ έχω μια μπέμπα πέντε μηνών και δεν έχω μετανιώσει ποτέ ούτε για την εξωσωματική,ούτε για την πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη που είχα. Θα το ξανακανα ευχαρίστως ❤️

Αρχικά καταργεί την αυτοδιάθεση τ κάθε ατόμου αυτή η άποψη!όπως είναι σεβαστό ,το γεγονός πως η ίδια δε θέλει να κάνει παιδί, έτσι είναι και σεβαστό πως κάποια άλλη θέλει να κάνει εξωσωματική !άρα διδαχες τέτοιες δε μας κάνουν!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Κορίτσι μου αν μας έδιναν από ένα € κάθε φορά που ακούγαμε τέτοιες μ@λακιες,θα ήμασταν πλούσιες. Τις προάλλες μιλαω με μια φίλη μου η οποία δεν έχει και ούτε θέλει να κάνει παιδιά και μου λέει ότι είναι προτιμότερο να υιοθετήσεις ένα παιδί από το να κάνεις εξωσωματική,πως όσες μπαίνουμε σ'αυτή τη διαδικασία το κάνουμε για να διαιωνίσουμε το DNA μας και πως  ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ γιατί ταλαιπωρούνται οι γυναίκες . Της εξηγώ ότι μάνα είναι και αυτή που γεννάει και αυτή που υιοθετει,απλά είναι διαφορετικό και πως εμείς που μπαίνουμε στη διαδικασία της εξωσωματικής δεν το κάνουμε για το DNA. Συνέχισε να λέει τα δικά της,με έφτασε στα όρια μου και της λέω : Ξεκολλα,ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ πως είναι και μην το συνεχίζεις.. Δυστυχώς μερικές φορές πρέπει να μιλάς απότομα σε κάποιον για να σταματήσει να αμολαει κοτσανες. Εν τω μεταξύ έχω μια μπέμπα πέντε μηνών και δεν έχω μετανιώσει ποτέ ούτε για την εξωσωματική,ούτε για την πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη που είχα. Θα το ξανακανα ευχαρίστως ❤️

Αχχχ τα ιδια και εγώ λέω. Γεννησα πριν 10 μέρες με εξωσωματική, δύσκολη εγκυμοσυνη. Θα εμενα πάλι και σας περνούσα τα ιδια. Δυστυχώς σε κάποιους ανθρώπους δεν μπορούμε να αλλάξουμε γνώμη... 

  • Μου αρέσει 3
  • Λουλούδια 4
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, dec-e είπε:

Ναι είναι πολύ φυσιολογικά τα πονακια, πολλά είναι παρενέργειες από τα φάρμακα! Προσπάθησε όσο γίνεται να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν ώστε να περάσουν οι μέρες χαλαρά. Καλή επιτυχία εύχομαι! Βλαστοκύστες έβαλες?

Ευχαριστω πολύ! Ναι βλαστοκυστες 5ημερων έβαλα! Γενικά είμαι ήρεμη και αισιόδοξη! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και καλή εβδομάδα!
υπομονη στα κορίτσια που περιμένουν να πάνε για χοριακή!!! @Nina_1979 🙏

ερώτηση για φίλη μου: έχει κάποιο κορίτσι εμπειρία απο εξωσωματική με τον Βλ@χ Νικ, καθηγητής είναι και στο Αρεταίειο και στο Ιασώ
αν έχετε προσωπική εμπειρία ή απο γνωστή σας παρακαλώ στείλτε μου μνμ να βοηθήσουμε ένα κορίτσι!

Ευχαριστώ...
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλημέρα @MarGe2022 Τετάρτη πάω για ωοληψια. Για να δούμε αν θα πάρουμε δυο τυχερά. 🥰

Καλησπέρα. Μπήκες πάλι σε διαδικασία; Μπράβο καλή επιτυχία! Θύμισε μου πόσο χρονών είσαι;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !! Καλή εβδομάδα, με δύναμη & χαμόγελα !! 
@MarGe2022 ευχαριστούμε τροχονόμε της ομάδας μας !!! ΚΑΙ θετική αυρα κ ενεργεία της ομάδα μας !
@Ele@n παρά πολλή καλή επιτυχία με πολλά κ δυνατά ωάρια !!!!

Κοριτσια είχα την ιδια κουβέντα εχθές με τν άντρα μου, το ποσό κανείς δεν μπορεί να καταλάβει όταν είναι «έξω από τον χορό»! 
την τελευταία φορά που μ είπαν αγχώνεσαι κ το σκέφτεσαι κ γι αυτό δεν έρχεται είπα, «ναι! μα το κάνω επίτηδες για να μην έρθει, ρε πάτε καλά ! Κ θα αγχώνομαι κ θα το σκέφτομαι κ εύχομαι να μην χρειαστεί να αγχωθείς κ εσυ γι αυτόν τον λόγο !»

και εν τελεί κατεληξα στο εξής !! Δεν θέλω να ξανά ακούσω λέξη από άνθρωπο που ξέρει τα πάντα αλλά δεν έχει βιώσει κάτι αντίστοιχο ! Όπως κ ξεκίνησα να κάνω ! Χωρίς κακια, χωρίς λύπη στην καρδια μου κ κατσουφιασμα, απλά αλλάζω θέμα ! Λέω πως ειναι κάτι που δεν θα ήθελα να συζητήσω, μαζί σου, για όποιον του χρειάζεται. Δεν μου φταίνε οι άλλοι που δεν καταλαβαίνουν. Ποτέ και σε ποιο θέμα υπήρξε ενσυναισθηση σε κάποιους ανθρώπους για να υπάρξει τώρα κ γιατί να χαλάω φαιά ουσία με αυτά ; Ας κρατάω την ενεργεία για την προσπάθεια να φέρω στην γη τον άγγελο μου 🙏🏼💗

  • Μου αρέσει 11
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Καλησπέρα. Μπήκες πάλι σε διαδικασία; Μπράβο καλή επιτυχία! Θύμισε μου πόσο χρονών είσαι;

Δεν έχω προλάβει να βγω χαχαχαχα...είμαι 43, αλλά παιδεύομαι αυτή τη φορά. @kateriiina25 με οιστραδιόλη κάτω από 150 υπάρχει περίπτωση να είναι άδειο το ωοθηλάκιο, ξέρεις;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ele@n είπε:

Δεν έχω προλάβει να βγω χαχαχαχα...είμαι 43, αλλά παιδεύομαι αυτή τη φορά. @kateriiina25 με οιστραδιόλη κάτω από 150 υπάρχει περίπτωση να είναι άδειο το ωοθηλάκιο, ξέρεις;

Μπράβο Ελπίζω να τα πας τέλεια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...