Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει για δωμάτιο, γιατί δεν είμαστε στον ΕΟΠΥ και πληρώνουμε κανονικά, και επειδή και στο τρίκλινο αν μείνω θα μείνω και 4η ημέρα, τα υπολογίσαμε και μας βγαίνει 1700 το 3κλινο και 1900 το οικ. δίκλινο..είπαμε να αποφασίσουμε την τελευταία ημέρα...:rolleyes::rolleyes:

Αχ, πέτρωσε το στήθος σου?δοκίμασες ζεστές κομπρέσες και μασαζάκι?ελπίζω να περάσει και να συνεχίσεις κανονικά, η μαία μας είπε ότι οι περισσότερες γυναίκες στην αρχή αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα, αν το ξεπεράσεις μετά όλα γίνονται ευκολότερα..θήλαστρο νοίκιασες από το ΡΕΑ?

Καλημέρα κοριτσακι μου! Ειναι καλυτερα το στηθος μου...Βαζω κομπρεσες και βγαζω με το θηλαστρο οποτε το ξαλαφρωσα! Απλα πρεπει να εχω το νου μου συνεχεια να μη ξαναγινει... :? Οχι, δε νοικιασα, ειχα αγορασει ενα καλο της medela και ειναι σουπερ. Αν δεν εχεις αγορασε ή νοικιασε. Μην το αφησεις γιατο ΑΝ χρειαστει γιατί θα τρεχεις! Εγω στις 12 το βραδυ της κυριακης το χρειαστηκα και αν δεν το ειχα δεν ξερω τι θα εκανα!

Ευχαριστουμε πολυ για τα καλα σου λογακια για τη μπεμπουλα μας! Κι ο δικος σου καπως ετσι γλυκας θα ειναι απλα στο πιο αντρικο!!! χιχιχι Ανυπομονω να τον δω!!!!! :P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα Μαιομανουλες και Μαιοπαιδα!!!!!

Να ευχηθω πρωτα στην Κατερινα και την ελενη να σας ζησουν τα ζουζουνια σας, παντα γερα και τυχερα να ειναι!!!!!!!

Με το καλο οι υπολοιπες μανουλες να κρατησουν τα παιδακια τους στην αγκαλια τους!!!

Συγνωμη που δεν σχολιαζω αλλα, σας εχω διαβασει με διακοπες και δεν θυμαμαι πολλα....

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!!!

Ο γιοκας μου γεννηθηκε 2/5 στις 8,55.

Γεννηθηκε 3300 και 52 π. με μαυρο μαλλακι καρφακια.....

Ολα πηγαν πολυ καλα, η αναρρωση μου ηταν καλυτερη απο την προηγουμενη φορα μεχρι το Σαββατο που ανακαλυψαμε οτι ειχε κανει στην ακρη της τομης αποστημα και χρειαστηκε να το ανοιξει(αουτσ)

Απο την Κυριακη ειμαστε σπιτι οπου γινεται χαμος με τον μεγαλο μου να εχει ξεσαλωσει(ευτυχως εχω την μαμα μουεδω). Δεν πειραζει το μωρο, οταν το θυμαται θελει να το δει και φευγει, αλλα του εχει βγει μια υπερενταση, κοιμαται λιγοτερο (6-7 ωρες το βραδυ και 2 το μεσημερι) και φωναζει περισσοτερο......

Ο μικρουλης μου ειναι ενας γλυκας, κοιμαται αρκετα και θηλαζει με τρελα......

Σας φιλω (παω για υπνο οσο προλαβω...)


P6jGp3.png?33zfA7k2

TZcSp3.png?gfJ9ZCG8

Link to comment
Share on other sites

που είσαστε μανούλες???

έπεσε πολύ δουλειά με τα καινούρια μπεμπάκια στα σπίτια σας???

:D:D:D:D

εγώ εδώ, περιμένω, ούτε συσπάσεις έχω, ούτε πονάκια, την παρασκευή θα πάω στο γιατρό να δούμε αν γίνεται τιίποτα με τον τράχηλο μήπως γλιτώσω τουλάχιστον το υπόθετο:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Φιλάκια στα μωράκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

που είσαστε μανούλες???

έπεσε πολύ δουλειά με τα καινούρια μπεμπάκια στα σπίτια σας???

:D:D:D:D

εγώ εδώ, περιμένω, ούτε συσπάσεις έχω, ούτε πονάκια, την παρασκευή θα πάω στο γιατρό να δούμε αν γίνεται τιίποτα με τον τράχηλο μήπως γλιτώσω τουλάχιστον το υπόθετο:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Φιλάκια στα μωράκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εδώ εγώ Λιάκι!!!! Μόλις τη θήλασα και ταβλιάστηκε!!! :tongue:Με το βυζί μονίμως σε κοινή θέα!!!! :shock: Το βράδυ της δίνω με το μπιμπερό γάλα που βγάζω μέσα στη μέρα με το θήλαστρο και ετσι κοιμάται 3-4 ώρες. Της δινω 50-60 γρ. και χορταίνει κάπως. Τη μέρα όμως που τη θηλάζω ξυπνάει και ψάχνει κάθε 1 με 1,5 ώρα.... :shock: Και κάνει συνέχεια κακούλια..... Πολύ πάμπερ!!!! :tongue: Πολύ άλλαγμα και πλύσιμο... :? Εισαι stand by όλη μέρα! Προετοιμάσου! Ευτυχώς έχω τη μαμά για τις υπόλοιπες δουλειές γιατί η μικρή με διεκδικεί αποκλειστικά!!!! :tongue: Χθες μου έβγαλε και μερικά σπιθουράκια ψιλα και άσπρα και κοκκινίλα γύρω γύρω και προβληματίστηκα. Το Σάββατο που θα ξαναέρθει η γιατρός μας θα της πω να τα κοιτάξει.

Παρασκευή θα έχουμε νεότερα δηλαδη;; Άντε κοριτσάκι μου, με το καλό κι εσύ να ελευθερωθείς και να αφιερωθείς στο βλαστάρι σου!

Άσχετο, εκείνη τη μέρα που ερχόσασταν Πειραιά με το πλοίο και γυρνούσε την ίδια μέρα ο φίλος μας ο λιμενικός, ήσασταν όντως στο ίδιο δρομολόγιο και μαλιστα καθόταν απέναντί σας! Σας περιεγραψε 2 ωραία ψηλά παιδιά και η κοπέλα είχε κοιλιά! Ε, στάνταρ εσείς θα ήσασταν. Στη πρώτη θέση δεν καθόσασταν; :D


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδώ εγώ Λιάκι!!!! Μόλις τη θήλασα και ταβλιάστηκε!!! :tongue:Με το βυζί μονίμως σε κοινή θέα!!!! :shock: Το βράδυ της δίνω με το μπιμπερό γάλα που βγάζω μέσα στη μέρα με το θήλαστρο και ετσι κοιμάται 3-4 ώρες. Της δινω 50-60 γρ. και χορταίνει κάπως. Τη μέρα όμως που τη θηλάζω ξυπνάει και ψάχνει κάθε 1 με 1,5 ώρα.... :shock: Και κάνει συνέχεια κακούλια..... Πολύ πάμπερ!!!! :tongue: Πολύ άλλαγμα και πλύσιμο... :? Εισαι stand by όλη μέρα! Προετοιμάσου! Ευτυχώς έχω τη μαμά για τις υπόλοιπες δουλειές γιατί η μικρή με διεκδικεί αποκλειστικά!!!! :tongue: Χθες μου έβγαλε και μερικά σπιθουράκια ψιλα και άσπρα και κοκκινίλα γύρω γύρω και προβληματίστηκα. Το Σάββατο που θα ξαναέρθει η γιατρός μας θα της πω να τα κοιτάξει.

Παρασκευή θα έχουμε νεότερα δηλαδη;; Άντε κοριτσάκι μου, με το καλό κι εσύ να ελευθερωθείς και να αφιερωθείς στο βλαστάρι σου!

Άσχετο, εκείνη τη μέρα που ερχόσασταν Πειραιά με το πλοίο και γυρνούσε την ίδια μέρα ο φίλος μας ο λιμενικός, ήσασταν όντως στο ίδιο δρομολόγιο και μαλιστα καθόταν απέναντί σας! Σας περιεγραψε 2 ωραία ψηλά παιδιά και η κοπέλα είχε κοιλιά! Ε, στάνταρ εσείς θα ήσασταν. Στη πρώτη θέση δεν καθόσασταν; :D

Eεεε, σίγουρα...αφού είπε ψηλά και όμορφα παιδιά εμείς θα είμασταν!!χαχαχαχα!!!α, ναι ήταν και η κοιλιά, μη ξεχνιόμαστε!!!

στην πρώτη θέση καθόμασταν όντως, και μάλλον θα λύναμε σταυρόλεξα όπως κάνουμε συνήθως;);)

Ρε γμτ, ήθελα να έρθω στο μαιετήριο να σας δώ αλλά είχα τα χάλια μου από την ωτίτιδα που έπαθα και δεν ήμουν για πουθενά:?:-?:?

να σκεφτείς σήμερα άρχισε να μου περνάει ελαφρώς...ελπίζω μέχρι να γεννήσω να είναι οκ...

Πολλά κακάκια ε???αυτό είναι καλο, σημαίνει πως τρώει σωστά, οπότε έχει αποτέλεσμα το βυζί όλη μέρα έξω:D:D:D

αχ, το μόνο που δεν έχω πάρει είναι θήλαστρο και αγχώθηκα τώρα...ίσως νοικιάσω ένα από το ΡΕΑ για αρχή, να δω αν το χρειαστώ και μετά να αγοράσω ένα..βλέπω ότι εσένα σε έσωσε!!!

η μανούλα σου πως τα πάει? σε βοηθάει και με την μπουμπού ή μόνο δουλειές στο σπίτι?

γενικά από ύπνο πως είσαι? την παλεύεις με τα ξενύχτια?


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eεεε, σίγουρα...αφού είπε ψηλά και όμορφα παιδιά εμείς θα είμασταν!!χαχαχαχα!!!α, ναι ήταν και η κοιλιά, μη ξεχνιόμαστε!!!

στην πρώτη θέση καθόμασταν όντως, και μάλλον θα λύναμε σταυρόλεξα όπως κάνουμε συνήθως;);)

Ρε γμτ, ήθελα να έρθω στο μαιετήριο να σας δώ αλλά είχα τα χάλια μου από την ωτίτιδα που έπαθα και δεν ήμουν για πουθενά:?:-?:?

να σκεφτείς σήμερα άρχισε να μου περνάει ελαφρώς...ελπίζω μέχρι να γεννήσω να είναι οκ...

Πολλά κακάκια ε???αυτό είναι καλο, σημαίνει πως τρώει σωστά, οπότε έχει αποτέλεσμα το βυζί όλη μέρα έξω:D:D:D

αχ, το μόνο που δεν έχω πάρει είναι θήλαστρο και αγχώθηκα τώρα...ίσως νοικιάσω ένα από το ΡΕΑ για αρχή, να δω αν το χρειαστώ και μετά να αγοράσω ένα..βλέπω ότι εσένα σε έσωσε!!!

η μανούλα σου πως τα πάει? σε βοηθάει και με την μπουμπού ή μόνο δουλειές στο σπίτι?

γενικά από ύπνο πως είσαι? την παλεύεις με τα ξενύχτια?

Καλημέρα! Χε χεχε! Μας ειπε οχι για σταυρολεξα, αλλα οτι εσυ διαβαζες ενα βιβλιο! ;) Μικρός είναι ο κόσμος!

Ελπίζω να της φτάνει το φαγητό γιατί αύριο ζυγιζόμαστε... Πάντως όταν τρώει κατευθειαν απο το βυζί τρώει λιγότερο γιατί κουράζεται και πεινάει πιο συχνά... Ασε που δε βλεπω και ποσο τρωει. Και η παιδίατρος προτιμάει να τη βάζω οσο περισσοτερο μπορω στο στηθος και λιγοτερο να δινω μπουκαλι που βγαζω με το θηλαστρο. Πάντως οπως και να εχει, να νοικιάσεις για να εχεις. Η μαμα μου με βοηθαει κυριως στις δουλειες του σπιτιου. Το μωρο το καταφερνουμε εγω και ο αντρας μου. :rolleyes: Απο ύπνο κοιμαμαι 4 με 5 ωρες το βραδυ μονο, αλλα εννοειται οχι συνεχομενα! :? Το μεσημερι δε βολευει συνηθως να συμπέσουν οι ώρες οποτε στον καναπε λιγακι αραζω...


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λία μου, για πες τα νέα σου! Έχεις γιατρό σήμερα;; Αύριο μπαίνεις με πρόκληση; Θυμάμαι καλά;;;;;;;; Αχ, κοριτσάκι μου με το καλοοο!!!!! Θα ζήσεις σύντομα μοναδικές στιγμές!! Για μένα η πιο σοκαριστικη.....την ώρα που τη βγάλανε και την ειδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και σχεδόν αμέσως μετά που μου την έδωσαν αγκαλιά....................................... Αχ!!!!!!! Οι λέξεις είναι πολύ μικρές για να περιγράψεις κάτι τόσο "μεγάλο"....... Θα περιμένω μηνυματακι μόλις μπορέσεις!!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στον γιατρό Ελενίτσα μου, τώρα γυρίσαμε, όλα είναι πολύ καλά, ο μπέμπης έχει σωστή θέση, ο τράχηλος κοντός και ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΟΛΗ!!!!!

Αύριο πουρνό πουρνό στις 06:00 θα είμαστε στο μαιευτήριο!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

τέλειωσαν τα ψέμματα!!!

ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!!!!!

Δεν ξέρω αν θα ξαναμπω σήμερα,

κορίτσια μου, είσασταν τέλεια παρεούλα στη διάρκεια της εγκυμοσύνης και ελπίζω να συνεχίσουμε και τώρα που θα έχουμε όλες τα μπεμπάκια μας αγκαλιά!!!!!!

Ανυπομονώ να ζήσω και εγώ αυτή την εμπειρία που δεν περιγράφεται με λόγια:D:D:D

με την πρώτη ευκαιρία θα σας ενημερώσω για τα νέα μου!!!!!

Κάνω τον σταυρό μου και ο θεός βοηθός:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

φιλάκια μανούλες!!!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στον γιατρό Ελενίτσα μου, τώρα γυρίσαμε, όλα είναι πολύ καλά, ο μπέμπης έχει σωστή θέση, ο τράχηλος κοντός και ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΟΛΗ!!!!!

Αύριο πουρνό πουρνό στις 06:00 θα είμαστε στο μαιευτήριο!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

τέλειωσαν τα ψέμματα!!!

ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!!!!!

Δεν ξέρω αν θα ξαναμπω σήμερα,

κορίτσια μου, είσασταν τέλεια παρεούλα στη διάρκεια της εγκυμοσύνης και ελπίζω να συνεχίσουμε και τώρα που θα έχουμε όλες τα μπεμπάκια μας αγκαλιά!!!!!!

Ανυπομονώ να ζήσω και εγώ αυτή την εμπειρία που δεν περιγράφεται με λόγια:D:D:D

με την πρώτη ευκαιρία θα σας ενημερώσω για τα νέα μου!!!!!

Κάνω τον σταυρό μου και ο θεός βοηθός:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

φιλάκια μανούλες!!!!!!

Αχ, τι καλά νέαααα!!!! Πολύ χαίρομαι, κοριτσάκι μου!!! :P:p:p Τέρμα τα ψέματα... Η εγκυμοσύνη έφτασε στο τέλος της!!! 1479603ou32ggymb3.gifΞεκουράσου απόψε, ετοιμάσου και ψυχολογικά και η σκέψη μας θα είναι μαζί σου!!!! Όλα θα πάνε όπως πρέπει και αύριο τέτοια ώρα θα έχεις αγκαλιά το αγοράκι σου το μικρούλικο!!! :P Να κάνεις rooming in έτσι;;;;;

Φιλάκια πολλά σε σένα και στο νινί σου όταν βγει να του δώσεις από μένα ένα γλυκό φιλί!!! :D:D:D Όπως σου είπα και πριν θα περιμένω μήνυμά σου όταν με το καλό γεννήσεις! 1105580v16ddvah7d.gif


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου τι κάνετε?

Γέννησα κι εγώ την Κυριακή το βράδυ τελικά, προχθές βγήκαμε με τη μπεμπούλα μας και ήρθαμε σπίτι! Τέλεια είναι η μικρούλα μου, δεν την χορταίνω τη σκατουλίτσα! Είμαι πολύ χαρούμενη!

Πήγαμε την Κυριακή το βραδάκι κατά τις 8 να με ξαναδεί ο γιατρός όπως μου είχε πει, είχα ήδη διαστολή 4 και είπε θα με κρατήσει και πως δεν θα αργήσω να γεννήσω, πράγματι στις 11 παρά βγήκε η μπουμπού χωρίς να με ταλαιπωρήσει καθόλου!

3.200 γεννήθηκε τελικά, μια χαρά τα κιλάκια της και από τότε θηλάζουμε και νιώθω πάλι την ίδια υπέροχη αίσθηση που ένιωθα και στο γιο μου!

Ησυχούλα είναι συνήθως, κοιμάται πολλές ώρες και κάποιες φορές την ξυπνάω για να φάει!

Ο Γιαννάκης καλά το έχει πάρει με τη μικρή, θέλει να την αλλάζει, να την κρατάει, να τη φροντίζει, είναι λίγο σε υπερένταση αλλά είμαστε και πολλά άτομα όλη μέρα από πάνω του και τρελαίνεται λιγάκι.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λιάκι μου θα είστε στο μαιευτήριο τώρα αγκαλιά με το μπεμπούλη σου!!

Εύχομαι να πήγαν όλα πολύ καλά κοριτσάκι μου και να γέννησες πολύ εύκολα!

Περιμένουμε νέα σας όποτε μπορέσετε!

Πολλά μωράκια στο καφέ μας κορίτσια!!

Αυτή είνει ευτυχία!!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα μου να σου ζήσει η μπουμπούκα σου!!

Είναι μια κούκλα πραγματικά!!

Να το χαίρεσαι το αστεράκι σου!!

Χαίρομαι που θηλάζετε, μια χαρά τα καταφέρατε και έτσι θα συνεχίσετε!

Για το μπουκάλι κι εγώ νομίζω μην της δίνεις, μπορέι να πάθει και καμιά σύγχηση θηλών, δε χρειάζεται, βυζί και Άγιος ο Θεός από δω και μπρος, όποτε κλαίει θα τη βάζεις και σιγά σιγά θα στρώσει και θα τρώει ανά 2-3 ώρες!

Με το πέτρωμα τώρα πρέπει να έχει ήδη περάσει, κι εμένα που είναι 6 ημερών η μικρή τώρα δεν πολυπρήζεται όπως πριν 2-3 μέρες που πονούσα πολύ και έβγαζα και με το θήλαστρο να το αποσυμφωρήσω λίγο.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι μου! Να σου ζήσει η κοράκλα και από εδω!!!! Να ειναι ευλογημένη και καλοφωτισμένη!!! Χαίρομαι πολύ που γέννησες τόσο γρήγορα κι εύκολα!!! Μπράβο σου κορίτσι μου!!!! :P Μου έστειλε μήνυμα και η Λία πριν λίγο! Γεννησε στις 16 κ 30 το αγοράκι της 2600 μελαχρινούλης και ομορφούλης! Τέρμα με τα γεννητούρια μας;; :D

Και τα κιλάκια της μικρής σου είναι μια χαρά! Πόσο έχασε στο μαιευτήριο; Να τη θηλάζεις τακτικά και θα τα πάρει ξανά. Εμάς σήμερα έφτασε στα κιλά που γεννηθηκε και η γιατρός μας είπε οτι πάμε πολύ καλα!

Λες να μην της δίνω καθόλου μπουκάλι;;;;; :shock: Και αυτο που βγάζω με το θήλαστρο τι να το κάνω; Βγάζω καθημερινά πρωι-βράδυ για να τα αποσυμφορίζω και τη νυχτα της δίνω συτο που βγάζω με μπιμπερο.. Ειναι δύσκολος ο θηλασμός τη νυχτα γιατι τρωει αργα και απο το ένα βυζι στο άλλο και κουτουλάω! Αχ, δεν ξέρω... Μου βγαζει γαλα ομως με το μπιμπερο και πνιγεται μερικες φορες γιατι ρουφαει δυνατα οπως στο στηθος και μπουκώνει.... :| Εσυ ολη μερα και ολη νυχτα τη θηλαζεις;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λία μου γλυκιά να σου ζήσει ο μελαχρινούλης σου!!!!!!!!!!! Να είναι γερός, τυχερός κι ευτυχισμένος!!!! Να τον καμαρώσετε όπως επιθυμείτε ποραγματικά!!!!:P

Αχ, πολύ συγκινούμαι που γιναμε ολες μανουλες!!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...