Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Nadiaki είπε:

Όχι όχι δεν το έθιξε καθόλου το θέμα του τραχήλου, εγώ τον ρώτησα  ! Γενικά προσέχω όμως γιατί φοβάμαι και λόγω αιμορραγίας στην αρχή της εγκυμοσύνης.. μου είχε πει ότι επιστρέφω κανονικά στην καθημερινότητα μου με χαλαρούς ρυθμούς ! Εσένα σου είπε να είσαι προσεχτική κλπα ; Θα δείξει κ τώρα στην β επιπέδου ! 

Στην αυχενική πόσο ήταν η μέτρηση σου ;

Έψαξα το χαρτί της αυχενικής κ δεν υπήρχε μέτρηση τραχήλου. Όποτε δεν το  ξέρω. Εμένα γενικά είναι πολύ αυστηρός, μου λέει πχ να περιορίσω το περπατημα κ να ξεκουράζομαι πολυ. Παντα μου αναφέρει πως όλα είναι καλά απλά να είμαι προσεκτική πολύ γενικά σε όλα. Απλά διάβασα τόσα πολλά κ έχω μπερδευτεί …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Tamina88 είπε:

Έψαξα το χαρτί της αυχενικής κ δεν υπήρχε μέτρηση τραχήλου. Όποτε δεν το  ξέρω. Εμένα γενικά είναι πολύ αυστηρός, μου λέει πχ να περιορίσω το περπατημα κ να ξεκουράζομαι πολυ. Παντα μου αναφέρει πως όλα είναι καλά απλά να είμαι προσεκτική πολύ γενικά σε όλα. Απλά διάβασα τόσα πολλά κ έχω μπερδευτεί …

Θεωρώ γενικά ότι θέλει μια προσοχη .. θα δω κ εμένα πόσο θα είναι η μέτρηση τώρα στην β επιπέδου και τι θα μου πει .. ίσως αν έχει πέσει κ εμένα να μου βάλει περιορισμούς ! 

Όλα θα πάνε καλά , άκου τον γιατρό σου και να ρωτάς ότι σε απασχολεί . Εγω τον ρωτάω ότι μου έρθει , πάντα μου λέει βέβαια να μη διαβαζω στο ίντερνετ και πως κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή ! 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nadiaki είπε:

Θεωρώ γενικά ότι θέλει μια προσοχη .. θα δω κ εμένα πόσο θα είναι η μέτρηση τώρα στην β επιπέδου και τι θα μου πει .. ίσως αν έχει πέσει κ εμένα να μου βάλει περιορισμούς ! 

Όλα θα πάνε καλά , άκου τον γιατρό σου και να ρωτάς ότι σε απασχολεί . Εγω τον ρωτάω ότι μου έρθει , πάντα μου λέει βέβαια να μη διαβαζω στο ίντερνετ και πως κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή ! 

 

Μια γρήγορη ματια που έριξε στην β επιπέδου μου είπε όλα καλά. Έκανα όμως το λάθος να ψάξω και αγχώθηκα. Φυσικά θα τον ρωτήσω στο ραντεβού αν κ πιστεύω αν έβλεπε κάτι ήδη θα μ το έλεγε. Περιορισμούς αν είσαι στα ίδια δεν θα σου βάλει θεωρώ, απλα θέλουν να μην υπερβάλουμε με χιλιόμετρα βάρη δραστηριότητες επικίνδυνες, βαριές  δουλειές κτλ… 

σε ευχαριστώ πολύ !!! Σου εύχομαι κ εσένα ότι καλύτερο!!! Να χαρείς την β επιπέδου και να σου δώσει μια καλή φωτό το μωράκι σου!!! 

 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο πάντως που είναι τόσο ψύχραιμοι οι γιατροί σας και δεν σας τρομάζουν. Γιατί εμένα η αυχενική μου το είδε δείξει 27-28 και ο γιατρός μου «τρελαθηκε». Νταξει μου είπε πως υπάρχουν μέθοδοι και πρωτόκολλα να ακόλουθησω αλλά ήταν σούπερ αλερτ.  Προγεστερονες, μαγνήσια, Κάθε 2 εβδομάδες έκτοτε το ελέγχω κ πηγαίνω πάντα αφάγωτη μπας κ μπω εκτάκτως για περιδεση,  σηκώνω 0 βαρη, κάθομαι στον καναπέ ξαπλα πολλη ώρα κλπ κλπ. Βέβαια εμένα στην τελευταία μέτρηση πήγε 4 οπότε ηρέμησα κάπως.
 

Πάντως μπράβο πραγματικά κ το εννοώ. Γιατί εγώ την πρώτη βδομάδα μέχρι να δούμε ότι σταθεροποιήθηκε έκλαιγα σχεδόν κάθε μέρα από την στεναχώρια μου. Αλλά είμαι κ λίγο δραματική. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγω σήμερα ειδα την μπεμπούλα μας επιτέλους. 17w 2d!!

Μεγάλωσε πολυ!! Μας εκανε κατι κόλπα στον υπέρηχο!! Απόλαυση!

Ανυπομονώ να νιωσω την πρώτη κλοτσιά!! 😆😆

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και εγώ είχα σήμερα υπέρηχο. 20 συν 5μέρες, πως περνάνε έτσι οι μέρες!! Ο μπέμπης μας ήταν ξαπλωμένος στο πλάι, κουνιόταν συνεχώς και είχε και λόξιγκα. Νιώσαμε και τις πρώτες κλωτσιές, σαν μπουρμπουλήθρες η αίσθηση :)   

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Κ μένα η Μπέμπα ξεκίνησε τις κλωτσιές μόνο το βράδυ και φυσικά αν βάλω τα χέρια μου στην κοιλιά εκείνη σταματάει! 😜Κατά τα αλλά ξεκίνησε η εξάντληση, τρέχω όλη μέρα με τον μικρό που μόλις έγινε 18 μηνών κ το κρεβατακι μου είναι ένα μακρινό όνειρο! Ξεκίνησε να με πονάει και η μέση από τώρα… εσείς πως είστε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Εδώ είμαι και εγώ. Τι καλά που είδατε τα μωράκια σας. Το δικό μου ραντεβού αργεί ακόμα (β επιπέδου) στις 20/6 δεν ξέρω αν θα αντέξω μέχρι τότε η θα ζητήσω να πάω να κάνω έναν υπέρηχο χιχιχι. Προσπαθώ να είμαι ζεν ο γιατρός λέει πως δεν χρειάζεται τόσο συχνά να με βλέπει γιατί όλα πάνε καλά,εγώ όμως αγχώνομαι 🙈

@anna.k εμείς γεννάμε μαζί σχεδόν. 

@EvgeniaCher και εγώ ακόμα κάτι μικρές μπουρμπουληθρες νιώθω όταν ξαπλώνω και ηρεμώ κυρίως. 

@Νατασα1992 κουράγιο. Οι 3 εγκυμοσύνες μου είχαν διάφορα 2 χρόνων μεταξύ τους. Τώρα τα 2 από τα 3 πιτσιρίκια δίνουν εξετάσεις και το μικρουλι μας είναι δημοτικό. Τώρα νομίζω πως είναι πιο δύσκολα πάντως. 

 

  • Μου αρέσει 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

@pitsi21 Κι εγω στις 20/06 εχω τη β' επιπέδου! Εμένα με βλεπει καθε μηνα περίπου. Χθες ειχε κεφια και με πείραζε συνέχεια!!

Ρε κορίτσια εγω εχω ηδη θεμα με τις αιμορροΐδες  μου εγραψε μια αλοιφή και θα δούμε πως θα παει. Και επίσης εχω τοσα πολλα υγρα που με κάνουν να ερεθιζομαι και να τσουζω εξωτερικά.  Το χαμομηλι με βοηθάει πολύ αλλα ειναι ανυπόφορο. Χθες εκανα μια καλλιέργεια κολπικου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας,

εγω περνάω ένα πακέτο στη δουλειά άλλο πράγμα. Απίστευτο….δεν έχω χρόνο να σκέφτομαι καθόλου την εγκυμοσύνη που ίσως να είναι και για καλό αλλά δεν ξέρω…μου φαίνεται περιεργο γιατί φοβαμαι μήπως κάνω πράγματα που δεν πρέπει τόσο που ξεχνιέμαι. Κ επειδή έχω υπερένταση κανω μικρό δουλίτσες μέσα στο σπίτι (Νταξει όχι χοντράδες).

Εγώ αύριο έχω ραντεβού. Με βλέπει κάθε 2 εβδομάδες λόγω τραχήλου. 
Νιωθω κάτι καινούργια πράγματα στην κοιλιά χαμηλά αλλά δεν ξέρω…λες να είναι αυτό;;;;;;;; Να νιώθω το μπεμπάκι; Δεν μπορώ να το πιστέψω. 
εγώ είμαι 19 κ 2. 
 

καλο απόγευμα κορίτσια 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια εγώ είμαι 17 βδομάδων κ 3 ημερών σήμερα ...στη. Αρχή είχα πολλούς εμετούς ευτυχώς σταμάτησαν ...εχθές είχα υπέρηχο έχω χαμηλά το πλακούντα κ χρειάζομαι ξεκούραση είπε δεν είναι κάτι ανησυχητικο απλά ξεκούραση μου έδωσε κ τα κολπικά..τώρα υπομονή β επιπέδου έχω 29 του Ιουνίου .. έχω λίγο ανχος αλλά λέει να ηρεμήσω .. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την ομάδα, άργησα αλλά σας βρήκα!!

Είμαι 19 εβδομάδων, 2η εγκυμοσύνη, περιμένω αγοράκι και έχω ήδη ένα κοριτσάκι!

Και εγώ πέρασα δύσκολα με τους εμετούς αλλά τώρα πέρασαν και τρώω τον αγλέορα!

Έχω και γω χαμηλό πλακούντα και πρέπει να προσέχω και μεγάλο υπέρηχο στις 14/6.

Επίσης μένω Θεσσαλονίκη.

Όπως καταλαβαίνετε σας βρήκα χθες το βράδυ και διάβασα και τις 20(!) σελίδες οπότε έκανα ένα ρεζούμε για να γνωριστούμε.

😄☺️😋

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Καλώς ήρθατε τα νέα μέλη, με το καλό να αγκαλιάσουμε όλες τα μωράκια μας. 

@anna.kεγώ είχα μικρό θενατακι με τις αιμορροΐδες στις προηγούμενες εγκυμοσύνες και λίγες εβδομάδες πριν γεννήσω όχι τόσο νωρίς. Με την δυσκοιλιότητα πως τα πας; Γιατί το επιβαρύνει το πρόβλημα να ξέρεις. 

Εγω πάντως δυσκολεύομαι πάρα πολύ να πάω τουαλέτα 😡 

@SofiDimυπομονή με την δουλεια. Εγώ σταματάω 6/9 και μου φαίνεται μέχρι τότε ατελείωτο. Ευτυχώς 5 με 21/8 θα βγω σε άδεια. Καλέ τα καινούρια πράγματα είναι το μπεμπεκι που δίνει το στίγμα του χιχιχιχιχ άντε καλά κλωτσομπουνιδια από εδώ και πέρα. 

@Penny33 και @Inaf καλώς μας ήρθατε. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια σε όλες !! 

@anna.k Εγώ ακόμη προς το παρόν έχω θέμα με δυσκοιλιότητα, αν ξεχάσω να φάω μια μέρα ακτινίδιο χαλάει όλο το σύστημα ! Παίρνω κ δύο Σιδηρούς την ημέρα ..

Εγώ έχω πόνους στη μέση καθημερινά από πολύ νωρίς , ειδικά μετά τη δουλειά που είμαι πάνω σε μια καρέκλα . Έχω κ κήλη στη μέση μπορεί να παίζει κ αυτό τον ρόλο του ! 

Δουλειά έτσι όπως τα έχω υπολογίσει και αφού πάρω κ την ετήσια άδεια σταματάω πρώτα ο Θεός 12/7 κάπου εκεί .

Έχω εδώ κ μέρες ξανά πονάκια χαμηλά και δεν περνάει ο καιρός μέχρι τη Β επιπέδου( 7/6 )να δω ότι όλα είναι καλά!

@Inaf & @Penny33 καλώς ήρθατε ! 🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...