Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      Εγώ κορίτσι μου τα θεωρώ πολύ αχνά και τα 2 δεδομένου ότι είμαι ήδη 9η ημέρα. Σε ευχαριστώ πάντως! 🥰 . 1,5 μέρα έμεινε!

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!!μόλις γύρισα απο τον γυναικολόγο ο μπεμπούλης είναι μία χαρά αλλά ο πλακούντας μου έχει ασβεστωθεί αρκετά τόσο που ο γιατρός μου είπε πως εάν με αφήσει μέσα στις επόμενες 3 μέρες θα γεννήσω!Μου έκλεισε χειρουργείο για αύριο το πρωί αλλά μου είπε να πάω απο απόψε για να με προετοιμάσουν να μου κάνουν τις εξετάσεις και να με βάλουν καμία ώρα στον καρδιοτοκογράφο μετά νανάκια και το πρωί καισαρική και επιτέλους θα δω τον μπεμπάκο μου!!!!φιλακια σε όλες!!!!μακάρι να πάνε όλα καλά!!!θα σας γράψω απο το μαιευτήριο;)

Kαλή επιτυχία Έλενα...μ ένα πόνο! Θα σε σκεφτόμαστε, και θα ευχόμαστε όλα να πάνε καλά.....

Φιλάκια


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα σας!!μόλις γύρισα απο τον γυναικολόγο ο μπεμπούλης είναι μία χαρά αλλά ο πλακούντας μου έχει ασβεστωθεί αρκετά τόσο που ο γιατρός μου είπε πως εάν με αφήσει μέσα στις επόμενες 3 μέρες θα γεννήσω!Μου έκλεισε χειρουργείο για αύριο το πρωί αλλά μου είπε να πάω απο απόψε για να με προετοιμάσουν να μου κάνουν τις εξετάσεις και να με βάλουν καμία ώρα στον καρδιοτοκογράφο μετά νανάκια και το πρωί καισαρική και επιτέλους θα δω τον μπεμπάκο μου!!!!φιλακια σε όλες!!!!μακάρι να πάνε όλα καλά!!!θα σας γράψω απο το μαιευτήριο;)

Κοριτσάκι μου, άντε με το καλο!!!!!! Μαλλον θα γεννας τώρα!! Αχ, δεν το πιστευω!!! Περιμενουμε νεα σου με αγωνία!!!! Εχει και ιντερνετ το Ρεα..τελεια!!! Να μας πεις τις εντυπωσεις σου και απο τη διαδικασια της καισαρικης! :D Με το καλο να παρεις αγκαλιστα το μπεμπακο σου!!! :P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου θελω τα φωτα σας!

Ψαχνω μαξιλαρι θηλασμου και βλεπω διαφορα και σε μεγεθος και σε τιμες. Αρχικα ηξερα για τα μικρα που ειναι σαν σχημα πεταλου, σα μισοφεγγαρο. Εγω που θα ειμαι εγχειρισμενη θα με βοηθησει στο θηλασμο ή θα με ενοχλει; Εχει στα τζαμπο; Πολλα μου φαινονταο 50 ευρω που βρισκω..


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έλενα τώρα διάβασα τα νέα σου!

Θα κρατάς ήδη το μικρούλη σου αγκαλιά τέτοια ώρα!!

Εύχομαι όλα να πήγαν καλά κοριτσάκι και να μην ταλαιπωρηθήκατε καθόλου μαμά και μπέμπης!!

Περιμένουμε νέα σας!!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα εγώ το μικρό το μαξιλάρι θηλασμού έχω από το Γιάννη και με είχε βολέψει πολύ, από το πρεμαμάν το είχα πάρει βέβαια κι εγώ γύρω στα 45 ευρώ τότε. Στο Τζάμπο δεν ξέρω αν έχει, δεν είδα κάτι την τελευταία φορά που πήγα. Απότο lidl είχα πάρει ένα, καμία σχέση με το άλλο, πολύ λεπτό και δε με βόλεψε καθόλου. Για την καισαρική δεν ξέρω αν θα σε ενοχλεί, δε νομίζω όμως!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου θελω τα φωτα σας!

Ψαχνω μαξιλαρι θηλασμου και βλεπω διαφορα και σε μεγεθος και σε τιμες. Αρχικα ηξερα για τα μικρα που ειναι σαν σχημα πεταλου, σα μισοφεγγαρο. Εγω που θα ειμαι εγχειρισμενη θα με βοηθησει στο θηλασμο ή θα με ενοχλει; Εχει στα τζαμπο; Πολλα μου φαινονταο 50 ευρω που βρισκω..

Ελένη, εγώ έχω αγοράσει αυτό ακριβώς...

http://www.theraline.gr/

(μπες να το δεις) από τότε που ήμουν έγκυος το Χρήστος. Εμένα προσωπικά μ' έχει βολέψει αφάνταστα....και τώρα εδώ και πολύ καιρό...κοιμάμαι αγκαλιά μ'αυτό...με βολεύει, είτε γιατί στηρίζω την κοιλιά, είτε γιατί ανεβάζω το ένα μου πόδι πάνω και νιώθω ότι στηρίζομαι καλύτερα....και το χρησιμοποίησα πολύ και στον Χρήστο όταν τον είχα μωρό...και όταν τον τάιζα με το μπουκάλι στην αγκαλιά μου...δεν μου κούραζε τα χέρια....Τώρα μάλιστα το χρησιμοποιώ και σαν προστασία, επειδή κοιμόμαστε με τον μικρό μαζί, για να μην φάω και καμιά κλωτσιά...στην κοιλιά...!!!

Το συγκεκριμένο είναι γεμάτο με μικροπέρλες και και φορμάρεται όπως θες....άλλα είναι απλά γεμισμένο με βαμβάκι...ή κάτι τέτοιο και δεν κάνει τίποτα κατά την γνωμη μου...δεν ξέρω πως να στο περιγράψω...αν δεν δεις, έστω να πιάσεις πως είναι το ένα και πως το άλλο δεν μπορείς να καταλάβεις...πάντως εγώ τα έχω χαλαλήσει τα λεφτά του πολλές φορές....

Πάντως θα σου πρότεινα αν πάρεις, να πάρεις το μεγάλο...και φυσικά σου προτείνω ανεπίφυλακτα το συγκεκριμένο της theraline...εγώ το είχα πάρει από το κατάστημα Νεονάτο...(νομίζω ότι είναι αλυσίδα).

Βέβαια για τον θηλασμό και το τάισμα θα σε βολέψει...για σένα τώρα για τον λόγο απλά και μόνο της καισαρικής δεν νομίζω ότι θα έχει νόημα...για σένα έχει πιο πολύ νόημα στο τωρινό σου στάδιο...

Φιλάκια πολλά πολλά


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, όπως λέει η Σοφία έχει απόλυτο δίκιο....

με τα ρουχαλάκια....

....λίγο πριν σηκώσουμε την βαλίτσα για το μαιευτήριο...μάλλον θα πρέπει να της κάνουμε ένα τελικό τσεκάρισμα...κι εγώ αν θυμάμαι καλά, για κάθε ενδεχώμενο είχα βάλει κανα - δυο βελουτέ...θα πρέπει να τα βγάλω νομίζω...ειδικά αφού πάω για τέλος Μαίου!!!!!!!!!!!!!

Σοφία αλήθεια εσύ πως τα βλέπεις τα πράγματα...δεν δείχνει κανένα σημάδι η μικρή? Γιατί βλέπω το τικεράκι σου, ότι προχωράνε οι μέρες - εβδομάδες σου....!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια που μας είπε η Έλενα ότι θα γεννήσει τελικά? Νομίζω στο Λητώ? Σήμερα το πρωί γέννησε και η Αθηναία κολλητή μου, στο Λητώ...έκανε ένα κοριτσάκι γύρω στα 3,5κιλά...και ολα πήγαν μια χαρά...μιλήσαμε το απόγευμα και ακουγόταν υπέροχη!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ε, αυτά για σήμερα...δεν ξαναμπαίνω...να σας πρίζω!!!!!!!!

Φιλάκια


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα μου, ευχαριστω πολυ! Θα το κοιταξω αν και ειναι πολλα τα λεφτα... :confused: Ειναι και πολυ μεγαλο αυτο.. Ευχαριστω παντως!

Η Ελενα θα γεννουσε στο Ρεα αν δεν κανω λαθος.... Για να δουμε αν ειναι ευχαριστημενη... Ελπίζω να πηγαν με αυτη και το μωρακι της ολα καλα! :P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα στο mother baby που ειναι πρατηριο με βρεφικα ειδη γιατι διαβασα στο site τους οτι με καθε πρωτη επισκεψη εγκυου δινουν δωρο μαξιλαρι θηλασμου μεγαλουτσικο σαν κι αυτο που μου προτεινες Κατερινα και το πήρα! Αν πας για να το παρεις δωρο σε αλλον π.χ. το δινουν 40 ευρω. Μια χαρα δωρο! Ελπιζω να με βολεψει... ;) Εντομεταξυ το δινουν αυτο το δωρο και τιποτα να μην αγορασεις! Καλο; Εγω πηρα επιθεματα στηθους βεβαια γιατι ηδη βαζω και θα μου τελειώσουν σχετικα συντομα...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια!

Κατερινάκι προχωράνε οι μέρες πράγματι, τι να σου πω, από χτες σαν να έχω πιο πολλά πονάκια χαμηλά αλλά με πιάνουν και μετά από λίγο με ξανα αφήνουν! Άρα προχωράμε και βλέπουμε, Δευτέρα απόγευμα θα ξαναπάω γιατρό να δω τι θα μου πει, μάλλον πάω ως το τέλος όμως!

Να σας ζήσει και το μωράκι!!

Ναι κι εγώ άφησα ένα βελουτέ φορμάκι μόνο και τα άλλα όλα λεπτά βαμβακερά, αν χρειαστώ και κάτι φυσικά μου το φέρνουν μετά στο νοσοκομείο, είναι ο καιρός περίεργος ακόμα ρε γμτ και δεν ξέρω κι εγώ πώς θα είναι καλύτερα το μωρό. Εσύ τέλος Μαϊου δε νομίζω να χρειαστείς βελουτέ κιόλας.

Μεγειά το μαξιλαράκι Ελενίτσα, μια χαρά αφού ήταν και δώρο!

Ναι κι εγώ πρέπει να πάρω κι άλλα επιθέματα τώρα που το είπες, τελειώνουν γρήγορα με το θηλασμό, όλο και θα λερωθούν με το γάλα, από τώρα γιατί τα χρησιμοποιείς? τρέχει το στήθος υγρό?

Λιάκι που είσαι εσύ καλέ?

Μέρες έχεις να φανείς, είπαμε δεν κάνει να χανόμαστε τώρα είμαστε και σε κρίσιμες μέρες, εγώ ειδικά! Αν με χάσετε θα καταλάβετε! Θα ενημερώσω κάπως όμως αν τυχόν και γεννήσω!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφία μου, ναι τα χρησιμοποιώ τα επιθέματα γιατί το ένα στήθος, το δεξί, τρεχει σταγονίτσες καθημερινά και από λίγο. 2-3 στααγόνες τη μέρα το πολύ, αλλά λεκιάζουν οι άτιμες και μεχρι να το καταλάβω μου λέρωσαν σουτιεν, φανελάκι και πιτζαμα... :confused: Και στο επίθεμα που βάζω βλέπω λεκεδάκια και μάλιστα είναι ελαφρως καφετιές οι σταγονίτσες. Δεν είναι εντελώς διάφανες. Το άλλο στηθος πάλι αγρόν αγοράζει... Αλλά καλού κακου βάζω και σε εκεινο μην τυχον βγαλει στο ασχετο και γινω ρεζιλι αν ειμαι εξω... :tongue:

Εχεις πονακια χαμηλα,ε; Εμενα με ποναει η μεση ολο και περισσοτερο χωρις ιδιαιτερη κουραση και αισθανομαι βαρος γενικα χαμηλα ειδικα όταν σηκωνομαι ορθια και περπατησω... Σα να μου ερχεται περιοδος ειναι περιπου. Ελπίζω να μη μας κανει εκπληξη, 6 μέρες εμειναν! :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α εσένα τρέχει και μόνο του δηλαδή, εγώ μόνο αν το πιέσω! Φυσιολογικό πιστεύω θα είναι να έχει και ένα χρωματάκι, και για αίμα είχα διαβάσει αν δούμε να μην τρομάξουμε, αφού από το αίμα που υπάρχει στο μαστό δημιουργείται το γάλα.

Ναι πονάκια μπόλικα, αφού έχω πάει για περπάτημα 2-3 φορές και λέω τώρα θα γεννήσω, τόσο χαμηλά το νιώθω πως είναι, μετά πάλι αν ξεκουραστώ μου περνάει!

Σε 6 μέρες θα βγει η μπουμπού σας ε?

Μάλλον θα γεννήσεις πριν από μένα τελικά! Εγώ στην παράταση με βλέπω μετά τις εκλογές δηλαδή 2-3 μέρες!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Α εσένα τρέχει και μόνο του δηλαδή, εγώ μόνο αν το πιέσω! Φυσιολογικό πιστεύω θα είναι να έχει και ένα χρωματάκι, και για αίμα είχα διαβάσει αν δούμε να μην τρομάξουμε, αφού από το αίμα που υπάρχει στο μαστό δημιουργείται το γάλα.

Ναι πονάκια μπόλικα, αφού έχω πάει για περπάτημα 2-3 φορές και λέω τώρα θα γεννήσω, τόσο χαμηλά το νιώθω πως είναι, μετά πάλι αν ξεκουραστώ μου περνάει!

Σε 6 μέρες θα βγει η μπουμπού σας ε?

Μάλλον θα γεννήσεις πριν από μένα τελικά! Εγώ στην παράταση με βλέπω μετά τις εκλογές δηλαδή 2-3 μέρες!

Ναι, τρεχει μονο του. Οταν το πιεσω μπορει να βγαλει λιγο αλλα μπορει και οχι. Εσενα και τα 2 βγαζουν; Εμενα τι εχει το ενα ρε γμτ;;; Στον κοσμο του ειναι;;; :|

Αστα να πανε..στο περπατημα κατεβαινουν πολυ και νιωθουμε λες και θα γεννησουμε... Μετα στρωνει αν καθισουμε αλλα επειδη κοντευουν και οι μερες εχουμε το νου μας και καλα κανουμε... Ποτε δεν ξερεις πότε και πώς θα γίνει!

Λες να πας για παραταση;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανουλίτσες μου!!!

Συγνώμη για την απουσία μου τώρα τις κρίσιμες ημέρες, είχα μείνει στη θεια μου στην Αθήνα και δεν είχα ιντερνετ και σας σκεφτόμουν...

σήμερα γύρισα στη Ν.μάκρη και μπήκα να διαβάσω τα νέα σας!!!

Η Έλενά μας θα έχει γεννήσει μέχρι τώρα σίγουρα!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΕΛΕΝΆΚΙ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ!

Γερό και τυχερό μωράκι να είναι, και όλα τα καλά του κόσμου να έχει στη ζωή του!!!Περιμένουμε τα νέα σου!!!

Βλέπω κατεύθασαν και οι μανούλες - πεθερικά - μπειμπι σιττερς:D:D:D

Καλώς τους δεχτήκατε!!!

Σοφία και οι δικοί μου με τις βαλίτσες έτοιμες είναι και περιμένουν πότε θα τους ειδοποιήσω;););)

Εγώ πάω για φυσιολογικά Κατερινάκι μου, έχω ραντεβού 4 ΜαΙου για να δούμε πως είναι και ο τράχηλος και αν προχωράει κανονικά, έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά για Φ.Τ. ελπίζω να έρθουν έτσι τα πράγματα!

πιστεύω μετά τις εκλογές θα είμαστε έτοιμοι για παν ενδεχόμενο!

ο άντρας μου έρχεται την Πρωτομαγιά :D οπότε θα είμαι και εγώ πιό ήσυχη!

Αυτά προς το παρόν!Φιλιά πολλά!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...