Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

Δεν ξέρω κορίτσια μου! Εγώ στο Ιασώ Λάρισας θα την κάνω.. το 2021 που έκανα στον γιο μου ήμουν μόνη μου μέσα κ με ραπιντ.. τώρα μας είπαν πάλι θέλουν ραπιντ.. αλλά δεν μας διευκρίνισαν αν πάλι θα είμαι μέσα μόνη μου.. θέλει κ ο άντρας μου πολύ να δει αυτόν τον υπέρηχο γιατί ξέρει οτι φωτογραφίες δεν πρόκειται να πάρουμε, δεν συνεργάζεται με τίποτα η μικρή..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Νατασα1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Όσες έχετε κάνει Β επιπέδου.. άφησαν τους συζύγους να είναι μέσα; Επίσης σας ζήτησαν ραπιντ;

Ούτε σε εμάς είπε κάτι. (εμένα την κάνει ο γιατρός μου στο ιατρείο του μιας και είναι πιστοποιημένος για τέτοια υπερηχογραφηματα)

  • Μου αρέσει 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια!!! Εγώ μπηκα σημερα στην 22η, αύριο έχω κλείσει β´ επιπέδου κ είμαι όλη μέρα χάλια από το άγχος. Δεν μπορώ να ηρεμήσω καθόλου κ με τίποτα. Είναι κ το απόγευμα στις 17:00…οπότε θα είμαι όλο το πρωί στα δέντρα…πφφφφφφφ. Δεν περίμενα να έχω τέτοιο άγχος μετά την αυχενική αλλά τελικά….anyway…αυτά από εμένα. 
 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, SofiDim είπε:

Γεια!!! Εγώ μπηκα σημερα στην 22η, αύριο έχω κλείσει β´ επιπέδου κ είμαι όλη μέρα χάλια από το άγχος. Δεν μπορώ να ηρεμήσω καθόλου κ με τίποτα. Είναι κ το απόγευμα στις 17:00…οπότε θα είμαι όλο το πρωί στα δέντρα…πφφφφφφφ. Δεν περίμενα να έχω τέτοιο άγχος μετά την αυχενική αλλά τελικά….anyway…αυτά από εμένα. 
 

Πιστεύω το ανχος δεν σταματάει ποτέ μόνο όταν το πάρουμε αγκαλιά έτσι πιστεύω υπομονή κ κουράγιο όλα θα είναι καλά τα παιδάκια μας θα είναι γερά 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/6/2023 at 11:06 ΠΜ, Νατασα1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Όσες έχετε κάνει Β επιπέδου.. άφησαν τους συζύγους να είναι μέσα; Επίσης σας ζήτησαν ραπιντ;

Φυσικά και τον άφησαν και δεν μου ζήτησαν rapid. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, SofiDim είπε:

Γεια!!! Εγώ μπηκα σημερα στην 22η, αύριο έχω κλείσει β´ επιπέδου κ είμαι όλη μέρα χάλια από το άγχος. Δεν μπορώ να ηρεμήσω καθόλου κ με τίποτα. Είναι κ το απόγευμα στις 17:00…οπότε θα είμαι όλο το πρωί στα δέντρα…πφφφφφφφ. Δεν περίμενα να έχω τέτοιο άγχος μετά την αυχενική αλλά τελικά….anyway…αυτά από εμένα. 
 

Εγώ μπήκα 23η, βέβαια επειδή ο μικρούλης μας είναι μεγαλύτερος κατά 1 εβδομάδα με θεωρούν πλέον ότι είμαι στην 24η εβδομάδα, είναι λίγο μπερδευτικό αυτό αλλά οκ. Όλα καλά θα πάνε, να σκέφτεσαι που θα δεις το μικρούλη σου να κάνει χαρούλες και να κουνιέται. Αναμένουμε νέα σου :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, SofiDim said:

Γεια!!! Εγώ μπηκα σημερα στην 22η, αύριο έχω κλείσει β´ επιπέδου κ είμαι όλη μέρα χάλια από το άγχος. Δεν μπορώ να ηρεμήσω καθόλου κ με τίποτα. Είναι κ το απόγευμα στις 17:00…οπότε θα είμαι όλο το πρωί στα δέντρα…πφφφφφφφ. Δεν περίμενα να έχω τέτοιο άγχος μετά την αυχενική αλλά τελικά….anyway…αυτά από εμένα. 
 

Καλησπέρα σε όλες μας 🤗

Κι εγώ την Παρασκευή γίνομαι 22 εβδομάδων και έκανα την Β επιπέδου σήμερα το πρωί.

Δόξα τω Θεώ πήγαν όλα καλά στις μετρήσεις του μπέμπη μας. Τα είδαμε όλα και μας έσκασε και μια καλή πόζα κάπως σαν χαμογελαστός 😄 Έχει ανέβει και ο πλακούντας που ανησυχούσε ο γιατρός.

Άγχος φυσιολογικό θα χούμε πάντα, πως να το κάνουμε αχχχ.

Καλά αποτελέσματα σε όλες κορίτσια, να είναι όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Κάναμε και μεις σήμερα τη Β επιπέδου κ η μικρή είχε όρεξη και μας άφησε να δούμε το μικρό μουτράκι της! Κατά τα αλλά οι μετρήσεις ήταν φυσιολογικές και τελειώσαμε σε μια ώρα περίπου..! Η μόνη παρατήρηση που μου έκανε η γιατρός ήταν να προσέξω λίγο το βάρος μου..! Κατά τα αλλά θα αρχίσουμε σιγά σιγά τα ψώνια! 🥰🥰

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!! Κ εμείς όλα καλά με την β επιπέδου!! Ήταν πολύ γλυκούλι το μπεμπακι μας. Γελούσε, χασμουριόταν, έχει πολύ τα χέρια στο πρόσωπο (κ άλλες φορές που το έχουμε δει). Οι μετρήσεις όλες πολύ καλές βγήκαν κ μου έφυγε περίπου ένας τόνος βάρος. Είχα διαβάσει εδώ στο ευρύτερο φορουμ κ διαφορα και ρωτούσα «είναι και τα δυο του νεφρά στην θέση τους;» 😂😂😂

Τώρα να σας πω δεν θέλω καθόλου να δουλέψω ξανά. Νιώθω πως θέλω να κάθομαι όλη μέρα κ να κοιτάω μωρουδιακά…..αλλά έχω ακόμα 10 μέρες. 
 

καλή συνέχεια κορίτσια σε όλες και να έχετε καλά αποτελέσματα όσες πάτε για β επιπέδου τις επόμενες μέρες. 
 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τι κάνετε? εμείς με τα πάνω μας και τα κάτω μας. Νομίζω ότι έχω αρχίσει να μην έχω και πολλές αντοχές,ευτυχώς σήμερα τελειώνουν οι εξετάσεις των μεγάλων και από Δευτέρα ξεκινάνε και οι 3 summer camp. Μέχρι να πανε κατασκήνωση. Την τρίτη έχω και εγώ επιτέλους την β επιπέδου να είναι όλα καλά θεέ μου, και αμέσως μετά ξεκινάμε να φτιάξουμε το έξτρα δωμάτιο της μπουμπούς. Και μόνο που το σκέφτομαι κουράζομαι με όλα αυτές τις δουλειές που πρέπει να γίνουν.

  • Μου αρέσει 5

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια

Πήγα κι εγώ γιατρό σήμερα είδαμε επιτέλους φύλο κοριτσάκι είναι !!! Όλα καλά μόνο με τη διατροφή μου την είπε να προσέχω να μην τρώω καθόλου ζάχαρη και να πίνω νερό..

Τώρα σε δύο εβδομάδες πρέπει να κλείσω τη β επιπέδου! 

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα !! Τι κάνετε ; 

Εγώ αρχίσει αρχίσει πάλι να έχω καούρες , ναυτίες κλπα ! Έχω κ τρομερό πόνο στα ισχία μου λόγω του ότι είμαι ξάπλα σχεδόν όλη την ημέρα κ στο πλάι ! 

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Εχει ρωτήσει καμία  τον γιατρό της αν σας αφήνουν τα μπάνια σε θάλασσα και πισίνα? Γιατί δελεάζομαι να πάω το σκ να ρίξω καμία βουτιά

@Nadiaki εγώ ταλαιπωρούμαι πάρα πολύ με καούρες.


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...