Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

ποίες πάμε για σπερματέγχυση?


Recommended Posts

Just now, Troia είπε:

 Δε χρειάζεστε έναν οποιονδήποτε ουρολόγο, αλλά ουρολόγο με ειδίκευση σε ανδρολογικά θέματα. Και για να σας έδωσε καρνιτίνη, μάλλον δεν έχετε πάει στον κατάλληλο γιατρό. Το θέμα το γνωρίζω πολύ καλά και σε παραπέμπω σε posts που έκανα την προηγούμενη εβδομάδα (σε άλλα θέματα του forum) αναφορικά με το σπέρμα. Και αν είστε Αθήνα, έχω να σας συστήσω έναν πολύ καλό γιατρό για να κάνετε ό,τι πρέπει και να ξεμπερεύετε μια και καλή. 

Κι επειδή με δελεάζεις για να  μεταφέρω τις γνώσεις που αποκόμισα: τον υπέρηχο μήπως τον έκανε ξαπλωτός; τα profertil δίνονται σαν καραμέλες προς ίδιο όφελος των γιατρων (μας λένε να καλέσουμε στην εταιρία για να μας κάνουν καλύτερη τιμή κι εκεί μας ρωτάνε ποιος γιατρός μας τα συνέστησε), και η καρνιτίνη έχει επικίνδυνες παρενέργειες (διάβασε σχετικά στο internet) αν την παίρνεις για μεγάλο διάστημα. Και εννοείται ότι στις σπερματεγχύσεις δεν πιστεύουν, γιατί δεν τους συμφέρει. Για να μην παρεξηγηθώ, η σπερματέγχυση έχει επιτυχία υπό προυποθέσεις, έχει μεγάλη σημασία η προετοιμασία του σπέρματος και όλοι μας έχουμε ακούσει για γυναίκες στις οποίες έχει πετύχει. Έχει λίγο μεγαλύτερες πιθανότητες επιτυχίες από τις φυσικές επαφές. Είναι όμως κλασικό ελληνικό κλισέ ότι δεν πετυχαίνουν.

Σ' εμάς πάντως το σπέρμα έφτιαξε κάνοντας χειρουργείο κιρσοκήλης και παίρνοντας το κατάλληλο πρωτόκολλο συμπληρωμάτων διατροφής από εξειδικευμένο (και εξαιρετικό!) γιατρό. Μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου για ό,τι άλλο θέλεις να ρωτήσεις. 

Δεν είμαστε Αθήνα, πάντως σε όσους πήγε ήταν όλοι αρνητικοί στο χειρουργείο, ακόμα και ο γυναικολόγος μου. Εδώ που είμαι δεν είναι κάποιος ειδικός στα θέματα υπογονιμότητας, αλλά είναι ο μόνος που του έδωσε κατι παραπάνω από βιταμίνες. Και φυσικά σωστή διατροφή,  να μειώσει το κάπνισμα και άλλα διάφορα τα οποία είναι σημαντικά. Σε ευχαριστώ που έχεις όλη τη διάθεση να βοηθήσεις. Ελπίζω να μην χρειαστεί, αλλά αν δεν δούμε βελτίωση, θα σε ενοχλήσω! Σε τι φάση είσαστε αν επιτρέπεται;


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mina pa

    2105

  • tinkerbell!24

    1859

  • Evangeliapan

    1689

  • Sissy2012

    1391

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Kaity8 είπε:

Δεν είμαστε Αθήνα, πάντως σε όσους πήγε ήταν όλοι αρνητικοί στο χειρουργείο, ακόμα και ο γυναικολόγος μου. Εδώ που είμαι δεν είναι κάποιος ειδικός στα θέματα υπογονιμότητας, αλλά είναι ο μόνος που του έδωσε κατι παραπάνω από βιταμίνες. Και φυσικά σωστή διατροφή,  να μειώσει το κάπνισμα και άλλα διάφορα τα οποία είναι σημαντικά. Σε ευχαριστώ που έχεις όλη τη διάθεση να βοηθήσεις. Ελπίζω να μην χρειαστεί, αλλά αν δεν δούμε βελτίωση, θα σε ενοχλήσω! Σε τι φάση είσαστε αν επιτρέπεται;

Γεια σου Καίτη, δεν είμαι γιατρός και η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, αλλά γιατί είναι αρνητικοί για το χειρουργείο;  Στη δική μας περίπτωση, το χειρουργείο και το πρωτόκολλο που μας έδωσε ο κος. Ασβέστης έφεραν το σπέρμα του συζύγου μου εντός φυσιολογικών ορίων σε όλες τις παραμέτρους. Το κάπνισμα όχι να το μειώσει, αλλά να το κόψει. Επίσης αν έχει περιττά κιλά, να τα χάσει. Έχουν σχέση με την άνοδο της θερμοκρασίας του σώματις που βλάπτει το σπέρμα. Δεν έχω συλλάβει ακόμα, αλλά το σπέρμα πλέον έχει φτιάξει και αυτό μας επιτρέπει να προσπαθούμε με κλιμακούμενης έντασης φάρμακα. Μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου για ό,τι θελήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Πως ειστε;

εγω στην αναμονή μετά την σπερματέγχυση του Σαββάτου . Η χοριακή αργεί , 30/12 χαχαχαχχα.

Ξεκίνησα προγεστερόνη σμρ , προσπαθώ να μην το σκέφτομαι δεν είναι τόσο εύκολο εννοείται.

Αυτά τα νέα μου!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

@νικηαντωνια81 καλή δύναμη για τις μέρες της αναμονής! Μην αρχίζεις να αγωνίας από τωρα κ εσύ! Μετά τα Χριστούγεννα..! Είναι η πρώτη φορά που παίρνεις προγεστερόνη; utrogestan; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15/12/2019 at 7:14 ΜΜ, Kaity8 είπε:

Δεν είμαστε Αθήνα, πάντως σε όσους πήγε ήταν όλοι αρνητικοί στο χειρουργείο, ακόμα και ο γυναικολόγος μου. Εδώ που είμαι δεν είναι κάποιος ειδικός στα θέματα υπογονιμότητας, αλλά είναι ο μόνος που του έδωσε κατι παραπάνω από βιταμίνες. Και φυσικά σωστή διατροφή,  να μειώσει το κάπνισμα και άλλα διάφορα τα οποία είναι σημαντικά. Σε ευχαριστώ που έχεις όλη τη διάθεση να βοηθήσεις. Ελπίζω να μην χρειαστεί, αλλά αν δεν δούμε βελτίωση, θα σε ενοχλήσω! Σε τι φάση είσαστε αν επιτρέπεται;

Καλησπέρα συγγνωμη που ρωταω εσεις τι πρόβλημα ειχατε στο σπερμα;  

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Κορίτσια ερώτηση: είχατε καθόλου πόνους περιόδου μετά την σπερματέγχυση με φάρμακα όμως; 

Ναι εγώ είχα.. Τσιμπήματα χαμηλά.. Κ γενικα ειδικά με τα utrogestan ένιωθα εντελώς έγκυος.. Αναγούλες, υπνηλία.. Αλλά εγώ τα έπαιρνα από το στομα κ έπαιρνα 3 την ημέρα! Γι αυτό σε είχα ρωτήσει αν είναι η πρώτη φορά που τα παίρνεις.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελινα είπε:

Ναι εγώ είχα.. Τσιμπήματα χαμηλά.. Κ γενικα ειδικά με τα utrogestan ένιωθα εντελώς έγκυος.. Αναγούλες, υπνηλία.. Αλλά εγώ τα έπαιρνα από το στομα κ έπαιρνα 3 την ημέρα! Γι αυτό σε είχα ρωτήσει αν είναι η πρώτη φορά που τα παίρνεις.. 

Όλα στο μυαλό μας τλκα. Ψάχνουμε κάπου να πιαστούμε να αισιοδοξήσουμε. 

 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Όλα στο μυαλό μας τλκα. Ψάχνουμε κάπου να πιαστούμε να αισιοδοξήσουμε. 

 

Δε νομίζω πως είναι στο μυαλό μας! Η αυξημένη προγεστερόνη είναι αυτή που ευθυνεται για τις ναυτιες, τις αναγούλες κ την υπνηλία στις εγκύους.. Ε! Εμεις την ανεβάζουμε με χάπια.. Άρα το ίδιο είναι! Εγώ τις έπαιρνα κ από το στομα κ μου είπαν ότι θα είναι πιο έντονες οι παρενέργειες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα πήραμε το δεύτερο σπερμοδιαγραμμα.. Κ είδαμε πως η κινητικότητα έπεσε στο 50%..εν τω μεταξύ τον Σεπτέμβριο ήταν γύρω στο 75%.. Πώς γίνεται να έπεσε τόσο πολύ;; 

Εγώ από την άλλη από τις γόνιμες μέρες κ μετά έχω πολύ να πολύ έντονο πόνο στο στήθος.. Το νιώθω συνέχεια.. Πρώτη φορά τόσο πολύ.. Άλλες φορές κρατούσε 2-3 μέρες εκεί γύρω στις γόνιμες.. Τωρα είμαι περίπου 9 μέρες έτσι.. Φυσικά κάνω διάφορα σενάρια.. Αλλά με αυτά που έχω περάσει,το να ελπίζω μου φαίνεται αστείο! 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Αγγελινα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα πήραμε το δεύτερο σπερμοδιαγραμμα.. Κ είδαμε πως η κινητικότητα έπεσε στο 50%..εν τω μεταξύ τον Σεπτέμβριο ήταν γύρω στο 75%.. Πώς γίνεται να έπεσε τόσο πολύ;; 

Εγώ από την άλλη από τις γόνιμες μέρες κ μετά έχω πολύ να πολύ έντονο πόνο στο στήθος.. Το νιώθω συνέχεια.. Πρώτη φορά τόσο πολύ.. Άλλες φορές κρατούσε 2-3 μέρες εκεί γύρω στις γόνιμες.. Τωρα είμαι περίπου 9 μέρες έτσι.. Φυσικά κάνω διάφορα σενάρια.. Αλλά με αυτά που έχω περάσει,το να ελπίζω μου φαίνεται αστείο! 

Όντως επεσε αρκετά . Απ την άλλη το σπερμα διαφοροποιείται σε κάθε σπερμοδιαγραμμα . Θεωρώ ότι είναι τυχαίο γεγονός πάντως .

οσον αφορά το στήθος εγω δεν βγάζω άκρη. 

Γενικα εμένα πονάει από ωορρηξία έως περίοδο . 

Τι να πω λες να έχουμε ευχάριστα; Μακαρι αγγελινα μου.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Αγγελινα είπε:

@νικηαντωνια81 δε νομίζω! Απλά υπάρχουν κπς μέρες που το μυαλουδακι ξεφευγει.. Τεσπα.. Εσύ πως είσαι;;; 

Καλησπέρα! Οι πόνοι περιόδου σταμάτησαν όποτε δεν το σκέφτομαι κανα δυο μέρες τώρα. Καλύτερα κιόλας γιατί η αναμονή είναι δύσκολη ειδικά όταν το αποτέλεσμα τλκα είναι αρνητικό. Μετά λες τσάμπα τρελενομουν τόσες μέρες.

Ωστόσο όταν εχεις ήδη ένα παιδί είναι όλα διαφορετικά . Λες οκ κ να μην έρθει δεν χάλασε κι ο κόσμος .


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2019 at 12:29 ΠΜ, Ανθη26Δ είπε:

Καλησπέρα συγγνωμη που ρωταω εσεις τι πρόβλημα ειχατε στο σπερμα;  

Καλησπέρα!! Ο άντρας μου έχει κιρσοκοιλη και λόγω αυτής έχει αδύναμο σπέρμα!


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...