Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

On 6/6/2023 at 9:38 ΠΜ, Σμαραγδένια είπε:

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά! Κι εγώ έχω αυχενική σε περίπου 2 βδομάδας και με εχει φάει το άγχος δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα , να περάσει και αυτό να πάνε όλα καλά για να μπορέσουμε να ησυχάσουμε λιγάκι!! Από συμπτώματα πως είστε πλέον;;έχω κάτι αναγούλες τα πρωινά αλλά όχι κάτι σπουδαίο κ κλασσικά δυσπεψία αυτά , λογικά όσο πλησιάζουμε στον 3ο μήνα θα σταματήσουν θέλω να πιστεύω!! Αχ κι κάτι άλλο ήθελα να σας ρωτήσω για μπανάκι στην θάλασσα και ηλιοθεραπεία τι σας έχουν πει οι γιατροί σας; ξέχασα να ρωτήσω εγώ! 

Καλησπέρα! Εμένα ο γυναικολόγος στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου επέτρεπε το μπάνιο στη θάλασσα και στην πισίνα μέχρι το τέλος! Γέννησα 18 Ιουνίου οπότε είχα προλάβει να κάνω κάμποσα μπάνια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

28 minutes ago, Σμαραγδένια said:

@elli04 Την επόμενη βδομάδα που έχω το ραντεβού μου θα την ρωτήσω , βλέπω κόσμο στη θάλασσα και ζηλεύω γιατι έχουμε ένα ολόκληρο καλοκαίρι μπροστά μας! 

Καλημέρα κοριτσια καλο σκ

εμενα μου ειπε αυτα που σας ειχα γραψει… το βραδυ εχω τοσο συχνοουρία καθε δυο ωρες περισσορερο απο το πρωι! Και πινω δυο γουλιτσες νερο, αλλα καθε δυο ωρες νοιωθω λες και θα σκασω 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

@souz13 επειδή πίνω αρκετό νερό λόγο πέτρας στα νεφρά χρόνια τώρα δεν μπορώ να καταλάβω εάν εχω η όχι συχνουρία αλήθεια είναι. Δεν θα την παλέψω ένα ολόκληρο καλοκαίρι χωρίς μπάνια , θα δείξει τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι γιατροί πλέον αφήνουν τα μπάνια στη θάλασσα απλά καλό είναι μετά το μπάνιο να αλλάζουμε μαγιό. Εγώ πριν κάποιες μέρες που πήγα τον ρώτησα αν επιτρέπεται το μπάνιο σε πισίνα κ μου είπε ναι κ σε αυτό. Απλά να είναι καθαρή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ μια χαρά! No news αν εξαιρέσεις ότι σήμερα έκανα πρώτη φορά εμετό.. 'Αντε με το καλό λίγες μέρες έμειναν μέχρι την Πέμπτη! 🙏🏻 Εγώ θα μοιραστώ νέα την άλλη βδομάδα. Νομίζω η @Ria_ έχει σήμερα την αυχενική της! 🙏🏻 Πολύ καλά αποτελέσματα!!! ✌🏻🏻

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Miss_Pineapple είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ μια χαρά! No news αν εξαιρέσεις ότι σήμερα έκανα πρώτη φορά εμετό.. 'Αντε με το καλό λίγες μέρες έμειναν μέχρι την Πέμπτη! 🙏🏻 Εγώ θα μοιραστώ νέα την άλλη βδομάδα. Νομίζω η @Ria_ έχει σήμερα την αυχενική της! 🙏🏻 Πολύ καλά αποτελέσματα!!! ✌🏻🏻

Καλησπέρα κορίτσι μου ,σε ευχαριστώ πολύ αν και η αγωνία μου παρατείνεται για λίγο ακόμα . Κάτι έτυχε στη γιατρό και αλλάξαμε το ραντεβού για αύριο το πρωί. !!! 

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Ria_ said:

Καλησπέρα κορίτσι μου ,σε ευχαριστώ πολύ αν και η αγωνία μου παρατείνεται για λίγο ακόμα . Κάτι έτυχε στη γιατρό και αλλάξαμε το ραντεβού για αύριο το πρωί. !!! 

Ωωωω κατάλαβα! Φαντάζομαι θα έχεις τρελή αγωνία.. Θετικές σκέψεις!!! Ολά θα πάνε καλά!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου!! Εγώ είχα σήμερα κανονικά και μου το αλλαξε για την άλλη Δευτέρα!!!! Έχω τρελαθεί απο το άγχος!! Πέρασα κ μια τρομάρα την προηγούμενη εβδομάδα, είδα λίγο αίμα ίσα ίσα στο σκούπισμα κ φοβήθηκα πολυ! Τελικά, όλα καλά μου είπε ο γιατρός. Μεγαλώνει η μήτρα κ ο πλακούντας είναι ακόμη χαμηλά, οπότε αν σήκωσα λίγο βάρος θα προκλήθηκε κ το αίμα. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Alexandrath said:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Εγώ είχα σήμερα κανονικά και μου το αλλαξε για την άλλη Δευτέρα!!!! Έχω τρελαθεί απο το άγχος!! Πέρασα κ μια τρομάρα την προηγούμενη εβδομάδα, είδα λίγο αίμα ίσα ίσα στο σκούπισμα κ φοβήθηκα πολυ! Τελικά, όλα καλά μου είπε ο γιατρός. Μεγαλώνει η μήτρα κ ο πλακούντας είναι ακόμη χαμηλά, οπότε αν σήκωσα λίγο βάρος θα προκλήθηκε κ το αίμα. 

Παλι καλα δεν ειναι τιποτα!!! Εγω τρέμω οταν πηγαινω τουαλέτα ακομα φαντασου μην δω κατι κακό!!!! Και φοβαμαι μη σηκωσω τιποτα πιο βαρυ και κανω καμιά ζημιά!  Και ανυπομονω για αυριο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τελειώσαμε όλα καλά!!!

Μου πήρε και αίμα το οποίο θα το στείλει και θα βγει μέσα στην εβδομάδα και θα μου ξαναστείλει τα αποτελέσματα βάση και με εκεινα. Τα πρώτα που μου έδωσε με τις τωρινές μετρήσεις μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλά . Η ανάπτυξη του είναι σωστή ,οι μετρήσεις είναι καλές ,η αυχενική είναι 2.3 . Γενικά όλα τις φάνηκαν πολύ καλά και φυσιολογικα. Ο πλακούντας είναι κάτω πρόσθιος γράφει. Ο τράχηλος όπως πρέπει.... Επίσης μας είπε να μη το πούμε ακόμα δεν είναι σίγουρη αλλά κάτι είδε ότι ίσως είναι αγοράκι αλλά με πολύ επιφύλαξη. 

επίσης μου πρότεινε και μου είπε θα το συζητήσεις και με το γυναικολόγο salospir για καλύτερη αιμάτωση του πλακούντα κάτι τέτοιο όχι ότι υπάρχει θέμα αλλά νομίζω είπε και λόγο των παραπάνω κιλών αυτό δε το άκουσα καλά. Με ανυσηχησε λίγο το ποσοστό της προεκλαμψίας είναι 1 προς 36 αλλά μου είπε να μην ανυσηχω. 

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τελειώσαμε όλα καλά!!!

Μου πήρε και αίμα το οποίο θα το στείλει και θα βγει μέσα στην εβδομάδα και θα μου ξαναστείλει τα αποτελέσματα βάση και με εκεινα. Τα πρώτα που μου έδωσε με τις τωρινές μετρήσεις μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλά . Η ανάπτυξη του είναι σωστή ,οι μετρήσεις είναι καλές ,η αυχενική είναι 2.3 . Γενικά όλα τις φάνηκαν πολύ καλά και φυσιολογικα. Ο πλακούντας είναι κάτω πρόσθιος γράφει. Ο τράχηλος όπως πρέπει.... Επίσης μας είπε να μη το πούμε ακόμα δεν είναι σίγουρη αλλά κάτι είδε ότι ίσως είναι αγοράκι αλλά με πολύ επιφύλαξη. 

επίσης μου πρότεινε και μου είπε θα το συζητήσεις και με το γυναικολόγο salospir για καλύτερη αιμάτωση του πλακούντα κάτι τέτοιο όχι ότι υπάρχει θέμα αλλά νομίζω είπε και λόγο των παραπάνω κιλών αυτό δε το άκουσα καλά. Με ανυσηχησε λίγο το ποσοστό της προεκλαμψίας είναι 1 προς 36 αλλά μου είπε να μην ανυσηχω. 

Μπράβο τέλεια τα νέα σου!!! Όλα τέλεια θα είναι!!! Αντε το πρώτο σκαλοπάτι πέρασε!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...