Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Ποιο απορυπαντικό ρούχων προτιμάτε & ποιο μαλακτικό


kalamaraki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι είναι βρε παιδιά τα soap nuts??

Ειναι κάτι "φυστικια" που τα βαζεις αντί για απορρυπαντικο κ καθαριζουν βιολογικα χωρις χημικά. Θα ψαξω να σου βαλω λινκ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1785112&highlight=soap+nuts#post1785112

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1770291&postcount=177

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κάτι "φυστικια" που τα βαζεις αντί για απορρυπαντικο κ καθαριζουν βιολογικα χωρις χημικά. Θα ψαξω να σου βαλω λινκ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1785112&highlight=soap+nuts#post1785112

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1770291&postcount=177

ειναι τελεια, φυσικοτατα χωρις χημικα κ πολυ οικονομικα!

Εσυ τα λες φυστικια εγω τα λεω φουντουκια!:tongue:


-

Link to comment
Share on other sites

ειναι τελεια, φυσικοτατα χωρις χημικα κ πολυ οικονομικα!

Εσυ τα λες φυστικια εγω τα λεω φουντουκια!:tongue:

απο που τα πηρες??????? γιατι το σκεφτομαι και γω να παρω, αλλα ο αντρας μου μου λεει οτι ολο βλακειες παω και βρισκω....


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για μαλακτικό κι εγώ σήμερα χρησιμοποίησα λευκό ξύδι και λίγες σταγόνες αιθέριο έλαιο που μου είχε ξεμείνει από τα BODY SHOP!

Απίστευτο αποτέλεσμα! Πολύ μαλακά ρούχα (ακόμα και τα τζιν) και μοσχοβολάνε. Δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω ξανά μαλακτικό.

Όσο για το απορρυπαντικό, ΠΡΟΔΕΡΜ για τον μπέμπη, Planet υγρό για εμάς και την μικρή (3 ετών). Αλλά θα προσπαθήσω να βρω κάτι πιο εναλλακτικό ή θα το ψάξω ώστε να μην πληρώνω για ακίνδυνα οικολογικά, προϊόντα που είναι ίδια με τα υπόλοιπα και έχουν απλά οικολογική συσκευασία!

Link to comment
Share on other sites

εγώ παίρνω απορρυπαντικό planet και μαλακτικό lenor. Ενώ το μαλακτικό μύριζε ωραία τις τελευταίες μέρες με την υγρασία κάνει τα ρούχα να μυρίζουν λίγο ... παπουτσίλα...πώς έφτιαξες μαλακτικό από ξύδι, για πες τη συνταγή...γενικά λένε πως θέλουν πολύ καλό ξέβγαλμα τα ρούχα των παιδιών για να μην του δημιουργήσουν δερματικά, η δικιά μου έχει αρχίσει τώρα να βγάζει κάτι κοκκινίλες σαν ατοπική δερματίτιδα και σκεφτόμουν να το καταργήσω το μαλακτικό..οπότε θα με διευκόλυνες αν μας έδινες τη συνταγή!

Link to comment
Share on other sites

..γενικά λένε πως θέλουν πολύ καλό ξέβγαλμα τα ρούχα των παιδιών για να μην του δημιουργήσουν δερματικά, η δικιά μου έχει αρχίσει τώρα να βγάζει κάτι κοκκινίλες σαν ατοπική δερματίτιδα και σκεφτόμουν να το καταργήσω το μαλακτικό..

εμεις την παθαμε την ατοπικη δερματιτιδα απο το lenor μαλακτικο παρακαλω!!!!!!!!

ειδα και επαθα να κανω το κορμακι του να συνελθει απο τις κοκκινιλες και τα σπιθουρακια :shock::shock::shock:

οποτε το κατηργησα το μαλακτικο παντου εννοειται......


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

εμεις την παθαμε την ατοπικη δερματιτιδα απο το lenor μαλακτικο παρακαλω!!!!!!!!

ειδα και επαθα να κανω το κορμακι του να συνελθει απο τις κοκκινιλες και τα σπιθουρακια :shock::shock::shock:

οποτε το κατηργησα το μαλακτικο παντου εννοειται......

τώρα με βάζεις σε υποψίες!θα κάνω τεστ και για λίγες μέρες δε θα βάλω μαλακτικό να δω τι θα γίνει...ευτυχώσ δεν πήρα μια προσφορά που είχε ο σκλαβενίτης και θα γέμιζα μπουκάλια λενόρ...πάντως θα το κοιτάξω και για πιο οικολογικό μαλακτικό γιατί χωρίσ τίποτα τα ρούχα βγαίνουν πολύ σκληρά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


... γιατί χωρίσ τίποτα τα ρούχα βγαίνουν πολύ σκληρά!

αν εχει το πλυντηριο σου προγραμμα baby wash βαλτα σε αυτο :)

βγαινουν κανονικα (εννοω ουτε τοσο μαλακα οπως με το μαλακτικο, ουτε κοκκαλο οπως βγαινουν χωρισ μαλακτικο)


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

Απλά γέμισα την θήκη του μαλακτικού με λευκό ξύδι και έσταξα μέσα 4-5 σταγόνες αρωματικό λαδάκι BODY SHOP- συγκεκριμένα καρύδα που μου είχε ξεμείνει από το καλοκαίρι. Τώρα που είδα ότι έχει απόδοση, θα αγοράσω και λεβάντα και βανίλια και τέρμα πια τα χημικά μαλακτικά.

Κι εγώ από μια άλλη συζήτηση στο parents το διάβασα.

Στον μπέμπη μας βέβαια που είναι ακόμα μικρούλης, δεν βάζω καθόλου μαλακτικό ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

εμεις την παθαμε την ατοπικη δερματιτιδα απο το lenor μαλακτικο παρακαλω!!!!!!!!

ειδα και επαθα να κανω το κορμακι του να συνελθει απο τις κοκκινιλες και τα σπιθουρακια :shock::shock::shock:

οποτε το κατηργησα το μαλακτικο παντου εννοειται......

Εμεις ταλαιπωρηθηκαμε 2 χρονια απο ατοπικη δερματιτιδα εντονη στο προσωπο παρακαλω...

Tις χημικουρες ουτε να τις βλεπω:mad:

Τα soap nuts μας βοηθησαν πολυ κ ακομη τα χρησιμοποιω. Το μονο κατα ειναι η ελαφρυα μυρωδια ξυδιου που αφηνουν. Ακομη δεν αξιωθηκα να αγορασω αιθεριο ελαιο.... :cool:


-

Link to comment
Share on other sites

αν εχει το πλυντηριο σου προγραμμα baby wash βαλτα σε αυτο :)

βγαινουν κανονικα (εννοω ουτε τοσο μαλακα οπως με το μαλακτικο, ουτε κοκκαλο οπως βγαινουν χωρισ μαλακτικο)

δεν ήξερα ότι υπάρχει και τέτοιο πρόγραμμα, το δικό μου έχει αρκετά αλλά παιδικό δεν έχει...ίσως άμα το βάλω στα ευάισθητα να γίνει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Απλά γέμισα την θήκη του μαλακτικού με λευκό ξύδι και έσταξα μέσα 4-5 σταγόνες αρωματικό λαδάκι BODY SHOP- συγκεκριμένα καρύδα που μου είχε ξεμείνει από το καλοκαίρι. Τώρα που είδα ότι έχει απόδοση, θα αγοράσω και λεβάντα και βανίλια και τέρμα πια τα χημικά μαλακτικά.

Κι εγώ από μια άλλη συζήτηση στο parents το διάβασα.

Στον μπέμπη μας βέβαια που είναι ακόμα μικρούλης, δεν βάζω καθόλου μαλακτικό ακόμα.

ευχαριστώ! θα δοκιμάσω λοιπόν σε πρόγραμμα για ευαίσθητα με ξύδι και θα σας πω εντυπώσεις...όμως θα ξαναβάλω πληντύριο το σκ γιατί μέχρι τότε θα σιδερώνω...(δεν τελειώνουν με τίποτα τα ρούχα, ιδίως με τη μεγάλη που προσπαθώ να τησ κόψω τη βραδινή πάνα..!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...