Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Να έχεις πρωτοχρονιάτικο μωράκι!!!!! 1/1/13 και το πρώτο μωρό του χρόνου!!!
Πρωτοχρονιάτικο θα σου ρθει το μπεμπέ!! :)

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:οχι λυπηθειτε με καλεεεε ας ερθει καμια 10αρια μερες νωριτερα να το χω παρεα χριστουγεννα κ πρωτοχρονια....


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εγκυουλες

ευχαριστω πολυ για οσα γραφετε για μενα και με το καλο τα μωρακια μας

αντρια υπεροχα τα νεα του υπερηχου και πολυ συγκινητικη η στιγμη με τον μικρο σας, καλα αποτελεσματα τωρα και στην αυχενικη

mirsa καλως ηρθες στην παρεα μας και με το καλο το μωρακι σου και ευχομαι καλα αποτελεσματα στην αυχενικη σου

natalie88 δεν μπορω να σε βοηθησω δυστυχως καθολου καθως μενω βορεια και δεν εχω ιδεα τι γινεται στην αθηνα απο τιμες

grace3 φανταζομαι πως θα κανουν οι κορουλες σου, τελεια συναισθηματα!

μην ανυσηχεις παρεα θα ειμαστε και εγω κατα τελη του χρονου βλεπω να βγαινει, μιας και ο γιατρος ειπε απο 20-12 και μετα..

μακαρι να ειναι γερα και να βγουν χριστουγεννιατικα:P


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα εγκυούλες!

Πως είστε όλες σήμερα;

Εγώ τα κατάφερα και άρπαξα κρύωμα. Λαιμός χάλια, μύτη βουλωμένη και βήχας! Ευτυχώς δεν έχω πυρετό. Πως πάμε με βοτανολογία; Εγώ καμιά σχέση όλο με χάπια την έβγαζα και αντιβιώσεις και τώρα δεν θέλω να πάρω τίποτα... Μόνο strepsils παίρνω γιατί δεν παλεύεται διαφορετικά. :|

Και κάτι άλλο. Λέτε ο βήχας να επηρεάζει το μικρό μου; Το λυπάμαι καλέ να τραντάζεται τόσο χωρίς να ξέρει τι και πως..


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες!

Πως είστε όλες σήμερα;

Εγώ τα κατάφερα και άρπαξα κρύωμα. Λαιμός χάλια, μύτη βουλωμένη και βήχας! Ευτυχώς δεν έχω πυρετό. Πως πάμε με βοτανολογία; Εγώ καμιά σχέση όλο με χάπια την έβγαζα και αντιβιώσεις και τώρα δεν θέλω να πάρω τίποτα... Μόνο strepsils παίρνω γιατί δεν παλεύεται διαφορετικά. :|

Και κάτι άλλο. Λέτε ο βήχας να επηρεάζει το μικρό μου; Το λυπάμαι καλέ να τραντάζεται τόσο χωρίς να ξέρει τι και πως..

Καλημέρα Λινάκι περαστικά και γρήγορα η εχυνατσια είναι φυτικη και πολύ πολύ καλή ξέρω άσε κυκλοφορούν ιώσεις πολλές και γαστρεντερίτιδας! Εγώ που δουλεύω με παιδάκια είμαι συνεχώς με αντισιπτικά στο χέρι καθώς εδώ έχουμε την ιωση της γαστρεντερίτιδας ότι χειρότερο για εγκυμοσύνη!!! Γρήγορα να περάσει και περαστικά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες!

Πως είστε όλες σήμερα;

Εγώ τα κατάφερα και άρπαξα κρύωμα. Λαιμός χάλια, μύτη βουλωμένη και βήχας! Ευτυχώς δεν έχω πυρετό. Πως πάμε με βοτανολογία; Εγώ καμιά σχέση όλο με χάπια την έβγαζα και αντιβιώσεις και τώρα δεν θέλω να πάρω τίποτα... Μόνο strepsils παίρνω γιατί δεν παλεύεται διαφορετικά. :|

Και κάτι άλλο. Λέτε ο βήχας να επηρεάζει το μικρό μου; Το λυπάμαι καλέ να τραντάζεται τόσο χωρίς να ξέρει τι και πως..

Περαστικουλια σου!!!!! Νομιζω υπαρχει ενα σιροπι του κορρε με μελι και γλυκανισο χωρις φαρμακα δλδ στα φαρμακεια για το βηχα. Το χα παρει καποτε κι ηταν τελειο. Δεν ρωτα τον φαρμακοποιο κ τον γιατρο σου? κριμα να ταλαιπωριεσαι..


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, ποσο σε καταλαβαινω...εγω ευτυχως δεν εχω κανει εμετους αλλα ειμαι λες και βρικομαι σε καραβι με 9 μποφορ συνεχεια :cry:. Ποσο κανει αυτο το βραχιολακι? και πως το ζητας αν ειναι να παρω κι εγω ενα. Α επισης βοηθανε οι μπανανες και τα πρασινα μηλα

Λοιπόν τα βραχιολάκια τα λενε sea bands και κοστίζουν γύρω στα 10 ευρω. Εμένα με έχουν βοηθήσει πολύ.

Λινάκι περαστικά σου εύχομαι. Χαμομηλάκια πιστεύω βοηθάνε παντού!!

Έκανα την Τρίτη υπέρηχο και όλα είναι μια χαρά. Παω για λήψη τροφοβλαστη στις 18 Ιουνίου. Ελπίζω όλα να πανε καλά αυτή τη φορά…


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

λινακι μου περαστικα, να γινεις γρηγορα καλα.οσο για το μωρακι επειδη και εγω ρωτησω κατι αναλογο τον γιατρο μου προχτες μου ειπε πως προστατευεται μεσα στο υγρο του στον σακο του, οποτε μην αγχωνεσαι:P

papatrikos μου οσο τελειος ηταν ο υπερηχος σου αλλο τοσο υπεροχα νεα θα παρεις και απο την εξεταση του τροφοβλαστη , καλη επιτυχια και ακομα καλυτερα αποτελεσματα:P

φιλια πολλα σε ολες τις κοιλιτσες


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και απο εμένα...Είπα να μπω και εγω στο γκρουπ σας μιας και περιμενω και εγω το Δεκέμβρη το δευτερο παιδάκι μου...Εχτες πήγα πρωτη φορα στο γιατρο και είμαι 8 εβδομάδες...Εχω ΠΗΤ 3/1/2013 αλλα λογω καισαρικής θα γεννησω γυρω στις 20/12/12..Ειχα στο παρελθόν τρεις παλλινδρομες κυήσεις χωρις καποια συγκεκριμενη αιτία...μετα απο πολυ ψαξιμο ..παρα πολλες εξετάσεις και μια λαπαροσκόπιση..καταφερα περσυ 1/7/11 να φερω στον κόσμο τον γιοκα μου...ο οποιος γινεται σε λίγο 11 μηνων...Τωρα διανυω την δευτερη εγκυμοσύνη μου και ειμαι πολυ πιο ηρεμη απο την πρωτη φορα και χωρις άγχος.... Μετα απο όλα οσα περασα καταλαβα πως αν ειναι να μας ερθει το μωράκι αυτο θα ερθει ..δεν χρειαζεται ουτε να αγχωνομαστε ουτε να φοβόμαστε..τελικα όλα στην ζωη γινονται για καποιο λόγο.....

Οσον αφορα τα συμπτωματα ξεκινησαν ηδη οι αναγούλες και οι εμετοι...οπως και την πρωτη φορα εχω μεγαλο θεμα με τους εμετους μπορει να κανω και 10 με 12 την ημέρα...επιση εχω απιστευτη υπνηλία...και ατονια..δεν μπορω να κουνηθω..δεν μπορω να ασχοληθω καν με το μωρακι μου..ελπιζω να περασει γρήγορα...Κατα τα αλλα χαιρομαι πολυ που είμαι στην παρέα σας...και ευχομαι σε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσυνη με γερα μωρακια ..πολλα φιλάκια...


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

georgia.g

Καλημέρα καλωσόρισες στη παρέα μας!! Σου εύχομαι να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Αχ τι ωραία έχουμε αυξηθεί πολύ χαίρομαι. Να σου ζήσει και το μικρό σου, χαράς το κουράγιο να έχεις τόσο μικρό παιδάκι και να παλεύεις και με αναγούλες και υπνηλίες. Σου εύχομαι να είναι περαστικά σύντομα και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!

Εγώ κορίτσια πήγα και πήρα σιρόπι για το βήχα βιολογικό με θυμάρι και πρόπολη είναι κάπως καλύτερα. Θα την παλέψω. Ελπίζω μόνο να περάσει μέχρι τη Πεμπτη γιατί θα πάω για λήψη τροφοβλάστη!

Πως είστε εσείς όλα καλά;


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα...Είπα να μπω και εγω στο γκρουπ σας μιας και περιμενω και εγω το Δεκέμβρη το δευτερο παιδάκι μου...Εχτες πήγα πρωτη φορα στο γιατρο και είμαι 8 εβδομάδες...Εχω ΠΗΤ 3/1/2013 αλλα λογω καισαρικής θα γεννησω γυρω στις 20/12/12..Ειχα στο παρελθόν τρεις παλλινδρομες κυήσεις χωρις καποια συγκεκριμενη αιτία...μετα απο πολυ ψαξιμο ..παρα πολλες εξετάσεις και μια λαπαροσκόπιση..καταφερα περσυ 1/7/11 να φερω στον κόσμο τον γιοκα μου...ο οποιος γινεται σε λίγο 11 μηνων...Τωρα διανυω την δευτερη εγκυμοσύνη μου και ειμαι πολυ πιο ηρεμη απο την πρωτη φορα και χωρις άγχος.... Μετα απο όλα οσα περασα καταλαβα πως αν ειναι να μας ερθει το μωράκι αυτο θα ερθει ..δεν χρειαζεται ουτε να αγχωνομαστε ουτε να φοβόμαστε..τελικα όλα στην ζωη γινονται για καποιο λόγο.....

Οσον αφορα τα συμπτωματα ξεκινησαν ηδη οι αναγούλες και οι εμετοι...οπως και την πρωτη φορα εχω μεγαλο θεμα με τους εμετους μπορει να κανω και 10 με 12 την ημέρα...επιση εχω απιστευτη υπνηλία...και ατονια..δεν μπορω να κουνηθω..δεν μπορω να ασχοληθω καν με το μωρακι μου..ελπιζω να περασει γρήγορα...Κατα τα αλλα χαιρομαι πολυ που είμαι στην παρέα σας...και ευχομαι σε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσυνη με γερα μωρακια ..πολλα φιλάκια...

Καλως μας ηρθες!!!! Σου ευχομαι να πανε οοοολα καλα και να σου περασουν συντομα ολα τα συμπτωματα, Αχ σε καταλαβαινω απολυτα. Κι εγω τα δυο πρωτα με 2 χρονια διαφορα τα γεννησα, αλλα το μετα θα σ αποζημιωσει. Θα γινουν πολυ αγαπημενα κ θα μεγαλωνουν μαζι!!:tongue:

Κοριτσαρες πολυ χαιρομαι που οι εξετασεις σας ειναι ολες καλες:P:p:p!!! Ξερετε τι με τρωει τωρα?? Ποτε θα ακουσουμε τα μωρακια μας!! Ανυπομονω!!!


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα!!!Χαιρετω και τα καινουργια κοριτσια και με το καλο να ερθουν τα μωρακια τους!!

Linaki περαστηκα με το κρυολογημα...Η αληθεια ειναι οτι με αυτο τον καιρο ολοι κρυομενοι ειναι παλι...Αντε να ζεστανει καλα να ησυχασουμε!

Grace ολα θα γινουν ...υπομονη να εχουμε τωρα και συντομα θα τα ακουσουμε και δεν θα μας αφηνουν να κοιμηθουμε απο τις κλοτσιες.....!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...