Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

15 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μπαίνω στα γρήγορα από κινητό. Κατάφερα τέλικα και την έκανα την εξέταση σήμερα χαχαχαχα 🤣🤣 ολε!!! 

Σήμερα ο καλός μου θα με πάει για ιταλικο οπότε να θα πάρω μαζεμένα τα κιλά που δεν πήρα. 

@miou90γέννησα τα 3 προηγούμενα σε δημόσιο. Τώρα με το καλό θα γεννήσω στο Ιασώ. 

Αχ τι καλά!!! Ελπίζω να περάσατε τέλεια κ να φαγατε σα βόδια 😂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 3/6/2023 at 11:08 ΠΜ, Νατασα1992 είπε:

Καλημέρα! Πάντως να ξέρεις ότι και με τα δευτερα ουρα μπορείς να κανείς γενική.. έχω ρωτήσει και τον γυναικολόγο κ τον μικροβιολόγο γιατί και γω ξυπνούσα μέσα στη νύχτα και δεν μπορούσα με τίποτα να κρατηθώ μέχρι το πρωί. Σημασία έχει να μην έχεις πιει νερό δυο ώρες πριν δώσεις ουρα..

Κ γω κοριτσι μου συν έξι κιλά προς το παρόν.. προσπαθώ να μην το αφήσω να με επηρεάσει, ξέρω ότι μετά τη γεννά θα τα χάσω σιγά σιγά, έτσι κι αλλιώς και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάρει 17 κιλά και τα έχασα όλα μέσα στους οχτώ μήνες από τη γεννά… κ γω πεινάω συνέχεια εδώ και κανένα μήνα και προσπαθώ με φρούτα να καλυψω την πείνα μου 😜

Μακάρι να τα γλιτώσεις τα αστεράκια κοριτσι μου και να ανεβεί τώρα με τον σίδηρο! Κάθε ποτέ σε βάζει να κανείς αιματολογικές;

Το εύχομαι 😁 ουσιαστικά τις πρώτες αιματολογικές (πλήρης εξονυχιστικός έλεγχος) τις έκανα προς το τέλος του 1ου τριμήνου, οι οποίες ήταν φυσιολογικές και καλές και τις 2ρες την 20 εβδομάδα, σχεδόν στο τελείωμα του 2ου τριμήνου.

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2023 at 10:45 ΠΜ, EvgeniaCher είπε:

Καλημέρα σε όλες, πως είστε; Εξελίσσονται όλα καλά με την εγκυμοσύνη σας;

Εγώ τελικά από 80% κοριτσάκι έγινε 100% αγοράκι :) Έγινε η μεγάλη ανατροπή :0 

Και εγώ αγοράκι 😁

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα, αχ έχω αρχίσει και δεν καλοκοιμάμαι βλέπω συνέχεια κάτι χαζά όνειρα και κατά της 5-6 με πιάνει και στριφογυρίζω συνέχεια στο κρεβάτι και 7 χτυπάει το ξυπνητήρι 😔 αν με πάει έτσι μέχρι τέλους κάηκα.!


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Penny33 είπε:

Κ εγώ αγοράκι έχω ..κ ανυπομονώ να πάω για βεπιπεδου να τον δω γιατί μια έχω κάτι ελαφρια χτυπήματα μια δεν έχω και λέω τι γίνεται 

Πότε έχεις κανονίσει να κάνεις την Β επιπέδου; Εγώ θα πάω αυτήν την Τετάρτη και έχει αργήσει μια μικρή αγωνία να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2023 at 6:28 ΜΜ, Penny33 είπε:

Κορίτσια εγώ μια ζεστενομαι πάρα πολύ μια κρυώνω ότι να ναι θα είναι δύσκολο το καλοκαίρι πφφ εντομεταξυ είμαι 18.κ3 ημερών περιμένω πως κ πως να κλωτσισει ο μπέμπης ανυπομονώ δηλαδή .. εσάς έχει ρίξει καμία ?? Σε ποια βδομάδα?

Είμαστε ακριβώς στις ίδιες ημέρες νομίζω, εγώ άρχισα να νιώθω τον μπέμπη σαν φτερουγισμα 😁

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Πότε έχεις κανονίσει να κάνεις την Β επιπέδου; Εγώ θα πάω αυτήν την Τετάρτη και έχει αργήσει μια μικρή αγωνία να πάνε όλα καλά!

29 Ιουνίου με βάλανε να την κάνω ανυπομονώ σαν τρελή ότι όλα είναι καλά ... Βέβαια 14 του μήνα έχω γυναικολόγο θα τον δω τον μπέμπη 

9 ώρες πρίν, demy1995 είπε:

Είμαστε ακριβώς στις ίδιες ημέρες νομίζω, εγώ άρχισα να νιώθω τον μπέμπη σαν φτερουγισμα 😁

Ναι κ εγώ τα νιώθω αλλά όχι συχνά απλά θέλω να γίνουν ποιο έντονα χαχαχα  κ εγώ Ιασώ θα γεννήσω 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε; Εγώ σήμερα ξεπατώθηκα, έβγαλα καλοκαιρινά ρούχα και βόλεψα χειμωνιάτικα.. βρήκα ευκαιρία κ κοίταξα τι ουδέτερα ρούχα είχα απο τον γιο μου για τους πρώτους έξι μήνες για να έχω μια ιδέα τι θα χρειαστώ για την μπουμπου… σιγά σιγά είπα να αρχίσω να καθαρίσω το συρτάρι της στη ντουλάπα για να δω και τι χώρο έχω .. αχ σαν ψέμα μου φαίνεται ότι θα αρχίσω να παίρνω πάλι μικροσκοπικά ρουχαλάκια 🥰🥰🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, 

πως είστε; Εύχομαι να είστε όλες καλά. Εγώ πήγα την Παρασκευή στο γιατρό. Ειδαμε το μπεμπάκι κ μας είπαν ότι όλα είναι καλά και κάναμε και έναν έξτρα υπέρηχο που ο γιατρός μου τον βάζει υποχρεωτικά (πέρα από τους 3 μεγάλους δλδ) με καρδιοεμβρυολογο. Κ του μέτρησαν του εμβρύου ένα σωρό πράγματα κ ήταν όλα πολύ καλά μας είπαν με τα της καρδιάς του. Αλλά μου κοίταξε το τράχηλο κορίτσια και έπεσε απότομα στο 25,6 κ με έβαλε για προληπτική περιδεση. 
αφηστε τι πέρασα την Παρασκευή….εκατσα 9 ώρες στην κλινικη. Έκανα κ αλλεργία σε ένα αντιβιοτικό. Αφήστε τα. Στεναχωρηθηκα πολύ για την περιδεση αλλά σιγά σιγά το ξεπερνάω…Φταίει η δουλειά μου και το στρες σίγουρα, γιατί δεν άλλαξα τίποτα που έκανα ως προς τις συνήθειες τις σωματικές. Αλλά σας έλεγα ότι περνάω πολύ χάλια κ στρεσογόνα αυτή την περίοδο. 
 

Γενικά δεν έχω ακούσει τίποτα κακό για την περιδεση κ οι μαίες εκεί ήταν πολύ υποστηρικτικές και ενθαρρυντικές αλλα έκανα βλακεία και μπηκα εδώ στο φορουμ στο θέμα περιδεση και διάβασα κάτι φρικτές ιστορίες και τώρα έχω πέσει ξανά στα πατώματα….

Νιώθω τόσο περίεργα…ο υπέρηχος κ το τσεκ απ πήγαν τόσο καλά. Το μπεμπακι είναι πολύ καλά σε ανάπτυξη….τι να πω…26 παραδίδω το πρότζεκτ και μετά-να είναι όλα καλά μέχρι τότε Παναγία μου-θα καρφωθώ σε μια ξαπλώστρα και θα ξανά σηκωθώ Σεπτέμβρη. 
 

Συγγγνωμη για το σεντονι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου. Πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων όλα καλά από όσο μπορώ να καταλάβω, ανέβηκε και ο αιματοκρίτης στο 37.5 με ένα σίδηρο την ημέρα γιουπι!!! Απλά στην ούρων το ph γράφει αλκαλικό αυτό τι μπορεί να σημαίνει; Δνε θέλω να πάρω τον γιατρο για αυτόν τον λόγο 😬🤣 

@SofiDim δεν είχες κάποια συμπτώματα; Πχ πόνους κάτι; Δεν ξέρω καθόλου πως μπορεί να μειωθεί το μήκος του τραχήλου. Εννοώ τι το επηρεάζει. Εσύ κάτσε και ξεκουράσου όσο περισσότερο μπορείς και όλα καλά θα πάνε.  Και προσπάθησε να μην διαβάζεις στο ίντερνετ μόνο άγχος μας δημιουργεί.


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , pitsi21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων όλα καλά από όσο μπορώ να καταλάβω, ανέβηκε και ο αιματοκρίτης στο 37.5 με ένα σίδηρο την ημέρα γιουπι!!! Απλά στην ούρων το ph γράφει αλκαλικό αυτό τι μπορεί να σημαίνει; Δνε θέλω να πάρω τον γιατρο για αυτόν τον λόγο 😬🤣 

@SofiDim δεν είχες κάποια συμπτώματα; Πχ πόνους κάτι; Δεν ξέρω καθόλου πως μπορεί να μειωθεί το μήκος του τραχήλου. Εννοώ τι το επηρεάζει. Εσύ κάτσε και ξεκουράσου όσο περισσότερο μπορείς και όλα καλά θα πάνε.  Και προσπάθησε να μην διαβάζεις στο ίντερνετ μόνο άγχος μας δημιουργεί.

Δεν είχα απολύτως τίποτα. Όχι απλά δεν ένιωθα πονάκια, πετούσα. Απλά είχα μια ανησυχία το στρες μπορεί να κάνει κάτι γιατί εφόσον έπιανα το εαυτό μου να σφίγγει τα δόντια με μανία σκεφτόμουν «τι μπορεί να γίνεται εσωτερικά και να μην καταλαβαίνω τίποτα»

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε;

Εγώ δεν περνάω καλά από χθες. Είχα γιατρό , όλα καλά πήγαν το είδα το αγοράκι μας! Όμως όλη μέρα είχα ένα θεματακι με το στομαχι μου, μάλλον η μήτρα έφτασε στον αφαλό όπως μου είπε ο γιατρός και αρχιζει να το ενοχλεί. Ωστόσο το βράδυ έφαγα 2 κομματάκια πιτσα κ όταν ξαπλωσα ένιωθα δυσφορία και βάρος στο στομάχι. Σαν γνήσια αγχώδης και με παρελθόν διαταραχών, φοβήθηκα και έπαθα μια ωραιότατη κρίση για ώρες και με εμετούς από τον φόβο μου. Κοιμήθηκα με το ζόρι, με μυικούς σπασμούς κ ταχυπαλμία. Ένα δράμα... Είχα χρόνια να το παθω κ δεν ξέρω τι το πυροδότησε. Σήμερα είμαι πολύ χάλια αφενός γιατί ξέρω πως όσο να ναι επηρεάζεται κ το μωράκι, και δεύτερον δεν θέλω σε καμία περίπτωση να ξανασυμβεί. Συγγνώμη αν σας κούρασα. 

@SofiDim Σε καταλαβαίνω που αγχώθηκες και δεν ήταν το καλύτερο σου αυτό που έγινε όμως σκέψου πως το είδατε νωρίς κ τώρα θα πάνε ολα καλά. Μην διαβάζεις τίποτα ... Σου μιλάω εκ πείρας. Πιο αρρωστοφοβική δεν υπάρχει. Μόνο κακό σου κάνει. Απαγόρευσε το στον εαυτό σου και εμπιστεύσου μόνο τον γιατρό σου. 🥰

@Penny33 κι εγώ τον μικρούλη μου 29/6 θα τον δω στην Β επιπέδου. Αντε να περασει ο καιρός αν και έχει κάνει αισθητή την παρουσία του πια 🤗

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , miou90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε;

Εγώ δεν περνάω καλά από χθες. Είχα γιατρό , όλα καλά πήγαν το είδα το αγοράκι μας! Όμως όλη μέρα είχα ένα θεματακι με το στομαχι μου, μάλλον η μήτρα έφτασε στον αφαλό όπως μου είπε ο γιατρός και αρχιζει να το ενοχλεί. Ωστόσο το βράδυ έφαγα 2 κομματάκια πιτσα κ όταν ξαπλωσα ένιωθα δυσφορία και βάρος στο στομάχι. Σαν γνήσια αγχώδης και με παρελθόν διαταραχών, φοβήθηκα και έπαθα μια ωραιότατη κρίση για ώρες και με εμετούς από τον φόβο μου. Κοιμήθηκα με το ζόρι, με μυικούς σπασμούς κ ταχυπαλμία. Ένα δράμα... Είχα χρόνια να το παθω κ δεν ξέρω τι το πυροδότησε. Σήμερα είμαι πολύ χάλια αφενός γιατί ξέρω πως όσο να ναι επηρεάζεται κ το μωράκι, και δεύτερον δεν θέλω σε καμία περίπτωση να ξανασυμβεί. Συγγνώμη αν σας κούρασα. 

@SofiDim Σε καταλαβαίνω που αγχώθηκες και δεν ήταν το καλύτερο σου αυτό που έγινε όμως σκέψου πως το είδατε νωρίς κ τώρα θα πάνε ολα καλά. Μην διαβάζεις τίποτα ... Σου μιλάω εκ πείρας. Πιο αρρωστοφοβική δεν υπάρχει. Μόνο κακό σου κάνει. Απαγόρευσε το στον εαυτό σου και εμπιστεύσου μόνο τον γιατρό σου. 🥰

@Penny33 κι εγώ τον μικρούλη μου 29/6 θα τον δω στην Β επιπέδου. Αντε να περασει ο καιρός αν και έχει κάνει αισθητή την παρουσία του πια 🤗

@miou90 περαστικά!!!! Εννοείται μακάρι να μην ξανασυμβεί κοπέλα μου. Μίλησες με τον γιατρό σου; Μήπως κάτι σου συστήσει για να σε βοηθησει… 

καλο απόγευμα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@SofiDim  εύχομαι από εδώ και πέρα να έχεις μόνο χαρούμενες στιγμές στην εγκυμοσύνη σου ! Χθες έκανα Β επιπέδου , ο τράχηλος μειώθηκε πάρα πολύ πολύ πιο κάτω από εσένα .καταλαβαίνεις την ψυχολογία μου ! Ξεκινήσαμε utrogestan ξεκούραση φουλ , δεν πάω για δουλειά και θα βάλω πεσσο αντί για περίδεση. Τουλάχιστον προς το παρόν δεν ξέρω ! Δεν ξέρω πως μειώθηκε τόσο ,δεν είχα συμπτώματα το μόνο που ένιωθα είναι βάρος χαμηλά πράγμα που νόμιζα ότι είναι φυσιολογικό.

Πόνεσε η διαδικασία ; Πώς είναι ; 

@miou90 Σε καταλαβαίνω ! Πριν ένα χρόνο πάθαινα κρίσεις πανικού και γενικά πάντα ήμουν αγχωδης άνθρωπος .Αυτό που θα σου πω είναι πως ότι έγινε έγινε χθες .. Μην ψάχνεις να βρεις γιατί και πώς γιατί έτσι είναι χειρότερα . 

Εγώ πάντα όταν με πιάνει το στομάχι μου με πιάνει αυτό το συναίσθημα και πλέον απλά λέω στον εαυτό μου ότι είναι το στομάχι κ ξεχνιέμαι ! 

Υπομονή ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...