Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Λιάκι μου να σου ζήσει το αγοράκι σου!!

Έγινες κι εσύ μανούλα!!

Εύχομαι καλή ανάρρωση κουκλίτσα μου και καλή επιστροφή στο σπιτάκι σας!!

Απόλαυσε κάθε στιγμή Λιάκι μου!

Μεγαλώνουν τόσο γρήγορα τα μικρούλια μας!!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σ' ευχαριστώ Ελενίτσα για τις ευχές!

Ναι έχασε και η δικιά μου, από 3.200 πήγε 3.070 αλλά τα ξαναπήρε μέχρι που βγήκαμε, την πήρα 3.250. Άλλα μωράκια χάνουν περισσότερο βέβαια ή κάνουν λίγες μέρες παραπάνω να τα πάρουν. Μην τρελαίνεσαι για το βάρος, τα παιδάκια που θηλάζουν δεν έχουν στάνταρ πρόσληψη βάρους, θα στα είπε και η γιατρός. Έτσι όλη μέρα στο στήθος ήταν ο Γιάννης μου, φαγανούλης, η μικρή είναι πιο χαλαρή, μπορεί να κάνει και 3-4 ώρες να φάει καμιά φορά, συνήθως όμως στις 1.30-2.00 ώρες τρώει.

Εγώ έβγαζα πολύ λίγο ίσα για να ξεπρηστώ, μπορεί και 10-20μλ, μη δημιουργηθεί καμία υπερπαραγωγή κιόλας και το πέταγα. Από χτες όμως δεν το ξαναέβγαλα και τρώει η μικρή κανονικά, θα πρηστώ κιόλας αλλά την παλεύω, δεν πονάει πολύ.

Από τώρα να στρώσει και να κοιμάται τη νύχτα πολλές ώρες δύσκολο μου φαίνεται γι' αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό να της δίνεις με το μπουκάλι, και για να μην πάθει σύγχηση θηλών και μετά δεν θέλει το στήθος.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ Ελενίτσα για τις ευχές!

Ναι έχασε και η δικιά μου, από 3.200 πήγε 3.070 αλλά τα ξαναπήρε μέχρι που βγήκαμε, την πήρα 3.250. Άλλα μωράκια χάνουν περισσότερο βέβαια ή κάνουν λίγες μέρες παραπάνω να τα πάρουν. Μην τρελαίνεσαι για το βάρος, τα παιδάκια που θηλάζουν δεν έχουν στάνταρ πρόσληψη βάρους, θα στα είπε και η γιατρός. Έτσι όλη μέρα στο στήθος ήταν ο Γιάννης μου, φαγανούλης, η μικρή είναι πιο χαλαρή, μπορεί να κάνει και 3-4 ώρες να φάει καμιά φορά, συνήθως όμως στις 1.30-2.00 ώρες τρώει.

Εγώ έβγαζα πολύ λίγο ίσα για να ξεπρηστώ, μπορεί και 10-20μλ, μη δημιουργηθεί καμία υπερπαραγωγή κιόλας και το πέταγα. Από χτες όμως δεν το ξαναέβγαλα και τρώει η μικρή κανονικά, θα πρηστώ κιόλας αλλά την παλεύω, δεν πονάει πολύ.

Από τώρα να στρώσει και να κοιμάται τη νύχτα πολλές ώρες δύσκολο μου φαίνεται γι' αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό να της δίνεις με το μπουκάλι, και για να μην πάθει σύγχηση θηλών και μετά δεν θέλει το στήθος.

Καλημέρα!!! Αχ, τι καλα! Δε χασατε πολύ στην κλινικη! Εμείς χασαμε περισσοτερο... Γεννηθηκε 3350 και οταν βγηκαμε ηταν 3080.... Χθες που τη ζυγισαμε ηταν 3360. Σε 9 μέρες δηλαδή πήρε τα κιλα της και ειναι φυσιολογικο απο οτι διαβασα. Η γιατρός μας ειπε σε γενικες γραμμες οτι "πρεπει" να παιρνει τωρα με το θηλασμο περιπου 25-30 γρ. τη μερα. Εμας πηρε 45 γρ. τη μερα. :P Ελπίζω να συνεχίσουμε ετσι..

Χθες βράδυ της εδωσα μόνο στηθος, οχι μπουκαλι... Αχ, εγω βγαζω και απο τα δυο στηθη σιγουρα 100 μλ σύνολο τη μερα και λυπαμαι να το πεταξω! :cry:

Η μικρή μου ξυπνάει το νωρίτερο στις 2 ωρες και το αργότερο στις 4 για να φαει ξανα. Χορταίνει και την κρατάει μαλλον... :D Το βράδυ κι εσύ στο πόδι είσαι; Ουφ! Πιπίλα της δίνεις;;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χρόνια μας πολλά!!!!!!!!!!!

Να χαιρόμαστε τα ζουζούνια μας...........να γίνουν μεγάλα και δυνατά!!!

Κατ' αρχήν να ευχηθώ στις μανούλες για τα γεννητούρια...στην Σοφία και στην Λία, να σας ζήσουν τα παιδάκια σας...να τα χαίρεσται και να τα καμαρώνετε!!!

Πιστεύω να είχα ευχηθεί και στις άλλες μανουλες πιο πριν και να μην παρεξηγηθώ...στις Ελενίτσες...

Ελένη (πεταλούδα) η κόρη σου είναι μια γλύκα...είναι για πολλά τσιμπηματάκια και φιλάκια....φαντάζομαι θα έχεις τρελλαθεί....

Ελένη 1977, πως τα πάτε με το μωράκι σας....όπως λες κι εσύ...κι εμένα ο μεγάλος δεν έχει δείξει ζήλια, αλλά μια ανηπακοή νομίζω ότι την βγάζει αυτόν τον καιρό...γενικά όμως ευτυχώς, τρώει κοιμάται μια χαρά...δεν έχει πτοηθεί...λίγο γάλα πίνουμε παραπάνω....γιατί όποτε ταίζω το μωρό...με το μπουκάλι...έρχεται και μου λέει ..."και ο Τίτος (Χρήστος) γάλα μαμά!!!" ή το άλλο καλό, χθες με είδε πρώτη φορά να θηλάζω τον μικρό...και του φάνηκε κάπως...ήρθε κοντά...κοίταξε να δει τι συμβαίνει, και με ρώτησε τι κάνω...του είπα ότι ο Γιώργος κάνει μάμ...και μετά από λίγο...γυρνά και μου λέει..."ε, πάπα τώρα..." μάλλον δεν του άρεσε και πολύ η εικόνα...

Σοφία, κι εσύ με τον Γιαννάκη, δεν έχεις κανένα θέμα? Α, το άλλο που μου κάνει, είναι που μπαίνει μέσα στο δωμάτιο του μωρού...και αρχίζει το τραγούδι....ή καταχτυπάει εκεί μέσα ότι μπορεί...και όσο δεν θέλω να του μιλάω ή να τον μαλώνω, τόσο τα κάνει τρισχειρότερα, μέχρι που πλακωνόμαστε...και τις τρώει φυσικά...

Κορίτσια γενικά πάντως ο μικρούλης μου, φτου μην τον ματιάσω, είναι σαν να μην υπάρχει παιδί μέσα στο σπίτι...είναι τόσο ησυχούλης...όλη μερα κοιμάται...και ξυπνάει για να φάει...και ξανά ύπνο...σήμερα χόρτασα και ύπνο μπορώ να πω....ευχαριστήθηκα...μέχρι τώρα, ξυπνά την νύχτα στις 2:30πίνει το γαλατάκι του, μετά ξαναξυπνάει στις 5:30 - 6:00 και μετά τον ξυπνάω εγώ στις 9:00 το πρωι....Γενικά την νυχτα δεν ακολουθώ το 3ωρο γιατί δεν την παλεύω...αλλά βλέπω ότι τώρα 2 μέρες που μου ακολουθεί μόνος του το παραπάνω πρόγραμμα, τρώει μεγαλύτερα γεύματα...οπότε δεν νομίζω να έχουμε θέμα...αύριο έχουμε παιδίατρο...θα πάμε να ζυγιστούμε...

Πάντως σαν παιδιά δεν έχει καμία σχέση με τον μεγάλο μου....ο οποίος ήταν θηρίο από την 1η μέρα, όλη μέρα κι όλη νύχτα ήταν ξύπνιος...και είχα γίνει υπνοβάτης...και φυσικά παραμένει θηρίο....ανήμερο....γι αυτό και τόσες μέρες δεν μπορώ να μπω..εδώ...ανοίγω βέβαια και σας διαβάζω την ώρα που ταίζω τον μικρούλη μου...αλλά που να μ'αφήσει να γράψω....

Κατά τ'αλλα γίνεται χαμός εδώ...με τον να μην έχω βοήθεια...είχα 2 μέρες μια γυναίκα και μου έκανε το σπίτι, γενική, που το είχα κανονίσει έτσι κι αλλιώς από πριν γεννήσω...από τότε που βγήκα από την κλινική όλη μέρα πλένω...για σίδερο δεν τον συζητάω...καν...ευτυχώς που έχω το στεγνωτήριο, και μπορώ και τα χρησιμοποιώ απ'ευθείας τα ρούχα και τα πετσετάκια του μωρού...και συν όλα αυτά...τα πρωινά πρέπει να κάνω δουλειά για το γραφείο, γιατί έπεσε δουλειά...τώρα...δεν θα το πιστέψετε....με την κρίση, είχε να πατήσει άνθρωπος για άδεια, 1 χρόνο (απο εκεί που βγάζαμε 10 - 13 άδειες) και τώρα μια βδομάδα πριν γεννήσω ήρθαν 2, και παίζεται και μια 3η...............Τυχαίο? δεν νομίζω....είναι για να τρέχω και να μην φτάνω!!!!!!!!!!!

Φανταστείτε ότι τα δώρα που μας έφεραν στην κλινική, τα ανοίξαμε προχθές...οπότε έχουμε κι από εκεί ένα πλυντήριο ρούχα για δίπλωμα...και σίδερο κάποια...

...δεν ξέρω πότε θα μπορέσω να σας ξαναγράψω....σας διαβάζω όμως....

Πολλά φιλιά....στα μπεμπάκια σας...


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μανούλες!

Χρόνια πολλά για σήμερα!

Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας!!

Ελενίτσα πιπίλα λέω να της δώσω μετά το μήνα, δε θέλω να της στερήσω γεύματα τώρα, κοιμάται που κοιμάται πολλές ώρες!

Μια χαρούλα χορταίνει η μπεμπούλα σου, και στο βάρος της είναι τέλεια!

Γιατί δεν βγάζεις πιο λίγο γάλα ίσα για να το αποσυμφορήσεις?

Κατερινάκι σ' ευχαριστώ για τις ευχές!

Τρέξιμο πολύ σου έπεσε μαζεμένο τώρα κοπέλα μου, και έπεσε και η δουλειά μαζί, στο φύλαγε!

Καλά κουράγια!

Κι ο δικός μου με την αδερφούλα του καλά, θέλει να βάζει κι αυτός πανάκι για το ρέψιμο στον ώμο όταν βάζω κι εγώ, ψάχνει την κοιλιά του να δει αν έχει γάλα να της δώσει και τέτοια πράγματα!

Είναι κι εμένα σε μια υπερένταση γενικά και δεν πολυακούει αλλά εμείς είμαστε και πολλοί στο σπίτι και μπορέι να φταίει κι αυτό! Πιστεύω όταν φύγουν οι υπόλοποι να μπούμε πάλι κάπως σε ένα πρόγραμμα ώστε να μην τον κυνηγάνε 3 άτομα από πίσω για να τον αλλάξουν και να τον ταίσουν!

Ελένη1977 να σου ζήσει κοπέλα μου και πάλι το μωράκι σου!

Κι εσείς κάπως έτσι είστε σπίτι με το μεγάλο ε?

Αχ μακάρι να συνηθίσουν γρήγορα την άφιξη των μικιών, είναι μεγάλη αλλαγή και γι' αυτά φυσικά να μπαίνει ένα νέο μωρό στο σπίτι!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες πως τα πάτε?

Εμείς πριν λίγο γυρίσαμε από την παιδίατρο...πήγαμε να τον ζυγίσει και να τον κοιτάξει γενικότερα...έχουμε πάρει 280γρ στις 12 μέρες...(είμασταν 2750 όταν βγήκαμε από την κλινική και τώρα είμαστε 3030κ)...ά, έχουμε πάρει και 5εκ. είμασταν 46εκ, και τώρα είμαστε 51εκ...γίναμε μισό μέτρο άντρες....ευτυχως δηλαδή όλα καλά...Επίσης και το χρωματάκι μας από το ίκτερο σχεδόν έχει στρώσει!

Ελένη, έχετε ξενύχτια ε? πρέπει να προσέχεις την διατροφή σου, επειδή θηλάζεις, για να μην τρως πράγματα που ίσως πειράζουν το μωρό!!! Όχι δηλ. ότι ήταν απαραίτητα από κάτι τέτοιο το ξενύχτι...

Φιλάκια


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστούμε κοριτσάκια!

Κατερινάκι μια χαρά ο μπέμπαρος, γεννήθηκε μικρούλης αλλά παίρνει ήδη τα πάνω του! Και στα κιλά και στο ύψος ειδικά, φτου του!

Τον θηλάζεις μόνο ή του δίνεις και συμπλήρωμα?

Κι εγώ μεθαύριο θα την πάω, είχε κι εμένα λίγο ίκτερο στο νοσοκομείο και θέλω να δω τι θα μας πει και η γιατρός.

Ελενίτσα θα έχουμε και ξενύχτια σίγουρα, κοίτα να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και μέσα στη μέρα, να ξαπλώνεις λίγο όταν κοιμάται η μικρή γιατί αλλιώς δεν θα έχεις δυνάμεις, ειδικά αν είναι λίγο κλαουρίτσα, ίσως έχει και πονάκια μωρέ, κι εμένα ζορίζεται ώρες ώρες, μετά ηρεμεί και κοιμάται του καλού καιρού πάλι!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια!!!!

Σοφία, τον θηλάζω μία φορά την μέρα κατευθείαν, και το υπόλοιπο το βγάζω άλλη μία φορά στην διάρκεια της ημέρας....παίρνει δηλαδή από εμένα περίπου 100 - 120 γρ. γάλα. Τώρα με την ανάπτυξη του, νομίζω ότι πάει να "πιάσει" αυτά που μου έλεγε ο γιατρός κατά τις 20 του μήνα μου έλεγε, 3350 - 3400 και 52 - 54εκ. Και η παιδίατρος μου είπε, ότι αναπτύχθηκε πολύ καλά, μέσα σε μια εβδομάδα...(βγήκαμε Δευτέρα - και πήγαμε παιδίατρο ακριβώς την επόμενη Δευτέρα). Φαντάζομαι κι εσένα η μπεμπουλα μια χαρά θα είναι μεθαύριο...τελικά μεγαλώνουν σαν τα κολοκυθάκια...

Αλήθεια δεν σε ρώτησα Σοφία, τελικά γέννησες στο νοσοκομείο, με τον Τάκη, τον γιατρό που λέγαμε? Τον γνωστό μας? Έμεινες ευχαριστημένη...?

Γενικά πάντως είναι τόσο ησυχούλης...τόσο καλός μου έρχεται να το "φάω" το σκατούλικο....τελικά είναι αυτό που λένε...ότι η αγάπη της μάνας δεν μοιράζεται....αλλά....πολλαπλασιάζεται...Αν δεν το ζούσα, δεν θα το πίστευα...Μέχρι πριν να γεννηθεί και να το δω, δεν μπορούσα να το καταλάβω, ούτε και να το πιστέψω...

Φιλάκια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδούλες-μανούλες!!!

Σοφάκι, έχεις δίκιο... Πρέπει να συνηθίσω να ξαπλώνω - ξεκουράζομαι και μέσα στη μέρα ταυτόχρονα με τη μπέμπα γιατί άντε η μέρα περνάει....η νύχτα όμως είναι μεγάλη και δύσκολη!!! Τη θηλάζω πλέον και όλη τη νύχτα κατευθείαν και δεν πολυβγάζω με το θήλαστρο. Μόνο αν τα νιώσω πρησμένα και δεν είναι η ώρα της να φάει. Πρέπει να έχει ενοχλησούλες στο εντεράκι της εδώ και 2 μέρες γιατί εκεί που είναι ήρεμη και κοιμάται βγάζει κραυγές όλο παράπονο και ζόρι, κοκκινίζει και ακούγεται ένα "πουρτ!"..... :tongue: Αμολάει αέρια και ηρεμεί πάλι. Καλά, δεν το κάνει και συνέχεια, αλλά μια ανησυχία τη βλέπω... Γενικά τη θηλάζω κάθε 2,5 με 3 ώρες όλο το 24ωρό. Όπως είπα και πριν, τη νύχτα δυσκολέυομαι γιατί κοντεύει να με πάρει ο ύπνος εκείνη την ώρα που θηλάζει!! :? Εντομεταξύ, η παιδίατρός μας μάς είπε οτι τα κορίτσια και ειδικά αυτά που θηλάζουν εμφανίζουν κολικούς πιο σπάνια... Εμείς λέτε να έχουμε ήδη; Την Παρασκευή που θα έρθει πάλι θα τη ρωτήσω... Κατά τα άλλα καλά είμαστε! Δεν της αρέσει ρε κορίτσια, καθόλου το μπάνιο και ειδικά όταν τη γυρίζουμε ανάσκελα για να την πλύνουμε... Μιλάμε χαλάει τον κόσμο! Τη λυπάται η ψυχή μου! Σα να της κάνουμε βασανιστήρια κάνει το γιαβρί μου... :cry: Αμέσως μετά τη βάζω να θηλάσει (φροντίζω να είναι η ώρα της να φάει μετά το μπανάκι) και να δειτε πώς ρουφάει γουρλωμένη και ασταμάτητα! Ξεδίνει!!! :tongue: Έχει πέσει και ο αφαλούλης μας εδώ και 6 μέρες!

Κατερινάκι, πήρε φόρα ανάπτυξης ο τζουτζούκος σου! Ποιο γάλα του δίνεις για συμπλήρωμα; Εμας μας σύστησαν από την κλινική το frezylac το βιολογικο. Πήγα και το πήρα να υπάρχει, μην τυχόν κανένα βράδυ πετρώσω ή δεν έχω γάλα και πεθάνει της πέινας το καημένο! Τελικά όσα παιδάκια και να κάνεις τα αγαπάς εξίσου,ε;;; Κάπως έτσι το φανταζόμουνα.... :P

Λία μου, κοριτσάκι μου σήμερα λογικά θα είσαι σπίτάκι σου στη Σύρο!!! Τακτοποιηθείτε, βρέιτε τη ρέγουλα και εμείς είμαστε εδώ να μας πεις τα νέα σας!!! Από την πρώτη γνωριμία με το γιόκα σου, τις πρώτες μέρες σας μαζί, τον τοκετό...όλα!

Σας φιλώ γλυκά για τώρα!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλεναδες και μπεμπακια!!!!!

Αρχικα να ευχηθω στη Λια και στη Σοφια μας

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!

ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!!!!!!

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ!

Κατερινα οπως τα λες ειναι, πολλαπλασιαζεται η αγαπη. Εγω με τον μικρο εχω γινει πιο μαλακη και τρυφερη απο οτι στον μεγαλο, κατι που δεν περιμενα.

Καλο κουραγιο με τη δουλεια, δεν μπορω να φανταστω πως τα βγαζεις περα μονη σου.....

Σοφια εφυγαν οι επισκεπτες σου; Πως ειναι ο μεγαλος συνηθησε τη μπεμπα;

Ελενη μηπως η μικρη γκρινιαζει στο μπανιο γιατι πιναει;;

Μηπως να κανετε μπανακι αναμεσα στα γευματα;

Μηπως θελει πιο ζεστο η πιο κρυο νερο;;

Ο δικος μου οταν το ζεστανα(απο 36 το πηγα 38) σταματησε να παραπονιεται.

Εμεις ειμαστε καλα, ο μικρος θηλαζει καθε 3- 4 ωρες, κοιμαται πολυ(με λυπηθηκε ο Θεος απο οσα εχω τραβηξει και ακομη τραβαω με τον μεγαλο, σημερα ξυπνησε 6 το πρωι) και τον λατρευω!!!!!

Το σαββατο εχει γεννεθλια ο Νικολας μου και εχω πει στους γονεις μας και τα αδερφια μας να ερθουν για την τουρτα, θελω να του κανω την ημερα λιγο διαφορετικη, εχει μαθει και το τραγουδακι και φυσαμε στο τελος. Ελπιζω να μην αναστατωθει πολυ ο μπεμπακος μου.

Σας φιλω μανουλες, καλο απογευμα!!!!!


P6jGp3.png?33zfA7k2

TZcSp3.png?gfJ9ZCG8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πήραν οι παππούδες το Γιάννη και πάνε βόλτα στον αδερφό του άντρα μου και είμαστε με τη μπουμπού παρεϊτσα!

Μεθαύριο φεύγουν, λίγο ησυχία να πω την αμαρτία μου τη χρειάζομαι, με βοηθάνε πολύ με τις δουλειές δε μπορώ να πω, αλλά ο μεγάλος μου γίνεται πιο ατίθασος όταν έχει πολλά άτομα από πάνω του, ειδικά όταν τον κυνηγάει η πεθερά να φάει με το ζόρι ή να κατουρήσει όταν δε θέλει ανάβουν τα λαμπάκια μου!

Καλέ όλα τα μικρούλια μας τα δεύτερα είναι ησυχούλια?

Φτου να μην τα ματιάσω κορίτσια!

Ελένη1977 καλά είναι ο Γιάννης με τη μπέμπα, την προσέχει αρκετά, θέλει να την κρατάει και του τη δίνω σιγά σιγά, δε θέλω να νιώθει αποκομένος, πιστεύω θα τη συνηθίσει σιγά σιγά.

Κατερινάκι ναι με τον κ.Παναγιώτη γέννησα, έμεινα πολύ ευχαριστημένη, να' ναι καλά!

Γιατί δεν του δίνεις μόνο δικό σου όλη μέρα καλέ?

Όσο τον βάζεις στο στήθος τόσο γάλα θα έχεις για να τρώει, όσο θέλει το μωρό το στήθος το παράγει.

Ελενίτσα πονάκια έχει η μικρή γι' αυτό ξυπνάει και κλαίει και σφίγγεται, οι κολικοί είναι πιο επώδυνοι και δεν τα αφήνουν να ησυχάσουν τα καημένα, κλαίνε αρκετά και δεν ησυχάζουν ούτε στο στήθος.

Κι εμένα έχει η μικρή πότε πότε και τη βλέπω πως ζορίζεται, σε λίγο όμως την ξαναπαίρνει ο ύπνος.

Δεν τρώει κι εσένα πολύ συχνά, να είναι δηλαδή όλη μέρα στο στήθος, κι εμένα κάπως έτσι τρώει ανά 2-3 ώρες, την ξυπνάω κι εγώ πολλές φορές και μου φαίνεται παράξενο γιατί ο Γιάννης ήταν στο στήθος κάθε 1-1,5 ώρα!

Ελπίζω να παίρνει βάρος η λουλού μου, αύριο έχουμε παιδίατρο!

Αν δε μπω λίγες μέρες κορίτσια θα είναι που τελιώνουν οι μονάδες στο στικάκι!

Άντε να βάλω το σταθερό που είναι και πιο γρήγορο να ησυχάσω!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...