Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, pitsi21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Εχει ρωτήσει καμία  τον γιατρό της αν σας αφήνουν τα μπάνια σε θάλασσα και πισίνα? Γιατί δελεάζομαι να πάω το σκ να ρίξω καμία βουτιά

@Nadiaki εγώ ταλαιπωρούμαι πάρα πολύ με καούρες.

Και εσύ ε;; Έχω πολύ πρόβλημα, βοηθάει βέβαια στο να μη τρώω βλακείες ! Σε βοηθάει κάτι με τις καούρες ; Εγώ έχω ραντεβού την επόμενη εβδομάδα και θα ρωτήσω τον γιατρό !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Εχει ρωτήσει καμία  τον γιατρό της αν σας αφήνουν τα μπάνια σε θάλασσα και πισίνα? Γιατί δελεάζομαι να πάω το σκ να ρίξω καμία βουτιά

@Nadiaki εγώ ταλαιπωρούμαι πάρα πολύ με καούρες.

Ο ιατρός μου, μου έχει αναφέρει ότι εφόσον δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την εξέλιξη της εγκυμοσύνης μπορώ να κάνω άφοβα μπάνιο είτε στην θάλασσα είτε στην πισίνα αρκεί μετά να αλλάζω άμεσα το μαγιό και να μην μένω με το βρεγμένο. Το κολύμπι αποτελεί μια εξαιρετική μορφή άσκησης ειδικά για την εγκυμοσύνη τώρα που αρχίζουμε να βαραίνουμε και προσαρμόζεται η λεκάνη και τα ισχία μας. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nadiaki είπε:

Και εσύ ε;; Έχω πολύ πρόβλημα, βοηθάει βέβαια στο να μη τρώω βλακείες ! Σε βοηθάει κάτι με τις καούρες ; Εγώ έχω ραντεβού την επόμενη εβδομάδα και θα ρωτήσω τον γιατρό !

Καλησπέρα! Και γω ξεκίνησα πάλι να έχω ναυτίες… και πίστευα πως είχα ξεμπερδέψει με αυτό.. 

6 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Εχει ρωτήσει καμία  τον γιατρό της αν σας αφήνουν τα μπάνια σε θάλασσα και πισίνα? Γιατί δελεάζομαι να πάω το σκ να ρίξω καμία βουτιά

@Nadiaki εγώ ταλαιπωρούμαι πάρα πολύ με καούρες.

Εμένα μου είπε ότι τα μπάνια επιτρέπονται σε όσο το δυνατόν πιο καθαρή θάλασσα και αλλαγή μαγιώ μόλις βγω από τη θάλασσα!  Εκεί που είσαι μάλλον έχει καλό καιρό και δελεάζεσαι😜 εμείς εδώ στον Βόλο έχουμε βροχές όποτε καμία όρεξη για μπανακια ακόμα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Εχει ρωτήσει καμία  τον γιατρό της αν σας αφήνουν τα μπάνια σε θάλασσα και πισίνα? Γιατί δελεάζομαι να πάω το σκ να ρίξω καμία βουτιά

@Nadiaki εγώ ταλαιπωρούμαι πάρα πολύ με καούρες.

Για πισίνα δεν ρώτησα ούτε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου...για θάλασσα επιτρέπεται φτάνει να είναι καθαρή σίγουρα μη γίνεται της τρελής Κυριακή πολυσύχναστη θάλασσα Αττικής και με το που βγεις αλλάζεις αμέσως μαγιό 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου τελικά δεν πήγα θάλασσα 1ον για τον καιρό και 2ον ξεκινήσαμε δειλά δειλά τις μετατροπές στο σπίτι, ώστε την πέμπτη να έρθουν οι μάστορες να ξεκινήσουν το δωμάτιο της μικρής 🥰

Αύριο επιτέλους έχω την β επιπέδου..!

@Nadiaki αυτό που με βοηθάει στις καούρες είναι το παγωμένο γαλα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια,

πως είστε; Εύχομαι όλες καλά κ όσες είχατε β’ επιπέδου να πήρατε πολύ καλά αποτελέσματα. 
 

εγω καλά. Παραδίδω τη Δευτέρα το πρότζεκτ που είχα τόσο καιρό και αρχίζουν οι διακοπές μου!!!! Το περιμένω πως κ πως… 

 

καη συνέχεια σε όλες 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Κάναμε και εμείς την β επιπέδου χτες. Το κορίτσι μας μεγάλωσε και είναι 393 γραμμάρια.Ειχε τα πόδια της στο κεφάλι και σε κάποια φάση άνοιξε την παλάμη της σαν να μας μουτζωνει χαχαχα 🖐️🖐️ολα τέλεια μου είπε ο γιατρός. Μέτρησε και τον τράχηλο 3.8  Εγώ έχω βάλει 1 κιλό. Ο γιατρός με βρήκε κομπλέ στις εξετάσεις που του πήγα  Και μου έγραψε να πάω σε 20 μέρες περίπου να κάνω την καμπύλη ζαχάρου 🤢🤮 μου αύξησε μόνο το σίδηρο σε πρωί βράδυ, και μας έδωσε το ελεύθερο για θάλασσα, να πάμε διακοπές κτλ. Πολύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά. Εύχομαι σε όλες μας με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα. 

πρίν από 8 λεπτά , SofiDim είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

πως είστε; Εύχομαι όλες καλά κ όσες είχατε β’ επιπέδου να πήρατε πολύ καλά αποτελέσματα. 
 

εγω καλά. Παραδίδω τη Δευτέρα το πρότζεκτ που είχα τόσο καιρό και αρχίζουν οι διακοπές μου!!!! Το περιμένω πως κ πως… 

 

καη συνέχεια σε όλες 

Άντε βρε κορίτσι μου να ηρεμήσεις και εσύ και να ξεκουραστείς. Εγώ το βράδυ θα βάλουμε νάυλον και σεντόνια να σκεπάσουμε τα έπιπλα στο σπίτι. Και ξεκινάμε να χτίζουμε το δωμάτιο της μικρής. Ζήτησα άδεια από την δουλειά Πέμπτη Παρασκευή. Και γενικά θα μας φύγει ο πισινουλης για όλη την επόμενη εβδομάδα. 

  • Μου αρέσει 2

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Κάναμε και εμείς την β επιπέδου χτες. Το κορίτσι μας μεγάλωσε και είναι 393 γραμμάρια.Ειχε τα πόδια της στο κεφάλι και σε κάποια φάση άνοιξε την παλάμη της σαν να μας μουτζωνει χαχαχα 🖐️🖐️ολα τέλεια μου είπε ο γιατρός. Μέτρησε και τον τράχηλο 3.8  Εγώ έχω βάλει 1 κιλό. Ο γιατρός με βρήκε κομπλέ στις εξετάσεις που του πήγα  Και μου έγραψε να πάω σε 20 μέρες περίπου να κάνω την καμπύλη ζαχάρου 🤢🤮 μου αύξησε μόνο το σίδηρο σε πρωί βράδυ, και μας έδωσε το ελεύθερο για θάλασσα, να πάμε διακοπές κτλ. Πολύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά. Εύχομαι σε όλες μας με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα. 

Άντε βρε κορίτσι μου να ηρεμήσεις και εσύ και να ξεκουραστείς. Εγώ το βράδυ θα βάλουμε νάυλον και σεντόνια να σκεπάσουμε τα έπιπλα στο σπίτι. Και ξεκινάμε να χτίζουμε το δωμάτιο της μικρής. Ζήτησα άδεια από την δουλειά Πέμπτη Παρασκευή. Και γενικά θα μας φύγει ο πισινουλης για όλη την επόμενη εβδομάδα. 

Ένα ολόκληρο κιλό έβαλες καλε;;; 😂😂😂 εμείς κλαίμε με τα 8😜😜 σημασία έχει που είναι καλά το νινί! Εσάς σας έβαλε να κάνετε την καμπύλη μιας ώρας η των τριών ωρών; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Νατασα1992 είπε:

Ένα ολόκληρο κιλό έβαλες καλε;;; 😂😂😂 εμείς κλαίμε με τα 8😜😜 σημασία έχει που είναι καλά το νινί! Εσάς σας έβαλε να κάνετε την καμπύλη μιας ώρας η των τριών ωρών; 

Έβαλα 1 κιλο και τα 400 γρμμαρια σχεδόν είναι η μπέμπα χαχαχαχαχαχα. νομίζω δίωρη είναι η δική μου καμπύλη.

  • Μου αρέσει 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι ναι μια χαρά.. απλά είμαι σπίτι σήμερα και οι μάστορες με εξόρισαν στο δωμάτιο για να μην με ενοχλεί η σκόνη. Πολύ ησυχία έχει βρε τσούπρες το καφέ μας.

  • Μου αρέσει 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , pitsi21 είπε:

Ναι ναι μια χαρά.. απλά είμαι σπίτι σήμερα και οι μάστορες με εξόρισαν στο δωμάτιο για να μην με ενοχλεί η σκόνη. Πολύ ησυχία έχει βρε τσούπρες το καφέ μας.

Καλή αρχή στο δωμάτιο της μπουμπους! 🥰🥰🥰 δεν πειράζει καλά έκαναν κ σε έβγαλαν έξω! Εσυ να σκέφτεσαι πως θα φτιάξεις το δωμάτιο της! 🥰🥰 μάλλον τα κορίτσια θα είναι στη δουλειά και δεν θα προλαβαίνουν! Δεν είμαστε κ πολλές για Οκτώβρη από ότι έχω δει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Νατασα1992 είπε:

Καλή αρχή στο δωμάτιο της μπουμπους! 🥰🥰🥰 δεν πειράζει καλά έκαναν κ σε έβγαλαν έξω! Εσυ να σκέφτεσαι πως θα φτιάξεις το δωμάτιο της! 🥰🥰 μάλλον τα κορίτσια θα είναι στη δουλειά και δεν θα προλαβαίνουν! Δεν είμαστε κ πολλές για Οκτώβρη από ότι έχω δει 

Ευχαριστώ πολύ,η αλήθεια είναι όμορφες αυτές οι δουλειές απλά όσο σκέφτομαι το καθάρισμα μετά κάτι με πιάνει. Ευτυχώς θα βοηθήσει  ο αντρούλης και τα μικρά. Ναι και εγώ παρατήρησα ότι δεν είμαστε πάρα πολλές. Που θα πάει δεν θα βγούμε σε άδεια? Θα πάρουν φωτιά τα πληκτρολόγια! 🤣

  • Μου αρέσει 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , pitsi21 είπε:

Ευχαριστώ πολύ,η αλήθεια είναι όμορφες αυτές οι δουλειές απλά όσο σκέφτομαι το καθάρισμα μετά κάτι με πιάνει. Ευτυχώς θα βοηθήσει  ο αντρούλης και τα μικρά. Ναι και εγώ παρατήρησα ότι δεν είμαστε πάρα πολλές. Που θα πάει δεν θα βγούμε σε άδεια? Θα πάρουν φωτιά τα πληκτρολόγια! 🤣

Εγώ πάντως από τη μια χαίρομαι που έχω βγει σε άδεια από την 7η βδομάδα από την άλλη όμως ζηλεύω όσες δουλεύουν Γτ περνάει ο καιρός πιο γρήγορα! Σιγά σιγά θα το καθαρίσεις! Είναι νωρίς ακόμη υπάρχει χρόνος.. κ μετά έπιπλα ρούχα χαμουλης 🥰🥰

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...