Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

....κορίτσια αύριο πρωί έχω γιατρό και το είχα ξεχάσει...άντε να δούμε,

θα την δούμε αύριο την φατσούλα του...όλο μας κρύβεται...είναι με το κεφάλι προς τα κάτω (και εκεί είναι η τομή της καισαρικής, οπότε είναι πιο χοντρό το δέρμα και δεν μπορεί να φανεί), και μπρούμυτα (σε αντίθεση με μένα που είμαι ανάσκελα στον γιατρό...) την προηγούμενη φορά είχαμε δει μόνο μισό κεφαλάκι, και σχεδόν προφίλ...

Ααχ...σας ζηλεύω:( που θα έχετε βοήθεια...εγώ αυτή την λέξη την έχω ξεχάσει....πια...μόνο ο άντρας μου ότι μου κάνει...αλλά τι να πρωτοκάνει κι αυτός....:idea:

Λοιπόν τα υπόλοιπα, θα σας τα πω αύριο!!!!!!!

Πολλά φιλιά!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα μανούλες!!!!!!!!!!

Ήρθα κ εγώ στα παλιά μου λημέρια για να ντελιβερίσω τον μπεμπάκο!!!

Η αλήθεια είναι ότι συγκινήθηκα πολύ όταν έφευγα από το σπίτι στη Σύρο σκεπτόμενη ότι θα ξαναγυρίσω με τον μικρούλι μου...αλλά κρατήθηκα να μη βάλω τα κλάμματα γιατί αν αρχίσω δεν σταματάω μετά...:rolleyes::rolleyes:

Πήγαμε και εμείς εχθές στον γιατρό, κάναμε το βιοφυσικό προφίλ το οποίο βγήκε πολύ καλό, πλακούντας grade 1, o μπέμπης πήρε θέση (!!!!!!!!!!!!) με το κεφαλάκι προς τα κάτω,αλλά δυστυχώς και ο δικός μας είχε ντροπές και κρυβόταν πίσω από τα χεράκια του και δεν είδαμε καθόλου φατσούλα.....μας το κρατάει για έκπληξη!!!!

είμαστε 2.420 και μάλλον θα μπούμε για πρόκληση στις 38 εβδομάδες δηλ. 10 ή 11 του μηνός!!!!

α,, και το επόμενο ραντεβού μου είναι στις 4 Μαίου:shock::shock::shock:

ο γιατρός μου λέει δεν υπάρχει λόγος να τα πούμε νωρίτερα όλα, πάνε καλά!!!

τότε θα με εξετάσει και απο κάτω και θα κλείσουμε το ραντεβού για γέννα:oops::oops::oops:

Σήμερα θα πάω το μεσημέρι να κάνω μάθημα με τη μαία για τον τοκετό:P:p:p

αχ,αχ, τελική ευθεία_________________________________________:shock::shock::shock:

αυτά τα νέα τα δικά μας, σας φιλώ γλυκά!!!!!!!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!!!χτες πήγα στο γιατρό (37+1)και ο μπέμπης είναι 2500 όλα καλά μου είπε ο γιατρός απλά θα προσπαθήσουμε να πάρουμε όσες μέρες μπορούμε για να μεγαλώσει λίγο ακόμα!Μου είπε να πάω την άλλη Πέμπτη και θα κλείσουμε ραντεβού για γέννα αναλόγγως πως με δει την Παρασκευή 27 η αλλιώς το αργότερο την Δευτέρα στις 30.Μου είπε ακόμα οτι το Ρέα θα μπει στον ΕΟΠΥ την Δευτέρα,εγώ βέβεια πήρα σήμερα και το λογιστήρειο δεν μου το επιβεβαίωσε.Αυτά .....κατά τα άλλα όλα καλά βαραίνουμε και αναμένουμε:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Κατερινάκι περιμένουμε νέα σας από το γιατρό!

Εμείς δεν έχουμε δει καθόλου φατσούλα της μπέμπας, όταν το προσπαθήσαμε είχε ήδη γυρίσει με το κεφαλάκι προς τα κάτω και την πλάτη γυρισμένη και δεν φαινότανε τίποτα, θα την δούμε μια και καλή!

Λιάκι μεγάλωσε ο μπέμπης σας!

Κι εσάς ντροπαλός? Σεμνά παιδιά βρε θα μας βγουν!!

Τι άλλο θέμε?

Γιατί θα πάτε με πρόκληση Λιάκι είπαμε?


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!!!χτες πήγα στο γιατρό (37+1)και ο μπέμπης είναι 2500 όλα καλά μου είπε ο γιατρός απλά θα προσπαθήσουμε να πάρουμε όσες μέρες μπορούμε για να μεγαλώσει λίγο ακόμα!Μου είπε να πάω την άλλη Πέμπτη και θα κλείσουμε ραντεβού για γέννα αναλόγγως πως με δει την Παρασκευή 27 η αλλιώς το αργότερο την Δευτέρα στις 30.Μου είπε ακόμα οτι το Ρέα θα μπει στον ΕΟΠΥ την Δευτέρα,εγώ βέβεια πήρα σήμερα και το λογιστήρειο δεν μου το επιβεβαίωσε.Αυτά .....κατά τα άλλα όλα καλά βαραίνουμε και αναμένουμε:D

Έλενα στα ίδια περίπου κιλά είναι τα βλαστάρια μας αφού είμαστε και στην ίδια εβδομάδα!

Θα πάρει κι άλλο ο μικρός σε δέκα μέρες και θα είναι σούπερ μετά!

Με το καλό!!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κορίτσια όλες έχετε ορίσει ημερομηνία?

Μόνο εγώ κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα και λέω σήμερα θα βγει, την άλλη βδομάδα ή την παράλλη??

Ποια θα μου κάνει παρέα εμένα να μην αγωνιώ μόνη?


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι sisi μου και εγώ αυτό πιστεύω!!!Προσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο μπορώ μην με κάνει ο μεγάλος και γεννήσω !χιιχιχιχ όλο αγκαλίτσες θέλει και κινηγιτό τι να τον κάνω:D και το δικό σου μπεμπάκι έτσι μικρούλι είναι ε?βέβαια δεν ξέρω εαν παίζει ρόλο αλλά και εγώ μικροκαμωμένη είμαι τον μεγάλο τον έκανα 3 μέρες πρην την ΠΗΤ 3 κιλά.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλημέρες και από μένα!!!!! :P

Λία μου, καλώς όρισες στα παλιά σου λημέρια και με το καλό να γυρίσεις στο σπιτάκι σου με το μπεμπάκο και τότε σίγουρα δε θα μπορέσεις να κρατήσεις τα ζουμιά!!!!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue:

Είδες που πήρε και θέση το σκατούλι;;;; χιχιχι Έτοιμος είναι και αυτός καλε!!! :D Τέλειο και το βιοφυσικό προφίλ, τέλεια! Και τα κιλάκια του είναι πολύ πολύ καλά και μένει να δούμε τη φατσούλα!!!! Έκπληξη την κρατάει ο ατιμούλης!!! Ντροπαλό το αγοράκι σου! Εμείς την ψιλοβλέπουμε κάθε φορά, αλλά όχι καλά... Συνήθως έχει μπροστά στα μούτρα το λώρο ή κάποιο χέρι και τη βλέπουμε κάπως περίεργα... Την προηγούμενη φορά φαινόταν σα να είχε φάει μπουνιά στο μάτι και είχε κάτι χείλια σα να είχε βάλει κραγιον! Τόσο έντονα! Πάντως από όσες στιγμές την έχουμε πετυχει φαίνεται μπουλούκα στο πρόσωπο με μαγουλάρες, μυτούλα χοντρούτσικη και χειλια επίσης χοντρά! :tongue: Για να δούμε τι μπουλουκάκι θα βγάλουμε! χεχεχεχε

Πρόκληση γιατί θα κάνετε; Εσύ το ζήτησες; Εννοείται ότι είμαστε στην τελική ευθεία!!! :shock: Πες μας εντυπώσεις από το σημερινό μάθημα τοκετού!!! :shock:

Έλενα26, γεια σου!! Μια βδομαδούλα σου έμεινε!!! Τι καλά! Πρόσεχε να μην κουράζεσαι... Μια χαρά είναι τα κιλάκια του μπέμπη και σε μια βδομάδα που έχει ακόμη θα πάρει περίπου 300 γρ. λογικά! ;) Τζουτζούκος θα βγει! :P Λες να μπει στον ΕΟΠΥΥ το ΡΕΑ τη Δευτέρα;;;; Μακάρι!!! Αν έχεις νεότερα πες μας plz!!!! :rolleyes: Αυτό για τις 3 διανυκτερεύσεις στην καισαρική και το κάθε επιπλέον βράδυ +100 ευρώ ισχύει;;; Ο γιατρός μου δεν είναι ενήμερος για αυτό και μου είπε ότι μαλλον θα μείνω 4 βράδια όπως είθισται στις καισαρικές. Τη Δευτέρα που θα πάω όμως θα του πω ότι δεν είμαστε για εξτρα 100άρια και αν μπορέσω να βγω στα 3. Εκτός βέβαια αν υπάρχει κάποιο θέμα με έμένα ή με το μωρό... :cry:

Σοφάκι εν αναμονή γειααα!!! :P:p:p Αν δε θές να αγωνιάς πες του γιατρού σου για πρόκληση στις 38-39 βδομάδες! Εκτός αν θες να πάρεις όλο το μήνα για να πάρει η μπέμπα βάρος. Άλλος λόγος δε νομίζω να υπάρχει από όσα ακούω! :rolleyes:

Κατερινάκι, περιμένουμε νέα και από το δικό σου βλαστάρι!!!!

Εμείς όλα καλά, τα ίδια... :D

Φιλάκια πολλά!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έλενα εγώ γέννησα την ημέρα που είχα την ΠΗΤ και ήταν 3.340 ο μικρός μου, καλός ήταν, κι εγώ μικροκαμωμένη επίσης!

Καλός ήταν κι εσένα, τι να πω τώρα, δεν ξέρω τι παίζει ρόλο ακριβώς στο βάρος που παίρνουν εντός κοιλιάς, σκέφτομαι κι εγώ το κυνηγητό και η κούραση τώρα μήπως αλλά δεν το έχω και σίγουρο!

Πάντως μια χαρά θα είναι τα ζουζούνια μας ακόμα και τώρα να γεννηθούν, πρόωρα δεν είναι πλέον άρα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!

Ελενίτσα θα περιμένω μωρέ μήπως βάλει βάρος και η ζουζού μας μέχρι τέλος λογικά, αφού δεν υπάρχει λόγος γιατί να βιαστούμε?

Θα βγει κάποια στιγμή, εκεί θα κάτσει? χαχα!

Μπορεί να έχει έντονα χαρακτηριστικά η μπουμπού σας λοιπόν και να είναι μια κουκλίτσα ζωγραφιστή! Θα κλέψει καρδιές σίγουρα!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα θα περιμένω μωρέ μήπως βάλει βάρος και η ζουζού μας μέχρι τέλος λογικά, αφού δεν υπάρχει λόγος γιατί να βιαστούμε?

Θα βγει κάποια στιγμή, εκεί θα κάτσει? χαχα!

Μπορεί να έχει έντονα χαρακτηριστικά η μπουμπού σας λοιπόν και να είναι μια κουκλίτσα ζωγραφιστή! Θα κλέψει καρδιές σίγουρα!

Λες; Μουτσουνιάρα μη μας βγει και πώς θα την παντρέψουμε!!!!!! :tongue::tongue::tongue: Αστειεύομαι... Έτσι κι αλλιώς αλλάζουν τόσο πολύ αυτά από την ώρα που θα γεννηθούν που γίνονται τελειώς διαφορετικα! Άρα το πώς θα βγει είναι σχετικό και όχι και τόσο βάσιμο είτε είναι κουκλίτσα, είτε όχι! Πάντως έχουν πολύ γέλιο!!! Είναι να τα χαζεύεις και να τα παρατηρείς με τις ώρες!!! :P Ανυπομονώ!!! Μιλάμε νομίζω ότι, αντί να κάνω καμια δουλεία ή να κοιμάμαι όταν θα κοιμάται κι εκείνη, θα κάθομαι από πάνω και θα την κοιτάω!!! :tongue:

Ε, αν αντέχεις και δε βιάζεσαι άσε την να πάρει όσο βάρος είναι να πάρει... :rolleyes: Γιατί όχι όπως λες κι εσύ;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια,

χρονια πολλα με υγεια για εσας και τις οικογενειες σας!!!!

Με το καλο να ερθουν τα Μαιοπαιδα μας, γερα και δυνατα!!!!

Χαθηκα λιγο αν και σας διαβαζω συστηματικα, δεν ειναι και πολυ καλη η ψυχολογια μου.

Χθες ειχαμε το 3ο ραντεβου με την εμβρυοκαρδιολογο και ευτυχως ολα δειχνουν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα τελικα. Εχουμε μονο εκτακτες συστολες οι οποιες απο οτι μας λενε θα σταματησουν μετα τη γεννα.......θα δουμε.....το μονο που θελω ειναι να ειναι καλα ο μπεμπακος μας.......

Εγω τον Νικολα μου τον γεννησα στις 40 εβδ. με προκληση και καισαρικη τελικα γιατι δεν ειχε σκοπο να βγει με τιποτα. Τωρα εχουμε πει για 38+3, ελπιζω να μην γινει τιποτα νωριτερα. Οπως καταλαβαινεται τον τελευταιο μηνα δεν εχουμε ασχοληθει καθολου με τη φατσα μας αλλα μονο με την καρδουλα........


P6jGp3.png?33zfA7k2

TZcSp3.png?gfJ9ZCG8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,

χρονια πολλα με υγεια για εσας και τις οικογενειες σας!!!!

Με το καλο να ερθουν τα Μαιοπαιδα μας, γερα και δυνατα!!!!

Χαθηκα λιγο αν και σας διαβαζω συστηματικα, δεν ειναι και πολυ καλη η ψυχολογια μου.

Χθες ειχαμε το 3ο ραντεβου με την εμβρυοκαρδιολογο και ευτυχως ολα δειχνουν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα τελικα. Εχουμε μονο εκτακτες συστολες οι οποιες απο οτι μας λενε θα σταματησουν μετα τη γεννα.......θα δουμε.....το μονο που θελω ειναι να ειναι καλα ο μπεμπακος μας.......

Εγω τον Νικολα μου τον γεννησα στις 40 εβδ. με προκληση και καισαρικη τελικα γιατι δεν ειχε σκοπο να βγει με τιποτα. Τωρα εχουμε πει για 38+3, ελπιζω να μην γινει τιποτα νωριτερα. Οπως καταλαβαινεται τον τελευταιο μηνα δεν εχουμε ασχοληθει καθολου με τη φατσα μας αλλα μονο με την καρδουλα........

eleni1977, γεια σου κοριτσάκι μου! Χαθήκαμε όντως, αλλά λογικό με την αγωνία που είχες αυτόν τον καιρό! Δόξα το Θεό, είναι όλα καλά με το αγοράκι σου!!!! Τι είναι ακριβώς αυτό με τις συστολές που έγραψες; Πώς το καταλάβατε πρώτη φορά; Αφού τον παρακολουθήσατε και είναι καλά, ηρέμησε τώρα Ελενάκι μου! Σε 2βδομαδούλες θα τον έχεις αγκαλίτσα και θα σου ζουζουνίζει!!! :P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!!!!!!!!!!

Εδώ είμαστε κι εμείς!!!!!! Λοιπόν σήμερα, πήγαμε στο γιατρό τελικά το πρωί....Με δυο λέξεις όλα μας είναι πάρα πολύ καλά....εξακολουθούμε να βγαίνουμε κατά 4 - 5 μέρες μεγαλύτερος, που αναλυτικότερα αυτό σημαίνει, ότι τον περίμενε ο γιατρός γύρω στα 2200κ βάρος, κι αυτός είναι 2350κ. Το ύψος μας ξέχασα να ρωτήσω...οι παλμοί μας ήταν επίσης καλοί, το ίδιο και τα νεφρά μας...λειτουργούν μια χαρά...έχουν τσισάκια μέσα...άρα καταπίνουμε αμνιακό υγρό και επίσης το κατουράμε....όλα φαίνονται να πηγαίνουν ρολόι μέχρι τώρα...μετά είπαμε για την ημερομηνία τοκετού...η τελική μου είναι 3 Ιουνίου, άρα μου λέει από 20 - 27 Μαίου, με προτροπή δική του στις 25 - 27 εφόσον και τις επόμενες φορές τα πράγματα τα βρίσκει τόσο καλά όσο σήμερα.... Μου λέει ότι εφόσον όλα πάνε καλά δεν βλέπει τον λόγο να το βγάλουμε το παιδί νωρίτερα...αλλά να το αφήσουμε να πάρει το βάρος του και να αναπτυχθεί όσο το δυνατόν περισσότερο...πρόκοψε και ο άντρας μου και συμφώνησε...στο 25 - 27 και ξαναμιλάμε...οπότε η αλήθεια είναι ότι εκεί αγχώθηκα λίγο...μ' έκοψε λίγο κρύος ιδρώτας.... χλώμιασα.... μου έπεσε η πίεση στο 10,5 η μεγάλη και στο 6 η μικρή...μου ήρθε μια τάση λιποθυμίας...τελικά με την βοήθεια του γιατρού το ξεπέρασα....του είπα ότι φοβάμαι μην ξανασπάσουν νωρίτερα τα νερά...και τρέχουμε μέσα στην νύχτα πάλι...κλπ Κατά τ' άλλα πάλι ήταν στην ίδια θέση που ήταν και την προηγούμενη φορά...βασικά έχει πάρει την θέση του, και δεν κουνάει με τίποτα...το κεφάλι κάτω, οι πατουσίτσες του επάνω...ΑΑΑΑΑαααα το καλό δεν σας το είπα...μας είπε ότι θα βγει μεγάλος (ο Χρήστος ήταν 52εκ), δεν μας είπε το ύψος του, το ξέχασα κι εγώ να τον ρωτήσω, αλλά μας μέτρησε την πατούσα του...τώρα είναι 7εκατοστά...όταν γεννηθεί θα έχει πάει γύρω στα 10εκ. χεχεχε...μάλλον με το που θα γεννηθεί, θα θέλει βατραχοπέδιλα... Μου έγραψε να κάνω εξετάσεις αίματος, αλλά να μην πάω τώρα, αλλά κοντά στο επόμενο ραντεβού μου (μάλλον για να είναι οι τελευταίες), επίσης να κάνω ένα καρδιογράφημα να το έχουμε, για να μην ψαχνόμαστε την τελευταία στιγμή...ειδικά αν έχουμε τίποτα απρόοπτο πάλι...και επίσης στις 2 Μαίου, θα κάνουμε το καρδιοτοκογράφημα για να δούμε την καρδούλα του μωρού...(και ότι άλλο σχετικό βλέπουν εκεί...) γενικά αυτά τα νέα μας......

Νομίζω ότι θα είμαι η τελευταία εδώ μέσα που θα γεννήσω...εμείς θα κλείσουμε τον μήνα!!!!!!!!! Απο την μια με βολεύει...από την άλλη έχω μπει κι εγώ στην διαδικασία της αγωνίας...για το πως θα είναι το μωρό, αλλά και οι καταστάσεις γενικότερα...μαζί με τον Χρηστάκο μας...και το άλλο για να γελάσουμε...λέω στον άντρα μου...είναι δυνατόν ο Γιώργος (το νέο μωρό) να είναι τόσο όμορφο όσο ο Χρήστος μας... αποκλείεται...μάλλον άσχημος θα είναι...πως θα τον παντρέψουμε....? ευτυχώς που ο Χρήστος δεν θα χρειαστεί προίκα, να μπορούμε να την δώσουμε όλη στον μικρό...χεχεχε!!!!

Τι άλλα?

Λία, πήγες στο μάθημα τοκετού? Πως ήταν τα πράγματα?

Φιλάκια και καληνύχτες πολλές πολλές!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Πουρνό πουρνό σήμερα εγώ....... :D

Έφυγε ο Τάσος για τη δουλειά και δεν με πάιρνει ο ύπνος εύκολα.... Θα σας γράψω και θα πάω να ξαπλώσω γιατί πρέπει να κοιμηθώ λιγάκι ακόμη... :tongue:

Κατερίνα, χάρηκα πολύ που είναι όλα ρολόι με το Γιωργάκη σου!!! Πάντα τέτοια καλά νέα να ακούμε και ο θεούλης να προσέχει να νινάκια μας γιατί εμείς λίγα μπορούμε να κάνουμε όσο τα έχουμε μέσα στην κοιλίτσα!

Καλά θα έχει 10 εκ. πατουσίτσα (ή μάλλον πατουσάρα) ο μικρός;;;; :-P Πωπωπω! Πολύ μεγάλη μου φαίνεται!!! Όντως βατραχοπέδιλο θα χρειαστεί!! χιχιχι Δεν πειράζει, καλοκαίρι έρχεται θα του χρειαστούν! :tongue: Πάντως θα γίνει και το πρώτο μπόι ο μπέμπης! Για μπασκετμπολίστα τον βλέπω.... :rolleyes: Όσο για την ημερομηνία καισαρικής.....χμμ....κι εμένα θα μου είχε πέσει η πίεση σίγουρα!!! Από τη μια καλά το σκέφτεται ο γιατρός σου το να μείνει στην κοιλιά όσο περισσότερο γίνεται, αλλά από την άλλη είναι και λιγάκι ρίσκο χωρίς ιδιαίτερο λόγο... :rolleyes: Όσες γνωστές μου μπήκαν π.χ. με πρόκληση (χωρίς κάποιο πρόβλημα) το έκαναν στις 38 εβδομάδες. Στη φάση αυτή είναι πανέτοιμο το μωρό. Τι πειράζει αν είναι 200 γρ. λιγότερα; Ειδικά ο δικός σου που είναι και λιγάκι μεγαλύτερος από τις βδομάδες του. Τέλοσπάντων, σίγουρα ο κάθε γιατρός έχει μια γραμμή και αυτή ακολουθεί. Τη γνώμη μου λέω πάντα χωρίς να είμαι ειδικός! :tongue: Μην παρεξηγηθω, Κατερινάκι μου! Απλά τα λέω αυτά γιατί θεωρώ ότι είναι κρίμα να σας προλάβει ο μπέμπης και να τρέχετε πάλι... Αυτό βέβαια μπορεί να συμβεί και σε εμένα που έχω ραντεβού στις 38 βδομάδες, όλα είναι ρευστά και μη νομίζεις ότι δεν το φοβάμαι... :? Άντε, άντε μην το πολυμελετάμε γιατί θα χάσω τον ύπνο μου... Ευτυχώς έρχεται την Τρίτη η μαμά μου να τρέχουμε παρέα αν χρειαστεί (που δεν το εύχομαι!)... Όλα θα πάνε όπως τα κανονίσαμε!

Ώστε όλη η προίκα στο Γιωργάκη,ε;;; χαχαχαχα Ο Χρηστάκης λέει δε θα χρειαστεί!!! Πολύ γέλασα!!!! Με τέτοιο μάτι που έχει πού να χρειαστεί..... Φτου φτου! :P Ουρά θα κάνουν τα κοριτσάκια καλέ!!! Σε φαντάζομαι πεθερά να διαλέγεις την καλύτερη!!!!!!!! χαχαχαχ Και το Γιώργο πάντως κάπως έτσι τον φαντάζομαι με μικρές παραλλαγές... Παιδιά σας είναι και τα δύο! ;););) Άντε έχω αγωνία να ανταλλάξουμε φωτό από τα νινιά μας.... Ε, ρε γέλια που θα κάνουμε!!! χιχιχι

Άντε σας αφήνω και πάω να την πέσω πάλι λιγάκι!

Φιλάκια πολλά!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου πριν ξέχασα να σας ρωτήσω...

Στον ύπνο σε τι στάση κοιμάστε; Εγώ μπορώ μόνο στο πλάι σε εμβρυική στάση και φοβάμαι να μην την πλακώνω τη μπέμπα! Κάποιες φορές μόλις γυρίσω στο πλάι για να κοιμηθώ αρχίζει αυτή και κουνιέται και κλωτσάει λίγο. Τη νιώθω ανήσυχη και αναρωτιέμαι αν τη ζορίζω έτσι...:? Ξέχασα και να ρωτήσω το γιατρό..

Και κάτι ακόμη. Τις τελευταίες 3-4 μέρες βγάζω από το δεξί στήθος που και που ένα κάπως διάφανο υγρό. Όχι πολύ, μια με 2 σταγόνες τη μέρα. Σας συμβαίνει; :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...