Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Bluee19 said:

      Εμένα ο άντρας μου πέρνει τις q10 300mg της OL και θα μάθουμε αν έκαναν δουλειά σε  περίπου ένα μήνα που θα το ελέγξουμε 

      Εμείς 600 ημερησίως δεν θυμάμαι ποιας εταιρείας … για να δούμε πως θα βγουν οι εξετάσεις σας περίεργη είμαι … 

ποίες πάμε για σπερματέγχυση?


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Αγγελινα είπε:

Κορίτσια πήγε σήμερα ο σύζυγος μου στον ουρολόγο για να του γράψει τις εξετάσεις που έχει να κάνει για να καταθέσουμε τα χαρτιά της εξωσωματικής..είδε τις εξετάσεις μας κ μας είπε αν μπορούμε να περιμένουμε λίγο ακόμα γτ δε βρισκει το παραμικρό θέμα.. Πρότεινε να πάρουμε για 6 μήνες τις βιταμίνες profertil.. (πόσο ακριβές παίζει να είναι).. Δν ξέρω ρε κορίτσια.. Μήπως όντως θα μπορούσαμε να αποφύγουμε την εξωσωματική; 

Α! Επίσης είπε ότι σπάνια πετυχαίνει η σπερματεγχυση.. Κ ότι από τα τόσα χρόνια εμπειρίας πιο πολύ ακούει να πιάνει κπ παιδί μετά την σπερματεγχυση με φυσικό τρόπο, παρά με σπερματεγχυση.. Πφφ.. Δν ξέρω! 

Τι ευχάριστα είναι αυτά; Μπράβο που είναι οκ το σπερμα. Είναι πολύ βασικό και αυτό.

δεν ξέρω το κόστος των βιταμινών δες στο Ίντερνετ να εχεις μια ιδέα.

λογικα ναι θα την αποφύγετε. Ο γιατρός προτείνει να προσπαθήσετε μόνοι απ ότι κατάλαβα. Έχει δίκιο αλλά απ την άλλη κι εσυ σε αναμμένα κάρβουνα πόση υπομονή να κανείς;

πρίν από 6 λεπτά , koukou84 είπε:

Κορίτσι μου μην απογοητεύεσαι! Σε καταλαβαίνω σε εμένα βέβαια δεν ταίριαξαν τα σερπαφαρ. Τον Σεπτέμβριο που πήγαινα για σπερματεγχυση ακυρώθηκε γιατί δεν έκανα ωάριο!! Αυτό που κατάλαβα είναι τελικά ότι δεν ταιριάζουν όλα τα σκευάσματα σε όλες(και εγώ βέβαια τότε έπεσα στα πατώματα γιατί σκεφτόμουν οκ δεν μου έδωσε ωάρια το σκεύασμα μα να μην κάνω και εγώ το καθιερωμένο του κύκλου;;)Όποτε για να μην χάνω άλλο χρόνο και εγώ πάω για εξωσωματική. Έχω στο ενεργητικό μου βέβαια άλλες 2 προσπάθειες σπερματεγχυσης. Η πρώτη ήταν θετική αλλά δυστυχώς κατέληξε βιοχημική και η 2η πάλι αναβλήθηκε επειδή ανακαλύψαμε στη μήτρα πολύποδα που έπρεπε να αφαιρεθεί με υστεροσκοπηση. Υπάρχουν λύσεις όποτε μην απογοητεύεσαι. Το 2020 που θα πάει θα μας φέρει αυτό που επιθυμούμε..!!!

Πως θα κινηθείτε τώρα;

Κάναμε την σπερματέγχυση σμρ και βλέπουμε .

μου έδωσε προγεστερονη και αντιπηκτικες και χοριακη 30/12 χαχαχαχχα μέχρι τότε υπομονή .

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mina pa

    2105

  • tinkerbell!24

    1859

  • Evangeliapan

    1689

  • Sissy2012

    1391

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Τι ευχάριστα είναι αυτά; Μπράβο που είναι οκ το σπερμα. Είναι πολύ βασικό και αυτό.

δεν ξέρω το κόστος των βιταμινών δες στο Ίντερνετ να εχεις μια ιδέα.

λογικα ναι θα την αποφύγετε. Ο γιατρός προτείνει να προσπαθήσετε μόνοι απ ότι κατάλαβα. Έχει δίκιο αλλά απ την άλλη κι εσυ σε αναμμένα κάρβουνα πόση υπομονή να κανείς;

Πως θα κινηθείτε τώρα;

Κάναμε την σπερματέγχυση σμρ και βλέπουμε .

μου έδωσε προγεστερονη και αντιπηκτικες και χοριακη 30/12 χαχαχαχχα μέχρι τότε υπομονή .

Ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις το καλύτερο πρωτοχρονιάτικο δωράκι μια θετική χοριακη!!!!! 
Εγώ πήρα ήδη τις gonal και περιμένω να δω ποτε θα αδιαθετησω για να ξεκινήσω. Κανονικά περιμένω 18-19/12 όποτε κρατάμε μια μικρή επιφύλαξη λόγω των ημερών μην και πέσει ωοληψια πάνω στις αργίες,όποτε θα πάμε από τον κύκλο του Γενάρη. Ειπαμε με το γιατρό μου να μιλήσουμε όταν αδιαθετησω να δούμε τις μέρες και ανάλογα να προχωρήσουμε. Να σου πω την αλήθεια τόσο καιρό προσπαθώ και περιμένω δεν μου είναι και τίποτα να περιμένω ένα μήνα ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

Μα είσαι πολύ κοντά ήδη σε λίγες μέρες αδιάθετείς κ ξεκινάς φάρμακα όποτε θα περάσουν νεράκι οι μέρες .

Ευχαριστω για τις ευχές μακαρι αλλά δεν το βλέπω. Είπα στο γιατρό τελευταία προσπάθεια δεν θέλω άλλη σπερματέγχυση.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Μα είσαι πολύ κοντά ήδη σε λίγες μέρες αδιάθετείς κ ξεκινάς φάρμακα όποτε θα περάσουν νεράκι οι μέρες .

Ευχαριστω για τις ευχές μακαρι αλλά δεν το βλέπω. Είπα στο γιατρό τελευταία προσπάθεια δεν θέλω άλλη σπερματέγχυση.

Ποτε δεν ξέρεις!!! Μην προτρέχεις.... μπορεί να είναι και η τυχερή σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσες δε σας πιάνουν τα σερπαφαρ, ρωτήστε για το femara.. Εγώ μια φορά είχα πάρει κλομιφαινη κ μου έκανε κύστη.. Με femara έκανα 2 μεγάλα σε κάθε κύκλο.. Αν κ πάλι δεν έπιασα! @νικηαντωνια81 εύχομαι ο Άη Βασίλης να σου φέρει μια υψηλή χοριακη.. Μα δν είχαμε θέμα με το σπερμα ποτέ.. Ούτε με δική μου ωορρηξια.. Απλά δν κάθεται! Αλλά πέρασαν κ 3 χρόνια.. Πόσο να περιμένω;;; @koukou84 οι gonal τι κάνουν; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Αγγελινα είπε:

Κορίτσια πήγε σήμερα ο σύζυγος μου στον ουρολόγο για να του γράψει τις εξετάσεις που έχει να κάνει για να καταθέσουμε τα χαρτιά της εξωσωματικής..είδε τις εξετάσεις μας κ μας είπε αν μπορούμε να περιμένουμε λίγο ακόμα γτ δε βρισκει το παραμικρό θέμα.. Πρότεινε να πάρουμε για 6 μήνες τις βιταμίνες profertil.. (πόσο ακριβές παίζει να είναι).. Δν ξέρω ρε κορίτσια.. Μήπως όντως θα μπορούσαμε να αποφύγουμε την εξωσωματική; 

Α! Επίσης είπε ότι σπάνια πετυχαίνει η σπερματεγχυση.. Κ ότι από τα τόσα χρόνια εμπειρίας πιο πολύ ακούει να πιάνει κπ παιδί μετά την σπερματεγχυση με φυσικό τρόπο, παρά με σπερματεγχυση.. Πφφ.. Δν ξέρω! 

Οι profertil είναι πολύβιταμίνες που δίνουν κοινοί γυναικολόγοι-ουρολόγοι σαν καραμέλες, είναι αρκετά ακριβές και σου συστήνουν να τις παραγγείλεις κατευθείαν από την εταιρία για να είναι πιο οικονομικές. Όπου σε ρωτάνε ποιος γιατρός σου τις συνέστησε. Ο νοών νοείτω...

Σ᾽ εμάς δεν είχαν ιδιαίτερο αποτέλεσμα, βελτίωση στο σπέρμα είδαμε μόνο όταν πήγαμε στον κατάλληλο γιατρό και κάναμε ό,τι μας είπε. Αν ήσουν κοντά, θα σου συνιστούσα να πάτε στο δικό μας γιατρό (ουρολόγος με ειδίκευση σε ανδρολογικά θέματα) στην Αθήνα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελινα είπε:

Όσες δε σας πιάνουν τα σερπαφαρ, ρωτήστε για το femara.. Εγώ μια φορά είχα πάρει κλομιφαινη κ μου έκανε κύστη.. Με femara έκανα 2 μεγάλα σε κάθε κύκλο.. Αν κ πάλι δεν έπιασα! @νικηαντωνια81 εύχομαι ο Άη Βασίλης να σου φέρει μια υψηλή χοριακη.. Μα δν είχαμε θέμα με το σπερμα ποτέ.. Ούτε με δική μου ωορρηξια.. Απλά δν κάθεται! Αλλά πέρασαν κ 3 χρόνια.. Πόσο να περιμένω;;; @koukou84 οι gonal τι κάνουν; 

3 χρόνια ε; Αρκετά νομίζω .

τουλαχιστον είστε και οι 2 υγιείς. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο το μωρό θα έρθει όταν θέλει αυτό. 

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Troia δν είναι ότι έχει θέμα το σπερμα.. Απλά μας το είπε για ενίσχυση.. Η κινητικότητα είναι γύρω στο 70%..καλη δε θεωρείται; δν ξέρω τι είναι που δεν επιτρέπει την σύλληψη.. Μου είπαν εμένα για έναν γιατρό αν θέλω για εξωσωματική στην Αθήνα ως τον καλύτερο.. Το έχω κάπου γραμμένο.. Θα το δω αργότερα κ θα σου στείλω μήνυμα να μου πεις αν τον γνωρίζεις.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελινα είπε:

@Troia δν είναι ότι έχει θέμα το σπερμα.. Απλά μας το είπε για ενίσχυση.. Η κινητικότητα είναι γύρω στο 70%..καλη δε θεωρείται; δν ξέρω τι είναι που δεν επιτρέπει την σύλληψη.. Μου είπαν εμένα για έναν γιατρό αν θέλω για εξωσωματική στην Αθήνα ως τον καλύτερο.. Το έχω κάπου γραμμένο.. Θα το δω αργότερα κ θα σου στείλω μήνυμα να μου πεις αν τον γνωρίζεις.. 

Οπότε κατάλαβες βασικά γιατί σας τις έδωσε...Μάλλον για δική του ενίχσυση...Ομοίως μπορεί κι εσένα να σου έδιναν κι εσένα κάτι αντίστοιχο, για τον ίδιο λόγο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@TroiaΛέω μήπως ανέβει κ άλλο η κινητικότητα.. Κτ άλλο που με απασχολεί κ το είχα ξανά αναφέρει είναι πως πρώτη φορά είχαν διαφορά οι τιμές fsh κ lh.. Διάβασα ότι διαφέρουν κ από κύκλο σε κύκλο.. Πάντως η fsh ήταν γύρω στο 6,5 ενώ η LH 2,9..κ διάβασα ότι δν είναι καλό να έχουν τέτοια απόκλιση.. Εχετε καμία ιδέα πάνω σε αυτό το θέμα; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αγγελινα είπε:

@TroiaΛέω μήπως ανέβει κ άλλο η κινητικότητα.. Κτ άλλο που με απασχολεί κ το είχα ξανά αναφέρει είναι πως πρώτη φορά είχαν διαφορά οι τιμές fsh κ lh.. Διάβασα ότι διαφέρουν κ από κύκλο σε κύκλο.. Πάντως η fsh ήταν γύρω στο 6,5 ενώ η LH 2,9..κ διάβασα ότι δν είναι καλό να έχουν τέτοια απόκλιση.. Εχετε καμία ιδέα πάνω σε αυτό το θέμα; 

Γι᾽αυτὀ πρέπει να σε δει ενδοκρινολόγος αναπαραγωγής όπως σου έλεγα. Θα σου απαντήσω αύριο στο προσωπικό μήνυμα. 

Για την κινητικότητα, η δική μας δεν αυξήθηκε με τα profertil. Αν και, αν θυμάμαι καλά 70% δεν έχει; Μια χαρά είναι!

Link to comment
Share on other sites

On 14/12/2019 at 1:19 ΜΜ, Αγγελινα είπε:

Κορίτσια πήγε σήμερα ο σύζυγος μου στον ουρολόγο για να του γράψει τις εξετάσεις που έχει να κάνει για να καταθέσουμε τα χαρτιά της εξωσωματικής..είδε τις εξετάσεις μας κ μας είπε αν μπορούμε να περιμένουμε λίγο ακόμα γτ δε βρισκει το παραμικρό θέμα.. Πρότεινε να πάρουμε για 6 μήνες τις βιταμίνες profertil.. (πόσο ακριβές παίζει να είναι).. Δν ξέρω ρε κορίτσια.. Μήπως όντως θα μπορούσαμε να αποφύγουμε την εξωσωματική; 

Α! Επίσης είπε ότι σπάνια πετυχαίνει η σπερματεγχυση.. Κ ότι από τα τόσα χρόνια εμπειρίας πιο πολύ ακούει να πιάνει κπ παιδί μετά την σπερματεγχυση με φυσικό τρόπο, παρά με σπερματεγχυση.. Πφφ.. Δν ξέρω! 

Γεια σου Αγγελίνα, πήγαμε κι εμείς σε ουρολόγο (είχε πάει άλλες 2 φορές και του είχαν πει κιρσοκοιλη 4ου βαθμού)και αυτός τώρα του είπε ότι από τον υπέρηχο δεν βλέπει να είναι τόσο σοβαρό το πρόβλημα και ούτε τόσο μεγάλο βαθμό η κιρσοκοιλη. Πάντως μας είπε κι εμάς ότι δεν πιστευει στη σπερματεγχυση. Εμένα περνει ήδη 4 μήνες τις profertil οι οποίες κάνουν 70-75€  από το ίντερνετ. Του έδωσε και καρνιτινη (αν το λέω σωστά) και serpafar τα οποία του είπε ότι θα έχει περισσότερο σπέρμα. Δεν ήξερα βέβαια ότι τα παίρνουν και οι άνδρες αυτά. Τώρα λέμε να κάνουμε υπομονή για 3 μήνες να δούμε και πως θα δράσουν όλα μαζί και λογικά ΔΕΝ θα κάνουμε 3η σπερματεγχυση προς το παρών. Σχετικά τα ίδια μας είπαν και στις δύο ε;


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Kaity8 είπε:

Γεια σου Αγγελίνα, πήγαμε κι εμείς σε ουρολόγο (είχε πάει άλλες 2 φορές και του είχαν πει κιρσοκοιλη 4ου βαθμού)και αυτός τώρα του είπε ότι από τον υπέρηχο δεν βλέπει να είναι τόσο σοβαρό το πρόβλημα και ούτε τόσο μεγάλο βαθμό η κιρσοκοιλη. Πάντως μας είπε κι εμάς ότι δεν πιστευει στη σπερματεγχυση. Εμένα περνει ήδη 4 μήνες τις profertil οι οποίες κάνουν 70-75€  από το ίντερνετ. Του έδωσε και καρνιτινη (αν το λέω σωστά) και serpafar τα οποία του είπε ότι θα έχει περισσότερο σπέρμα. Δεν ήξερα βέβαια ότι τα παίρνουν και οι άνδρες αυτά. Τώρα λέμε να κάνουμε υπομονή για 3 μήνες να δούμε και πως θα δράσουν όλα μαζί και λογικά ΔΕΝ θα κάνουμε 3η σπερματεγχυση προς το παρών. Σχετικά τα ίδια μας είπαν και στις δύο ε;

Ναι.. Σε εμάς είπε μόνο profertil απλά για ενίσχυση.. Απλά μπορεί να το είπε κ για εμπορικούς λόγους.. (οπότε δν ξέρω αν τις πάρει, το σκεφτόμαστε) Σπερματεγχυση έτσι κ αλλιώς δε θα ξαναεκανα άλλη.. Δλδ τώρα το επόμενο βήμα (προς την άνοιξη μάλλον) είναι η εξωσωματική.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Kaity8 είπε:

Γεια σου Αγγελίνα, πήγαμε κι εμείς σε ουρολόγο (είχε πάει άλλες 2 φορές και του είχαν πει κιρσοκοιλη 4ου βαθμού)και αυτός τώρα του είπε ότι από τον υπέρηχο δεν βλέπει να είναι τόσο σοβαρό το πρόβλημα και ούτε τόσο μεγάλο βαθμό η κιρσοκοιλη. Πάντως μας είπε κι εμάς ότι δεν πιστευει στη σπερματεγχυση. Εμένα περνει ήδη 4 μήνες τις profertil οι οποίες κάνουν 70-75€  από το ίντερνετ. Του έδωσε και καρνιτινη (αν το λέω σωστά) και serpafar τα οποία του είπε ότι θα έχει περισσότερο σπέρμα. Δεν ήξερα βέβαια ότι τα παίρνουν και οι άνδρες αυτά. Τώρα λέμε να κάνουμε υπομονή για 3 μήνες να δούμε και πως θα δράσουν όλα μαζί και λογικά ΔΕΝ θα κάνουμε 3η σπερματεγχυση προς το παρών. Σχετικά τα ίδια μας είπαν και στις δύο ε;

 Δε χρειάζεστε έναν οποιονδήποτε ουρολόγο, αλλά ουρολόγο με ειδίκευση σε ανδρολογικά θέματα. Και για να σας έδωσε καρνιτίνη, μάλλον δεν έχετε πάει στον κατάλληλο γιατρό. Το θέμα το γνωρίζω πολύ καλά και σε παραπέμπω σε posts που έκανα την προηγούμενη εβδομάδα (σε άλλα θέματα του forum) αναφορικά με το σπέρμα. Και αν είστε Αθήνα, έχω να σας συστήσω έναν πολύ καλό γιατρό για να κάνετε ό,τι πρέπει και να ξεμπερεύετε μια και καλή. 

Κι επειδή με δελεάζεις για να  μεταφέρω τις γνώσεις που αποκόμισα: τον υπέρηχο μήπως τον έκανε ξαπλωτός; τα profertil δίνονται σαν καραμέλες προς ίδιο όφελος των γιατρων (μας λένε να καλέσουμε στην εταιρία για να μας κάνουν καλύτερη τιμή κι εκεί μας ρωτάνε ποιος γιατρός μας τα συνέστησε), και η καρνιτίνη έχει επικίνδυνες παρενέργειες (διάβασε σχετικά στο internet) αν την παίρνεις για μεγάλο διάστημα. Και εννοείται ότι στις σπερματεγχύσεις δεν πιστεύουν, γιατί δεν τους συμφέρει. Για να μην παρεξηγηθώ, η σπερματέγχυση έχει επιτυχία υπό προυποθέσεις, έχει μεγάλη σημασία η προετοιμασία του σπέρματος και όλοι μας έχουμε ακούσει για γυναίκες στις οποίες έχει πετύχει. Έχει λίγο μεγαλύτερες πιθανότητες επιτυχίες από τις φυσικές επαφές. Είναι όμως κλασικό ελληνικό κλισέ ότι δεν πετυχαίνουν.

Σ' εμάς πάντως το σπέρμα έφτιαξε κάνοντας χειρουργείο κιρσοκήλης και παίρνοντας το κατάλληλο πρωτόκολλο συμπληρωμάτων διατροφής από εξειδικευμένο (και εξαιρετικό!) γιατρό. Μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου για ό,τι άλλο θέλεις να ρωτήσεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...