Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ποίες πάμε για σπερματέγχυση?


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mina pa

    2105

  • tinkerbell!24

    1859

  • Evangeliapan

    1689

  • Sissy2012

    1391

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Αγγελίνα δεν ξέρω δε νομίζω πάντως .

Lesou κι εμένα το ίδιο μου είχε πει

τουλαχιστον εσείς γλιτώσατε τα 300€

ενω εμείς τα σκάσαμε άδικα.

Κρίμα. Κάκιστη προσέγγιση όμως από μεριάς του, όταν πήγατε να κάνετε τη σπερματέγχυση δεν είχε δει από τον υπέρηχο ότι το ωάριο έχει ήδη σκάσει; Γιατί προχώρησε; 

Link to comment
Share on other sites

Άσε γιατί έχω γίνει Τούρμπο .

τον έχω γιατρό 20 χρόνια εκανα τα παιδιά με εξωσωματική που έκανε αυτός και στη σπερματέγχυση τα σκατωσε.

ακομα δεν με έχει πάρει τηλ να φανταστείς 

τιποτα απλά έχει τρελή δουλειά και έγινε όπως λες άρπα κόλα η διαδικασία 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@νικηαντωνια81 όταν σου έκανε σπερματεγχυση, δε σου έκανε κοιλιακό υπέρηχο;; κοιλιακό κάνουν εκείνη τη μέρα γτ το gelβστον κόλπο μπορεί να κάνει κακό στη διαδικασία.. Αλλά δε γίνεται να μη σου έκαναν κοιλιακό.. @LeSouσκέφτεστε σπερματεγχυση για τον επόμενο μήνα τώρα; 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου έκανε. Μόνο την 12η μέρα.

με πήρε τηλ είπε ότι πρέπει να πάρω προγεστερονη από αύριο ίσως κάτι δεν πήγε καλά στην ωχ ρινική φάση ούτε που καταλαβαίνω .

κ ότι ωορρηξία εκανα την 14η στάνταρ 

τεσπα θα ξανά κάνουμε 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

@νικηαντωνια81 κ πως κατάλαβε ότι μπήκε ακριβώς μέσα στη μήτρα;εμενα μου το δείχνουν στον υπερηχο την ώρα που γίνεται.. Μηπως από το άγχος δν το κατάλαβες;γτ την πρώτη φορά κ εγώ νομιζα πως δν μου έκαναν.. 

Link to comment
Share on other sites

@Αγγελινα όχι , θα αφήσω λίγο χρόνο για να πάρει και την αντιβίωση ο καλός μου και μετά θα δούμε τι θα κάνουμε. Ακολουθούμε τις εξελίξεις σε αυτή τη φάση. @νικηαντωνια81 κρίμα, αλλά δεν αλλάζει κάτι τώρα, μη σταναχωριεσαι, ότι έγινε έγινε και δείτε τι θα κάνετε από εδώ και έπειτα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Αγγελινα είπε:

@νικηαντωνια81 κ πως κατάλαβε ότι μπήκε ακριβώς μέσα στη μήτρα;εμενα μου το δείχνουν στον υπερηχο την ώρα που γίνεται.. Μηπως από το άγχος δν το κατάλαβες;γτ την πρώτη φορά κ εγώ νομιζα πως δν μου έκαναν.. 

Αγγελίνα μου δεν ξέρω τι έκανε εκεί κάτω δεν έβλεπα χαχαχαχχα πάντως κοιλιακό υπέρηχο δεν μου έκανε . Αυτοί ξέρουν καλύτερα τι να πω.

λες να μην κατάλαβα τπτ;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@νικηαντωνια81 εγώ πάντως σου λέω.. Την πρώτη φορά δν το ειχα καταλάβει.. Κ μετά θυμήθηκα ότι είχε λερωθει λίγο η μπλούζα μου από το gel του υπερηχου.. Κ λέω α! Για να υπήρχε gel στην κοιλιά μάλλον θα μου έκαναν.. Άσε! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Ναι βέβαια και αδιαθέτησα νωρίτερα 3 μέρες .

εδωσε κλομιφαίνη όχι προγεστερονη λάθος εκανα εγω. Sorry

Ειμαι κ ασχετη. Γιατι την δινουν τη κλομιφαινη; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...