Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Νατασα1992 είπε:

Εγώ πάντως από τη μια χαίρομαι που έχω βγει σε άδεια από την 7η βδομάδα από την άλλη όμως ζηλεύω όσες δουλεύουν Γτ περνάει ο καιρός πιο γρήγορα! Σιγά σιγά θα το καθαρίσεις! Είναι νωρίς ακόμη υπάρχει χρόνος.. κ μετά έπιπλα ρούχα χαμουλης 🥰🥰

Και εγώ από την μια θέλω να σταματήσω από την άλλη θα βαριέμαι πιστεύω. Βέβαια με άλλα 3 παιδιά από πίσω λίγο σύσκολο. Θα κάνω υπομονή. 27/7 με 30/7 είπαμε να φύγουμε με τον αντρούλη μου μόνοι μας (γιατί θα κάνουμε καμιά δεκαετία ξανα μετά 🤣 ) 5/8 με 20/8 βγαίνω σε άδεια και 4/9 σε άδεια κυοφορίας. Λίγο έμεινε ακόμα.


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , pitsi21 είπε:

Και εγώ από την μια θέλω να σταματήσω από την άλλη θα βαριέμαι πιστεύω. Βέβαια με άλλα 3 παιδιά από πίσω λίγο σύσκολο. Θα κάνω υπομονή. 27/7 με 30/7 είπαμε να φύγουμε με τον αντρούλη μου μόνοι μας (γιατί θα κάνουμε καμιά δεκαετία ξανα μετά 🤣 ) 5/8 με 20/8 βγαίνω σε άδεια και 4/9 σε άδεια κυοφορίας. Λίγο έμεινε ακόμα.

Ναι έτσι όπως το λες όντως λίγο έμεινε ακόμη! Ποσό χρόνων είναι τα παιδάκια σας; Πολύ μ αρέσει που πάτε με τον άντρα σου μαζί διακοπες χωρίς τα παιδιά! Ότι καλύτερο για το ζευγάρι 🥰🥰

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσιααα! Ελπίζω να είστε όλες καλά !!

Σήμερα έκανα την καμπύλη και έχουμε και ραντεβού με τον γιατρό το απόγευμα να ξανά μετρήσουμε τράχηλο από όταν βάλαμε τον πεσσο και να δούμε την μπεμπα μας ❤️ εύχομαι να είναι όλα καλά ! 

@pitsi21 τι ωραιααααα! Καλά έκαναν και σε έβγαλαν έξω 🤣 εσύ θα διακοσμήσεις !! 

Πώς είστε γενικά όλες ;

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια εγώ θα θελα να σταματήσω πιο νωρίς απ' τη δουλειά, αλλά δε γίνεται γιατί αλλιώς δεν θα βγουν οι άδειες σωστά για τους συναδέλφους και λυπάμαι τους ανθρώπους!

Θεωρητικά σταματάω κάπου μέσα στον Αύγουστο, δεν είμαι σίγουρη πως βγαίνει αυτό πρέπει να το ξαναδώ.

Διακοπές θα πάτε; Κι αν ναι που;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι κάνετε;

Πολύ ζέστη έπεσε δεν αντέχεται και μου έπεσε ο αιματοκρίτης φεριτινη όλα αυτά παρά πολύ και ζαλίζομαι, ξεκίνησα σίδηρο για να δούμε...

Διακοπουλες εμείς πρώτα ο Θεός αρχές Αυγούστου, πιο πολύ για τον μπόμπιρα μας να χαρεί γιατί εμένα με βλέπω σε μια ξαπλώστρα ημιλιποθυμη 😎😂

  • Δύναμη! 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια εύχομαι όλες να είστε καλά... Ξεκίνησε καλά η ζέστη εγώ τα βράδια κ με αρκοντισιον γίνομαι Λούτσα με δυσκολία κοιμάμαι δηλαδή τι θα γίνει 7-8 μήνα βλέπω κ κάτι όνειρα συνέχεια έλεος ! Κατά τα άλλα λίγες καούρες έχω ο μικρός κλωτσαει κ περιμένω το άλλο Σάββατο να κάνω β επιπέδου να τελειώνουμε κ με αυτό . Σήμερα έχουμε ένα γάμο σκέφτομαι την ζέστη πφφφ

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Στο γραφείο και σήμερα. Το δωμάτιο χτίστηκε. Μένει να έρθει ο μπογιατζής να στοκαρει και να βάψει, περίμενα έναν το Σάββατο αλλά δεν ήρθε ποτέ δεν σήκωσε τα τηλ ποτέ και ήταν και γνωστός υποτίθεται. Οπότε σήμερα το απόγευμα περιμένω άλλον που βρήκα τυχαία μέσω ίντερνετ για να δούμε. 

@Νατασα1992 τα παιδακια μου είναι 15-13 και 11 ετων. Προσπαθούμε όσο μπορούμε να βρίσκουμε λίγο χρόνο τα δύο μας. Μιας και δεν έχουμε κανέναν κοντά μας από παππούδογιαγιαδες κτλ. 

Και εγώ με την ζέστη δεν την παλεύω. Παντού βάζω κλιματιστικό στο σπίτι στην δουλειά στο αυτοκίνητο. 


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε; 

Πως τα πατε; εγώ ακόμα να κάνω την Β επιπέδου, την Πέμπτη επιτέλους. Ωστόσο πως είστε ψυχολογικά; Εχω πολλά σκαμπανεβάσματα ρε κορίτσια μου σε σημείο κατάθλιψης, εντάξει έχω και ιστορικό αγχώδους διαταραχής αλλά νομίζω οι ορμόνες τώρα έχουν τρελαθει τελείως. Νιώθω έξω απο τα νερά μου τώρα στον εκτο πια η κοιλιά είναι μεγάλη, νομίζω πως είμαι για τα καλά έγκυος και αυτό μου φέρνει άγχος με ότι συνεπάγεται. Αγωνία για το τρίτο τρίμηνο, αγωνία για τη γεννα, αγωνία για το μετά. Δεν δουλευω κιόλας από την αρχή και αυτό με έχει διαλύσει. Ήμουν πολυ δραστήρια και τώρα απλά κάθομαι όλη μέρα σε έναν καναπέ η σε ένα κρεβάτι. Ο άντρας μου λείπει σας έχω πει, αυτές τις μέρες ήρθε με άδεια αλλά και παλι η ψυχολογία μου δεν άλλαξε. Θα ήθελα ιδανικα να μην ξανά φυγει. Αντί να το χαρω σκέφτομαι το μετά. Φυσικά δεν είναι όλες οι ώρες έτσι, υπαρχουν και οι χαρουμενες αναλαμπές... 

Όταν κλωτσάει όλα φωτίζουν, από αυτό το πλασματακι προσπαθω να πιαστω για να μην καταρρευσω. 🥲

Ήθελα να τα γράψω... Ευχαριστώ όσες διαβάσουν... 

Πείτε κι εσείς τα νέα σας να μάθω πως τα πατε, πως περνατε... Κλωτσάνε τα μικρά σας;; 🥰

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Τι ζέστη πάλι σήμερα. Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ νιώθω πολύ κουρασμένη τις τελευταίες 2 εβδομάδες έχουμε ανοίξει και δουλειές σπίτι και από το πρωί στις 7 που ξυπνάω καταλήγω να ξαπλώνω και να κοιμάμαι 12-1 τα έχω παίξει. ευτυχώς ήρθε ο μπογιατζής χτες και είδε και εμένα σε κατάσταση απόγνωσης χαχαχα και είπε ο άνθρωπος ότι θα μας ξεκινήσει πέμπτη ώστε να τελειώνει μέχρι Κυριακή. Γιατί θέλει πολύ δουλειά και θα έχει πάρα πολύ σκόνη, και έχω σκεπάσει τα πάντα με σεντόνια και νάιλον σαν τσαντίρι είμαστε.


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2023 at 7:49 ΜΜ, miou90 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; 

Πως τα πατε; εγώ ακόμα να κάνω την Β επιπέδου, την Πέμπτη επιτέλους. Ωστόσο πως είστε ψυχολογικά; Εχω πολλά σκαμπανεβάσματα ρε κορίτσια μου σε σημείο κατάθλιψης, εντάξει έχω και ιστορικό αγχώδους διαταραχής αλλά νομίζω οι ορμόνες τώρα έχουν τρελαθει τελείως. Νιώθω έξω απο τα νερά μου τώρα στον εκτο πια η κοιλιά είναι μεγάλη, νομίζω πως είμαι για τα καλά έγκυος και αυτό μου φέρνει άγχος με ότι συνεπάγεται. Αγωνία για το τρίτο τρίμηνο, αγωνία για τη γεννα, αγωνία για το μετά. Δεν δουλευω κιόλας από την αρχή και αυτό με έχει διαλύσει. Ήμουν πολυ δραστήρια και τώρα απλά κάθομαι όλη μέρα σε έναν καναπέ η σε ένα κρεβάτι. Ο άντρας μου λείπει σας έχω πει, αυτές τις μέρες ήρθε με άδεια αλλά και παλι η ψυχολογία μου δεν άλλαξε. Θα ήθελα ιδανικα να μην ξανά φυγει. Αντί να το χαρω σκέφτομαι το μετά. Φυσικά δεν είναι όλες οι ώρες έτσι, υπαρχουν και οι χαρουμενες αναλαμπές... 

Όταν κλωτσάει όλα φωτίζουν, από αυτό το πλασματακι προσπαθω να πιαστω για να μην καταρρευσω. 🥲

Ήθελα να τα γράψω... Ευχαριστώ όσες διαβάσουν... 

Πείτε κι εσείς τα νέα σας να μάθω πως τα πατε, πως περνατε... Κλωτσάνε τα μικρά σας;; 🥰

 

Είναι οι ορμόνες που μεγενθυνουν τα πάντα κι αν είναι και το πρώτο σου παιδάκι λογικό να αγχώνεσαι κιόλας για όλα! Προσπάθησε να ηρεμήσεις όλα θα φτιάξουν! Κι εμένα οι ορμόνες μου με έχουν πειράξει σε αυτήν την εγκυμοσύνη κι ας είναι το δεύτερο παιδί ενώ στην προηγούμενη ήμουν ζεν. Όλο νεύρα κλάμα και κατάθλιψη είμαι! Β επιπέδου έχω Δευτέρα εγώ άντε να φύγει κι αυτό..

  • Καλή τύχη! 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κ από εμένα,

@miou90 δεν ξέρω τι να σου πω, φαντάζομαι πως ειναι δύσκολο αυτό που περνας. Εύχομαι να βρίσκεις μικρά πράγματα που σε κάνουν λίγο να ξεχνιέσαι ή να σε δυναμώνουν. Μπορείς να απευθυνθείς και στην Φαιναρετη που εχει δωρεάν ψυχολογική υποστήριξη από το τηλφ. Είχα πάρει κ εγώ τηλφ όταν είχα πρωτο-ανακαλύψει ότι είμαι έγκυος γιατί είχα φοβηθεί πολύ λόγω των πολλών χρόνων που προσπαθούσαμε. 
 

@pitsi21 με γεια το δωμάτιο-κουράγιο με τις σκόνες και τα συναφή. 
 

Καλη επιτυχία σε όλες τις β επιπέδου που επρόκειτο να γίνουν. ❤️ 

εγώ τελείωσα με αυτή τη ρημάδα τη δουλειά αλλά πάνω που νόμιζα πως ξεμπέρδεψα έχουν μείνει κάτι μικρό εκκρεμότητες μέχρι και Κυριακή. Γενικά έχω ανεκτικότητα μεγάλη στην ζέστη αλλά αυτή τη φορά με την κοιλιά κατάλαβα πως είναι λίγο πιο ζορι. Ρίχνει κ σε εμάς διαφορα κλοτσιδια και εχθές ήταν η πρώτη φορά που το κατάλαβε κ ο σύζυγος. 😊🎈

Εμεις φεύγουμε την Δευτερα για διακοπές και ευχομαι να τα αφήσω όλα πίσω! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

Σας έχει βγει η μαύρη γραμμή στην κοιλιά;; Στην πρώτη εγκυμοσύνη θυμάμαι ότι είχε βγει και νωρίς νωρίς και τώρα δεν έχω κάτι και λέω τι συμβαίνει;! 🥴

Επίσης είναι καμία που θα πάει για φυσιολογικό τοκετό μετά από καισαρική;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Και μένα η ζέστη με έχει διαλύσει κορίτσια μου! Έχω και αυτές τις ζαλάδες κ ο συνδυασμός δεν είναι ο καλύτερος… βγαίνω στον έξω κόσμο μετά τις οχτώ το βράδυ κ αυτό με το ζόρι για να βγαίνει κ λίγο ο μικρός γιατί θα μας φάει όλη μέρα μέσα στο σπίτι.. κατά τα αλλά πήραμε την κούνια της μπέμπας και νιώθω ότι έχει ξεκινήσει η αντίστροφη μέτρηση για να την πάρω αγκαλιτσα! 🥰🥰

7 ώρες πρίν, Inaf είπε:

Καλημέρα στην παρέα!

Σας έχει βγει η μαύρη γραμμή στην κοιλιά;; Στην πρώτη εγκυμοσύνη θυμάμαι ότι είχε βγει και νωρίς νωρίς και τώρα δεν έχω κάτι και λέω τι συμβαίνει;! 🥴

Επίσης είναι καμία που θα πάει για φυσιολογικό τοκετό μετά από καισαρική;;

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη η γραμμή είχε εμφανιστεί από την 8η βδομάδα από τον αφαλό και κάτω και όσο περνούσε ο καιρός ανέβαινε κ γίνονταν αρκετά σκούρη! Σ αυτή την εγκυμοσύνη δεν έχω απολύτως τίποτα 😜 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια… θα ηθελα την βοήθεια σας αν κάποια γνωρίζει… έχω μπει στον 7 και μου συμβαίνει πολύ έντονα το εξής … μόλις φάω από το μεσημέρι κ μετά κυρίως αισθάνομαι απίστευτο φούσκωμα κ δυσφορία δεν μπορώ να σταθώ όρθια η καθιστή. Η κοιλιά μου γίνεται σκληρή κ πρησμένη. Ξαπλώνω κ ακόμα κ δυο ώρες μετά που θα σηκωθώ όρθια πάλι αυτό το αισθημα δεν έχει φύγει. Η κοιλιά μου κοντεύει να σχιστει από την πίεση και είναι σκληρή παντού. Αν πιω νερό φουσκώνω ακόμα πιο έντονα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι. Αν είναι πετρώματα - συσπάσεις η μετεωρισμος… συμβαίνει σε καμία ;;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamina88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια… θα ηθελα την βοήθεια σας αν κάποια γνωρίζει… έχω μπει στον 7 και μου συμβαίνει πολύ έντονα το εξής … μόλις φάω από το μεσημέρι κ μετά κυρίως αισθάνομαι απίστευτο φούσκωμα κ δυσφορία δεν μπορώ να σταθώ όρθια η καθιστή. Η κοιλιά μου γίνεται σκληρή κ πρησμένη. Ξαπλώνω κ ακόμα κ δυο ώρες μετά που θα σηκωθώ όρθια πάλι αυτό το αισθημα δεν έχει φύγει. Η κοιλιά μου κοντεύει να σχιστει από την πίεση και είναι σκληρή παντού. Αν πιω νερό φουσκώνω ακόμα πιο έντονα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι. Αν είναι πετρώματα - συσπάσεις η μετεωρισμος… συμβαίνει σε καμία ;;;

Είχα κι εγώ ακριβώς το ίδιο, νόμιζα ότι η κοιλιά μου θα εκραγεί!! Πολλες φορές καμπουριαζα γιατί δεν μπορούσα να ισιωσω το σώμα μου τόσο που με τραβούσε η κοιλιά .Δεν καταλάβαμε πότε από τι ήταν, αρχικά σκέφτηκα μήπως ήταν από τον σίδηρο που τον έπινα μαζί με χυμό πορτοκάλι, έκοψα τον χυμό και επινα νερο, ξεκίνησα να τρώω το απογευμα γάλα με δημητριακά για να βοηθήσω το έντερο σε περίπτωση που ήταν εντερικο και γενικά μείωσα πολύ την ποσότητα των γευμάτων, έτρωγα ίσα ίσα για να μην μείνω νυστικη και κάπως έτσι πέρασε.Εν τέλει δεν καταλάβαμε ούτε εγώ ούτε ο γιατρός από τι ήταν, πάντως πέρασε και πλέον δεν έχω καμία ενόχληση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...