Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

eleni1977, γεια σου κοριτσάκι μου! Χαθήκαμε όντως, αλλά λογικό με την αγωνία που είχες αυτόν τον καιρό! Δόξα το Θεό, είναι όλα καλά με το αγοράκι σου!!!! Τι είναι ακριβώς αυτό με τις συστολές που έγραψες; Πώς το καταλάβατε πρώτη φορά; Αφού τον παρακολουθήσατε και είναι καλά, ηρέμησε τώρα Ελενάκι μου! Σε 2βδομαδούλες θα τον έχεις αγκαλίτσα και θα σου ζουζουνίζει!!! :P

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

Σε εναν υπερηχο ρουτινας στο Λητω ειδε ο γιατρος μικρο σε διαμετρο τον ισθμο(κατι σαν μια βαλβιδα) και προτεινε ελεγχο απο εμβρυοκαρδιολογο.

Η εμβρυοκαρδιολογος μετρησε και αυτη πιο μικρο τον ισθμο(οχι οσο μικρο τον ειχε μετρησει ο προηγουμενος), αλλα δεν ειναι ανυσηχητικο ευτυχως.

Ομως αυτη βρηκε κατι σαν αρρυθμια στην καρδουλα μας, δηλαδη εκει που χτυπαει ρυθμικα αναμεσα σε 2 κανονικους χτυπους υπαρχει και ενας μικρος επιπλεον χτυπος(εκτακτος λεγεται).

Στο 1ο ραντεβου ηταν 1 στους 7 περιπου χτυπους, στο 3ο ηταν 1 στους 25, για αυτο πιστευει οτι εχει προκληθει απο αγχος δικο μου(ειχα αρκετο την περιοδο με την αρρωστια του Νικολα) και απο το στρες που του δημιουργω οταν σηκωνω, παιρνω αγκαλια, βαζω πανω στην κοιλια κτλ τον Νικολα(τα οποια εχει ξεχασει εδω και 3 εβδ ο καημενος απο εμενα)

Δευτερα παλι θα με δει και ελπιζω να ειμαστε ακομη πιο καλα......

Για το υγρο που λες απο το στηθος το ειχα 2-3 φορες στην 1η εγκυμοσυνη, ειναι πρωτογαλα συμβαινει καποιες φορες, δεν ειναι καθολου ανησυχητικο.


P6jGp3.png?33zfA7k2

TZcSp3.png?gfJ9ZCG8

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ελενη1977 χαίρομαι που όλα είναι καλά με το νινί σας!

Φαντάζομαι το άγχος σου κοριτσάκι!

Ηρέμησε τώρα και όλα θα είναι σούπερ!

Κατερινάκι νομίζω έχετε τον πιο μεγάλο μπέμπη!

Εσύ εξάλλου μπαίνεις στο μήνα σου 3 του Μάη!

Παίδαρος κανονικός θα είναι με τα μαγουλάκια του σίγουρα!

Και εννοείται θα είναι κούκλος καλέ, αν μοιάσει στον αδερφό του θα είναι και τα δυο αστέρια, χαμός θα γίνεται σπίτι σας από τα κορίτσια!!

Κάτι θα ξέρει ο γιατρός μωρέ που περιμένει μέχρι την τελευταία εβδομάδα για την καισαρική, καλά θα το παρακολουθείτε ωστόσο κιόλας, αν είναι πολύ μεγάλος εγώ πιστεύω θα σε βάλει νωρίτερα!

Ελενίτσα κι εγώ σήμερα το είδα το υγρό που λες στο στήθος, το πίεσα από περιέργεια και αμέσως βγήκε, είναι φυσιολογικό, ετοιμάζεται το στήθος να παράγει το γάλα, στο Γιάννη δεν το είχα δει καθόλου θυμάμαι.

Για τις θηλές κορίσια πήρατε κρεμούλα για να μην πληγωθούν τις πρώτες μέρες μέχρι να συνηθίσουν?

Που πάλι θα πληγωθούν δηλαδή λιγάκι αλλά εμένα μου έκανε πολύ καλό θυμάμαι και έγιαναν γρήγορα.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!:D:D:D

βλέπω όσο πλησιάζει ο καιρός μαζευόμαστε και η παλιοπαρέα!!!

που όρεξη για σουλάτσο ε???βαρύναμε τώρα και δυσκολεύουν τα πράγματα!

Ελένη77, τι τράβηξες πάλι βρε κοριτσάκι μου...ευτυχώς δεν είναι τίποτα, να είσαι ήρεμη και χαλαρή, μην τον αγχώνεις τον μπεμπούλη τώρα στα τελειώματα...αφού είδατε πως είναι όλα καλά τώρα ξεκουράσου;)

Κατερίνα, όπως λέει και η Σοφία, έχετε μεγάλο μπέμπη!σωστός άντρας θα βγει και σίγουρα θα είναι κούκλος, σε βλέπω κακιά πεθερά να διώχνεις τις νύφες από το σπίτι κλαμμένες!!!!!καμιά δεν είναι αρκετά καλή για τους γιούς μας χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

Ελενάκι εγω κοιμάμαι στο πλάι πάντα και τώρα πιά με προτροπή της μαίας και του γιατρού στο αριστερό πλάι για να πάρει σωστή θέση ο μπεμπούλης, είναι η καλύτερη στάση και για την σωστή κυκλοφορία του αίματος;)

Εμείς εχθές κορίτσια κάναμε μάθημα και μας είπε η μαία τι πρόκειται να μας συμβεί και γενικά όλη τη διαδικασία που ακολουθείται από τη στιγμή που μπαίνουμε στο μαιευτήριο με τον άντρα μας μέχρι όταν μας πάνε στο δωμάτιο μετά τον τοκετό:shock::shock::shock:4 ώρες είμασταν εκεί μας τα ανέλυσε πολύ ωραία, μας εξήγησε ότι ο γιατρός μας επιλέγει να προκαλεί τοκετό στις 38 εβδομάδες, το πολύ στις 39 γιατί θεωρεί ότι όσο πιό αργά τόσο μεγαλύτερες πιθανότητες για επιπλοκές, οπότε αν δεν έρθει από μόνος του ο μπέμπης στις 10-11 του μηνός θα πάμε ραντεβου:D:D

επίσης τον τοκετό τον προκαλεί με σπάσιμο των νερών και όχι με φάρμακα, απλά θα είμαστε αρκετές ώρες στο μαιευτήριο έτσι..

και μας ζήτησε και να περπατάμε 1 με 1μιση ώρα την ημέρα:shock::shock::shock:μαραθονοδρόμος θα γίνω καλέ!!!!!!!!!!!!!

Σε γενικές γραμμές μας χαλάρωσε και μας προέτρεψε να απολαύσουμε αυτό το υπέροχο γεγονός!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μικρομωρομανούλες!!! :P Μαζευόμαστε σιγά σιγά, ναι και είναι ωραία! Το ακόμη πιο ωραίο θα είναι να μιλάμε και μετά που θα έχουμε αγκαλιά τα νινάκια μας και θα έχουμε τόσα άλλα να συζητάμε!! Να μη χαθούμε, έτσι;;; Όσο μπορούμε φυσικά και ειδικά τα κορίτσια που περιμένουν το δεύτερο ζουζούνι.... :rolleyes:

eleni1977, στο επόμενο ραντεβού θα είναι ακόμη καλύτερα η καρδούλα του μπεμπούλη! Ηρέμησε και ξεκουράσου απλά τώρα.... Καταλαβαίνω την αγωνία που περάσατε... Σου στέλνω γλυκιά αγκαλίτσα!

((((((((((((((((((((((((((((((((( )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Σοφάκι μου, κι εγώ το έχω ξανακούσει αυτό για το πρωτόγαλα νομίζω. Απλά βγάζει για την ώρα μόνο το ένα. Την πήρα εγώ αυτή την κρέμα της medela είναι η καλύτερη και βάζω ήδη μετά το μπάνιο για να μην αφυδατώνονται και είναι ελαστικές. Δεν ξέρω αν χρειάζεται, αλλά εγώ καλού κακού αφού την έχω τη βάζω... :rolleyes: Έχω ακούσει ότι κάνει πολύ καλή δουλειά! :D

Λία μου, μια χαρά τότε...Θα κοιμάμαι πιο άνετη στο πλάι... Ανάσκελα δεν μπορώ με τίποτα να κοιμηθώ και απορώ τι θα κάνω στην κλινική που θα είμαι καλώδιωμένη και θα έχω και τα ράμματα..... Μάτι δε θα κλείσω!! :? Ωραία σας τα είπε η μαία! Εγώ σταματάω το περπάτημα κι εσύ δώστου να καταλάβει!!!! Καλό κουράγιο! χιχιχι Ναι, το έχω ξανακούσει ότι η πρόκληση γίνεται με το σπάσιμο των νερών. Άρα κι εσύ θα γίνεις μανούλα 1 βδομάδα μετά από μένα! Άντε με το καλό όλες μας! :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες!

πως τα περνάτε?

εγώ ήδη έχω κουραστεί που είμαι μακριά από το σπίτι, και από αύριο θα αλλάξω και σπίτι , θα πάω για λίγες ημέρες στην Αθήνα να μείνω στη θεία μου για να κάνω κάτι δουλίτσες που θέλω στο κέντρο...και μόνο στη σκέψη κουράζομαι αλλά δεν έχω και επιλογή...ουφ..μου λείπει και ο αντρούλης μου πολύ...:rolleyes::rolleyes:

κατά τα άλλα ο μπεμπάκος νομίζω πως ετοιμάζεται σιγά σιγά...είχα λίγα πονάκια χθες το βράδυ κατα διαστήματα, όχι τίποτα ιδιαίτερο αλλά ένιωθα σαν να είμαι αδιάθετη και να πονάει η κοιλιά μου;);)κάνει πρόβες το μανάρι μου:tongue::tongue::tongue:

έφτιαξε και ο καιρός, καλοκαίριασε σχεδόν!έφερα μαζί μου και κάτι φορεματάκια μήπως τα φορέσω αλλά είμαι σαν αγελαδίτσα νομίζω, και δε μου πάει να βγω έτσι έξω να κυκλοφορίσω:|:|

και πλέον επίσημα δεν μπορώ να δέσω τα κορδόνια μου:shock::shock::D:D:D

αυτά προς το παρόν!

σας φιλώ γλυκά!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!Ελπίζω να είσαστε όλες καλά!Εγώ τα ίδια τίποτα νεότερο!Σας έχω νέα όμως για το Ρέα!!!Πήρα τηλ στο λογιστήριο και μου είπαν πως υπέγραψαν σήμερα με τον ΕΟΠΥΥ η γέννα με καισαρική θα μας στοιχίσει 905 ευρώ μαζί με το φπα για 4 βράδυα στο τρίκλινο οικονομικό σε άλλες θέσεις δεν ρώτησα:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κοριτσάκια!!

Καλά μιλάμε, είμαστε να σκάσουμε με τον αντρα μου!! Πήρα τηλ στο ΡΕΑ και ακουτε τι μου ειπε..... Μπηκε στον ΕΟΠΥΥ, αλλα αλλαξε η τιμη ΜΟΝΟ στο τρικλινο!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: Πάνε καλα;;;;;;;;; Με αναγκαζουν να παω σε τρικλινο δηλαδη;; Το δικλινο έμεινε ως έχει δηλαδη 2100 με ΦΠΑ και φυσικα δεν δικαιουμαι το επιδομα απο το ταμειο μου, ενω στο τρικλινο οπως ειπε και η Ελενα πηγε στα 900 με φπα. :mad:Τεραστια διαφορα ρε κοριτσια, τι ειναι αυτα; Για καλο μπηκε στον ΕΟΠΥΥ λιγο πριν γεννησουμε;;;; Και αντε εγω να παω τρικλινο αν και εγχειρισμενη, αλλα rooming in πώς θα κάνω με τοσα ατομα στο δωματιο; Εντελως ανθυγιεινο θα ειναι το περιβαλλον.... Ουφ, θα σκασω! Στο Λητω αλλαξαν οι τιμες σε ολα τα δωματια, αλλα οχι τοσο πολυ. Μειώθηκαν καπου 300 ευρω, αλλα κατι ειναι και αυτο... Ελα που δε μας βολευει εκει που ειναι ομως και επειδη ηταν πιο ακριβο ηρθε στα ιδια με το ΡΕΑ.... Σκατουλες! Σορρυ, αλλα...... Εσεις τι λετε;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

πως τα περνάτε?

εγώ ήδη έχω κουραστεί που είμαι μακριά από το σπίτι, και από αύριο θα αλλάξω και σπίτι , θα πάω για λίγες ημέρες στην Αθήνα να μείνω στη θεία μου για να κάνω κάτι δουλίτσες που θέλω στο κέντρο...και μόνο στη σκέψη κουράζομαι αλλά δεν έχω και επιλογή...ουφ..μου λείπει και ο αντρούλης μου πολύ...:rolleyes::rolleyes:

κατά τα άλλα ο μπεμπάκος νομίζω πως ετοιμάζεται σιγά σιγά...είχα λίγα πονάκια χθες το βράδυ κατα διαστήματα, όχι τίποτα ιδιαίτερο αλλά ένιωθα σαν να είμαι αδιάθετη και να πονάει η κοιλιά μου;);)κάνει πρόβες το μανάρι μου:tongue::tongue::tongue:

έφτιαξε και ο καιρός, καλοκαίριασε σχεδόν!έφερα μαζί μου και κάτι φορεματάκια μήπως τα φορέσω αλλά είμαι σαν αγελαδίτσα νομίζω, και δε μου πάει να βγω έτσι έξω να κυκλοφορίσω:|:|

και πλέον επίσημα δεν μπορώ να δέσω τα κορδόνια μου:shock::shock::D:D:D

αυτά προς το παρόν!

σας φιλώ γλυκά!

Σε καταλαβαίνω, Λιάκι μου, που σου λείπει ο αντρούλης σου!!! Υπομονή!!! Σε μερικές μερούλες θα έρθει.... :rolleyes: Αυτό που λες για τα πονακια σαν περιοδο τα ειχα κι εγω χθες για λιγο ομως... ενιωσα για μισο λεπτακι σα να ημουν αδιαθετη και περασε μετα...Αγχώθηκα λιγο, αλλα δεν το ξαναενιωσα ευτυχως! Η μητρα προετοιμαζεται και οχι τα μωρακια μας μαλλον....αυτα στον κοσμο τους πρεπει να ειναι!

Πηγα σημερα στο γιατρό μου και μου εκανε την πρωτη δοση κορτιζονης! Ενταξει, δεν ηταν κατι ιδιαιτερο.... Το τσιμπημα ηταν σαν αιμοληψιας. Απλά μετά μου εμπαινε το φαρμαακο ετσουζε εκει στο σημειο και για κανενα 10λεπτακι πονουσε λιγο εκει τοπικα. Τωρα εδω και ωρα ειμαι σα να μην την εκανα... Και η μπουμπου το ιδιο! Μου ειπε ο γιατρος οτι ισως να μαστουρωσει λιγο και να μην πολυκουνιεται, αλλα μπαααα!! Σα μουρλη κανει ως συνηθως! χαχαχα :P Αυριο το απογευμα που θα ερθει η μαμα μου θα παμε στο καπακι παλι να μου κανει τη δευτερη και τελευταια δοση και να κανουμε και υπερηχο να τη δει και η μαμα και του ζητησα τελικα εγω να με δει απο κατω για να ελεγξει μην τυχον εχουμε κανενα απροοπτο. Ασε καλυτερα να ξερω...10 μερουλες εμειναν... :shock:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα, έχω το μπαμπά μου και τον κουνιάδο μου κι εγώ!

Πήγαμε το πρωί εκκλησία και μετά στον πατέρα μου που είχε κόσμο σπίτι για τη γιορτή του.

Πώς είστε?

Τα πονάκια είναι φυσιολογικά τώρα που μπήκαμε στο μήνα μας ή πλησιάζουμε, έχω κι εγώ ώρες ώρες και συσπασούλες αρκετές ειδικά το βραδάκι που είμαι πιο κουρασμένη μάλλον.

Ελενίτσα κάνεις τις ενέσεις ε, αουτς, ευτυχώς δεν πόνεσες ιδιαίτερα!

Θα μου πεις αυτό δεν είναι τίποτα, έχουμε γέννα μπροστά μας, σε αυτό θα κολλήσουμε?

Με το καλό να υποδεχτείς τη μανούλα σου αύριο!

Θα έχεις παρείτσα τώρα!

Λιάκι σου λείπει ο αντρούλης σου, λογικό μωρέ!

Θα περάσουν οι μέρες γρήγορα όμως και θα έρθει θα δεις!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σοφάκι να χαίρεσαι τον μπαμπά σου και τον κουνιάδο!!!πολύχρονοι!

είδα τώρα ότι έχεις κλείσει τις 38 εβδομάδες, εσύ κοντέυεις κανονικά, από μέρα σε μέρα γεννάς ε?Αχ, με το καλό βρε κορίτσι μου, τι ωραίες στιγμές μας περιμένουν!!!

Ελενίτσα και εσύ σε 10 μέρες θα γίνεις μανούλα:P:p:pόλα έτοιμα στο σπίτι? έρχεται και η μανούλα σου να σε βοηθήσει..όλα καλά θα πάνε και μη μου στενοχωριέσαι για το τρίκλινο, λίγες μερούλες είναι, στο μαιευτήριο έχουν αυστηρούς κανόνες για τα μικρόβια και την υγιεινή, δε νομίζω να υπάρχει θέμα, και εγώ τώρα σκέφτομαι το τρίκλινο για οικονομικούς λόγους...δεν μας παίρνει για πολυτέλειες:|:-|:|

με τα επιπλέον χρήματα θα πληρώσουμε τα βλαστοκύτταρα..

αλήθεια τι θα κάνετε με τα βλαστοκύτταρα κορίτσια?

εμείς ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει ...:oops:


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, Σοφακι μου! Να χαιρεσαι τους εορταζοντες!!! Και του χρονου με υγεια να γιορτασετε ολοι μαζι! :P Πω πω.... Διανυεις την 39 εβδομαδα!! Ετοιμη εισαι!!! Αντε με το καλο!!!!!! Ολα να πανε κατ' ευχην! Θα εισαι σιγουρα η πρωτη που θα γεννησει!!! Τελεια!!!!!!!!! :D

Λία μου, δυστυχως καταντησαν και το δικλινο πολυτελεια εαν δεν δικαιουμαι πλεον το επιδομα τοκετου.... Θα το διευκρινίσω αύριο ή μεθαύριο και αν τελικα πρεπει να δωσω 2100 που ειναι η τιμη του δικλινου χωρις να παιρνω το επιδομα ενω μεχρι τωρα που δεν ηταν στον ΕΟΠΥΥ το επαιρνα, με βλεπω στο τρικλινο και ο Θεός βοηθός! Και το καλό που τους θέλω ναα τηρούν αυστηρούς κανονες υγιεινής γιατί θα τους πάρει και θα τους σηκώσει! Εσύ τελικα rooming in θα κάνεις σιγουρα; Και μαλλον θα πας στο τρικλινο; Δεν το συζητω, 1200 ευρω διαφορα ειναι παρα πολλα και σιγουρα ΔΕΝ μας περισσεύουν! Αφου να φανταστεις βλαστοκύτταρα δεν μας βλεπω να δινουμε ακομη κι αν παμε στο τρικλινο... Θα χρειαστω αδεια χωρις αποδοχες σε ενα χρονο απο τωρα και για 1 σχολικο ετος οποτε θα τα χρειαστουμε αυτα τα χρηματα και αλλα πολλα! :shock:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήγα σήμερα γιατρό, κάναμε υπέρηχο και την έβγαλε κάπου 3.100 τη μπέμπα, δεν έχω βέβαια και πολύ εμπιστοσύνη στον υπέρηχο του νοσοκομείου αλλά και στο περίπου να το πέτυχε φαίνεται πως πήρε βάρος, καλό αυτό!

Δε με κοίταξε για διαστολή, από βδομάδα θα ξαναπάω πάλι να με δει.

Μπα Ελενίτσα μην το λες πως θα γεννήσω πρώτη, εγώ με ΠΗΤ 6 Μαϊου, πες ότι πάρω και λίγες μέρες παράταση μπορεί να πάω και μετά από σένα, εσύ 2-3 Μάη θα μπεις λογικά ε? Είναι και η Έλενα που γενάει μάλλον στις 27 μας είπε, Παρασκευή δηλαδή αυτή τη βδομάδα!

Ευχαριστώ για τις ευχές κοριτσάκια κιόλας!

Με έναν πόνο σε όλες εύχομαι και γερά παιδάκια!

Εμείς για βλαστοκύτταρα δεν το πολυψάξαμε λόγω του οικονομικού, αν μπορούσα θα το έψαχνα περαιτέρω εννοείται.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήγα σήμερα γιατρό, κάναμε υπέρηχο και την έβγαλε κάπου 3.100 τη μπέμπα, δεν έχω βέβαια και πολύ εμπιστοσύνη στον υπέρηχο του νοσοκομείου αλλά και στο περίπου να το πέτυχε φαίνεται πως πήρε βάρος, καλό αυτό!

Δε με κοίταξε για διαστολή, από βδομάδα θα ξαναπάω πάλι να με δει.

Μπα Ελενίτσα μην το λες πως θα γεννήσω πρώτη, εγώ με ΠΗΤ 6 Μαϊου, πες ότι πάρω και λίγες μέρες παράταση μπορεί να πάω και μετά από σένα, εσύ 2-3 Μάη θα μπεις λογικά ε? Είναι και η Έλενα που γενάει μάλλον στις 27 μας είπε, Παρασκευή δηλαδή αυτή τη βδομάδα!

Ευχαριστώ για τις ευχές κοριτσάκια κιόλας!

Με έναν πόνο σε όλες εύχομαι και γερά παιδάκια!

Εμείς για βλαστοκύτταρα δεν το πολυψάξαμε λόγω του οικονομικού, αν μπορούσα θα το έψαχνα περαιτέρω εννοείται.

Kαλησπέρα sisi μου μία χαρά είναι η μπουμπούκα σου!!!!!Είμαστε τα ίδια στις μέρες μας 38+1 είμαι και έχω ραντεβού την Πέμπτη πάλι. Ελπίζω να έχει μεγαλώσει ο μικρούλης μου γιατί όπως έχω ξαναπεί λόγο προηγούμενης καισαρικής πρέπει την Παρασκευή η το αργότερο Δευτέρα να γεννήσω!

και εγώ παρόλο που στον πρώτο κράτησα βλαστοκύτταρα σε αυτόν ούτε για αστείο εδώ τα λεφτά της γέννας και καλά καλά τώρα τα μαζέψαμε!

Η μέση πως πάει ??εγώ πάω σαν την πάπια!χαχαχαχαχ

Πολύ θα ήθελα ρε γαμώτο rooming in αλλά πως θα τα καταφέρω ολομόναχη??άσε που σκεύτομαι και πως στο τρίκλινο είναι ανθυγειηνό να έχω το μωρό..εκτώς και εάν είναι αυστηροι με τις ώρες επισκεπτηρίου και τον δίνω μέσα τότε για να μην έρχεται σε επαφή με κόσμο.Το ποιό πιθανό είναι να δω πως θα είμαι και την δεύτερη μέρα που θα μου βγάλουν τον ορό να τους πω να μου τον φέρουν για μόνιμα δίπλα μου....βλέποντας και κάνοντας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήγα σήμερα γιατρό, κάναμε υπέρηχο και την έβγαλε κάπου 3.100 τη μπέμπα, δεν έχω βέβαια και πολύ εμπιστοσύνη στον υπέρηχο του νοσοκομείου αλλά και στο περίπου να το πέτυχε φαίνεται πως πήρε βάρος, καλό αυτό!

Δε με κοίταξε για διαστολή, από βδομάδα θα ξαναπάω πάλι να με δει.

Μπα Ελενίτσα μην το λες πως θα γεννήσω πρώτη, εγώ με ΠΗΤ 6 Μαϊου, πες ότι πάρω και λίγες μέρες παράταση μπορεί να πάω και μετά από σένα, εσύ 2-3 Μάη θα μπεις λογικά ε? Είναι και η Έλενα που γενάει μάλλον στις 27 μας είπε, Παρασκευή δηλαδή αυτή τη βδομάδα!

Ευχαριστώ για τις ευχές κοριτσάκια κιόλας!

Με έναν πόνο σε όλες εύχομαι και γερά παιδάκια!

Εμείς για βλαστοκύτταρα δεν το πολυψάξαμε λόγω του οικονομικού, αν μπορούσα θα το έψαχνα περαιτέρω εννοείται.

Γεια, Σοφάκι! Μια χαρά η μπεμπούλα σου! Πήρε βάρος μια χαρά! Λες να πάρεις παράταση;;; Θα δείξει... Με ένα πόνο εύχομαι όποτε και να βγει! :P Ναι, η Έλενα θα είναι η πρώτη λογικά, δίκιο έχεις... Με το καλό όλες!

Πήγα κι εγώ σήμερα στο γιατρό και είδαμε τη μπουμπου, ήρθε Αθήνα και η μαμά μου σήμερα και πήγαμε μαζί στο γιατρό. Θα μείνει μέχρι και 10-15 μέρες μετά τη γέννα να με βοηθήσει να πάρω το κολάι... Θα έρθουν απο Καβάλα και τα πεθερικα 2-5 Μαίου πάνω στη γέννα δηλαδη. Θα γινουμε πολλοι! :shock: Λοιπον, το μηχάνημα μας τη βγάζει 3300 με συν πλην 400 γρ. βεβαια. Μας ειπε οτι θα γεννηθει σιγουρα 3200 παντως αν οχι παραπάνω. Ήταν η τελευταία φορά που πήγα στο γιατρό μου και το επόμενο ραντεβού είναι στις 3 Μαίου το πρωι στο ΡΕΑ! Απίστευτο;;; Την επόμενη Πέμπτη είναι! :P Θα μπόυμε πρωτα ο Θεός στις 8 η ώρα να με ετοιμάσουν και στις 9 θα έρθει ο γιατρός να ξεκινήσουμε... Μεχρι τις 10 ελπίζω να έχω ξεμπερδέψει απο τα χειρουργεία! :confused: Τον τράχηλο μπόρεσε και τον είδε στον υπέρηχο και ευτυχως δε με σκάλισε από κάτω... Τον έβγαλε 3,1 και είπε ότι είναι καλα και ελεγχόμενη η κατάσταση. Τον θέλαμε απο 2 και πάνω ειπε, αρα ειναι καλα. Δεν ξερω ομως αν ειναι η διαστολη αυτο ακριβώς ή κάτι άλλο. Έκανα και τις ενεσεις για τα πνευμόνια της και ολα καλα, ξεμπερδέψαμε και από αυτο! :rolleyes: Αυτά για την ώρα!

Η Κατερινα μας καλε που χαθηκε πάλι;;;; :|


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...