Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια ήταν να κάνω την πρώτη χοριακη 9η μέρα το Σάββατο και είναι αργία ξέρω ότι μπορώ να πάω σε κλινική ήθελα να το αποφύγω  , η ερώτηση μου είναι τι λέτε για 8η μέρα ; Είναι πολύ νωρίς ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Texas είπε:

Γεια σας κορίτσια ήταν να κάνω την πρώτη χοριακη 9η μέρα το Σάββατο και είναι αργία ξέρω ότι μπορώ να πάω σε κλινική ήθελα να το αποφύγω  , η ερώτηση μου είναι τι λέτε για 8η μέρα ; Είναι πολύ νωρίς ; 

Καλημέρα!! Εγω μια μέρα νωρίτερα την εκανα…ετ 7/3,μου είχαν πει να πάω 16 αλλά πήγα 15…ολα καλά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 minute ago, vasoula88 said:

Καλημέρα!! Εγω μια μέρα νωρίτερα την εκανα…ετ 7/3,μου είχαν πει να πάω 16 αλλά πήγα 15…ολα καλά!!

Πόσες μέρες είχαν περάσει από την ετ ; 
εγω ρωτάω μήπως 8η μέρα είναι απαγορευτηκά νωρίς γιατί ήδη και η 9η είναι οριακά (ή όχι ) διαφωτίστε με ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nina_1979 είπε:

Χοριακή 15/3 2.041

χοριακή σήμερα 20/3 4.212

διπλασιάστηκε σε 5 μέρες, δεν ανεβαίνει καθόλου καλά. Σκατά. Θα μου βγάλει πρώτα την πίστη και μετά θα παλινδρομήσει…

διπλασιάζεται αλλα αργά... ο γιατρό ξέρει άλλη περίπτωση να πηγαίνει αργά και να είχε καλή εξέλιξη? να σου πει και πόσο πρέπει να ειναι η χοριακή για να πας για εμβρυικα στοιχεία

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Texas είπε:

Πόσες μέρες είχαν περάσει από την ετ ; 
εγω ρωτάω μήπως 8η μέρα είναι απαγορευτηκά νωρίς γιατί ήδη και η 9η είναι οριακά (ή όχι ) διαφωτίστε με ! 

Είναι νωρίς βρε κορίτσι, ειδικά εάν έχεις βαλει έμβρυα 3ων ημερών κάνε λίγο υπομονή για να μην κάνεις συνέχεια χοριακες. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Ele@n said:

Δεν έχω προλάβει να βγω χαχαχαχα...είμαι 43, αλλά παιδεύομαι αυτή τη φορά. @kateriiina25 με οιστραδιόλη κάτω από 150 υπάρχει περίπτωση να είναι άδειο το ωοθηλάκιο, ξέρεις;

Δυστυχώς η τιμής της Ε2 δεν μπορει να δειξει αν θα ειναι άδειο ή γεμάτο. Πάντως ειναι πολύ καλό νούμερο για 1 ώριμο ωοθυλάκιο 

13 minutes ago, Texas said:

Γεια σας κορίτσια ήταν να κάνω την πρώτη χοριακη 9η μέρα το Σάββατο και είναι αργία ξέρω ότι μπορώ να πάω σε κλινική ήθελα να το αποφύγω  , η ερώτηση μου είναι τι λέτε για 8η μέρα ; Είναι πολύ νωρίς ; 

Γεια σου κορίτσι μου!! Έκανες την 4η προσπάθεια; Βάλατε απο τα έμβρυα που είχατε ή κάνατε καινούργια διέγερση; 
Την 8η μέρα μπορει άνετα να δείξει νούμερο η χοριακή απλώς να μην το περιμένεις να ειναι πολύ μεγάλο. Παντως να βγει 8η μερα 0 και 9η-10η να ειναι θετικό δεν γίνεται οποτε μπορείς άνετα να την κάνεις. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγάπ said:

Είναι νωρίς βρε κορίτσι, ειδικά εάν έχεις βαλει έμβρυα 3ων ημερών κάνε λίγο υπομονή για να μην κάνεις συνέχεια χοριακες. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

5ης είναι ευχαριστω πολύ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Texas είπε:

Πόσες μέρες είχαν περάσει από την ετ ; 
εγω ρωτάω μήπως 8η μέρα είναι απαγορευτηκά νωρίς γιατί ήδη και η 9η είναι οριακά (ή όχι ) διαφωτίστε με ! 

8η μέρα ήμουν μετά την ετ…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kateriiina25 said:

Δυστυχώς η τιμής της Ε2 δεν μπορει να δειξει αν θα ειναι άδειο ή γεμάτο. Πάντως ειναι πολύ καλό νούμερο για 1 ώριμο ωοθυλάκιο 

Γεια σου κορίτσι μου!! Έκανες την 4η προσπάθεια; Βάλατε απο τα έμβρυα που είχατε ή κάνατε καινούργια διέγερση; 
Την 8η μέρα μπορει άνετα να δείξει νούμερο η χοριακή απλώς να μην το περιμένεις να ειναι πολύ μεγάλο. Παντως να βγει 8η μερα 0 και 9η-10η να ειναι θετικό δεν γίνεται οποτε μπορείς άνετα να την κάνεις. 

Αχ ναι την 4η έκανα τέλεια μνήμη μπράβο ! Είναι τα τελευταία της πρώτης διέγερσης είπαμε να τα βάλουμε και ότι γίνει με πολύ μικρές πιθανότητες πάντα ..

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη φορά είπα να το πάρω χαλαρά χωρίς κορτιζόνη και χωρίς αντιπηκτικές επίσης πήρα αντιβίωση πριν την ετ για πάνω από 10 μέρες διότι υπάρχει υποψία ενδομητριτιδας που δεν φαίνεται όμως στην υστεροσκοπιση και στην βιοψία μόνο οι δείκτες φάνηκαν αναταραγμένοι άκρη δεν έβγαλα και βιοψία δεν έκανα ξανά , άσε που μου είπε γιατρός πως αυτά περί ενδομητριτιδας είναι  και μόδα και δεν τα πολύ πιστεύει .

ειπα να τα βάλω αυτά και ότι γίνει και με την νέα διέγερση να δω διεξοδικά τα πάντα από την αρχή σε νέο κέντρο με άλλους γιατρούς κλπ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , silvy22 είπε:

διπλασιάζεται αλλα αργά... ο γιατρό ξέρει άλλη περίπτωση να πηγαίνει αργά και να είχε καλή εξέλιξη? να σου πει και πόσο πρέπει να ειναι η χοριακή για να πας για εμβρυικα στοιχεία

Μου είχε πει την προηγούμενη βδομάδα ότι εγώ θέλω 3-4 μέρες για διπλασιασμό, και όχι 2-3 όπως στνήθως. Αλλά αυτό είναι ακόμα πιο πολύ. Δεν αντέχω ρε κορίτσια, θέλω απλά να τελειώνει το βασανιστήριο. Είτε για καλό, είτε για κακό, θέλω να τελειώνει, κουράστηκα

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...