Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

1 hour ago, souz13 είπε:

Χαίρομαι πολυ ευχομαι τα καλύτερα να ειναι μεχρι το τελος κι σε σεν και σε ολες μας ! 
εμενα βγήκε το papA τελειο μου ειπε η γιατρός <1 σε 20000 ελεγε και 1 σε 9630 ! Σε ενα μηνα τωρα θα μας δει παλι και ανυπομονώ ηδη 🥹🥹

Τέλεια μπράβο :)

εμενα ακομα.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπράβο βρε κορίτσια @roulas40 @souz13!!! Να πάνε όλα κατ' ευχήν και στις επόμενες εξετάσεις!!! ❤️

9 hours ago, Alexandrath said:

Κορίτσια πήρε καμία απο εσάς άδεια απο τη δουλειά; 

Άδεια γενικά ή για αυχενική?? Εγώ κανονική πέρα από ωοληψίες και εμβρυομεταφορά που είχα πάρει, δεν έχω χρειαστεί άλλες.. Έχω πάει βέβαια πάνω από 10 φορές αργά στη δουλειά (το αναπλήρωνα καθώς καθόμουν παραπάνω κάποιες φορές) για υπερήχους αλλά ποτέ δε μου έχουν πει τίποτα.. Πήρα και μισή μέρα άδεια για αυχενική την Τετάρτη και γενικά όλες αυτές οι άδειες είναι ξεχωριστά από τις κανονικές μου και πληρώνονται κανονικά. Γενικά οι ανώτεροι μου ξέρουν για την εξωσωματική και είναι άπειρα υποστηρικτικοί από την αρχή. Να πω σε αυτό το σημείο ότι είμαι στον ιδιωτικό τομέα, δεν έχω κλείσει καν εξάμηνο στην εταιρεία, αλλά η εταιρεία είναι του εξωτερικού με υποκατάστημα εδώ οπότε είναι και εξαίρεση στον κανόνα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Miss_Pineapple said:

Μπράβο βρε κορίτσια @roulas40 @souz13!!! Να πάνε όλα κατ' ευχήν και στις επόμενες εξετάσεις!!! ❤️

Άδεια γενικά ή για αυχενική?? Εγώ κανονική πέρα από ωοληψίες και εμβρυομεταφορά που είχα πάρει, δεν έχω χρειαστεί άλλες.. Έχω πάει βέβαια πάνω από 10 φορές αργά στη δουλειά (το αναπλήρωνα καθώς καθόμουν παραπάνω κάποιες φορές) για υπερήχους αλλά ποτέ δε μου έχουν πει τίποτα.. Πήρα και μισή μέρα άδεια για αυχενική την Τετάρτη και γενικά όλες αυτές οι άδειες είναι ξεχωριστά από τις κανονικές μου και πληρώνονται κανονικά. Γενικά οι ανώτεροι μου ξέρουν για την εξωσωματική και είναι άπειρα υποστηρικτικοί από την αρχή. Να πω σε αυτό το σημείο ότι είμαι στον ιδιωτικό τομέα, δεν έχω κλείσει καν εξάμηνο στην εταιρεία, αλλά η εταιρεία είναι του εξωτερικού με υποκατάστημα εδώ οπότε είναι και εξαίρεση στον κανόνα. 

Μπραβο καλο αυτο για εταιρεια! Εμενα μου ειπαν θα αφαιρεθει απο τηβ κανονικη μου άδεια δεν δικαιολογείται τωρα τι να σου πω…

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Μπραβο καλο αυτο για εταιρεια! Εμενα μου ειπαν θα αφαιρεθει απο τηβ κανονικη μου άδεια δεν δικαιολογείται τωρα τι να σου πω…

Όχι άδεια για την αυχενική! Άδεια επαπειλούμενη. Την γράφει ο γιατρός και δεν ξανα πάς στη δουλειά… 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Alexandrath said:

Όχι άδεια για την αυχενική! Άδεια επαπειλούμενη. Την γράφει ο γιατρός και δεν ξανα πάς στη δουλειά… 

Χαχαχ οτι να ναι καταλαβα! Α ναι για πες !! Πως γινεται αυτο; Πρεπει να εχεισνκαποιο θεμα χτυπα ξυλο;;;; Η μπορει να στο γραψει απλα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Miss_Pineapple είπε:

Μπράβο βρε κορίτσια @roulas40 @souz13!!! Να πάνε όλα κατ' ευχήν και στις επόμενες εξετάσεις!!! ❤️

Άδεια γενικά ή για αυχενική?? Εγώ κανονική πέρα από ωοληψίες και εμβρυομεταφορά που είχα πάρει, δεν έχω χρειαστεί άλλες.. Έχω πάει βέβαια πάνω από 10 φορές αργά στη δουλειά (το αναπλήρωνα καθώς καθόμουν παραπάνω κάποιες φορές) για υπερήχους αλλά ποτέ δε μου έχουν πει τίποτα.. Πήρα και μισή μέρα άδεια για αυχενική την Τετάρτη και γενικά όλες αυτές οι άδειες είναι ξεχωριστά από τις κανονικές μου και πληρώνονται κανονικά. Γενικά οι ανώτεροι μου ξέρουν για την εξωσωματική και είναι άπειρα υποστηρικτικοί από την αρχή. Να πω σε αυτό το σημείο ότι είμαι στον ιδιωτικό τομέα, δεν έχω κλείσει καν εξάμηνο στην εταιρεία, αλλά η εταιρεία είναι του εξωτερικού με υποκατάστημα εδώ οπότε είναι και εξαίρεση στον κανόνα. 

Αυτό είναι τέλειο, είσαι πολύ τυχερή!! Μπράβο!!

 

3 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Όχι άδεια για την αυχενική! Άδεια επαπειλούμενη. Την γράφει ο γιατρός και δεν ξανα πάς στη δουλειά… 

Αυτή η άδεια θεωρείται αναρρωτική αν δεν κάνω λάθος.. Επαναξιολογείται τακτικά και περνάς επιτροπές.. Και φυσικά, μετά πληρώνεσαι μόνο από τον ΕΦΚΑ, με ό,τι αυτό συνεπάγεται για το ύψος του ποσού που θα λαμβάνεις..

 

3 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Χαχαχ οτι να ναι καταλαβα! Α ναι για πες !! Πως γινεται αυτο; Πρεπει να εχεισνκαποιο θεμα χτυπα ξυλο;;;; Η μπορει να στο γραψει απλα; 

Ναι, νομίζω πως πρέπει να περιγραφεί ακριβώς η δυσκολία που σε καθιστά σε επαπειλούμενη κύηση..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , roulas40 είπε:

Αυτό είναι τέλειο, είσαι πολύ τυχερή!! Μπράβο!!

 

Αυτή η άδεια θεωρείται αναρρωτική αν δεν κάνω λάθος.. Επαναξιολογείται τακτικά και περνάς επιτροπές.. Και φυσικά, μετά πληρώνεσαι μόνο από τον ΕΦΚΑ, με ό,τι αυτό συνεπάγεται για το ύψος του ποσού που θα λαμβάνεις..

 

Ναι, νομίζω πως πρέπει να περιγραφεί ακριβώς η δυσκολία που σε καθιστά σε επαπειλούμενη κύηση..

Ναι ειναι αναρρωτικη στην ουσια κ στην γραφει ο γιατρος καθε μηνα. Δεν περνας επιτροπή. Κ το ποσό πάει ανάλογα με τον μισθό σου. Δεν φτάνει τον μισθό σου αλλα είναι πολυ κοντά. Πήρε η αδερφή μου πριν 1 χρόνο και μια φίλη μου πριν 5 μήνες. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Alexandrath είπε:

Ναι ειναι αναρρωτικη στην ουσια κ στην γραφει ο γιατρος καθε μηνα. Δεν περνας επιτροπή. Κ το ποσό πάει ανάλογα με τον μισθό σου. Δεν φτάνει τον μισθό σου αλλα είναι πολυ κοντά. Πήρε η αδερφή μου πριν 1 χρόνο και μια φίλη μου πριν 5 μήνες. 

Αν μπορείς, θα ήθελα μερικές περισσότερες λεπτομέρειες αναφορικά με την άδεια αυτή.. νομίζω πριν λίγους μήνες πήρε συνάδελφος μου κ αν δεν κάνω λάθος περνούσε επιτροπη.. για τα χρήματα δεν τη ρώτησα, ντραπηκα, αλλά έχω την αίσθηση πως ήταν λίγα σε σχέση με το μισθό της..

Να σου πω την αλήθεια, έχω την αίσθηση πως αν δεν έχεις θέμα, δε σε "συμφέρει" να βγεις σε άδεια..

Link to comment
Share on other sites

@roulas40 Λοιπόν πέρυσι ήμουν έγκυος δυστυχώς λόγο θρομβοφιλιας απέβαλα , έπαιρνα για 1 μήνα αναρρωτική και αυτό θα συνεχιζόταν μέχρι τελους εάν είχαν πάει ολα καλα  δεν χρειάστηκε να περάσω επιτροπή δυστυχώς έγινε το κακό και ξεκίνησα κανονικά δουλειά , κάθε 15 μέρες θυμάμαι ότι μου την έγραφε ακριβώς για να μην περάσω επιτροπή ο λόγος ήταν λόγο δυσκολίας κύηση κάτι τέτοιο  , τα λεφτά είναι καλα κοντά στον μισθό σου και δικαιούσαι δωρο Χριστουγέννων κτλ! Κάνε μια ερώτηση στον γιατρό σου!! 

@roulas40 εάν τα λεφτά στην δουλειά σου είναι καλά και δεν επηρεάζει την κύηση νομίζω δεν υπάρχει λόγος εγώ δούλευα σε ξενοδοχείο πολλές ώρες σπαστό δεν την πάλευα , μια ερώτηση κανεις δεν χάνεις κάτι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια απ' την αρχή πήρα αναρρωτική όταν πήγα στο γιατρό λόγω της φύσης της δουλειάς μου. Ο πρώτος μήνας πληρώνεται κανονικά. Μισά απ' τον εφκα κ μισά απ' τον εργοδότη κ φτάνεις το μισθό σου. Τον δεύτερο μήνα δεν τον έχω πληρωθεί ακόμα αλλά πιστεύω θα είναι πάνω από 500 ευρώ. Όταν μάθω ακριβώς θα σας πω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σας πω την αλήθεια, δε θα ήθελα να πάρω από τώρα άδεια..  θα φρικαρω στο σπίτι.. έχω σκοπό, αν είμαι καλά φυσικά, να εργαστώ μέχρι την προβλεπόμενη διακοπή στο 8ο.. ευτυχώς, έχω επάγγελμα γραφείου κ σωματικά δεν κουράζομαι.. το άγχος βέβαια με διαλύει, αλλά αυτό πρέπει να το διαχειριστω.. 

Ρωτάω περισσότερο πληροφοριακά.. ελπίζω να μη μου χρειαστεί κ πρακτικά..

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια βγήκε και η papp-a όλα είναι μια χαρά μικρότερη από ένα στις 20000 η πιθανότητα για τα σύνδρομα , απλά η πιθανότητα της προεκλαμψίας έπεσε στο 1 προς 32. Από τη μια φοβάμαι από την άλλη σκέφτομαι ότι είναι πιθανότητες που ίσως επηρεάζεται και από τα παραπάνω κιλά μου δε ξέρω . 

Από σήμερα ξεκινάω salospir 160 και η αιματολογος μου άλλαξε και την innohep σε μεγαλύτερη δόση. 

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Ria_ said:

Καλησπέρα κορίτσια βγήκε και η papp-a όλα είναι μια χαρά μικρότερη από ένα στις 20000 η πιθανότητα για τα σύνδρομα , απλά η πιθανότητα της προεκλαμψίας έπεσε στο 1 προς 32. Από τη μια φοβάμαι από την άλλη σκέφτομαι ότι είναι πιθανότητες που ίσως επηρεάζεται και από τα παραπάνω κιλά μου δε ξέρω . 

Από σήμερα ξεκινάω salospir 160 και η αιματολογος μου άλλαξε και την innohep σε μεγαλύτερη δόση. 

Μπραβο σου μπορεις να ηρεμησεις και εσυ τωρα !!! Τι σου ειπε για το ενα στα 32; Εγω σαλοσπιρ πινω καθε μερα απο την αρχή και δεν θα μου το κοψει αμεσα απο οτι καταλαβα…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , souz13 είπε:

Μπραβο σου μπορεις να ηρεμησεις και εσυ τωρα !!! Τι σου ειπε για το ενα στα 32; Εγω σαλοσπιρ πινω καθε μερα απο την αρχή και δεν θα μου το κοψει αμεσα απο οτι καταλαβα…

Δε μου είπε κάτι συγκεκριμένο απλά ότι πρέπει να πάρω το salospir για αυτό το λόγο μέχρι τις 34 εβδομάδες. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!!! Και εγώ εδώ νέα μανούλα στον πρώτο!!! Μάλλον Δεκέμβριο πάμε και εμείς αλλά ακόμα Πητ δεν έχουμε βγάλει τώρα μπαίνω στην 16η ευδομάδα!! Όλα πάνε καλά δόξα το θεό!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...