Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Nadiaki είπε:

@SofiDim  εύχομαι από εδώ και πέρα να έχεις μόνο χαρούμενες στιγμές στην εγκυμοσύνη σου ! Χθες έκανα Β επιπέδου , ο τράχηλος μειώθηκε πάρα πολύ πολύ πιο κάτω από εσένα .καταλαβαίνεις την ψυχολογία μου ! Ξεκινήσαμε utrogestan ξεκούραση φουλ , δεν πάω για δουλειά και θα βάλω πεσσο αντί για περίδεση. Τουλάχιστον προς το παρόν δεν ξέρω ! Δεν ξέρω πως μειώθηκε τόσο ,δεν είχα συμπτώματα το μόνο που ένιωθα είναι βάρος χαμηλά πράγμα που νόμιζα ότι είναι φυσιολογικό.

Πόνεσε η διαδικασία ; Πώς είναι ; 

@miou90 Σε καταλαβαίνω ! Πριν ένα χρόνο πάθαινα κρίσεις πανικού και γενικά πάντα ήμουν αγχωδης άνθρωπος .Αυτό που θα σου πω είναι πως ότι έγινε έγινε χθες .. Μην ψάχνεις να βρεις γιατί και πώς γιατί έτσι είναι χειρότερα . 

Εγώ πάντα όταν με πιάνει το στομάχι μου με πιάνει αυτό το συναίσθημα και πλέον απλά λέω στον εαυτό μου ότι είναι το στομάχι κ ξεχνιέμαι ! 

Υπομονή ❤️

@Nadiaki μου καλό!  Γενικά νομίζω θεωρείται καλύτερος ο πεσσός απλά εδώ στην Ελλάδα κάποιοι κάνουν ακόμα περιδεση-που είναι λίγο παλαιότερης «κοπής» επέμβαση. Εγώ τόσο γρήγορα που έγιναν όλα δεν πρόλαβα να κάνω αυτή τη συζήτηση με τον γιατρό μου. Γενικά πάντως καθόλου επίπονο δεν ήταν. Κ σκέψου εσυ δεν θα κάνεις καν ράμματα. Μετά είχα πόνους περιόδου αλλά ήδη από την επόμενη μέρα τίποτα δεν αισθανόμουν. Επίσης μου είχαν πει πως είναι φυσιολογικο να έχω αιμορραγία αλλά δεν ειχα καθόλου. 
 

εγω πάω αύριο-δλδ μια εβδομάδα μετά την επέμβαση- να δω πως έχει πάει. Κατάφερα να κάτσω πολύ καναπέ κ ξαπλα αυτή την εβδομάδα…εύχομαι να είναι όλα καλά….τι να πω βρε παιδιά. Υποτίθεται πως γι αυτό το κάνεις…

παντως έτυχε κ ήταν ήρεμα στη δουλειά αυτή την εβδομάδα. 
 

Κ σε σένα εύχομαι μόνο καλά από εδώ κ πέρα. Κ σε όλα τα κορίτσια προφανώς….

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι κάνετε κορίτσια; Ελπίζω όλες να είστε καλά! Αρχικά να πω στα κορίτσια να μην αγχώνονται, να μην στεναχωριούνταν! Όλα θα πάνε καλά, λίγη παραπάνω ξεκούραση και θα περάσει ο καιρός πολύ γρήγορα! Εξοπλιστείτε με βιβλία και σειρές στο νετφλιξ και μην σας παίρνει από κάτω…Εμείς σήμερα πήγαμε είδαμε τη μπεμπουλα μας η οποία κάθεται όρθια με τον πωπω προς τα κάτω και έχει χέρια κ πόδια στο κεφάλι 😜 440 γραμμάρια! Αλήθεια εσάς ποσό ζυγίζουν τα μωράκια σας; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Νατασα1992 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; Ελπίζω όλες να είστε καλά! Αρχικά να πω στα κορίτσια να μην αγχώνονται, να μην στεναχωριούνταν! Όλα θα πάνε καλά, λίγη παραπάνω ξεκούραση και θα περάσει ο καιρός πολύ γρήγορα! Εξοπλιστείτε με βιβλία και σειρές στο νετφλιξ και μην σας παίρνει από κάτω…Εμείς σήμερα πήγαμε είδαμε τη μπεμπουλα μας η οποία κάθεται όρθια με τον πωπω προς τα κάτω και έχει χέρια κ πόδια στο κεφάλι 😜 440 γραμμάρια! Αλήθεια εσάς ποσό ζυγίζουν τα μωράκια σας; 

Εγώ περιμένω πως κ πως να πάω να τον δω στο γιατρό την Τετάρτη τελευταία φορά ήταν 207 γραμμάρια .. εσύ ποσο είσαι ?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Penny33 είπε:

Εγώ περιμένω πως κ πως να πάω να τον δω στο γιατρό την Τετάρτη τελευταία φορά ήταν 207 γραμμάρια .. εσύ ποσο είσαι ?? 

21+4! Κ γω την άλλη Τετάρτη έχω β επιπέδου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Penny33 είπε:

Εγώ περιμένω πως κ πως να πάω να τον δω στο γιατρό την Τετάρτη τελευταία φορά ήταν 207 γραμμάρια .. εσύ ποσο είσαι ?? 

Καλησπέρα σου, την Τετάρτη που έκανα την Β επιπέδου ο μπόμπιρας ήταν στα 570 γραμμάρια (22 και 5 μέρες)!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, SofiDim είπε:

@Nadiaki πως είσαι; Έβαλες το πεσσό; Ένιωσες τπτ; Πως ήταν η εμπειρία σου; Τι οδηγίες εχεις τώρα απο τον γιατρό σου;

 Καλησπέρα ! Έβαλα χθες ναι.. Η τοποθέτηση όχι δεν με ενόχλησε καθόλου ! Η προετοιμασία με τις πλύσεις κλπα ήταν κάπως αλλά όλα εντάξει ! Πλέον είμαι σπίτι , ξεκούραση ,μου είπε να ξαπλώνω στο πλαι (με έχουν πεθάνει τα ισχία μου βέβαια) και όχι ανάσκελα και 3utrogestan κάθε μέρα + μαγνήσιο .. Είναι αισιόδοξος ότι όλα θα πάνε καλά , εγώ βέβαια έχω τις ανησυχίες μου .. θα με δει σε 15 μέρες τώρα να δει πως πάμε ! 

Εσύ πως είσαι;;

  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nadiaki είπε:

 Καλησπέρα ! Έβαλα χθες ναι.. Η τοποθέτηση όχι δεν με ενόχλησε καθόλου ! Η προετοιμασία με τις πλύσεις κλπα ήταν κάπως αλλά όλα εντάξει ! Πλέον είμαι σπίτι , ξεκούραση ,μου είπε να ξαπλώνω στο πλαι (με έχουν πεθάνει τα ισχία μου βέβαια) και όχι ανάσκελα και 3utrogestan κάθε μέρα + μαγνήσιο .. Είναι αισιόδοξος ότι όλα θα πάνε καλά , εγώ βέβαια έχω τις ανησυχίες μου .. θα με δει σε 15 μέρες τώρα να δει πως πάμε ! 

Εσύ πως είσαι;;

Ναι βρε όλα καλά θα πάνε. Θα σε παρακολουθεί κιόλας…μια χαρά. Εφόσον κάθεσαι κ ξεκουράζεσαι δεν υπάρχει λόγος να πάει κάτι λάθος…

εμενα με είδε την Παρασκευή, μου είπε πως όλα καλά με το ράμμα, πως κρατάει εκεί τα πάντα μια χαρά. Τώρα έχω β επιπέδου οπότε το επόμενο ραντεβού είναι αυτό. (Αγχώνομαι να το κλεισω πάρα πάρα πολύ. Δεν μπορώ να πάρω τηλφ για κανένα λόγο αλλά τι να κάνω…θα το κάνω. Αύριο.) 

Τωρα όπως έγραψα κ παραπάνω ήμουν τυχερη ήταν μια ήρεμη βδομάδα και κατάφερα να μείνω πολύ ξαπλα…αλλά οι επόμενες στο εβδομάδες μέχρι να παραδώσω το πρότζεκτ ξερω πως θα είναι τρελές, οπότε οπλίζομαι με υπομονη, έκανα κ το ράμμα μου και κοιτάω μπροστά το 26 Ιούνη που παραδίδω…

Πέρα απο το «ρίξε ρυθμούς» άλλες οδηγίες ο γιατρός δεν μου έδωσε. 

Αυτα λίγο πολύ 
 

 

πρίν από 1 λεπτό , SofiDim είπε:

Ναι βρε όλα καλά θα πάνε. Θα σε παρακολουθεί κιόλας…μια χαρά. Εφόσον κάθεσαι κ ξεκουράζεσαι δεν υπάρχει λόγος να πάει κάτι λάθος…

εμενα με είδε την Παρασκευή, μου είπε πως όλα καλά με το ράμμα, πως κρατάει εκεί τα πάντα μια χαρά. Τώρα έχω β επιπέδου οπότε το επόμενο ραντεβού είναι αυτό. (Αγχώνομαι να το κλεισω πάρα πάρα πολύ. Δεν μπορώ να πάρω τηλφ για κανένα λόγο αλλά τι να κάνω…θα το κάνω. Αύριο.) 

Τωρα όπως έγραψα κ παραπάνω ήμουν τυχερη ήταν μια ήρεμη βδομάδα και κατάφερα να μείνω πολύ ξαπλα…αλλά οι επόμενες 2 εβδομάδες μέχρι να παραδώσω το πρότζεκτ ξερω πως θα είναι τρελές, οπότε οπλίζομαι με υπομονη, έκανα κ το ράμμα μου και κοιτάω μπροστά το 26 Ιούνη που παραδίδω…

Πέρα απο το «ρίξε ρυθμούς» άλλες οδηγίες ο γιατρός δεν μου έδωσε. 

Αυτα λίγο πολύ 
 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες🥰

@Νατασα1992 εγώ έκανα στο Μητέρα, αφήνουν μέσα τον σύζυγο και δεν ζήτησαν ραπίντ !

@SofiDim το έκλεισες τελικά ;; Κάνε υπομονή να περάσει αυτό το διάστημα με τη δουλειά κ προσπάθησε όταν τελειώνεις να ηρεμείς !

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νατασα1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Όσες έχετε κάνει Β επιπέδου.. άφησαν τους συζύγους να είναι μέσα; Επίσης σας ζήτησαν ραπιντ;

Καλημερα! εγώ στο γεν έκανα ήταν ο σύζυγος μέσα ναι, ραπιντ οχι, ο πιο ωραίος υπέρηχος ήταν απολαυστικός!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα, στο γραφείο και σήμερα θέλω να βγω σε άδειααααα κλαψ κλαψ 🤧 περιμένω πως και πως το ραντεβού για την  β επιπέδου ανυπομονώ!!!

πως τα πάτε με την ζέστη? Εγώ εδώ και μια εβδομάδα γραφείο-αυτοκίνητο-σπίτι τα έχω κάνει κατάψυξη.


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα κ εγώ για Τετάρτη…γιατί καλέ να μην είναι μέσα ο σύζυγος; Εγώ θα την κάνω στο ιατρείο του εμβρυολογου όπως είχα κάνει κ την αυχενική. Δεν μας είχαν ζητήσει τπτ από τεστ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...