Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες!!!!

πλησιάζει οκαιρός για όλες μας!!!

εγώ πάλι δεν έχω κάτι νεότερο...με έχουν τσακίσει οι καούρες...φωτιά σας λέω και ξεκινάνε από το πρωί!!!

ο μικρός μου έχει φτιάξει ωράριο...το πρωί κοιμάται και από το απόγευμα μέχρι αργά το βράδυ ξεσαλώνει!!!:D:D:D

λέτε να το κρατήσει και όταν γεννηθεί???

φιλάκια κουκλίτσες!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κι από μας!!!

Κοντεύει....κοντεύει ο καιρός.... ;)

Πήγαμε χθες στο γιατρό μας, είμαστε καλά, μεγαλώνουμε κανονικά και είμαστε 2500 κιλά... :D Έτοιμη η μικρούλα μας και το κεφάλι κάτω σταθερά από την αρχή του 8 μήνα ( σε 6 μέρες μπαίνουμε στον 9) και δεν κρύβω οτι με ανησυχεί λιγάκι αυτό σε συνδυασμό με το ότι περπατάμε αρκετά με τον αντρα μου στις βολτούλες που πάμε.. Φοβάμαι μη σπάσουν τα νερά πριν τις 3 Μαίου που είναι το ραντεβού και τρέχουμε!!! Τότε θα είμαι ακριβώς 38 εβδομάδων και από όσα ακούω αρκετές κοπέλες γέννησαν από τις 36,5 μέχρι 38 εβδομάδες... :roll: Μάλλον θα πρέπει να περιορίσω λιγάκι το περπάτημα γιατί έτσι κατεβαίνει και εμείς δεν έχουμε πολλά περιθώρια!! :rolleyes:

Την εξέταση από κάτω δεν μου την έκανε χθες, ούτε είπε κάτι. Μάλλον το ξέχασε και πολύ χαίρομαι!!! :tongue:

Πήρα και τις ενέσεις από το φαρμακείο (τις dexaton που τις βρίσκεις πιο εύκολα) και ευτυχώς μου τις έγραψε και δεν πλήρωσα κάτι. Όχι οτι ηταν ακριβές. 1.40 το κουτί και πήρα 4 κουτιά. Θα πάω να μου τις κάνει ο γιατρός μου σε 2 δόσεις. Δευτέρα 23 και Τρίτη 24 του μηνός.

Λία μου, κουράγιο και υπομονή με τις καούρες... Εμένα ευτυχώς δεν με πιάνουν μέσα στη μέρα, αλλά το βράδυ όταν ξαπλώσω.... Είναι πολύ σπαστικό!

Αυτά.... Σας φιλώ για τώρα!! :lol:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!

Αχ, κι εγώ έχω πεθάνει στην καούρα...και δεν βρίσκω κάτι για να την σταματάω λιγάκι....κι εμένα ευτυχώς δεν με πιάνουν από το πρωί...κατά τις 8 - 9 το βράδυ...μέχρι το πρωί...........Τι κόκα κόλα πίνω...τι γιαούρτι με μέλι τρώω που μου είπαν....τίποτα παιδιά.........

Ελένη, άμα θες να γεννήσεις με καισαρική....κόψε το πολύ περπάτημα γιατί....σε βλέπω να γεννάς στον δρόμο....!!!

Μπράβο, φτάσατε τα 2,5 κιλά ε? Ολόκληρη κοπέλα πια...η ζουζουνίτσα σου...

Λία σου εύχομαι ο μικρός σου να κρατήσει το ωράριο του...γιατί εγώ με όλα αυτά που μου έχει κάνει ο μεγάλος....τρέμω από τώρα την στιγμή που θα ξαναρχίσουμε τα ξενύχτια μας....Απλά εύχομαι ο "νέος" να μου κοιμάται λίγο...γιατί και μόνο με την ιδέα έχω λιώσει...

Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μπήκε το ρημάδι!!!! 742482uor76y3h4t.gif 742482uor76y3h4t.gif Τι κόλλημα ήταν αυτό σήμερα;;;;

Τι μου κάνετε; Εμείς καλά, τα ίδια!

Κατερίνα, οπωσδήποτε θα μειώσω τα χιλιόμετρα που κόβω!!! :lol: Δεν έχω όρεξη να τρέχω σαν την παλαβή για να μπω χειρουργείο και γι' αυτό θα προσπαθήσω να το αποφύγω όσο περνάει από το χέρι μου φυσικά... Άντε να έρθει και η μανούλα μου να με βοηθήσει λίγο στα τελευταία! :rolleyes: Ναι, μεγάλωσε η μπεμπού και δίνει κάτι κλωτσίτσες ώρες ώρες.... άστα να πάνε! Αμ, δε θα βγει;; Έχει να φάει ζούληγμα που θα πάει σύννεφο! :lol:

Οι καούρες είναι γεγονός και σε μένα. Απόψε μάλιστα μου ήρθαν πριν καμια ώρα και ενώ κάθομαι στον καναπέ. Δεν περίμεναν να ξαπλώσω όπως συνήθως... :mad: Σε εμένα παίζει ρόλο πάντως και το τι θα φάω. Κουράγιο κορίτσιαααα!!! Τερματίζουμε!!! :cool:

Σας καληνυχτώ!!! Φιλάκια πολλααααααααα!!! 125420vuh9az127q.gif


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίτσες!!!

Κατερινάκι, σε χάσαμε καλέ! Ελπίζω πραγματικά ο "νεος" που θα έρθει στο σπιτάκι σας να είναι το πιό ήσυχο νινί του κόσμου!!!!να σε ξεκουράσει και να σε αφήνει να κοιμάσαι:P:p:p

Ελενίτσα μου, εσύ κόβεις το περπάτημα για να μη γεννήσεις, εγώ περπατάω κάθε μέρα αλλά νομίζω επί ματαίω γιατί έχω την εντύπωση πως πιάνω το κεφαλάκι του μπεμπούλι μου κάτω από το στομάχι μου:shock::shock::shock:

θα δούμε βέβαια την άλλη βδομάδα που θα πάω γιατρό, αλλά εμένα με κεφάλι μου μοιάζει:oops::oops::oops:

Το πολύ πολύ να σκάσει μύτη κανένα πατουσάκι από κάτω και να μου κάνει ΤΣΑ!!!!!

Σας φιλώ!!!!!!!!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανουλίτσες!!!

Κατερινάκι, σε χάσαμε καλέ! Ελπίζω πραγματικά ο "νεος" που θα έρθει στο σπιτάκι σας να είναι το πιό ήσυχο νινί του κόσμου!!!!να σε ξεκουράσει και να σε αφήνει να κοιμάσαι:P:p:p

Ελενίτσα μου, εσύ κόβεις το περπάτημα για να μη γεννήσεις, εγώ περπατάω κάθε μέρα αλλά νομίζω επί ματαίω γιατί έχω την εντύπωση πως πιάνω το κεφαλάκι του μπεμπούλι μου κάτω από το στομάχι μου:shock::shock::shock:

θα δούμε βέβαια την άλλη βδομάδα που θα πάω γιατρό, αλλά εμένα με κεφάλι μου μοιάζει:oops::oops::oops:

Το πολύ πολύ να σκάσει μύτη κανένα πατουσάκι από κάτω και να μου κάνει ΤΣΑ!!!!!

Σας φιλώ!!!!!!!!!!!

Καλημέρα, Λία μου!!

Μην αγχώνεσαι...κι εγώ πιάνω κάθε τρεις και λίγο κάτι στρογγυλό κάατω από το στηήθος μου και είναι το πωπουδέλι της!!! χιχιχι :P Ρώτησα το γιατρό και μου το είπε..... Εσύ πάντως περπάτα! Δε χάνεις τίποτα... :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Τι κάνετε?

Έχω λίγες μέρες να μπω, Σαβ/κο είχαμε έρθει προς τα μέρη σου Κατερινάκι, είχε ο σύζυγος αγώνα με αυτοκίνητα, πήγαμε και απο Τζάμπο για τα τελευταία ψώνια της μπουμπούς, μείναμε και στον αδερφό του ένα βράδυ και μετά επιστρέψαμε.

Πήγα γιατρό κι εγώ, 2.500 κιλά κάπου είναι κι εμάς η μπέμπα Ελενίτσα αν και σε περνάω σε εβδομάδες αλλά είπαμε εμάς είναι πιο μινιόν λιγάκι!

Αν πάρω όλο το μήνα μπορεί να πάει 3 κιλά είπε ο ντόκτορ, καλά θα είναι τόσο, για να δούμε όμως πότε θα βγει?

Έχω κι εγώ πονάκια χαμηλά και σφιξίματα αρκετά αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό τώρα ειδικά που μπήκα στον 9ο!

Λιάκι κι εγώ πωπουδάκι πιάνω ψηλά στο στομάχι μου ή δίπλα στα πλευρά μου, και γονατάκια, φτέρνες, χαμός γίνεται όλη μέρα, θέλει να βγει η κυρία αλλά έχει μπερδέψει την έξοδο! Τώρα δυο-τρεις μέρες είναι πιο ήσυχη βέβαια, ίσως στριμώχνεται σιγά σιγά και δεν πολυσβουρίζει.

Κατερίνα μου 6 βαφτιστήρια καλέ έχετε?

Μπράβο σας!

Πωπω δώρα θα θέτε φουλ τώρα στις γιορτές ε?

Λιάκι και Ελενίτσα ρομαντικό Πάσχα θα κάνετε δηλαδή τα ζευγαράκια?

Δεν πειράζει, από του χρόνου δεν θα είστε δύο αλλά τρεις και θα έχετε την καλύτερη παρέα!!

Εμείς στο χωριό οικογενειακά, στην εξοχή που έχει ένα σπιτάκι ο γαμπρός μου θα πάμε, ελπίζω να μη με πιάσουν οι πόνοι και έχω να κατέβω απο το βουνό για να πάω νοσοκομείο!

Αν και νωρίς είναι ακόμα!

Ελένη26 καλώς όρισες στο καφέ μας!

Με το καλό να έρθει και το δεύτερο μωράκι σας κοριτσάκι μου!

Τι μωράκι έχεις? αγοράκι ή κοριτσάκι?

Και τι περιμένεις τώρα?

Λογικά η πρώτη θα είσαι που θα γεννήσεις, με το καλό!!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά, Χριστός Ανέστη!!!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια, καλά να περάσετε με τις οικογένειές σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι Σοφία μου, 6 βαφτιστηράκια...κι αν δεν ήταν η κρίση θα είχαμε κι άλλα....κι όλα αγόρια....αφού έχει πλάκα, κάποτε έλεγα στον άντρα μου, μόλις μεγαλώσουν οι άντρες μου, ως πνευματική νονά, πρέπει να αναλάβω τα παιδιά...να τους δείχνω τις "κακοτοπιές"....κάθε βράδυ, θα τα μαζεύω, να τα βγάζω έξω...χεχεχε....τώρα 6 βαφτιστήρια, και 2 γιους...ποιος τις χάρες μου....θα κυκλοφορώ με 8 άντρες....χεχεχε!!!!!!

Ελπίζω στα μέρη μας Σοφία , να περάσατε καλά....άντε να γεννήσουμε, να ξεπεταχτούν τα ζουζουνάκια μας...και να τα πούμε και από κοντά....κάποια στιγμή...

Λοιπόν, άντε...καλό σούβλισμα - ψήσιμο...και με προσοχή στην μάσα...γιατί δεν μας παίρνει...για άλλο φούσκωμα....αρκετό, αυτό που έχουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά πολλά!!!!!!!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ, μανούλες!!!!!!!!!!!!! 1526477ontkao5mht.gif Χρόνια μας πολλά κι ευτυχισμένα!!! :P

Να περάσετε όμορφα σε ό, τι κι αν κάνετε σήμερα!! Όσες σουβλίσετε με το καλό εύχομαι και καλή διασκέδαση!! Εμείς θα πάμε έξω να φάμε στα Βλάχικα της Βάρης. Δε θέλαμε να ψήσουμε μόνοι μας και να κλειστούμε μέσα στο σπίτι τέτοια μέρα! Άλλωστε γιορτάζει ο γλυκός μου αντρούλης και είναι ευκαιρία να βγούμε!! :P:p:p

Κατερινάκι, όντως ποιος τις χάρες σου με τόσα αντράκια!!! Άκου 8!!!! Παραλίγο ομάδα μπάσκετ! :tongue:

Σας φιλώ!!!! 349004l0y9soa06m.gif


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!χρόνια πολλά!!!!!Χριστός Ανέστη!!!Εύχομαι σε όλες μας με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας και να είναι πάνω απο όλα υγιη! και χαρά και αγάπη μέσα στις οικογένειες μασ!Πρην λίγο γυρίσαμε απο Σαλαμίνα που είχαμε πάει να κάνουμε Πάσχα και μπήκα να σας ευχυθώ!!!

Sisi24 αγοράκι είναι το πρώτο μου (22 μηνών)και αυτό που έχω στην κοιλίτσα το ίδιο:D

Τετάρτη η Πέμπτη πρώτα ο θεός θα ξαναπάω στον γιατρό να δούμε εάν μεγάλωσε το μωρό γιατί έχω ανχωθεί λίγο 35+2 που είχα πάει ήταν μόνο 2200 το μωρό...για να δούμε τώρα τι έχει πάρει που προσπαθώ να είμαι ξεκούραστη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλα τα κορίτσια!!!

Με το καλό να υποδεχτούμε τα μωράκια μας και να ολοκληρώσουμε τις οικογένειές μας!!!

Ελενάκι να χαίρεσαι τον αντρούλη σου, πολύχρονος!!!

Έλενα 26 να χαίρεσαι και εσύ την οικογένειά σου, με το καλό να υποδεχτείς τον δεύτερο γιό!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κοριτσάκια και χρόνια πολλά! :P

Πώς είστε σήμερα μετά τη χθεσινή κρεπάλη;;; :tongue: Πώς περάσατε χθες; Τι κάνατε;

Εμείς πήγαμε στη Βάρη όπως σας είπα, αλλα γινόταν τοσος πολύς πανικός που ενώ τα γυρίσαμε όλα όχι μόνο δεν υπήρχε τραπέζι για δείγμα, αλλά και η ουρά αναμονής ήταν μεγάλη.... :shock: Τώρα θα μου πεις τέτοια μέρα πήγατε στα κοκορέτσια χωρίς να έχετε κλείσει τραπέζι;;;; Είχα πάρει τηλ σε 2 από αυτα και μου είπαν και οι 2 ότι δεν κλείνουμε και ότι για 2 άτομα δεν ειναι θέμα. Θα μας βόλευαν σίγουρα! Ε, εντάξει σκεφτήκαμε, θα πηγαίναμε και νωρίς σχετικά οπότε αρκεστήκαμε σε αυτό! Όταν λοιπον φθάσαμε και αρχίσαμε να ψάχνουμε μπαινοντας και βγαίνοντας στις ψησταριες, όχι μονο δεν μας βόλεψαν, αλλάδεν μας έδιναν καν σημασια και έτρεχαν όλοι πανικόβλητοι!!! :mad: Και είμασταν εκεί στη 1 η ώρα και δεν έπεφτε καρφίτσα!! Τι ώρα πήγαν για κοκορέτσι;;; Στις 11;;;; Έλεος! Και το άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι οι περισσότεροι ήταν παρέες από 3-4 άτομα, οικογένειες δηλαδη και αναρωτιόμασταν με τον Τάσο, καλά αυτοί δεν ψήνουν σπίτι τους οι ανεπρόκοποι τετοια μέρα;;; Ολόκληρες οικογενειες βγαινουν έξω;;; Μιλάμε για πάρα πολύ κόσμο γι αυτό μας ξένισε! Εμείς δεν έχουμε μάθει έτσι... Με τους γονείς μας ποτέ τέτοια μέρα δεν τρώγαμε έξω. Κατσικάκι ή στο φούρνο ή στη σούβλα υπήρχε και ακόμη έτσι κάνουμε... Ασόψεται που είμαστε εδώ μόνοι μας.... Με τα πολλά κάτσαμε στο Περιστερι στο Μπουρνάζι σε μια ωραία ταβέρνα που ξέραμε από πέρσι ενώ η ώρα είχε πάει ήδη 4! Φάγαμε του σκασμού και το ευχαριστηθήκαμε! Ουφφφφ...... Ψιλοάσχημο Πάσχα ήταν!!!

Έλενα 26 μια χαρά θα τα πάει το μωράκι σου! Πότε παίρνουν περισσότερο πότε λιγότερο. Θα τα πάρει τα πάνω του, μην ανησυχεις! Περιμένουμε νεότερα! Το πολύ πολύ θα σου βγει ντελικάτος!!! :D

Λία πότε έρχεσαι Αθήνα; :rolleyes:

Ευχαριστούμε πολύ και για τις ευχές σας κορίτσια μου! Να είστε καλά!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...